• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Nadchodzi Minecraft 1.2.5

Właściwie to nie nadchodzi a nawet już jest dostępny. Nie jako oficjalna aktualizacja ale jako tzw. Pre Relase (kandydat do wydania). Już tłumaczę o co w tym wszystkim chodzi :)

W Mojang wiele się ostatnio dzieje. Chłopaki skupili się bardzo mocno na pracach nad API, priorytetem jest także nowa wersja serwera, tworzona głównie przez ludzi z Bukkit. Niestety w międzyczasie wykryto poważne błędy w Minecraft 1.2.4. Na tyle poważne, że podjęto trudną decyzję o wydaniu nowej wersji. Jednak wszyscy zdają sobie sprawę, że każda kolejna aktualizacja to ogromne problemy dla społeczności Minecraft. Trzeba aktualizować pluginy, zarówno te dla klienta jak i serwera. Trzeba w końcu aktualizować sam serwer. Mnóstwo pracy, ogromne zamieszanie, wiele rzeczy przestaje działać. I jest tak z każdą aktualizacją.

Dlatego wymyślono jak obejść te problemy. 30 marca pojawiła się nowa wersja Minecrafta oznaczona jako 1.2.5 PR. Można ją ściągnąć pod tym adresem i samemu przestestować zmiany. Oficjalnie ta aktualizacja zostanie wydana w środę, 4 kwietnia, około godziny 15:00 naszego czasu. To opóźnienie pozwoli programistom przygotować nowe wersje swoich pluginów. Jest także wielce prawdopodobne, że będziemy mogli zaktualizować nasz serwer bez zbędnej zwłoki (w kilka minut? :) ).

Podsumowując: wygląda na to, że Minecraft 1.2.5 będzie pierwszą aktualizacją, która nie wywoła ogromnego zamieszania i poślizgu na serwerach online.

Co nowego w wersji 1.2.5? Skupiono się na poprawkach i drobnych udoskonaleniach. Wprowadzono między innymi takie zmiany jak używanie shifta z piecami, naprawa błędów generatora map, wiele poprawek dotyczących czata czy zmiana zachowania kotów (zgodnie z ich naturą, będą teraz trochę mniej pokorne). Nic rewolucyjnego ale od samego początku ta aktualizacja była przewidziana jako naprawa błędów. Jeb wypowiedział się, że raczej nie będzie już Minecraft 1.2.6. A więc następna wersja to już 1.3 gdzie możemy spodziewać się bardzo interesujących zmian, przede wszystkim pierwszych prób wprowadzenia oficjalnego API.

Mapa serwera