• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Zmiany, ulepszenia etc.

Dzisiaj wprowadziłem na serwer kilka drobnych zmian i opcji. Nie są to zmiany duże ale każdy szczegół jest istotny dla rozwoju serwera. Polecam przeczytać cały wpis, te wiadomości mogą Wam się przydać :)

Najpierw skupmy się na nowych graczach. Nie ma już jednego punktu spawnu. Teraz każdy gracz, wchodząc pierwszy raz na serwer, jest teleportowany w losowe miejsce mapy. W jego ekwipunku, oprócz podstawowych rzeczy takich jak jedzenie, kilof, skórzany ubiór itd. znajduje się również książka w której opisane są podstawowe zasady naszego serwera. To powinno zmniejszyć ilość pytań typu „Jak grać?!”.

Po wpisaniu komendy /strefy dostajemy krótką instrukcję co to są strefy, czym się różnią itp. Komenda /strefa NUMER (NUMER to oczywiście numer strefy, 1, 2 lub 3) teleportuje nas w losowe miejsce wybranej strefy. Taka teleportacja nic nas nie kosztuje i możemy jej użyć raz na 10 minut.

Chcesz sprawdzić w jakiej aktualnie strefie się znajdujesz? Użyj komendy /strefa (bez żadnych dodatkowych argumentów w komendzie).

Wprowadziłem nasz autorski plugin do ogłoszeń na czacie. Znacie ten mechanizm z poprzedniej wersji serwera, przed resetem. Dzięki tym komunikatom nowi gracze szybciej poznają panujące u nas zasady.

Udało się już przenieść kilka projektów. Biorąc pod uwagę trudność umówienia się na konkretny termin, trudność dogadania dokładnego miejsca itd. to jestem zadowolony z tego jak to przebiega :)

Oczekujcie w ten weekend kolejnych nowości!

Mapa serwera