Zasady gry na naszym serwerze

Ten artykuł wymaga uzupełnienia. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość :)

Budowle zbudowane w dużej części lub wyłącznie z materiałów powszechnie dostępnych na przykład ziemia lub deski mogą zostać usunięte, bez ostrzeżenia! Buduj ładnie, z głową i z wartościowych materiałów. Wtedy zyskasz sobie przychylność innych graczy i zapewnisz sobie większe szanse na wygraną w konkursach.

Oszukiwanie za pomocą wszelkiego rodzaju dodatkowego oprogramowania, pluginów do gry jest surowo zabronione. Mamy sposoby aby wykrywać różne nadużycia. Raz się może udać, drugi raz też, nawet dziesiąty. Ale prędzej czy później nadużycia zostaną wykryte za co możesz dostać nawet permanentnego bana na cały serwer.

Jakiekolwiek niszczenie obcego mienia w grze jest zabronione. Są za to wysokie kary łącznie z permanentnym banem.

Kary obowiązują również za zaśmiecanie mapy i bezmyślne niszczenie krajobrazu. Szczególnie zabronione jest pozostawianie wież o wymiarach 1×1.

Wezwij operatora jeżeli potrzebujesz jego pomocy np. w celu założenia ochrony na Twoją budowlę. Operatorów wzywamy tylko za pomocą komendy /pomocy WIADOMOŚĆ. Nie nadużywaj tej komendy! Raz dodane zgłoszenie jest widoczne dla wszystkich operatorów. Jeżeli tylko któryś z nich pojawi się na serwerze i będzie miał czas aby Ci pomóc to na pewno to zrobi. Nie musisz być wtedy nawet na serwerze. Pamiętaj jedynie aby zgłoszenie wysyłać z miejsca, którego to zgłoszenie ma dotyczyć. Operator będzie mógł się teleportować w to miejsce.

Nieznajomość zasad wymienionych na tej stronie nie zwalnia Cię z obowiązku ich przestrzegania.

Administracja zastrzega sobie prawo do podejmowania ostatecznych decyzji, w każdej sprawie, bez konieczności tłumaczenia się z nich.

Na serwerze używamy odmiennych kolorów dla różnych wiadomości aby ułatwić Ci szybkie rozeznanie się w sytuacji. Następujący schemat kolorów obowiązuje zarówno na tabliczkach jak i na czacie:

Zwykły tekst (czat) kolor biały
Zwykły tekst (tabliczki) kolor czarny
Ważne informacje kolor czerwony
Komendy kolor żółty
Informacje o operatorach serwera kolor zielony
Adresy www kolor niebieski
Mało istotne sprawy kolor szary

 

Podobnie rozróżniamy kolory pseudonimów graczy na czacie:

Zwykły gracz kolor biały
Moderator serwera kolor morski
Operator serwera kolor zielony
Super Operator serwera kolor ciemnozielony
Administrator serwera kolor czerwony
Mapa serwera