Mapy dostępne na craftlandia.pl

Serwer craftlandia.pl udostępnia aż osiem odmiennych map do grania, wszystkie inne i wszystkie przygotowane specjalnie przez nas, dla Was.

Wchodząc pierwszy raz na nasz serwer ujrzysz mapę Portale (komenda /portale teleportuję Cię do niej z każdego innego miejsca na serwerze). Znajdujesz się na latającym sterowcu. Przeczytaj wszystkie informacje na tabliczkach, zarówno te przed Tobą jak i te, które za chwilę spotkasz, opuszczając pokład.

Rozglądając się wokoło, ujrzysz latające wyspy a na nich sześć portali do sześciu pozostałych map. Zachęcamy do zwiedzenia całej mapy, każda z wysp jest inna, każda czymś się wyróżnia.

Między mapami można się poruszać korzystając z portali ale dużo wygodniejszy sposób to teleportacja za pomocą komend. Poznałeś już komendę /portale, przy opisie każdej następnej mapy podamy komendę teleportacji w nawiasach.

Mapa Główna (/glowna) to jedna z tych map na których spędzisz najprawdopodobniej wiele czasu. Jest najbardziej przyjazna do zakładania miast i osiedli, tworzeniach budynków. Znajduje się tu również wielkie miasto, warto się w nim osiedlić. Na mapie nie ma wrogich potworów co znacznie ułatwia rozgrywkę. Ma to jednak także swoje konsekwencje. Otóż mapa główna jest uboga w pożądane surowce. Nadal są, jednak jest ich niewiele.

Mapa główna ma ciekawe ukształtowanie terenu i nieznacznie obniżony poziom wody (morze zaczyna się na poziomie 60 czyli 4 bloki niżej niż na domyślnych mapach). Nie przesadzaliśmy jednak z atrakcjami aby nie utrudniać graczom budowania. Nie brakuje natomiast specjalnie przygotowanych drzew a nawet całych lasów, których nie spotkasz na żadnym innym serwerze czy w grze dla pojedynczego gracza.

Survival (/survival) stawia przed Tobą poważne wyzwania jednak jeżeli zdołasz przetrwać to nagroda będzie solidna. W odróżnieniu od mapy głównej, na survivalu są wrogie potwory więc należy się solidnie przygotować do wyprawy w te strony. Za to surowców jest tutaj mnóstwo. Praktycznie gdzie nie wbijesz kilof tam znajdziesz coś ciekawego. Podejmujesz wyzwanie? :-)

Mapa ta na pewno zainteresuje Cię bardzo ciekawym ukształtowaniem terenu. Zachęcamy abyś przeszedł się w głąb mapy i pooglądał te piękne góry i gęste lasy jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Poziom morza jest znacznie niższy niż oryginalnie (morze zaczyna się na poziomie 40) co poskutkowało wspaniałymi górami, których kształty często Cię zaskoczą. Jest tu także wiele drzew, których nie spotkasz nigdzie indziej, nawet na mapie głównej.

Piekło (/pieklo) to raczej nie jest przyjemne miejsce :-) Wszędzie lawa, półmrok i wrogie stwory, atakujące tak z ziemi jak i z powietrza. Niestety, to jedyna mapa gdzie znajdziesz niektóre bardzo przydatne rzeczy i surowce. Przy samym teleporcie (tam gdzie zaczynasz grę na tej mapie) jesteś bezpieczny ale kilka kroków dalej musisz już sobie radzić sam.

Uzbrój się odpowiednio, załóż najtwardszą zbroję na jaką możesz sobie pozwolić, nie zapomnij także wziąć ze sobą pożywienia. Przed Tobą długa i wymagająca wyprawa. Nagrodą jednak będą najcenniejsze rzeczy jakie można zdobyć na całym serwerze. Warto zaryzykować? Jesteśmy przekonani, że tak!

Stolica (/stolica) to miasto drapaczy chmur i wielkich osiedli. Planujemy szybki rozwój tej części serwera. Jeżeli nie masz chwilowo ochoty budować to zawsze możesz dostać na tej mapie darmowe mieszkanie. To pozwoli Ci spokojnie zwiedzić cały serwer przed podjęciem decyzji co robić dalej. Warto zwiedzić stolicę, jest tam wiele imponujących budynków, cały czas powstają nowe.

W stolicy, tak jak na innych mapach, można dostać działkę i rozpocząć budowę. Tylko na tej mapie jesteś w stanie wybudować coś naprawdę wysokiego, ogromnego. Budowę możesz zacząć praktycznie od samego dołu mapy co daje maksymalną wysokość aż 256 bloków!

Któż z nas nie zna historii butelki wyrzuconej przez morze na brzeg, w której znajduje się list lub mapa z zaznaczonym miejscem ukrycia wielkiego skarbu? A co gdybyśmy przenieśli tą historię do świata gry Minecraft?

Miasto w butelce (/butelka) to unikalna mapa na której całe życie toczy się wewnątrz zwykłej… butelki :-) Nie wiemy co za morze nas tu przyniosło, nie wiemy na plaży jakiej wyspy lub kontynentu jesteśmy. Wiemy natomiast, że jesteśmy zdani tylko na siebie i musimy stworzyć naszą małą społeczność na tym skrawku ziemi jaki mamy do dyspozycji.

Butelka to specyficzne miejsce gdzie mogą osiedlić się tylko najbogatsi, osoby wyjątkowo zasłużone dla serwera lub szczęśliwcy wytypowani w konkursach. Posiadanie tutaj domu wiąże się z ogromnym prestiżem i szacunkiem innych graczy.

Ostatnia główna mapa na pewno Cię zaskoczy. Ogromne Kule (/kule) lewitujące w przestrzeni, połączone ze sobą tylko mostami. Nie możesz tu po prostu wejść i zacząć kopać lub budować. Kulę trzeba zdobyć!

Na mapie tej jest kilkaset kul. Każdego tygodnia na naszym forum będzie licytowanych kilka, do kilkunastu kul, zależnie od zainteresowania. Każdy może być właścicielem kilku kul. Musisz jednak wygrać licytację konkretnej kuli. A więc wygrywa ten kto da więcej. Oczywiście licytacja odbywa się w wirtualnej walucie, dostępnej w grze.

Posiadanie kuli ma swoje nieocenione zalety. Możesz z tym kawałkiem nieba zrobić co tylko Ci się podoba. Nie musisz wcale zachować kształtu kuli. Możesz budować od samego dołu mapy do samej góry. Również wszystkie surowce, które wydobędziesz, są Twoje. Jest tylko jeden warunek. Z Twojej części mapy musi być swobodne przejście do wszystkich czterech sąsiadujących kul. Oczywiście możesz posiadać zamknięte strefy, chodzi tylko o to aby gracze mogli zwiedzać kolejne części mapy.

Na koniec największa zaleta kul. Z każdą kulą dostajesz swój własny teleport. Ktokolwiek wpisze komendę „/kula X” (gdzie X to unikalny numer Twojej kuli) trafi bezpośrednio do Twojej części mapy. Może to być Twój wspaniały dom do którego łatwo zaprosisz każdego gracza lub sam z łatwością wrócisz. Może to być także Twój sklep, co znacznie zwiększy Twoje dochody, przez prostotę z jaką inni do Ciebie trafią. Tylko od Ciebie zależy jak zagospodarujesz swój kawałek nieba i jak wykorzystasz unikalny system teleportacji.

Wszystkie zasady dotyczące kul opisane są dokładnie na naszym forum pod tym adresem.

Oprócz wyżej wymienionych map głównych, udostępniliśmy również jedną mapę pomocniczą. Zależy nam na tym aby krajobraz naszych map jak najmniej cierpiał z powodu działalności graczy. Z tego powodu wszyscy do dyspozycji mają mapę do której prowadzą dwie komendy: /drewno i /piasek. Jeżeli potrzebujesz takich surowców jak drewno, liście lub piasek to nalegamy abyś pozyskiwał je właśnie na naszej pomocniczej mapie. Niestosowanie się do tej zasady i destrukcyjna działalność na innych mapach będą karane.

Mapy dostępnych światów

Pod adresem www.craftlandia.pl/mapa/ znajdziesz aktualizowane w czasie rzeczywistym mapy wszystkich głównych światów dostępnych na naszym serwerze. Link do mapy znajdziesz zawsze w prawym dolnym rogu każdej podstrony naszego portalu.

Mapa serwera