Skocz do zawartości
sync667

Konkurs! Rozwój Osad oraz Projektów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak dobrze czytacie pragniemy ogłosić pierwszy konkurs dla graczy. Wiemy jak bardzo staracie się tworzyć naprawdę udane pierwsze podwaliny wielkich projektów na naszym serwerze, ale także jaki trud wkładacie w ich ochronę. Dlatego zgodnie z zapowiedziami wychodzimy Wam na przeciw i chcemy wesprzeć wszystkie te inicjatywy.

Warunki:

 • Pula środków dostępna w jego ramach to: minimum 50 tysięcy Craftylionów z możliwością zwiększenia do 100K.
 • Minimalne dofinansowanie wynosi 10K.
 • Podział środków odbywa się na bazie oceny dokonanej przez 2 osobową komisję w składzie: @sync667 @MariuszT 

Zasady konkursu:

 • Aby wziąć udział konieczne jest zgłoszenie wniosku o Osadę/Miasto lub Projekt na serwerze (do zgłoszenia mają zastosowanie wszystkie normalne zasady prócz wymagania określonej ochrony, która to jest przedmiotem dofinansowania konkursu).
 • Ocenie w ramach konkursu podlega wniosek, który ma za zadanie jak najlepiej oddać wszelkie aspekty waszego pomysłu lub już trwającej budowy.
 • Jeżeli wniosek ma prezentować sam plan/pomysł musi on o wiele lepiej skupiać się na aspektach wizualizacji wizji przedstawionej w dowolny sposób.
 • Każdy wniosek musi mieć cześć fabularną w postaci dowolnej np. genezy danego miasta.
 • W ramach Osad/Miast kluczowym elementem wniosku jest przedstawienie koncepcji wymaganego przez serwer tak zwanego punktu centralnego, który obsługuje główne funkcje przyszłego miasta pod względem mechaniki serwera.
 • Dodatkowe plusy do oceny mogą obejmować: zaplanowanie lub budowa stacji kolejowej z zamiarem jej przyłączenia do obecnej sieci, przyjazność polityki miasta wobec graczy, przygotowanie oferty wobec mieszkańców (co dla nich oferujecie).
 • Proszę pamiętać, że osada/miasto które nie ma zamiaru działać w ramach systemu, w którym posiada się mieszkańców jest traktowane jako projekt, bo nie jest budowane w celu wykorzystania go w rozgrywce.
 • Do wniosku konieczne jest posiadanie minimalnej ochrony na terenie planowanym do wykorzystania.
 • Pamiętajcie kluczowe jest jak najbardziej rozbudowane przedstawienie waszego pomysłu oraz jego wartości wnoszonej wobec całego serwera.
 • Dopuszcza się co jest również plusem na opisywanie w ramach wniosku w miarę konkretnych pomysłów nowych nieistniejących jeszcze mechanik lub usprawnień na serwerze.

Czas trwania oraz ogłoszenie wyników:

Konkurs trwa do 17 listopada 2018 roku godziny 19:00. Komisja nie będzie uwzględniała wniosków, które wpłyną po tej godzinie i postara się ocenić oraz ogłosić wyniki do końca dnia. Po ich ogłoszeniu osoby odpowiedzialne za wnioski dostaną w ramach tych tematów informacje o formie przyznania środków oraz ich puli. Mają tym samym obowiązek umówienia się z komisją na spotkanie w grze celem przekazania środków oraz powiększenia ochrony. Nie dopuszcza się innego wykorzystania przyznanych kwot.

Dodatkowo wnioski na osady/miasta, które przejdą w konkursie są uznawane jako takie, którym nadane zostały prawa miejskie. Szczegóły w ramach tego procesu ustalane są indywidualnie z administracją.

Spoiler

[json-news]{"img":"https://www.craftlandia.pl/forum/uploads/monthly_2018_11/large.newsx1.jpg.ca7027d7080d0241a4d67d8c7088796b.jpg","short":"Cześć, tak dobrze czytacie pragniemy ogłosić pierwszy konkurs dla graczy. Wiemy jak bardzo staracie się tworzyć naprawdę udane pierwsze podwaliny wielkich projektów na naszym serwerze, ale także jaki trud wkładacie w ich ochronę. Dlatego zgodnie z zapowiedziami wychodzimy Wam na przeciw i chcemy wesprzeć wszystkie te inicjatywy."}[/json-news]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaliśmy dodatkowe wskazówki co do wnioskowania o osady/miasta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Podobna zawartość

  • Przez sync667
   Cześć i czołem! Tak dobrze czytacie to się dzieje naprawdę, w końcu po długim czasie oczekiwania mamy przyjemność ogłosić datę otwarcia całkiem nowej III Edycji serwera Craftlandia.
   Kiedy?
   Pierwsze chwile w nowym świecie będziecie mieć okazję przeżyć w sobotę (13.10.2018) o godzinie 19:00.
   Pewnie zastanawiacie się co na was czeka? Tego dowiecie się już niebawem na nowej odświeżonej stronie naszego serwera, a także możecie na bieżąco śledzić poprzez kanał na Discord i odbywające się co jakiś czas live streamy na www.twitch.tv/sync667
   Słowem krótkiego wstępu zapraszamy wszystkich starych oraz nowych, graczy premium lub non-premium, a także przypominamy iż następuje pełna amnestia banów więc dajemy czystą kartę każdemu i liczymy, że się nie zawiedziemy. Na serwerze sporo nowości: nowa mapa, całkiem nowy system oficjalnych kolei, system osad/miast, nowe formy zarabiania, konkursy z nagrodami również pieniężnymi, nowa strona WWW oraz wiele więcej.
   Już niedługo rozpocznie się również przed-sprzedaż promocyjna nowej rangi Patron, która to będzie swoistą formą wsparcia rozwoju naszego serwera przez osoby chętne, a przy okazji da wam trochę gadżetów w ramach podziękowania.
   Dajcie znać czy już zapisaliście w kalendarzu odpowiadając w tym temacie, a także pytajcie śmiało o wszystko co chcecie wiedzieć!
    
    
    
  • Przez Filippexo
   Cześć wszystkim,
   Po długim czasie oczekiwania na powiew świeżości, postanowiliśmy wyjść na przeciw oczekiwaniom graczy i przygotować dla Was zupełnie nową, unikatową stronę internetową serwera. Na pewno każdy z Was, zgodzi się z tym, że nasz serwer w końcu na to zasługiwał. Jesteśmy przekonani, że tylko dzięki kompleksowemu działaniu na rzecz rozwoju Craftlandii, uda nam się przyciągnąć nową rzeszę graczy oraz przekonać do powrotu wszystkich tych, którzy niegdyś z nami grali.
   Jednym z najważniejszych założeń podczas projektowania strony, było dostosowanie jej do potrzeb nowej edycji. Każda z zakładek menu strony głównej opisuje poszczególne aspekty funkcjonowania serwera. Aktualnie trwa jeszcze przygotowanie tekstów, lecz już niedługo. Znajdziecie tam między innymi sekcję opisującą podstawowe mechaniki serwera, tak żeby nowe osoby nie miały problemu z odnalezieniem się w naszym świecie. Znajdziemy tam również  całkiem nowy Regulamin serwera. Poza standardowymi zakładkami, które można spotkać na większość stron internetowych, szczególną uwagę zwraca na siebie sekcja dedykowana Patronowi. Szczegółowe informacje na temat tej rangi, znajdziecie na nowej stronie.
   Mamy nadzieję, że spodoba się Wam ona. Czekamy na wszelkie opinie i błędy. Pamiętajcie jednak, że parę funkcji jeszcze nie jest dostępna.
   www.craftlandia.pl
  • Przez Mjensko
   Hejj   :D
    
   Jako, iż mimo wszystko CL 3.0 zbliża się wielkimi krokami pomyślałem: Jak ruszyć to z kopyta. No właśnie. w tym celu chciałbym nagrać pewien zwiastun CL i tak jak z poprzednią reklamą poudostępniać go gdzie się da ;) Dodam że naszą poprzednią reklamę obejrzało prawie 1500 osób, więc teraz... może być tylko lepiej :D Na razie nie będę zdradzał co chcę nagrać.. ale ogłaszam kasting/konkurs, wygrany oczywiście jako główną nagrodę wystąpi w reklamie użyczając swojego skona i zdolności budowlanych.
    
   Oto mapa, którą przez ostatnie godziny tworzyłem w McEdicie: 
    

    
   Regulamin konkursu (Przeczytaj uważnie):
    
   Swój udział w konkursie zgłoście w tym temacie (orientacyjnie, abym wiedział mniej więcej ile będzie prac)
   Waszym zadaniem jest pobranie tej mapy i wybudować na niej coś idealnie wpasowanego  w teren wielkiego, zapierającego dech w piersiach^^
   Następnie spakujcie proszę swoje prace do archiwum zip lub rar wrzućcie je na dowolny hosting plików, a link do pobrania wyślijcie mi na prywatną wiadomość na forum. 
   Prace zostaną obejrzane przeze mnie, obfotografowane, następnie umieszczone na forum, gdzie wezmą udział w publicznej ankiecie, z której wyłonimy zwycięzcę.
   Czas na zgłaszanie swoich prac macie do końca wakacji (w razie zbyt małej liczby budowli konkurs może zostać przedłużony)
   O końcu konkursu lub jego przedłużeniu zostaniecie poinformowani w tym temacie.
   Co Was ogranicza? Wasza wyobraźnia :D aaa i to że budujecie na minecraft bez modów (takich dodających nowe bloki) :P
   Waszą budowlę musi się dać wybudować na trybie gry survival/przetrwania.
   Waszą pracę zbudujcie na trybie gry creative. Chyba że chcecie się męczyć na przetrwania :P
   Do jej budowy możecie używać co tylko chcecie (np. McEdit, WorldEdit, VoxelSniper i wszystkich innych modyfikacji/pluginów usprawniających budowanie)  , możecie budować w kilka osób wtedy więcej zostanie wziętych do nakręcenia reklamy :)
   Proszę o nie tworzenie nowych terenów, gór skał na mapie konkursowym. Jak wspominałem wcześniej budowlę musi się dać wybudować na trybie gry survival.
   Proszę o nie budowanie niczego poza wyspą z powodu przestrzeni, która jest potrzebna do nagrania zwiastuna/reklamy
   Możecie: niszczyć drzewa, kopać tunele, robić wszystko co zrobilibyście na trybie przetrwania ;)
   Nagrodą główną będzie możliwość wystąpienia w reklamie. Oczywiście każdy gracz biorący udział otrzyma nagrodę pocieszenia :)
   A praca wygrana, oraz prace wyróżnione nagrody przedmiotowe na craftlandii.
    
   No to co nie pozostaje mi nic innego tylko życzyć Wam powodzenia :) Niech wygra najbardziej kreatywny! :D
    
   Wszelkie pytania proszę zgłaszać w tym temacie lub na prywatnej wiadomości (odpowiedzi na nie zostaną umieszczone w temacie)
    
   Link do pobrania mapy konkursowej: https://www.dropbox.com/s/kaw7brib4euzi8z/Mapka%20Konkursowa.rar?dl=0
   Klikacie pobierz --> Nie dziękuję przejdź do pobierania, chyba że posiadacie konto na hostingu :)
    
   Pod wyspą znajduje się zegar wyłączający pogodę proszę o nie zmienianie jego ustawiań... Chyba że kochacie śnie, który na tej mapie wygląda okropnie :P
  • Przez Eryk_Mikrus
   Witam!
    
   Z tego co ostatnio zauważyłem, nie tylko na CL ale również na innych serwerach, że gracze piszą jakieś słowo twory potwory np.:
   - jusz
   - zaras
   - kilow
   - tfuj
   - otfusz
   itp. itd. .
   Dlatego też proponuje konkurs serwerowy gdzie co środę od dzisiaj poczynając. Na serwer będę wchodził o 13-14 w przypadku gdy mnie nie zobaczycie na serwie w tych godzinach konkurs przekłada się na następny dzień.
    
   Zasady:
   - Nie używaj słownika!
   - Pisz do mnie na msg! (/msg <gracz> <wiadomość>)
   - Nie podpowiadaj innym!
   - Aby wziąć udział w konkursie wejdź na serwer i napisz "Eryk ja do konkursu" gdy będą minimum 3 osoby podam hasło konkursowe, w przypadku gdy do 14:00 będzie mniej niż 3 osoby konkurs przekładam na następne 2 godziny np.: 13-14 nie ma nikogo przekładam na 14-15.
    
    
    
   Nagrody
    
   Jeśli chodzi o nagrody, będą to niewielkie ilości expa:
    
   1 miejsce: 150
   2 miejsce: 100
   3 miejsce: 50
    
    
    
    
   Zapraszam!

  • Przez Mati2106
   Siemanko!
   Z tej strony mati2106 i chciałem wam dzisiaj zaprezentować miasto które niedawno założyłem. Więc nie przedłużając:

   Właścicielami miasta są mati2106 i Zenek67 (chyba takie cyfry)
   Mieszkańcy to czarnonabiałym + chętni
   Miasto znajduje się w strefie pierwszej i obejmuje kawałek dużej wyspy w przyszłości będzie to kilka wysp.
   Styl miasta to drewno i deski tropikalne oraz zwykłe. Można budować również z kamiennych cegieł i ozdabiać za pomocą gliny oraz wełny.
   Dokładne położenie to -11400

   W mieście obowiązują następujące zasady:
   1. Nie wolno kraść
   2. Nie wolno griefować
   3. Nie wolno stawiać brzydkich budowli

   Aby dostać sie do miasta wybierz jedną z propozycji tzn. drwal, górnik, hodowca, pomoc we wszystkich rzeczach, budowlaniec, mieszkaniec nic nie robiący
   Zgłoszenie do miasta wygląda następująco: planujemy zrobić w mieście hotele i bloki mieszkalne. Posiadamy dużo expa więc miasto będzie się rozrastać.*
   *za wszelkie szkody nie odpowiadamy xD

   1. Nick w grze
   2. Zawód
 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×