• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Samodzielne zarządzanie obszarami chronionymi

Nabieramy tempa! Dzisiaj prezentuję Wam nasz kolejny autorski plugin! Od teraz możecie sami zarządzać swoimi terenami chronionymi. Dodawać/usuwać właścicieli i mieszkańców a także usuwać cały obszar. Koniecznie przeczytajcie całego newsa!

Po wpisaniu komendy /ochrona dostaniecie listę dostępnych komend. Pamiętajcie, że aby z nich korzystać, trzeba być w swoim obszarze chronionym. Oto opis wszystkich możliwości:

/ochrona wlasciciel GRACZ
W miejsce „GRACZ” wpisujemy nick gracza. Właściciele mają oczywiście uprawnienia do budowania/niszczenia na danym terenie ale mogą również sami nadawać/odbierać uprawnienia innym graczom. Gdy GRACZ ma już uprawnienia to wpisanie tej komendy odbierze mu je. Nie da się odebrać uprawnień graczowi, który nałożył na dany teren zabezpieczenie. On zawsze będzie miał nieusuwalne uprawnienia właściciela.

/ochrona mieszkaniec GRACZ
Mieszkańcy także mają prawa do budowania/niszczenia ale nie mogą zarządzać uprawnieniami innych tak jak jest to w przypadku właścicieli.

/ochrona uprawnienia
Zwraca informację kto ma jakie uprawnienia na danym obszarze chronionym.

/ochrona usun
Usuwa zabezpieczenie terenu. Komendę może użyć tylko ta osoba, która nakładała ochronę terenu. Inni właściciele nie mogą usunąć zabezpieczenia.

Przykłady nadawania/odbierania uprawnień
/ochrona wlasciciel mariuszt – Wielkość liter w nicku gracza nie ma znaczenia. Ta komenda nada uprawnienia właściciela graczowi MariuszT. Komendę może użyć tylko inny właściciel dla tego terenu. Od tej pory gracz MariuszT sam może nadawać/odbierać uprawnienia innym graczom. Nie może natomiast usunąć uprawnień założycielowi obszaru chronionego ani usunąć tego obszaru.
/ochrona wlasciciel mariuszt – Ponowne wpisanie tej komendy odbierze uprawnienia graczowi MariuszT. Plugin sprawdza czy podany gracz ma uprawnienia i w zależności od tego, albo nadaje mu uprawnienia albo mu je usuwa.
/ochrona mieszkaniec mariuszt – Gracz MariuszT staje się mieszkańcem. Ma uprawnienia do budowania/niszczenia ale z powyższych komend ma dostęp tylko do /ochrona uprawnienia.

PS
Zaszła drobna zmiana w pluginie do samodzielnego nadawania ochrony. Nadal trzeba mieć diament aby stworzyć ochronę ale od teraz nie jest on zabierany po pomyślnym nałożeniu zabezpieczenia.

Mapa serwera