• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Samodzielne nadawanie ochrony na wybrany teren

Z największą przyjemnością chciałbym Wam przedstawić nowy plugin o jaki wzbogacił się nasz serwer. Od teraz każdy z Was sam może nadać sobie ochronę na wybrany obszar. Szczegóły poniżej!

Przy tworzeniu pluginów zależy mi przede wszystkim aby używanie ich było proste i intuicyjne. Dlatego jestem szczególnie dumny z naszego najnowszego pluginu, który rozwiązuje jeden z największych problemów na serwerach a jednocześnie użycie go jest banalne i nie wymaga nawet komend!

Przejdźmy do konkretów. Każdy z Was może na naszym serwerze nałożyć jedną ochronę na wybrany obszar. Możecie to robić osobiście, bez ingerencji operatorów serwera. Minimalne wymiary tzw. cuboida to 5 klocków szerokości, 5 długości i 3 wysokości. Maksymalne to 30 klocków szerokości i długości oraz 20 klocków wysokości. Jeżeli potrzebujesz większego cuboida to znaczy, że musisz zgłosić podanie o projekt lub miasto, w odpowiednim dziale na naszym forum.

Sam decydujesz o rozmiarach i kształcie swojego cuboida (oczywiście w obrębie wspomnianych limitów). Jednak im większy cuboid, który chcesz stworzyć tym więcej będzie Cie to kosztowało Twojego doświadczenia. Najmniejszy możliwy cuboid kosztuje zaledwie 7 punktów doświadczenia ale największy aż 1800 (ponad 40 poziom doświadczenia). Do Twojej decyzji należy ile jesteś w stanie poświęcić swojego doświadczenia aby uzyskać ochronę wybranego obszaru.

Każde założenie cuboida, oprócz punktów doświadczenia, kosztuje jednego diamenta.

Jak nałożyć ochronę?

Weź do ręki diament. Wyznacz sobie skrajne rogi Twojego obszaru ochronnego, np. poprzez ustawienie tam klocków ziemi. Kliknij na jeden taki róg lewym klawiszem myszki, trzymając w ręce diament. Teraz idź do drugiego skrajnego rogu i kliknij na niego prawym klawiszem myszki. Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie to właśnie stałeś się posiadaczem własnego cuboida!

Jeżeli coś jest nie tak, otrzymasz o tym odpowiedni komunikat. Możesz nie mieścić się w limitach lub mieć za mało doświadczenia lub wystąpi jeszcze inny wyjątek ale plugin zawsze podaje pełną informację i prowadzi nas za rączkę :)

Wasze cuboidy nie mogą się nakładać. Dostaniesz o tym stosowną informację jeżeli wystąpi taki problem.

W każdej chwili możesz usunąć swoją ochronę, wystarczy poprosić o to operatora. W przyszłości będzie służyła do tego odpowiednia komenda. Pamiętaj jednak, że między jednym a drugim założeniem ochrony musi minąć co najmniej godzina!

Co z cuboidami na projekty i miasta?

Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości. Dzisiaj pojawi się na ten temat odpowiedni news.

Mapa serwera