• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Mistrzostwa „Bitwy na śnieżki”

Zawody "Bitwy na śnieżki"

Już niedługo na serwerze kolejny event! Tym razem przygotowany przez gracza Artur2198. Oto, co sam twórca ma Wam do przekazania.

Witajcie Craftlandczycy! Jesteście gotowi na sportową rywalizacje, wielkie emocje oraz super nagrody? Chciałbym Wam przedstawić I Ogólnoserwerowe Mistrzostwa „Bitwy na śnieżki”, które odbędą się w najbliższym czasie na arenie (stadionie) w Mieście Howaito!

 

Na czym to polega?

Sport ten polega na tym, by wyrzucić przeciwnika z areny za pomocą śniegowych kulek (z tego powodu tył areny jest odsłonięty). Startujecie w trzyosobowych drużynach, w każdej powinien znajdować się jeden kapitan. Osoba ta będzie reprezentować Waszą drużynę podczas np. ustalania terminów czy innych ważnych rzeczy. Do tego każda drużyna może mieć swoją rezerwę, do której może przyjąć dowolnych graczy (nawet z innych zespołów).

Dwa puchary:

PUCHAR 1 Puchar Miast – W tej konkurencji mogą wziąć udział jedynie reprezentacje miast posiadających co najmniej 3 mieszkańców. Miasto, które wygra otrzymuje tytuł mistrza, który nosi do następnych mistrzostw. (Puchar się odbędzie, gdy zgłoszą się co najmniej 4 miasta).

PUCHAR 2 Puchar Graczy – Tutaj mogą zmierzyć się ze sobą drużyny prowadzone przez zwykłych graczy serwera, którzy mogą zgromadzić co najmniej 3 osoby do drużyny. Drużyna, która wygra, otrzymuje nagrodę i tytuł mistrza.

 

KOMISJA:

Nad przebiegiem zawodów czuwać będzie specjalnie wybrana przeze mnie „Craftlandzka Komisja Sportowa” (CKS). Będą to osoby, które pomagać będą przy większości spraw organizacyjnych oraz związanych bezpośrednio z przebiegiem mistrzostw. W celu wyłonienia członków CKS chciałbym zrobić małą ankietę.

Do głównych zadań CKS należy:

 • Kwalifikowanie Drużyn do turniejów oraz dyskwalifikowanie ich za nadużycia.
 • Sędziowanie w razie mojej nieobecności.
 • Pomoc przy ustalaniu terminów oraz organizacji meczów.
 • Nadzorowanie „Stref Kibica”.
 • Nadzorowanie sprzedaży w punktach na terenie „Stref Kibica”.

 

STREFY KIBICA:

Chcąc zadbać o odpowiedni klimat chciałbym, żeby każde szanujące się miasto posiadało jedną strefę kibica wykonaną w postaci kolorowych namiotów (najlepiej w barwach swojego faworyta). W strefach kibica powinno znajdować się:

 • Tablice wyników (obowiązkowo!)
 • Punkt z pamiątkami oraz gadżetami dla kibiców.
 • Punkt ze świeżą żywnością.
 • Flagi z kolorami wszystkich drużyn (obowiązkowo!)
 • Punkt informacyjny CKS z odpowiednimi tabliczkami (obowiązkowo!)
 • Punkt informacyjny z datami meczów (obowiązkowo!)

Centralna Strefa Kibica powstanie w mieście Howaito na terenie dawnego Zamku Cesarskiego lub koło areny.

 

NAGRODY:

Podczas mistrzostw funkcjonuje proporcjonalny system nagród, w którym wysokość nagrody zależy od ilości startujących drużyn. Wygląda to następująco:

MIEJSCE 1 – 30 000 punktów doświadczenia za każdą drużynę (10k za osobę)

MIEJSCE 2 – 15 000 punktów doświadczenia za każdą drużynę (5k za osobę)

MIEJSCE 3 – 7 500 punktów doświadczenia za każdą drużynę (2,5k za osobę)

Jak widać, przy zgłoszeniu się sześciu drużyn będzie można zgarnąć aż 180 000 expa nagrody!

 

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ:

Oto dwa formularze, które należy wypełnić i wstawić w tym temacie, żeby wziąć udział:

 

PUCHAR 1

Nazwa Miasta:

Lokalizacja (link do mapy):

Nazwa Drużyny:

Screen przedstawiający crafting zbroi z kolorami (link):

Nick właściciela miasta:

Nick kapitana drużyny:

Nicki członków drużyny:

Nicki rezerwy (nieobowiązkowe):

Ja <nick zgłaszającego> w imieniu całej drużyny, oświadczam, że nie będziemy oszukiwać w żaden sposób, będziemy stosować się do zastrzeżeń CKS oraz zapoznaliśmy się ze wszystkimi informacjami.

 

PUCHAR 2

Nazwa Drużyny:

Screen przedstawiający crafting zbroi z kolorami (link):

Nick kapitana drużyny:

Nicki członków drużyny:

Nicki rezerwy (nieobowiązkowe):

Ja <nick zgłaszającego> w imieniu całej drużyny, oświadczam, że nie będziemy oszukiwać w żaden sposób, będziemy stosować się do zastrzeżeń CKS oraz zapoznaliśmy się ze wszystkimi informacjami.

 

Uwaga! Start mistrzostw zostanie zapowiedziany dopiero po osiągnięciu odpowiedniej ilości drużyn.

Mapa serwera