Skocz do zawartości
BuraczekMacol

Parros

Rekomendowane odpowiedzi

Historia naszego miasta

Trzech założycieli miasta Parros tuż po otwarciu edycji, @Superjedek, @mateuszon oraz @BuraczekMacol (ja) podróżowali po wyspach blisko spawnu. Wcześniej oczekiwali tej edycji bo długo grali na poprzedniej która im się strasznie spodobała. Spotkaliśmy bardzo interesujące miejsce: małą wysepkę na małym jeziorku w środku wielkiej wyspy. Jednak poszliśmy dalej aby odnaleźć lepsze miejsca do budowy miasta. Planowaliśmy, że tam w przyszłości też się osiedlimy. Poszliśmy więc dalej i napotkaliśmy ogromny wodospad. Wodospad.thumb.png.6c958c843e90fae36d5aa4a1ee83b015.png

Gdy wspięliśmy się na niego, napotkaliśmy wyżynę z jeszcze wyższymi górami. Postanowiliśmy więc zbudować swoje domy. Postanowiliśmy także, że wszystkie domy i inne budynki znajdować się będą na górach. Wkrótce po rozpoczęciu budowy okazało się że w pierwszym ładnym miejscu do którego dotarliśmy powstaje miasto Bezzamcze. W naszym zwyczaju od razu zawarliśmy z nimi sojusz i postanowiliśmy zbudować wspólną linię kolei. Niedługo potem do naszego miasta zaprosiliśmy 1. mieszkańca: StormOfTomb. Zaczął on budować piękny dom i powiedział że wróci za dziesięć minut jednak do teraz nie wrócił, a minęły już chyba 3 tygodnie. Następnie do naszego miasta dołączyła Julka i zbudowała dom jednak o niej nie będzie dużo tu napisane, ponieważ postanowiła odłączyć się od miasta po tygodniu. Dom oddała innej mieszkance o której będzie napisane za kilka zdań.367453736_Novadom.thumb.png.fdd5d8252b29ad6b7696f0c08ec1692e.png

Następnie do serwera dołączył gracz poznany przez naszą trójkę na innym serwerze i zaproszony przeze mnie na ten. Był to YTjr11gamingYT. Zbudował on ładny domek z brzydkim balkonem. Niedługo potem do naszego miasta dołączyła Novaa96_. Nie umiała ona ładnie budować, jednak sporo wykopała surowców dla nas i zebrała trochę forsy na cuboidy. To właśnie jej Julka oddała swój domek. Jakiś tydzień po tych zdarzeniach ja oraz Superjedek zaczęliśmy budować linię torów do naszego miasta oraz w przyszłości do Bezzamcza.Kolej.thumb.png.92cda900fbe5c0fa59511c19377b61ab.png

W międzyczasie Superjedek zbudował magazyn dla wszystkich członków miasta.Magazyn.thumb.png.4f30506f352c039fd13289bc74e7a720.png663312348_Magazynrodek.thumb.png.4d14fbf2f4253bd9df45acc7bb55bc10.png

Po kilku dniach (16.11.2018), zaprosiliśmy do miasta pana @Marco7760, który zaczął budować swój dom. Kończyliśmy kolej. Poprosiliśmy też Filippexo oraz sync667 aby dodali nasz odcinek do oficjalnej kolei. Poprawili oni naszą kolej, a sync667 zbudował most z kontynuacją linii na kolejną górę. Nasze miasto stało się pierwszym miastem z linią oficjalnej kolei w grze.1277122977_Pracenadkolej.thumb.png.04797afff2d706dbed043ab179437baf.png404107543_Pracenadkolej2.thumb.png.f79b91ea16b6f2e2ac3ebd18d9f73b3c.png

Już po godzinie 24 zbudowaliśmy w niespodziance dla naszych administratorów ich głowy wystające ze skały.183531205_Gowyadminw.thumb.png.c672236d6f8a4442643302fd4adab568.png

W następnym dniu Superjedek skończył budować swoją rezydencję.

Rezydencja.thumb.png.7a7e50dbd078a6a379bdbb261acbbb06.png

Ja zaś zacząłem budować drogi prowadzące do budynków naszego miasta. Dołączył do nas też @wkurzonychomik który jak większość zaczął budować swój dom. Ja niedługo skończę budować swój dom jednak przez swoją aktualną prymitywną postać nie jest to ładna budowla. 19.11.2018 Chomik skończył budować swój dom.

855755942_DomChomika.thumb.png.1a0f9d215b6a5b6418d94c92c026b5ea.png

 

Nasza polityka

Nowi mieszkańcy mają pełną swobodę w wyborze miejsca na postawienie domu/budynku lecz zaleca się stawianie go przy drodze. Można stawiać domy w ochronie jak i daleko poza nią lecz tym dalej od ochrony gracz się osiedli tym dłużej nie będzie nią objęty, chyba że użyje własnej lecz to musi być uzgodnione z administracją miasta. Przyjmujemy każdego chętnego mieszkańca lecz oczekujemy od niego szacunku dla innych członków oraz aktywności (wchodzenia przynajmniej raz na tydzień - na jakiś czas aby pograć z nami. Oczywiście nie wymagamy tego gdy mieszkaniec nie ma czasu). Od mieszkańców nie wymagamy podatków lecz mamy nadzieję, że mieszkańcy będą wpłacać pieniądze na nasz fundusz ochrony terenu. Czyli oddawać je mi, bo wszystkie moje pieniądze są dla miasta.

Jak można się domyślić do administracji należę ja, Superjedek oraz Mateuszon. Ja pełnię funkcję władzy ustawodawczej, Superjedek wykonawczej, a Mateuszon sądowniczej. Taki trójpodział władzy, a nawet konstytucja ma zostać napisana.

Aktualny stan miasta i plany

Aktualnie nasze miasto nie ma "nexusa", ponieważ będzie nim ratusz zbudowany z materiałów pochodzących z piekła, do którego nie mamy jeszcze dostępu jednak istnieje centralna "dzielnica" naszego miasta, która znajduję się w okolicach dworca oraz magazynu. Budować będziemy tam ważniejsze budowle, które nie są domami mieszkalnymi.

Nasze miasto będzie miało duży port na rzece oraz wielki market z wieloma przedmiotami. Planujemy także wiele innych budowli, których dotychczas nie było na tym serwerze jednak nie mogę na razie o nich powiedzieć w publicznym wniosku. Planujemy także zbudować arenę, na której mogą odbywać się eventy.

Aktualnie mamy początkowe plany stworzenia dużej aglomeracji zajmującej całą wyspę razem z Bezzamczem.

Ochrona terenu

Położenie: link do mapy

Wielkość: 1872m2

Wartość: 13104C

 

 

 

Edytowane przez BuraczekMacol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie przyznajemy wam 30kC dotacji na cuboid, lecz wasz status jako osady będzie przyznany dopiero gdy administracja zobaczy i oceni wasz dalszy rozwój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nasze miasto jest bardzo duże. Myślę że już zasługujemy na statut osady.

Zdjęcie naszego miasta z mapy 3D:

image.png.ce4aa6b28cf6a6229557ebeb4811eee8.png

Wielkość ochrony: 12136m2 

Wartość ochrony: 72816C (w tym 30000C z dotacji od serwera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

 • Podobna zawartość

  • Przez MinecartF1
   Pewnego zwykłego mogłoby się zdać poranka dwóch dobrych znajomych postanowiło wyruszyć na wyprawę,
   jeden wziął swój najostrzejszy topór jaki miał, drugi zaś kilof, z którym od zarania dziejów się nie rozstaje i używa tylko na najcenniejsze minerały.
   Po wielogodzinnej wyprawie zdać by się mogło, że gotowi byli wrócić i spędzić wieczór tak samo jak każdy inny....
    
   Wtedy stało się coś zupełnie niespodziewanego.
   Na górze, którą zamieszkiwali tuż po ich powrocie pierwszy raz zaczął padać śnieg. Zdumieni tym cudem schowali się i przeczekali noc, gdyż tej właśnie, niezwykłe cuda się stawały.
   Tuż o poranku usłyszeli głośny huk i niezwykle dziwny blok, który zwykł widać tylko jeden z dwóch towarzyszy i było to bardzo głęboko pod ziemią, gdzie tylko najwytrwalsi dawali radę przeżyć.


   Tak oto dwójka z naszej opowieści, czyli MinecartF1 i Pawtom71, założyli początkowo osadę, która miała ściągać najwytrwalszych i najmężniejszych z ludzi na świecie.
   Z biegiem czasu okazalo się, że przyciągało ono sporo śmiałków, więc rozrosło się to w wioskę, następnie po wielu naradach mieszkańców, ustalili iż pora poprosić bóstwa o błogosławieństwo.
   Postanowili iż wykują w tej wielkiej górze miejsce wspólnego zbioru, gdzie będą te bóstwa czcić, małą i skromną - pomimo ich wielkich bogactw - świątynię, a tuż nad nią ustanowili punkt zbiorczy, plac główny, jako jego centrum.

   Z rozmów rady, w której skład wchodzą @MinecartF1 i @pawtom71 wynikało jakoby to co założyli i zbudowali od podstaw, wspólnymi siłami, miało być nazwane Niedźwiedzim Miastem - Bjørneby. Nazwa ta pochodzi od tego, gdyż pewnego razu zauważył pierwszego niedźwiedzia w okolicy. Na tą cześć, by upamiętnić ten znak dany przez bogów, tak je nazwali.

   Rozrosło się to w niesamowicie krótkim okresie czasu dość obszernie, więc liczyli na pozytywne znaki od sił wyższych.
   Do mieszkańców, prócz ich założycieli na tą daną chwilą należą tacy oto śmiałkowie:
   - @_Vescader_-  brat jednego z założycieli, który potrafił sprawić iż stół na którym się położyło przedmioty - były zaklinane siłą boską.
    - @Taverus - podróżnik, który podobno widział wszystko, do momentu postawienia swojej stopy na tej zacnej górze.
   - @korniszeqv2 - najlepszy górnik na świecie, który podczas jednej ze swoich podróży na dno ziemi, poczuł drgania, jakby trzęsienie ziemi, następnie szedł za jego tropem i dotarł do osady.
   - @cacyk02 - człowiek-legenda, który jako jedyny potrafi w niewielkim odstępie czasu wyczarować niezliczone ilości żelaza.
   - @Eksykator - jeden z pierwszych i podobnoć lepszych budowniczych, zwiedził połowę świata i po usłyszeniu opowieści, nie mógł przegapić szansy zamieszkania tuż o podnóża świętej góry.
   - @Zamdos - stary znajomy Pawtom71, który był jego towarzyszem broni na niejednym polu bitwy jak i dobry kolega w starych akademiach.
   - Shadow213243 - człowiek, który na słuch od korniszeqv2 podczas posiedzenia w tawernie, nie mógł odpuścić szansy zamieszkania na samym szczycie, więc tak też zrobił jak powiedział.
   - @Kawka - budowniczy zza światów, który został przeklęty wiecznym budowaniem.
   - @Misiukawa1 - zbłąkany wędrowny, który postanowił zostać na stałę.
   Jednymi z późniejszych mieszkańców, którzy są rzadko widywani ze względu na priorytet ich zadań od bogów są: Filo10, Potion07.

   Obecnie zajmowane i chroniony zasięgiem magicznego bloku obszar zajmuje 102x107 jednostek na południowym położeniu w okolicach współrzędnych x:600 i z:3500, dającym spory obszar, aczkolwiek budowa sięga już daleko poza możliwości jednego bloku. Natomiast ufając prorokom i kartografom, obszar ten ma być dużo większy. Radni przewidują gwałtowną ekspansję tuż po otrzymaniu błogosławieństwa, między innymi mieszkańcy zgodzili się iż zapewnią dojazd najszybszym wagonem na świecie, dla najmężniejszych. Nie tylko to będzie ich celem. W zamiarze chcą zbudować najmężniejsze i oddające klimat miasto na świecie, stanowiące w przyszłości centrum nie tylko tego, ale i całej reszty światów. Ustalili również, iż mieszkańcy na górze mają przedstawiać styl wiernie oddany klimatowi i budować z myślą o zaimponowaniu bogom. Do elementów, które potrzebują realizaji należą mury, które będą w stanie umożliwić obronę przed heretykami i zwolennikami innych bóstw. Port, który ma być głównym na świecie, dla wszystkich handlarzy, umożliwiający im spokój, ciszę, zabawę i dobrze spędzony czas, a na przedzie - bezpieczeństwo. W oddanie dla mieszkańców będzie służyła większość śnieżnego terenu. Natomiast podnóże góry oddane będzie dla graczy, którzy nie są godni, lub nie czują się na tyle pobłogosławieni możliwością budowania w stylu tak epickim i boskim.


   Budując to zacne miejsce każdy z mieszkańców gotów jest oddać więcej niż życie. Wkładają w je całe swoje serce i umysły. Miasto będzie sukcesywnie starało sie pomagać każdemu nowo przybyłemu oraz każdemu narodzonemu na świecie, dostarczając zasłużone narzędzia, jedzenie i nie tylko. 

   Polityka miasta jest otwarta, znaczy to, że każdy gracz ma możliwość dołączenia do nas oraz zbudowania się w miejscu wyznaczonym przez radę miasta.
   Wszystkie inne konsultacje co do budowy, zmiany terenu, jego upiększanie, modyfikowanie oraz inne, mają również być konsultowane z jego radą.

   Miasto również udostępnia możliwość bycia gospodarzem wielu eventów w przyszłości, do czego również mieszkańcy będą wspólnie dążyć.

    
   Dla chętnych i najbardziej zaciekliwych nie udostępniamy reszty wyglądu miasta. Zapraszamy do osobistego zwiedzania i oceniania. Każdy wizytujący dostanie odpowiednie odzianie, jedzenie oraz picie.
    
   Cała rada miasta prosi o pozytywny znak od czerwonych bóstw, gdyż zależy nam na bezpiecznej i produktywnej ekspansji.
    
 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×