• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Kolejne podsumowanie zmian

Fajna wioska

Przedstawiam listę rzeczy, które udało się ostatnio zrobić. Cały czas pracuję nad serwerem, nie zawsze są to spektakularne zmiany ale chciałbym żebyście o wszystkim dowiadywali się na bieżąco. Nawet jeżeli są to drobnostki ;)

Aktualizacje strony głównej i forum

To, co zauważyliście już jakiś czas temu to fakt, że zaktualizowałem forum. Najważniejsze zmiany:

 • Mamy blogi! Zachęcam do ich pisania bo będą za to nagrody :)
 • Shoutbox powiadamia nas dźwiękowo gdy ktoś coś napisał.
 • W prawym górnym rogu jest rozwijane menu z listą naszych znajomych online i osób z administracji.
 • Ulepszona skórka „mini”, idealna do przeglądania forum na smartfonach.
 • W wybranych działach (tych przeznaczonych do zadawania pytań) pojawił się przycisk do oznaczenia najlepszej odpowiedzi na nasze pytanie. Oznaczyć może założyciel tematu.
 • I wiele innych mniejszych usprawnień.

Aktualizacja była podwójnie ważna. Oprócz nowych rzeczy, oddaliło się zagrożenie włamania, wykorzystania luki w starszym oprogramowaniu.

Oprogramowanie strony głównej craftlandia.pl także zostało zaktualizowane. Od strony użytkowej nic się dla Was nie zmieniło, chodziło jedynie o załatanie luk w bezpieczeństwie.

Ulepszony plugin do wyciszania graczy

Drobna rzecz ale warto wspomnieć. Na początku plugin do wyciszania (kara nadawana przez operatorów) domyślnie wyciszał również prywatne wiadomości. Teraz standardowa komenda wycisza tylko czat ogólny. Operatorzy mają jednak drugą komendę, którą mogą wyciszyć wyjątkowo niepokornych graczy, zarówno na czacie głównym jak i w prywatnych wiadomościach.

Ulepszony plugin do karania za reklamę

Po pierwsze, lista rozpoznawanych serwerów została powiększona. Po drugie, gdy ktoś zareklamuje jakiś serwer, dostaje kicka (tu się nic nie zmieniło) ale po ponownym wejściu na serwer, ma automatyczną blokadę na pisanie na czacie i prywatnych wiadomości, na 5 minut. To powinno niektórych oduczyć spamowania reklamami.

Ulepszona książka z podstawowymi informacjami o serwerze

Udało mi się napisać nasz kolejny autorski plugin :) Nowi gracze dostają imienną książkę w której są zawarte podstawowe informacje o serwerze. Każdy z nas może ją dostać w każdej chwili, po wpisaniu komendy /pomoc.

Drobniutka niespodzianka dla nowych graczy

Nowi gracze, po wejściu na nasz serwer, dostają na start kilka podstawowych rzeczy. W tym skórzane wdzianko. Tak już jest od dłuższego czasu ale teraz to wdzianko jest losowego koloru (z puli kilku wybranych kolorów) :)

Poprawiony algorytm obliczania ceny terenu chronionego

We wspomnianym algorytmie wkradł się błąd, przez co mogło zdarzyć się tak, że ze zwiększaniem cuboida jego cena… malała :) Skłoniło mnie to do ponownej analizy obliczeń i w końcu przebudowałem ten element całkowicie. Teraz jest to zrobione dużo lepiej :) Ceny nie zmieniły się jakoś drastycznie. Jedyna spora zmiana to to, że teraz później następuje duży wzrost cen przy największych cuboidach. Krótko mówiąc, cuboidy na ogromne miasta są dużo tańsze.

Rozbudowa kolei

Kolej na naszym serwerze powinna odgrywać ważną rolę. Szczególne podziękowania należą się tutaj naszemu nowemu operatorowi, AiRs_PL. Zbudował on większość torów, a teraz, korzystając z mojego nowego pluginu, zabezpiecza kolejne odcinki. Niemożliwe już jest niszczenie kolejki przez graczy, nie da się jej również zalać wodą czy lawą a moby nie spawnują się na torach.

I… możliwość magazynowania doświadczenia!

Ale o tym, w następnym newsie ;)

Mapa serwera