• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Zasady rozgrywki

Czas najwyższy opisać jak ma wyglądać rozgrywka na serwerze, jakie muszą tu panować zasady, co ze skrzyniami z /reset i z przenosinami projektów ze starej mapy. Zaczynamy!

Pierwsza i najważniejsza rzecz czyli ochrona Waszych budowli. Każdy gracz będzie miał prawo posiadać jeden samodzielny cuboid, poza miastami i innymi projektami. Co najważniejsze, pracujemy nad pluginem, który pozwoli Wam na samodzielne nadawanie sobie cuboidów oraz ustawianiem ich uprawnień.

Poza własnymi cuboidami każdy gracz może posiadać wiele projektów i miast.

Zasady tworzenia projektów nie zmieniają się. Na forum „Projekty” należy dodać temat z odpowiednim opisem i czekać na akceptację. Prace można rozpocząć w każdej chwili ale projekt dostanie ochronę dopiero po zaakceptowaniu.

Zasady tworzenia miast niewiele będą różnić się od zasad dla projektów. W dziale „Miasta” należy dodać odpowiedni temat, według wzoru i czekać na akceptację. Podobnie jak z projektami, prace można rozpocząć przed akceptacją. Ochrona zostanie nadana dopiero po akceptacji.

Są jednak pewne dodatkowe warunki dotyczące miast. Po pierwsze, we wniosku o pozwolenie na miasto musi się wypowiedzieć przynajmniej pięciu innych graczy, którzy wyrażą chęć pomocy przy tworzeniu miasta i/lub wybudowaniu w nim swojego projektu/domu. Po drugie, można założyć jedno miasto raz na trzy miesiące. Nie ma dla nas znaczenia, że Twoje poprzednie miasto rozpadło się i chcesz za chwilę mieć drugie.

Ponieważ na razie nie przyznajemy cuboidów wiele graczy zgłasza problemy niszczenia i kradzieży rzeczy. Pamiętajcie, że stawianie/niszczenie bloków, zaglądanie do skrzynek itd. jest logowane! W każdej chwili możecie zgłosić na forum problem a my zajmiemy się resztą :)

Skrzynki z /reset zostaną udostępnione graczom do piątku.

Projekty, które zakwalifikowały się do przeniesienia ze starej na nową mapę będą sukcesywnie przenoszone ale nie spodziewajcie się, że zrobimy to w kilka dni. To ogrom pracy dla nas. Pamiętajcie proszę, że serwery Minecrafta nigdy nie decydują się na przenoszenie prywatnych projektów i doceńcie nasze starania ;)

W dziale „Konkurs” wszystkie tematy zgłoszonych projektów, które uzyskały wymaganą ilość punktów są ponownie otwarte. Proszę zgłaszających o znalezienie miejsc na mapie na swoje projekty i napisanie przybliżonych współrzędnych w temacie z konkursu. Mile widziany link do mapy :) Następnie z każdym graczem będziemy musieli się umówić i razem popracować nad przenosinami. Przenosić projekty będą tylko administratorzy.

Wiele mówiło się o teleportacji. Postanowiliśmy dać Wam możliwość teleportacji za pomocą komendy /dom ale to będzie kosztowało a „walutą” będzie doświadczenie Waszej postaci. Im większa odległość do pokonania podczas teleportacji tym większy koszt takiej podróży. Tak więc trzeba będzie rozsądnie planować teleportację i nie zawsze będzie ona możliwa.

Planujemy także dać warpy do miast, które będą działały bliźniaczo do wyżej opisanej teleportacji.

Spanie w łóżku ma ustawiać Wasz prywatny punkt spawnu po śmierci.

W ciągu dwóch dni zostaną ustalone trzy strefy. Przyjazna, z mobami i PVP. Z tego powodu aktualne ograniczenie mapy do 12 tysięcy klocków szerokości i długości lada moment zniknie i udostępnimy Wam do dyspozycji pełną mapę. Jest jednak jedna rzecz, której nie przemyśleliśmy :( Obecnie spawn jest na środku mapy. Ten rejon na pewno będzie w strefie z mobami. Niektórzy z Was odeszli daleko od spawnu i możliwe, że są teraz w miejscu, które trafi do strefy PVP. Przykro nam jeżeli zdążyliście się już osiedlić w miejscu, które wkrótce trafi do strefy w której nie chcielibyście mieszkać :(

Właśnie, spawn. Jak na razie spawnu nie ma :) Nie działa to zbyt dobrze na wizerunek serwera… Myślimy jeszcze jak ma spawn wyglądać i gdzie ma być. Chcemy też jakoś fajnie rozwiązać problem ogromnych odległości na mapie. Nie może być tak, że nowi gracze będą mieli przed sobą kilka godzin wędrówki jeżeli postanowią osiedlić się w najodleglejszych miastach. Pracujemy nad tym!

W tej chwili nie ma na serwerze żadnego pluginu do ochrony skrzynek. Włączenie LWC spowoduje, że na mapie pojawi się mnóstwo zabezpieczonych „śmieciowych” skrzynek, których nikt poza administracją nie będzie mógł usunąć. Bardzo chcielibyśmy tego uniknąć. Ponieważ w cuboidach skrzynki są automatycznie chronione, myślimy o zupełnej rezygnacji z dodatkowego pluginu do ochrony.

Ranga „Moderator” zostanie zlikwidowana.

Być może pojawi się ranga Budowniczy. Wszystko zależy czy będą techniczne możliwości do stworzenia odpowiedniego pluginu specjalnie pod tą rangę. Szczegóły do końca tego miesiąca.

Jak zapowiadaliśmy wcześniej, chcielibyśmy aby ta mapa została z nami na bardzo długo. Z drugiej strony nie da się wyeliminować postępującego niszczenia mapy przez graczy oraz problemu z aktualizacjami Minecrafta gdy pojawiają się nowe bloki, drzewa, biomy itd. Opracowaliśmy własny plugin aby zapobiec problemowi dewastacji mapy ale jeszcze go nie włączyliśmy ponieważ potrzeba testów i poprawek. Mamy jednak wyjście awaryjne. Nie będę wchodził w szczegóły ale planujemy regularnie przeprowadzać aktualizację mapy. Będą pojawiać się nowe biomy a stare będą poprawiane. Pojawią się nowe drzewa, nowa roślinność, nowe bloki jeżeli takie zostaną dodane do Minecrafta. A wszystko to bezpieczne dla Waszych domów, projektów i miast. Więcej szczegółów w swoim czasie ;)

Pierwsza aktualizacja mapy nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu.

Czy o czymś zapomniałem? Czy macie jakieś pytania dotyczące zasad rozgrywki? Zadawajcie śmiało pytania. Nie bez powodu piszę o wszystkim w czasie przyszłym. Chciałbym najpierw usłyszeć Wasze zdanie na powyższe tematy nim podejmiemy ostateczne decyzje.

A tymczasem delektujcie się najpiękniejszą mapą Minecrafta na świecie!

Mapa serwera