• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Minecraft 1.2 na craftlandia.pl!

Dzisiaj w nocy uruchomiliśmy testowo serwer na wersji Minecraft 1.2. Część z Was pewnie jest zdziwiona takim obrotem spraw. Jeszcze wczoraj ostrzegałem, że na 1.2 poczekamy długo a dzisiaj już jest.

Jest to efekt dwóch czynników.
Po pierwsze, paradoksalnie, łatwiej jest w tej chwili przejść na 1.2 niż na najnowsze wersje serwera dla 1.1.
Po drugie, musieliśmy zrezygnować z kilku pluginów. Trzeba czekać aż zostaną zaktualizowane. Na szczęście możemy bez większych strat grać bez nich!

Nie wpadajmy w euforię :) Nikt nie ma pojęcia jak serwer będzie się zachowywał podczas normalnej gry oraz ile jeszcze błędów jest ukrytych w kodach serwera i pluginów. Oto lista rzeczy, które chwilowo na serwerze nie działają:

 • Brak ładnych komunikatów gdy ktoś wchodzi, wychodzi itd. Zostały tylko te domyślne.
 • Brak ogłoszeń wyświetlanych co 10 minut. Ale to akurat pewnie Was nie martwi za specjalnie :)
 • Nowi gracze nie dostają na start kilku podstawowych rzeczy :(
 • Niestety mapa /drewno nie resetuje się automatycznie. Dlatego prosimy wszystkich o sadzenie drzew do czasu aż plugin nie zacznie działać jak należy.
 • Komenda /integracja na razie nie działa.

Nie ma jeszcze dżungli bo nasze mapy są już w pełni wygenerowane. Postaramy się w ciągu kilku dni umieścić gdzieś dżunglę. Pamiętajcie, że mapa Survival będzie resetowana jak tylko będziemy mieli takie możliwości techniczne. Wtedy będą wszystkie biomy, również dżungle.

Testujcie jak serwer się sprawuje i piszcie co jeszcze nie działa lub zachowuje się dziwnie.

Nie działa Ci mapa? Wejdź na ten adres, odśwież raz stronę za pomocą przycisku F5. Powinno się naprawić ;)

Mapa serwera