Skocz do zawartości
sync667

Zapowiedź Update 3.2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, postanowiłem z wyprzedzeniem utworzyć temat dotyczący nadchodzących aktualizacji naszego serwera. Jak wiecie ciągle staramy się zbierać wasze opinie i pomysły na rozwój, aby pracować nad najlepszymi rozwiązaniami. Cieszę się bardzo, że w ostatnim czasie pojawiło się parę naprawdę fajnych postów i wypowiedzi w tym zakresie oby takich więcej, bo na pewno nie pozostają niezauważone. W aktualnym momencie ja osobiście nadal mam ograniczone zasoby czasowe więc wprowadzenie tych zmian będzie rozciągnięte w czasie, ale staramy się to zrobić w sposób zorganizowany i planowy. 

Tak więc przechodząc do rzeczy! Pierwsza informacja to na pewno fakt, że dzisiaj w nocy można spodziewać się przerwy w dostępie do serwera z powodu jego przeniesienia na nową maszynę. 

Czego możecie się spodziewać niebawem w kolejności wstępnie zaplanowanej podczas ostatniego zebrania administracji?

• Przebudowa serwerowego spawnu, która trochę czasu potrwa, lecz jest na pewno konieczna.
  • Specjalnie przygotowany system samouczka na początku gry, aby ułatwić maksymalnie wejście w nasz świat nowych osób.
  • Całkiem nowy świat eventowy, a właściwie serwer połączony. Będzie to po prostu zbiór map, które służą celom eventowym i mają całkiem osobne EQ.
  • Rozpoczęcie akcji promocyjnej serwera.
  • Oczywiście poprawienie znanych aktualnie bugów.
  • Planowany system PVP pomiędzy graczami. Mamy pomysł, aby wynagradzać osoby, które zajmują w ogólnym rankingu TOP x określonymi kwotami cyklicznie. Wszystko po to byście mieli fajny cel w walce o najlepsze miejsce ciągle.

To na najbliższy czas, a co dalej?

• Wyczekiwany plugin do miast.
  • Serwerowy merchant jakby ktoś chciał mieć koszulkę CL lub długopis.
  • Ulepszenia na stronie.
  • Zaplanowane serwerowe katakumby z dodatkową niespodzianką.
  • Cykliczny event budowniczy.
  • Dalsze ulepszenia do systemu ochron.
  • Rozwinięcie systemu RPG serwera. Dodamy jednak trochę dodatkowych mechanik leveli itp. Myślimy, że to wprowadzi fajne rozwinięcie aktualnych opcji.
  • Oraz wiele innych rzeczy, które zaplanowano, a o których przeczytanie na naszym Trello. https://trello.com/b/UuaL8Yes/craftlandia

Proszę śmiało czekam na wasze opnie oraz dodatkowe uwagi czy pomysły. Piszcie na forum lub Discord.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla zachowania sprawności funkcjonowania serwera, prosimy o przestrzeganie hierarchii rang ekipy Craftlandii przy zgłaszaniu wszelkich spraw. Waszym pierwszym kontaktem są operatorzy oraz starsi operatorzy. Jeśli operatorzy nie są w stanie zapewnić wam odpowiedniego wsparcia wynikającej z natury sprawy, proszę o bezpośredni kontakt ze mną, najlepiej przez Discorda. Uprzejmie proszę, żeby nie pisać Synca w pierwszej kolejności, lecz do operatorów oraz do mnie. To my jesteśmy zobowiązani się wami zająć. Jeśli będzie taka potrzeba, już osobiście poinformujemy Synca o zaistniałym problemie. Wszelkie błędy, bugi w funkcjonowaniu serwera, prosimy zgłaszać poprzez forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Napiszę tutaj. O niektórych zmianach pisałem wcześniej, co mi do głowy przyszło i co zaobserwowałem na serwerze: Mam odczucie że na mapie jest monotonia w biomach, 80% grywalnych biomów to wyspy i dżungla. Bardzo wiele miejsca na mapie poświęcono biomom które nie cieszą się zainteresowaniem graczy np. biomy zimowe?! są to biomy które pasują garstce graczy. Bardzo dużą zmianą na plus byłaby możliwość wymiany między graczami bez konieczności znajdowania się maksimum do 10 kratek od siebie, tak jak jest teraz.

Edytowane przez OretyTylkoNieTy_mjKowal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do mapy to na pewno będzie ogrom zmian w tej maści, ale jesteśmy tutaj uwiązani oczekiwaniem na aktualizacje odpowiednich pluginów. Plusem jest fakt, że już powoli ruszyły w końcu updaty kodu i na pewno bliżej niż dalej do celu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi