• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Mamy prywatne teleporty

Właśnie zrobiliśmy kolejny krok. Przed chwilą został uruchomiony na naszym serwerze nasz autorski plugin do prywatnego teleportu. Jak działa, jak go używać i jakie korzyści z niego płyną, przeczytacie w rozwinięciu tego wpisu.

Jak mijają Wam święta? Mi mijały bardzo dobrze, aż do czasu gdy się rozchorowałem. Leżę teraz w łóżku, z gorączką. Obiecałem jednak, że w tych wolnych dla mnie od pracy dniach załatwimy kilka tematów więc nie ma przebacz :)

Udało się załatwić pierwszy problem czyli napisałem plugin do prywatnych teleportów. Oto jak działa.

Gdy nie masz ustawionego punktu teleportacji (o ustawianiu piszę poniżej) to, z oczywistych powodów, nie masz gdzie się teleportować po wpisaniu komendy /dom. Natomiast gdy zginiesz to plugin wybierze dla Ciebie losowe miejsce na mapie (ale tylko w strefie w której zginąłeś) i tam Cię teleportuje.

Punkt teleportacji ustawia się poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszki na dowolne łóżko. Nie ma znaczenia pora dnia. Łóżko może być także po tej operacji zniszczone ale punkt teleportacji nie skasuje się. Jedyna wada tego rozwiązania jest taka, że od teraz nie można pójść spać. Na razie nie ma metody aby pominąć ten problem. Myślę jednak, że nie jest to tak bardzo ważne.

Po ustawieniu punktu teleportacji Twój kompas wskazuje zawsze na ten punkt.

Teraz możesz w każdej chwili użyć komendy /dom. Teleportacja kosztuje punkty doświadczenia. Przeniesienie o 10 kratek (różnica wysokości między punktami nie ma znaczenia) to koszt 1 punktu. Jeżeli masz za mało punktów teleportacji, niestety nie zostaniesz teleportowany. Dostaniesz informację ile punktów doświadczenia Ci brakuje. Możesz albo podejść bliżej do swojego punktu (kierując się chociażby kompasem) lub zdobyć dodatkowe punkty doświadczenia.

Jeżeli masz wystarczająco dużo doświadczenia to zaczyna się teleportacja. Twój obraz ściemnieje, Twoje ruchy się spowolnią i po 3 sekundach zostaniesz przeniesiony do punktu teleportacji. Negatywne efekty wizualne po chwili miną. W miejscu z którego się teleportujesz oraz w miejscu docelowym Twojej teleportacji pojawią się miłe dla oka efekty wizualne aby postronni gracze wiedzieli, że miała miejsce teleportacja.

Dostępna jest również komenda /domy, która zwróci Ci dokładne współrzędne Twojego punktu teleportacji (oczywiście o ile go posiadasz).

Gdy zginiesz a masz już punkt teleportacji to zostaniesz tam teleportowany. Nie poniesiesz żadnych kosztów bo i tak podczas śmierci tracisz wszystkie rzeczy, które masz przy sobie oraz całe doświadczenie.

Jest jednak coś co bardzo Wam się spodoba i wielokrotnie pozwoli Wam uratować swoje rzeczy. Otóż po śmierci Wasz kompas zacznie wskazywać na miejsce gdzie zginęliście. Dzięki temu będziecie mieli szansę wrócić po swoje rzeczy i chociaż część z nich odzyskać. Pamiętajcie, że po kliknięciu na łóżko kompas ponownie przestawi się na nie.

Oprócz pluginu do teleportacji lekko ulepszyłem funkcję patyka. Gdy mamy w ręku patyk i klikamy prawym przyciskiem myszki w dowolny blok to dostajemy informację czy w tym miejscu istnieje jakieś zabezpieczenie czy nie. Od teraz będzie inny komunikat jeżeli w danym miejscu jest nasze zabezpieczenie. To pozwoli łatwo sprawdzać gdzie kończy się nasz cuboid.

Pamiętajcie proszę, że plugin do teleportacji jest jeszcze „ciepły”, dopiero co powstał. Gdyby pojawiły się jakieś błędy lub niejasności, piszcie proszę na forum :)

Mapa serwera