Dostępne komendy

Na serwerze craftlandia.pl dostępnych jest wiele komend bez których skuteczna gra jest praktycznie niemożliwa. Poniżej są listy komend, ich aliasy oraz krótkie opisy do czego każda komenda służy.

Aliasy to inne nazwy tych samych komend. Możesz je stosować zamiennie. Wybierz sobie te, których zapamiętanie i wpisywanie w oknie czata jest dla Ciebie wygodniejsze.

Ten artykuł wymaga uzupełnienia. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość :)

Komendy do teleportacji na mapach i między nimi
Komenda Aliasy Opis
/start Teleportuje Cię do miejsca startu na mapie na której właśnie przebywasz.
/portale /spawn Teleportuje Cię do mapy z portalami, które prowadzą do wszystkich innych map na serwerze.
/glowna /budowle
/budowlana
Teleportuje Cię na mapę Główną.
/survival /surv
/surowce
/surowcowa
Teleportuje Cię na mapę Survival.
/stolica Teleportuje Cię na mapę Stolica.
/pieklo /nether Teleportuje Cię na mapę Piekło.
/butelka Teleportuje Cię do miasta Butelka.
/kule /kula Teleportuje Cię na mapę Kule.
/drewno
/piasek
/drzewo
/piach
/piaskownica
Teleportuje na mapę pomocniczą na której zdobywamy drewno, liście i piasek.
/sklep Teleportuje Cię do głównego sklepu serwera.
/ustawdom NAZWA /sethome NAZWA
/home set NAZWA
/dom ustaw NAZWA
Ustawiasz swój prywatny teleport w miejscu w którym aktualnie się znajdujesz. Parametr NAZWA nie jest obowiązkowy. Domyślnie każdy gracz może ustawić dwa teleporty. Pierwszy możesz ustawić za pomocą komendy /ustawdom natomiast drugi poprzez /ustawdom NAZWA i możesz nadać mu dowolną nazwę.
/dom NAZWA /home NAZWA Teleportujesz się do miejsca, które wcześniej ustawiłeś poprzez /ustawdom. Parametr NAZWA nie jest obowiązkowy, przeczytaj komentarz do komendy /ustawdom.
/domy /home list
/homes
/listadomow
Dzięki tej komendzie poznasz nazwy swoich wszystkich domów.
/usundom NAZWA /home delete NAZWA
/dom usun NAZWA
Usuwa prywatny teleport. Parametr NAZWA nie jest obowiązkowy, przeczytaj komentarz do komendy /ustawdom.
/ustawtp /ustawwarp
/setwarp
Jeżeli jesteś właścicielem kuli to za pomocą tej komendy możesz ustawić dla niej miejsce teleportacji. Następnie dowolny gracz po wpisaniu /kula X (gdzie X to numer Twojej kuli) zostanie teleportowany właśnie w to miejsce kuli, które dla niego wybrałeś.
/ustawtp NAZWA /ustawwarp NAZWA
/setwarp NAZWA
Działa podobnie jak komenda opisana wyżej, z tą różnicą, że dotyczy projektów. NAZWA to unikalna dla całego serwera nazwa Twojego projektu. Może składać się z dowolnych znaków, także spacji. Maksymalnie może mieć długość 50 znaków. Jeżeli nazwa jest przez kogoś zajęta to nie uda Ci się jej wykorzystać.
/usuntp /usunwarp
/delwarp
Usuwamy wcześniej ustawiony teleport dla projektu. Wystarczy znajdować się w obrębie projektu i wpisać tą komendę.

Nie da się usunąć teleportu dla kuli. Każda kula musi mieć swój teleport.

/kula X Kule na mapie /kule są numerowane. Wpisz tą komendę gdzie X to numer wybranej kuli aby się do niej teleportować.
/projekt NAZWA /warp NAZWA Za pomocą tej komendy teleportujemy się do wcześniej ustawionego teleportu dla wybranego projektu. Wystarczy tylko znać nazwę teleportu i wpisać ją w miejsce NAZWA.
Sklepy, ekonomia, finanse
Komenda Aliasy Opis
/monety /money
/pieniadze
/kasa
Wyświetla na czacie informacje o stanie Twojego konta.
/plac GRACZ SUMA /wplac GRACZ SUMA
/money pay GRACZ SUMA
/zaplac GRACZ SUMA
/wplata GRACZ SUMA
/zaplata GRACZ SUMA
Przekazujesz graczowi odpowiednią ilość pieniędzy np. /wplac notch 500.
Ochrona przedmiotów, drzwi, skrzyń itd.
Komenda Aliasy Opis
/zablokuj /cprivate
/blokuj
/zabezpiecz
/chron
Zabezpiecz obiekt przed interakcją z innym użytkownikiem. Zabezpieczone drzwi otworzysz tylko Ty, nikt inny oprócz Ciebie nie dostanie się do zawartości zabezpieczonej skrzyni itd.
/zablokuj HASŁO /cpassword HASŁO
/blokuj HASŁO
/zabezpiecz HASŁO
Działa podobnie do /blokuj z tą różnicą, że dostęp do blokowanego przedmiotu będzie miał każdy kto zna odpowiednie hasło.
/odblokuj HASŁO /cunlock HASŁO
/odbezpiecz HASŁO
Jeżeli na jakimś przedmiocie użyto zabezpieczenia z hasłem to komendą /odblokuj HASŁO uzyskamy dostęp do tego przedmiotu.
/odblokuj /cremove
/odbezpiecz
Komenda pozwala na skasowanie zabezpieczenia. Dany przedmiot będzie ponownie dostępny dla wszystkich.
Inne
Komenda Aliasy Opis
/online /lista
/gracze
/who
/list
/playerlist
/players
Wyświetla listę graczy, którzy aktualnie przebywają na serwerze. Pamiętaj, że listę możesz zobaczyć również za pomocą klawisza Tab na Twojej klawiaturze.
/operator WIADOMOŚĆ /pomocy WIADOMOŚĆ
/modreq WIADOMOŚĆ
/report WIADOMOŚĆ
/zawolaj WIADOMOŚĆ
/helpop WIADOMOŚĆ
Jeżeli potrzebujesz interwencji operatora to użyj tej komendy i wpisz wiadomość jaką chcesz przekazać operatorowi. Ważne abyś stał w miejscu, które dotyczy Twojego zgłoszenia. Nawet jeżeli nie ma w danej chwili żadnego operatora lub wszyscy są zajęci to Twoje zgłoszenie nie przepadnie. Pierwszy wolny operator zajmie się Twoją sprawą, nawet jeżeli już nie będzie Cię na serwerze.
/msg GRACZ WIADOMOŚĆ /tell GRACZ WIADOMOŚĆ Komenda służy do wysyłania prywatnych wiadomości do innych graczy. Taką WIADOMOŚĆ zobaczy tylko GRACZ, nikt inny.
/odp WIADOMOŚĆ /reply WIADOMOŚĆ
/r WIADOMOŚĆ
Jeżeli ktoś do nas napisał prywatną wiadomość (komenda /msg opisana wyżej) to możemy mu łatwo odpisać. Nie potrzeba już wpisywać nicka gracza, wystarczy samo /odp WIADOMOŚĆ i nasza wiadomość dojdzie do osoby, która ostatnio wysłała nam prywatną wiadomość. To bardzo przyspiesza i ułatwia prywatną komunikację między graczami.
/integracja LOGIN HASŁO /integruj LOGIN HASŁO Na craftlandia.pl udostępniliśmy unikalną funkcję połączenia swojego konta Minecraft z kontem naszego serwera. Jeżeli jesteś zarejestrowany na naszej stronie to, będąc w grze, na naszym serwerze, wpisz tą komendę, podając login i hasło do konta na craftlandia.pl.Pamiętaj!
Nie podajesz tutaj danych dostępowych do swojego konta Minecraft a tylko do konta na craftlandia.pl. Nigdy nie będziemy Cię prosić o hasło do Twojego konta Minecraft, nigdy nikomu go nie podawaj!

Dzięki integracji będziemy mieć pewność, że konto Minecraft, które podajesz jest faktycznie Twoim kontem. Nikt nigdy się pod Ciebie nie podszyje. Integracja kont otwiera drogę do wielu usług na naszej stronie. Więcej dowiesz się na podstronie „Integracja„.

/deintegracja LOGIN HASŁO /deintegruj LOGIN HASŁO W każdej chwili możesz cofnąć integrację opisaną powyżej. Służy do tego właśnie ta komenda.
/piwo Na odprężenie po ciężkim dniu. Piwo bezalkoholowe!
Mapa serwera