O grze Minecraft

Minecraft to niezależna gra komputerowa stworzona przez Makusa Perssona, znanego pod pseudonimem Notch.

Minecraft kosztuje 19,95€ czyli, po przewalutowaniu, około 80-90zł (zależnie od kursu Euro). Na craftlandia.pl mogą grać tylko posiadacze pełnej, legalnej wersji gry. Jeżeli jeszcze jej nie masz, rozważ możliwość jej zakupu. Dzięki naszym konkursom z nagrodami pieniężnymi Twoja inwestycja może Ci się szybko zwrócić. A dodatkowo będziesz miał mnóstwo frajdy z grania!

Gra nie ma jednego konkretnego celu. Posiada oficjalne zakończenie ale można je potraktować jako misję do wypełnienia po której można dalej grać, bez żadnych konsekwencji.

W takim razie o co chodzi w Minecrafcie? Sam jesteś sobie Panem i sam decydujesz co chcesz robić. Mapy są losowo generowane (i są praktycznie niekończące się), mają zmienne ukształtowanie terenu i są podzielone na tak zwane biomy czyli odrębne tereny z konkretnymi cechami np. pustynia, wysokie góry lub gęste lasy.

Aby przetrwać, powinieneś zacząć wydobywać surowce. Ściąć kilka drzew, zbudować stół rzemieślniczy i stworzyć kilof. Wiele czasu spędzisz jako górnik, kopiąc coraz głębiej, penetrując coraz dłuższe jaskinie i opuszczone kopalnie. Wszystko co zdobędziesz, będzie Ci potrzebne do tworzenia coraz to nowszych narzędzi i innych przydatnych rzeczy.

W nocy miej się na baczności. Na powierzchnię wychodzą stwory, które za dnia kryją się w podziemnych jamach. Możesz ich unikać ale czasami warto wybrać się na łowy. Po pokonaniu potworów wypadają z nich niekiedy cenne rzeczy.

Masz już swoją posiadłość, własny ogród, kopalnię, farmę i hodowlę owiec. Ale przed Tobą kolejna tajemnica do odkrycia. Tajemniczy portal pozwoli Ci przenieść się do bardzo nieprzyjaznej krainy.
Oto wyobrażenie Minecraftowego piekła!

W piekle (nazywa się Nether) na każdym kroku czyha na Ciebie niebezpieczeństwo, zarówno z lądu jak i z powietrza. Ale tylko tutaj znajdziesz niektóre surowce, które bardzo urozmaicą Twoje budowle i otworzą nowe ścieżki rozwoju. Nether to także najlepszy sposób na dalekie podróże. Jeden blok w piekle to odległość aż ośmiu bloków w normalnym świecie! W ten sposób możesz stworzyć sieć szybkich dróg między odległymi terenami.

Na koniec zostanie do pokonania ostatni stwór. Nietypowy portal poprowadzi Cię do najbardziej nieprzyjaznego miejsca jakie możesz sobie wyobrazić. Musisz mieć oczy dookoła głowy, wokół Ciebie są setki Endermanów a w przestworzach kryje się smok, najpotężniejszy potwór w grze. Czeka Cię ostateczna walka. Minecraft nie ma końca i ten pojedynek także niczego nie zakończy ale gdy pokonasz smoka to już żadne inne niebezpieczeństwo nie będzie Ci straszne.

O Minecrafcie można napisać całą książkę. Losowy generator terenu zaskoczy Cię pozytywnie wiele razy. Wykopiesz tysiące bloków różnych surowców i wybudujesz wspaniałe budowle bo nie obowiązują Cię żadne ograniczenia. Musisz tylko pozwolić swojej wyobraźni rozwinąć skrzydła. W grze spotkasz dziesiątki stworzeń (tzw. moby), zarówno tych przyjaznych jak i tych wrogich. Do dyspozycji masz kilkaset różnego rodzaju bloków, narzędzi i innych rzeczy.

Nie napiszemy Ci teraz wszystkiego o Minecrafcie. Daj się porwać przygodzie i sam odkryj wszystkie sekrety gry.

Opisaliśmy czym jest Minecraft w trybie pojedynczego gracza a przecież najciekawsze dopiero przed nami. W pojedynkę nigdy nie spotka Cię tyle wyzwań, ciekawych zadań co w grze wieloosobowej. Istnieje wiele typów rozgrywki w Minecrafta poprzez sieć. Nasz serwer stawia przede wszystkim na nieskrępowane budowanie ale w ramach oryginalnych zasad Minecrafta.

Przejdź na podstronę „Mapy” aby lepiej poznać serwer craftlandia.pl i możliwości jakie się przed Tobą otwierają.

Chcesz zacząć grę natychmiast? Wystarczy jako adres serwera podać craftlandia.pl. Nie wiesz gdzie to wpisać? Zapraszamy na podstronę „Jak zagrać?„.

 
Przydatne linki:

craftlandia.pl Strona naszego serwera. Dodaj ją do ulubionych i odwiedzaj często. Nie ominie Cię wtedy żadna nowość. Warto także dopisać się do biuletynu. Daje on gwarancję, że będziesz zawsze na bieżąco z nowościami.
Pamiętaj również, że każdy kto jest zapisany w biuletynie, codziennie dostaje na swoje konto gry 50 złotych monet.
craftlandia.pl/forum Na naszym forum znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z grą, spotkasz towarzyszy w tułaczce po mapach serwera a także weźmiesz udział w wielu konkursach i w innych ciekawych wydarzeniach.
minecraft.net Oficjalna witryna gry.
minecraftwiki.net Oficjalna encyklopedia gry. Jeżeli czegoś nie wiesz o Minecrafcie to tam znajdziesz odpowiedź na każde pytanie.
pl.minecraftwiki.net Polska wersja powyższej encyklopedii. Nie jest tak aktualna i rozbudowana jak oryginalna witryna ale najprawdopodobniej pomoże Ci z Twoim każdym problemem.
minecraftforum.net Największe na świecie forum dotyczące gry Minecraft.
mojang.com Oficjalna witryna firmy Markusa Perssona, twórcy gry. Znajduje się tam blog gdzie pojawiają się ważne informacje dotyczące Minecrafta.
notch.tumblr.com Blog Markusa. Czasami pisuje tam ciekawe rzeczy o Minecrafcie.
twitter.com/notch Konto Notcha w serwisie twitter.com. Markus często za pomocą tej strony komunikuje się ze społecznością gry, przekazuje ciekawe nowości itp.
twitter.com/jeb_ Jens Bergensten, pseudonim jeb_ to w tej chwili główny programista gry Minecraft. Przekazuje na swoim koncie twitter.com mnóstwo interesujących informacji dotyczących gry.
Mapa serwera