Skocz do zawartości
vlkodlak

Cześć i czołem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, występuję w grze pod nickiem vlkodlak. Mam 32 lata i pracuję jako maszynista u jednego z podmiejskich przewoźników. Te chwile w domu, które mam tylko dla siebie poświęcam głównie literaturze, z naciskiem na literaturę wysoką. Moje półki zapychają m.in. U. Eco, W. Myśliwski, A. Sołżenicyn, V. Nabokov, H. Hesse, J. Steinbeck, S. Lem, czy znienawidzeni przez wszystkich klasycy z kanonu lektur szkolnych. Tak, czytam dla przyjemności Sienkiewicza, Żeromskiego, Prusa, Dostojewskiego i wszystkich tych nudziarzy, którzy mają na celu zniechęcić dzieci do czytania ;) Graczem jestem raczej niedzielnym, celuje w kanapowego coopa, chociaż w moim wypadku ta nazwa nie zawsze jest adekwatna do okoliczności . Mam to szczęście, że mam z kim dzielić moje pasje, w tym te do małych, ale częstych podróży, wycieczek do miejsc, w których "nic nie ma" i nie ma "nic do roboty". Czasem tylko celem zwiedzania muzeów, miejsc kultury, albo po prostu włóczenia się po okolicznym parku krajobrazowym. W takich momentach podróż i hotelowe wieczory mijają nam wspólnym graniu na Nintendo Switch. Największa moja gejmingowa słabość to platformówki 2D (Hollow Knight, Ori and the blind forest, Raymany), które jako jedyne potrafię kupić na premierę.
Charakter mojej pracy sprawia, że mam sporo wolnego czasu, "wolną chatę", ale nie zawsze siły na intelektualne wojaże (zwykle po zejściu z nocy). Odpowiedzią na ten problem jest moja przygoda z Minecraftem, a rozpoczęła się pod koniec 2010 roku, razem z Halloween update. Ściślej mówiąc, wynikła z potrzeby relaksacyjnego grania. Od początku trzymam się klimatów określanych umownie jako średniowieczne. Osoby grające w pierwszej edycji Craftlandii mogą pamiętać mój projekt wioski i w tej edycji mój cel się nie zmienił.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy nie za wiele to kwestia dyskusyjna. Napisał siedem świetnych powieści. Taki Franz Kafka czy Albert Camus napisali mniej, tyle samo co Umberto Eco (samych powieści). Z drugiej strony mam na półce osiemnaście utworów Johna Steinbecka, z których tylko pięć nazwałbym wielkimi dziełami, a takie "Dziennik z podróży do Rosji" i "Była raz wojna" to koszmarki zakłamujące historię, które nigdy nie powinny powstać i nadają się jedynie dla osób zainteresowanych samą postacią pisarza lub problemem propagandy. Wiesława Myśliwskiego dałem przypadkiem, po prostu pisząc przeleciałem wzrokiem po półkach, ale gdybym miał wymieniać ważniejsze dla mnie nazwiska, na pewno bym go nie pominął. To pisarz bardzo równy, jedynie "Pałac" trochę mniej mi się podobał, ale dalej to bardzo dobra literatura. Niedawno wydane "Ucho Igielne", pomimo 87 lat pisarza zaskoczyło mnie świeżością i trafiło do mojej trójki jego ulubionych utworów (razem z "Kamień na kamieniu" i "Widnokrąg"). Jego powieści to kopalnia uniwersalnych prawd o życiu i przemijaniu oraz, co go w moich oczach wyróżnia, portret wsi z czasów wielkich przemian historycznych, wraz z jej własną filozofią życia. Jego obrazowość nadaje mu wartość dokumentalną, bo takich ludzi, jak bohaterowie jego powieści już praktycznie nie ma. Jednak to postaci z krwi kości. Jeszcze osoby w Twoim lub nawet moim wieku mogły słyszeć podobne opowieści od rodziców i dziadków, ale dla większości roczników z tego serwera to rzeczywistość równie odrealniona jak ta z "Lalki" czy "Syzyfowych prac". Wszystkie napisane wspaniałym językiem i wolnym kontemplacyjnym tempem. I co ważne Myśliwski jest pisarzem, który nie wypłynął na żadnych kontrowersyjnych tematach, na fali poprawności politycznej jak na przykład, daleko nie szukając, bardzo średnia Olga Tokarczuk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi