• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Prywatne wiadomości, LWC i inne

Ostatnie dni to był dla mnie czas wzmożonej pracy nad serwerem. Chciałbym w tym wpisie poinformować Was co udało mi się jeszcze zrobić od ostatniego newsa. Czytajcie jeżeli chcecie być na bieżąco! :)

Okres świąteczny pozwolił mi wykonać mnóstwo pracy na serwerze. Napisałem tysiące linijek kodu na potrzeby naszych nowych pluginów. Udało się także przywrócić /reset oraz przygotować zasady pod inne zaległe rzeczy. I to mimo mojej choroby. Mam nadzieję, że podzielacie mój entuzjazm ;)

Ostatnio pracowałem nad poprawą systemu prywatnych wiadomości jakie gracze mogą między sobą pisać. Samo w sobie nie jest to bardzo ważne i mogło poczekać na później ale przy okazji dodałem bardzo ciekawą opcję. Otóż od teraz każdy z Was może zablokować do dwudziestu osób i gracze Ci nie będą mogli do Was pisać prywatnych wiadomości. Służy do tego komenda /blokujszept GRACZ (alias: /nomsg GRACZ). Ponowne wywołanie tej samej komendy usunie gracza z Twojej czarnej listy. Samo wywołanie komendy /blokujszept zwraca informację czy kogoś blokujemy, a jeżeli tak, to kogo.

Osób z rangami specjalnymi, co chyba oczywiste, nie można blokować.

Najprawdopodobniej w przyszłości będę rozwijał ten plugin. Myślę o opcji całkowitego wyłączania prywatnych wiadomości oraz o ignorowaniu osób na czacie ogólnym (nie widzimy co piszą).

Do prywatnych wiadomości, komendy /ja (alias: /me) oraz /operator dodałem to samo sprawdzanie słownika, które funkcjonuje teraz na czacie ogólnym. Będę obstawał przy swoim, że albo będziecie pisać poprawnie i kulturalnie albo wcale :P Zbyt dobrze pamiętam horror z czasów sprzed tego pluginu.

Przebudowałem komendę /ja (alias: /me). Można z niej skorzystać maksymalnie raz na minutę.

Oprócz powyższego przygotowałem też pewne narzędzia dla operatorów i administracji. Nie będę wchodził w szczegóły, to są rzeczy ułatwiające nam prowadzenie serwera i pomagające w udzielaniu Wam pomocy.

Wczoraj włączyłem LWC! Chciałem tego uniknąć bo mam pewne zastrzeżenia do tego pluginu ale wszystko wskazuje na to, że nic lepszego na razie nie da się wymyślić. Do wieczora można było zakładać ochronę na dowolne skrzynki, drzwi itd. na mapie ponieważ plugin „gryzł” się z naszymi strefami. W nocy wprowadziłem drobną zmianę w kodzie źródłowym LWC i teraz można nakładać ochronę tylko w swoich cuboidach.

Komendy do LWC pozostają takie same jak na starej wersji serwera. Można o nich poczytać tutaj (Uwaga, ta strona jest w dużej części nieaktualna. Listę komend będziemy wkrótce poprawiać.).

Przypominam, że skrzynki na /reset dostępne są do czwartku! Wieczorem tego dnia zostaną bezpowrotnie usunięte.

Mapa serwera