• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Zapowiedź wielkich zmian

Jak część z Was już wie, od dłuższego czasu przygotowujemy się do wprowadzenia dużych zmian na serwerze. Wielkimi krokami nadchodzi tzw. reset czyli wymiana map. Przy tej okazji, reorganizacji ulegnie większość rzeczy związanych z rozgrywką na craftlandii.

Nowy serwer

Opisane tutaj szczegóły są prawie pewne. Zostawiamy jednak sobie możliwość zmian. Być może wymyślimy coś jeszcze lepszego, być może Wy, drodzy gracze, podsuniecie nam ciekawe pomysły.

Krótko mówiąc, chcielibyśmy wrócić do korzeni Minecrafta. Rezygnujemy z koncepcji wielu osobnych map. Zostaną dwie, w tym jedna ogromna. Dość powiedzieć, że przejście z jej jednego końca na drugi zajmie kilka godzin, chociaż nad jej konkretnymi rozmiarami jeszcze się zastanawiamy. Mapy będą miały za to bardzo urozmaicony teren. Przygotowujemy kilkadziesiąt różnych biomów, niektóre prezentujemy w tej wiadomości na screenach. Nowością będzie także podział na trzy strefy:

 • bez mobów i bez PVP
 • z mobami ale bez PVP
 • z mobami i z PVP

Każdy gracz sam wybierze sobie tryb rozgrywki. Miejsca starczy na pewno dla wszystkich :)

Wiele wskazuje na to, że craftlandia.pl nie będzie miała głównego miasta. Bynajmniej nie dlatego, że nie chce nam się go przygotowywać :) Wolimy po prostu dać większą wolność graczom i umożliwić im tworzenie własnych miast, dostosowanych do jednego konkretnego stylu i osadzonych na konkretnych, tematycznych biomach (na przykład miasto typu western na rozległej prerii).

Rezygnujemy z komend do teleportacji. To zintegruje społeczności wokół miast, pozwoli im na lepszy rozwój a także nada większy sens wszelkim sojuszom oraz wojnom.

Mapa Kule, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem niestety nijak nie pasuje do nowej koncepcji serwera dlatego podjęliśmy trudną decyzję o jej usunięciu (w pewnym sensie :) ). Nie zostawimy Was jednak z pustymi rękami! Czytajcie dalej :)

Okres przejściowy

Każdy serwer, ogłaszając reset map, popada w okres stagnacji. Nic się nie dzieje, nikomu nie opłaca się budować, pozostaje tylko nerwowe oczekiwanie na nowości. Chcielibyśmy tego uniknąć :)

Od teraz macie trzy tygodnie aby stworzyć/dokończyć/ulepszyć swoje domy lub projekty. Po dwóch tygodniach uruchomimy głosowanie. Każdy będzie mógł zgłosić swoją budowlę a gracze w głosowaniu wyłonią kilkadziesiąt (konkretna liczba jest jeszcze do ustalenia) najlepszych, które zostaną przeniesione na nową mapę. Głosowanie potrwa tydzień i w tym czasie nadal można pracować nad swoimi projektami.

Właściciele trzech najpopularniejszych budowli (z największą liczbą oddanych głosów) otrzymają od nas nagrody pieniężne:

 • 100 zł za pierwsze miejsce
 • 60 zł za drugie miejsce
 • 30 zł za trzecie miejsce

Do konkursu będzie można zgłosić dosłownie wszystko. Od zwykłego domku po całe miasto. Nie ma żadnych ograniczeń co do wielkości ani ilości zgłoszonych projektów przez jednego gracza. Konkretne zasady zgłaszania, terminy itd. podamy wkrótce.

Po tym konkursie zostanie nam tydzień do przejścia na nową wersję serwera. W tym czasie będziemy skrupulatnie przenosić wybrane projekty natomiast gracze mogą przystąpić do ewentualnej rozbiórki swoich domostw bowiem każdy będzie mógł przenieść część swoich rzeczy na nową mapę. Na koniec przewidziana jest wielka zabawa. Pożegnanie będzie huczne i efektowne. Będzie między innymi możliwość zmiany swojej postaci w inne moby!

Nie zostaną natomiast przeniesione pieniądze jakie w tej chwili posiadacie. Te cyferki na Waszych kontach naprawdę szczęścia nie dają. Zainwestujcie wszystko co macie w ulepszenie Waszych projektów a na pewno uda Wam się znaleźć wśród szczęśliwców, których budowle przeniesiemy.

Co z kulami?

Kule, w takiej postaci w jakiej je w tej chwili wszyscy znamy, muszą zniknąć z naszego serwera. To jednak nie oznacza, że Wasza praca pójdzie w niepamięć. Kule, tak jak wszystkie inne projekty, mogą brać udział w wyżej opisanym konkursie, do czego gorąco Was zachęcamy! Znajdziesz się wśród wygranych, Twoja kula zostanie przeniesiona. Być może na nowej mapie nadal będzie można licytować kule, które będą regularnie dodawane. To jest jeszcze kwestia otwarta.

Wszyscy aktualni właściciele kul dostaną zwrot pieniędzy jakie wydali aby kulę wygrać w licytacji. Zwracamy tylko tyle ile kula kosztowała podczas licytacji! Co więcej, każdy gracz, który zgłosi taką chęć, otrzyma za darmo swoją własną kulę (do wyczerpania zapasów!). Właściciel kuli będzie mógł z nią zrobić co tylko chce i spróbować swoich sił w wielkim konkursie. O szczegółach rozdawania kul napiszemy wkrótce osobną wiadomość na forum, w dziale Kule.

Jak widzicie, nadchodzą duże zmiany. Mam nadzieję, że wykorzystacie ten czas, który pozostał nam do resetu na wzmożoną pracę nad realizacją swoich pomysłów. Chętnie wysłuchamy Waszych opinii o tym co zostało wyżej opisane.

Stwórzmy razem wspaniały serwer!

Mapa serwera