Skocz do zawartości
vlkodlak

Centralny Hub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Widzę, że serwer przyciąga nowych graczy, ale ma problem z ich utrzymaniem. Prawdę mówiąc, gdyby to był mój pierwszy kontakt z tym serwerem to także bym tutaj nie wrócił. Co więc sprawiło, że zostałem w pierwszej edycji? Działki.

Wielka mapa jest taką samą zaletą co i wadą tego serwera. Aktywna społeczność jest niewielka, a każdy zaszył się w swoim kącie mapy. Co widzi nowy gracz po zalogowaniu? Pustkę, dziewiczą przestrzeń i nic w zasięgu wzroku. Jaką ma szanse, że trafi na jakiś projekt? Działki w pierwszej edycji były nie tylko pierwszym schronieniem ale skondensowaną do kilkunastu bloków kwadratowych próbką kreatywności graczy. Nowa osoba widziała tam przekrój społeczności i nie trafiała na dzień dobry w próżnię. Pozwalało to odnaleźć graczy, którzy budują w podobnym duchu i nawet jeśli nie doprowadziło to współpracy to pomagało w naturalny sposób tworzyć tematyczne regiony.

Moja propozycja jest taka, aby stworzyć system działek w centrum serwera z własnym warpem. Coś w rodzaju Huba, który nie musi być tylko miejscem pierwszego schronienia, może też pomóc kompletować grupy do wspólnej zabawy. Na tym jego rola nie musi się kończyć. Po rozpoczęciu budowy projektu, działkę można przebudować na wizytówkę. Budujesz zamek? Postaw wieżę zamkową i tabliczkę, gdzie można znaleźć Twój projekt. Współczesne miasto? Miniaturowy wieżowiec na pewno zwróci uwagę. Mapa serwera w miniaturze!

Wiem, że warp jest kontrowersyjnym pomysłem, ale pozwoli zadbać o to miejsce i będzie można go wyłączyć po wybudowaniu kolei.

Pozdrawiam

Vlkodlak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spawn zostanie przeniesiony na środek mapy głównej gdzie będzie ustawiony warp. Planujemy też dodać graczom komendę /back. Powinno to nieco ułatwić rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi