• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Możecie ustawiać własne teleporty!

Zaledwie kilkanaście minut temu udało się uruchomić nasz autorski plugin do samodzielnego ustawiania teleportów dla kul i projektów. To daje Wam nowe możliwości, sami decydujecie o wszystkim!

Korzystanie z pluginu jest proste. Plugin jest zintegrowany z kulami na mapie Kule (/kule) oraz z projektami na wszystkich mapach.

Kule

Aby móc ustawić samodzielnie teleport na kuli trzeba być jej właścicielem. Pamiętaj, że posiadanie uprawnień do budowania na kuli nie musi automatycznie oznaczać, że masz uprawnienia właściciela.

Udaj się na kulę, wybierz miejsce oraz pozycję Twojej postaci (kierunek patrzenia) w taki sposób jaki Ci odpowiada i wpisz komendę /ustawtp. Jeżeli wszystko się zgadza, dostaniesz komunikat o ustawieniu teleportu. W każdej chwili możesz zmienić położenie teleportu, wystarczy wybrać nowe miejsce i ponownie wpisać komendę /ustawtp. Nie możesz jednak całkowicie usunąć teleportu. Każda kula musi mieć swój teleport.

Komenda /kula X (X to numer kuli) teleportuje do wyznaczonego teleportu.

Projekty

Jeżeli masz swój projekt (zgłoszony i zaakceptowany na naszym forum) to również on może posiadać własny teleport! Udaj się do miejsca gdzie znajduje się działka projektu i wpisz komendę /ustawtp NAZWA. Jak się pewnie domyślasz, NAZWA to nazwa Twojego teleportu. Nazwa może być dowolna, może także zawierać spacje ale musi być unikalna dla całego serwera. Jeżeli dana nazwa jest zajęta to nie uda Ci się jej wykorzystać przy swoim projekcie.

Podobnie jak w kulach tak i tutaj możesz zmieniać położenie swojego teleportu. Wystarczy iść do nowego miejsca i ponownie wpisać stosowną komendę. Możesz również zmienić nazwę swojego teleportu. Po prostu podaj inną. Stara nazwa zostanie skasowana i na jej miejsce trafi teleport o nowej nazwie. Proste, prawda? :)

Komenda /projekt NAZWA (gdzie NAZWA to nazwa teleportu) teleportuje nas do odpowiedniego projektu do wyznaczonego wcześniej miejsca.

Projekty, w odróżnieniu od kul, nie muszą mieć swoich teleportów. Jeżeli z jakiegoś powodu nie chcesz aby Twój projekt dalej posiadał teleport to wystarczy na jego terenie wpisać komendę /usuntp. I gotowe, teleport skasowany.

Jak mamy w swoim zwyczaju, ustawiliśmy dla wszystkich komend aliasy tak aby każdy korzystał z takich komend jakie mu najbardziej odpowiadają. Wszystko jest opisane na naszej podstronie Komendy.

Przypominamy, że ustawianie teleportów aby złapać graczy w różne pułapki jest zakazane i będzie surowo karane!

Plugin jest w fazie beta. Prosimy o intensywne testy :) Gdyby coś nie działało jak należy, proszę jak najszybciej powiadomić administrację!

Mapa serwera