Skocz do zawartości
sync667

Konkurs! Rozwój Osad oraz Projektów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tak dobrze czytacie pragniemy ogłosić pierwszy konkurs dla graczy. Wiemy jak bardzo staracie się tworzyć naprawdę udane pierwsze podwaliny wielkich projektów na naszym serwerze, ale także jaki trud wkładacie w ich ochronę. Dlatego zgodnie z zapowiedziami wychodzimy Wam na przeciw i chcemy wesprzeć wszystkie te inicjatywy.

Warunki:

 • Pula środków dostępna w jego ramach to: minimum 50 tysięcy Craftylionów z możliwością zwiększenia do 100K.
 • Minimalne dofinansowanie wynosi 10K.
 • Podział środków odbywa się na bazie oceny dokonanej przez 2 osobową komisję w składzie: @sync667 @MariuszT 

Zasady konkursu:

 • Aby wziąć udział konieczne jest zgłoszenie wniosku o Osadę/Miasto lub Projekt na serwerze (do zgłoszenia mają zastosowanie wszystkie normalne zasady prócz wymagania określonej ochrony, która to jest przedmiotem dofinansowania konkursu).
 • Ocenie w ramach konkursu podlega wniosek, który ma za zadanie jak najlepiej oddać wszelkie aspekty waszego pomysłu lub już trwającej budowy.
 • Jeżeli wniosek ma prezentować sam plan/pomysł musi on o wiele lepiej skupiać się na aspektach wizualizacji wizji przedstawionej w dowolny sposób.
 • Każdy wniosek musi mieć cześć fabularną w postaci dowolnej np. genezy danego miasta.
 • W ramach Osad/Miast kluczowym elementem wniosku jest przedstawienie koncepcji wymaganego przez serwer tak zwanego punktu centralnego, który obsługuje główne funkcje przyszłego miasta pod względem mechaniki serwera.
 • Dodatkowe plusy do oceny mogą obejmować: zaplanowanie lub budowa stacji kolejowej z zamiarem jej przyłączenia do obecnej sieci, przyjazność polityki miasta wobec graczy, przygotowanie oferty wobec mieszkańców (co dla nich oferujecie).
 • Proszę pamiętać, że osada/miasto które nie ma zamiaru działać w ramach systemu, w którym posiada się mieszkańców jest traktowane jako projekt, bo nie jest budowane w celu wykorzystania go w rozgrywce.
 • Do wniosku konieczne jest posiadanie minimalnej ochrony na terenie planowanym do wykorzystania.
 • Pamiętajcie kluczowe jest jak najbardziej rozbudowane przedstawienie waszego pomysłu oraz jego wartości wnoszonej wobec całego serwera.
 • Dopuszcza się co jest również plusem na opisywanie w ramach wniosku w miarę konkretnych pomysłów nowych nieistniejących jeszcze mechanik lub usprawnień na serwerze.

Czas trwania oraz ogłoszenie wyników:

Konkurs trwa do 17 listopada 2018 roku godziny 19:00. Komisja nie będzie uwzględniała wniosków, które wpłyną po tej godzinie i postara się ocenić oraz ogłosić wyniki do końca dnia. Po ich ogłoszeniu osoby odpowiedzialne za wnioski dostaną w ramach tych tematów informacje o formie przyznania środków oraz ich puli. Mają tym samym obowiązek umówienia się z komisją na spotkanie w grze celem przekazania środków oraz powiększenia ochrony. Nie dopuszcza się innego wykorzystania przyznanych kwot.

Dodatkowo wnioski na osady/miasta, które przejdą w konkursie są uznawane jako takie, którym nadane zostały prawa miejskie. Szczegóły w ramach tego procesu ustalane są indywidualnie z administracją.

Spoiler

[json-news]{"img":"https://www.craftlandia.pl/forum/uploads/monthly_2018_11/large.newsx1.jpg.ca7027d7080d0241a4d67d8c7088796b.jpg","short":"Cześć, tak dobrze czytacie pragniemy ogłosić pierwszy konkurs dla graczy. Wiemy jak bardzo staracie się tworzyć naprawdę udane pierwsze podwaliny wielkich projektów na naszym serwerze, ale także jaki trud wkładacie w ich ochronę. Dlatego zgodnie z zapowiedziami wychodzimy Wam na przeciw i chcemy wesprzeć wszystkie te inicjatywy."}[/json-news]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaliśmy dodatkowe wskazówki co do wnioskowania o osady/miasta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informuje, że przedłużamy nabór wniosków do 19.11.18 godzina 20:00. Aktualne wnioski zostaną zgodnie z obecnym terminem przez nas ocenione w dniu dzisiejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na dofinansowanie będzie trzeba czekać do 19-tego czy wypłacicie je od razu po ocenieniu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyliśmy ocenę wszystkich wniosków! 3 otrzymały status osad, a dwa pozostają do przyszłej oceny waszych prac. Z racji tego, że chcemy wam pomóc nadal będzie można wnioskować o dotacje tym bardziej przez obecne miasta, bo zależy nam abyście mieli chronione wasze prace. Ogólnie będziemy ogłaszać nabory, ale przewidujemy też szansę na uzyskanie takowej jeżeli istnieje ku temu bardzo ważny powód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

 • Podobna zawartość

  • Przez Filippexo
   Cześć wszystkim,
   W zawiązku z powstawaniem katakumb, które będą pełnić rolę muzeum, czyli miejsca dla upamiętnienia wszystkich członków administracji, którzy kiedyś dołożyli swoją cegiełkę do nasze społeczności.  Zwracamy się do was z prośbą, żebyście pomogli nam skompletować możliwie pełną listę opów/sopów/adminów którzy kiedyś byli na serwerze na pierwszej, drugiej czy trzeciej edycji.  Nie ma tu żadnego znaczenia sama ranga, staż czy sposób rozstania się. Wszelkie dawne wojenki należy odsunąć na bok. Liczą się wszyscy, którzy chodźmy jeden dzień byli operatorami, bez żadnych wyjątków.
   Jest to jedyny słuszny sposób, żeby wyrazić podziękowanie za to co robili, że to prostu z nami byli i tworzyli fundamenty serwera. Szczerze im dziękujemy i za nimi tęsknimy.
   Sama lista powstawać będzie poniżej w tym poście. Wypisujcie proszę pełny nick + ranga + edycja.
    
    

  • Przez Filippexo
   Cześć wszystkim,
    
   Zapraszam do lektury piątego numeru Informatora Craftlandzkiego.
    
   Nasza społeczność musi się nieustannie rozwijać. Nowi gracze muszę znajdować kompanów do wspólnej przygody.
   Pierwsze godziny rozgrywki są najtrudniejsze a zarabianie monotonne, wiemy o tym. Dlatego podjęliśmy decyzję o przyznawaniu
   bonusu pieniężnego, za przedstawienie się na forum. Może to zrobić każdy, od starego wyjadacza po nowego gracza.
   Uważamy, że jest to dla nowego gracza super rozwiązanie, ponieważ umożliwi to utworzenie przyzwoitego terenu chronionego!
    
    
   Te bany, ahh te bany. Postanowiliśmy nieco urozmaicić system penitencjarny na naszym serwerze, wprowadzając zakład karny.
   Śpieszę w wyjaśnieniem. Jest to alternatywa dla klasycznych banów, z tym, że w przypadku więzienia, skazany, który do niego trafił
   będzie musiał odsiedzieć w całości swój wymiar kary online na serwerze, bo tylko wtedy czas kar będzie upływał. Ciekawym urozmaiceniem
   jest to, że w więzieniu mogą się pojawiać moby oraz jest włączone PvP. Podsumowując - idealny trening przesz ruszeniem na Pojedynki PVP w /duel. 
    
   Informator Craftlandzki jest to podsumowanie bieżących wydarzeń, których żaden szanujący się członek naszej społeczności nie powinien przegapić.
    
    

  • Przez Filippexo
   Hej,
   Zapraszam do lektury czwartego numeru Informatora Craftlandzkiego.
   W związku z naszymi planami ściągnięcia znacznie większej ilości graczy na serwer, poszukujemy chętnych osób, które dołączą do naszego zespołu. Każda osoba jest na wagę złota, ponadto uważamy, że każdy z was posiada unikalne umiejętności, które mogę się przydać naszej społeczności. Bycie operatorem na serwerze to znacznie więcej, niż pilnowanie graczy na serwerze, czatu. W naszym zespole każdy z operatorów, ma przydzielone dodatkowe zadanie, dzięki czemu ma możliwość wykazania się w tym co go najbardziej interesuje! Pisanie tekstów, budowanie, grafika, reklama, eventy, pluginy serwerowe? Żaden problem!
   Zachęcamy do wypełnienia formularza > https://forms.gle/APu86AwCviTzdpVn8
   Wprowadziliśmy na serwer system pojedynków PVP. Od teraz każdy może wyznać dowolną osobę na pojedynek. Żeby zainicjować pojedynek, należy wpisać komendę /duel nick po czym wybrać odpowiedni set do walki, arenę, klikając w odpowiednie ikonki. Jest to bardzo intuicyjny system, który nikomu nie powinien sprawiać problemów. Komenda /duel wyświetla kompletne menu ze wszystkimi dostępnymi komendami. Znaczenie poszczególnych komend zostało przetłumaczone na język polski, wszystko w trosce o waszą wygodę. W chwili obecnej, do waszej dyspozycje, zostało udostępnione kilka rodzajów aren. W przyszłości planujemy rozbudować nieco ofertę. To co zainteresuje każdego fana PVP, to fakt, że system ten zawiera ranking, zatem wszyscy mogę się dowiedzieć, o tym komu idzie najlepiej! Ekwipunek oraz posiadane doświadczenie się całkowicie bezpieczne! Możecie akceptować zaproszenie, bez odkładanie itemów do skrzynki.
   Informator Craftlandzki jest to podsumowanie bieżących wydarzeń, których żaden szanujący się członek naszej społeczności nie powinien przegapić.
    
  • Przez Filippexo
   Cześć wszystkim,
   Zapraszam do lektury pierwszego numeru Informatora Craftlandzkiego.
   Zaledwie parę dni temu, Sync667 przekazał prowadzenie serwera Filippexowi, Pawtomowi oraz Wuzkowi. 
   Jak zapewne wielu z was wie, Sync667 (Bartek) wraz z TheCastiiPl (Weronika) przeprowadzili się na stałe do Japonii, otwierając nowy rozdział swojego życia. Jest to miejsce, w którym cała obecna administracja serwera wraz z graczami, pragnie podziękować Syncowi za jego dotychczasowy wkład w rozwój naszej społeczności. Gdyby nie jego czas i wiedza, nie byłoby nas tutaj. Życzymy was wszystkiego co najlepsze, spełnienia waszych marzeń. Trzymajcie się ciepło!  Oczywiście nie opuszczają nas na stałe, wciąż będą nas wspierać , lecz w mniejszym zakresie niż dotychczas.
   Jako nowy zespół, podjęliśmy się zadania przeprowadzenia aktualizacji serwera z wersji 1.13.2 na 1.14.4. Zaproponowane zmiany nie ograniczyły się jedynie do nowszej wersji pluginów, lecz poszły nieco dalej przebudowując podstawowe zasady rozgrywki na serwerze. Poza nową wersją Minecrafta, powstał nowy spawn stworzony na bazie poprzedniego, osadzonego w nowym osobnym świecie. Świat ten będzie pełnił rolę nie tylko Spawnu, lecz i mapy eventowej. To tutaj odbywać się będzie większość przyszłych eventów. Postanowiliśmy wymienić mapę główną, dając wam do dyspozycji nową 20k na 20k, znacznie większą i dopracowaną. W trosce o graczy, uznaliśmy, że najlepszym wyjściem będzie swobodna migracja graczy na nową mapę wraz z ich całym dobytkiem. Wszyscy z nostalgią wspominamy czasy z 2 edycji Craftlandii. Dlatego też będziemy dążyć do sprawdzonych rozwiązań z przeszłości, implementując to co najlepsze. Mamy nadzieję, że razem z wami drodzy gracze, przywrócimy świetność Craftlandi, że te najlepsze dni jeszcze do nas powrócą.
   Do usłyszenia niebawem!
   Informator Craftlandzki jest to podsumowanie bieżących wydarzeń, których żaden szanujący się członek naszej społeczności nie powinien przegapić.
    
    

  • Przez Filippexo
   Hej,
   Zapraszam do lektury trzeciego numeru Informatora Craftlandzkiego.
   Mam dobrą informację. Ekonomia działa. To znaczy, że możecie spokojnie zacząć zarabiać na swoje tereny chronione. Dodatkowo dla komfortu graczy, podkręciliśmy nieco zarabianie na wszystkich profesjach. Przyśpieszy to znaczenie proces powstawania nowych miast.
   Każdego dnia, konsekwentnie wprowadzamy usprawnienia w pluginach oraz całej mechanice serwera. W pierwszej kolejności chcemy zapewnić stabilność, tak, żeby serwer stał bez przewracania się. Następnie, skupimy się na zwiększaniu mocy serwera, tak, żeby w jednym czasie mogło się bawić jak najwięcej graczy. Prosimy o zgłaszanie wszelkich niedziałających funkcji. Zależy nam, żeby jak najlepiej przygotować serwer, zanim ruszymy z większą reklamą na FB czy Youtube.
   Portale do Netheru, podczas powrotu z piekła, powinny działać poprawnie. Problem z przenoszeniem w losowe miejsce na nowej mapie, a co gorsza na starą mapę, powinien należeć już do przeszłości.
   Od dziś, będą się pojawiać na mapie lasy bambusowe. Zostana stworzone w cieplejszych biomach,  blisko siedzib graczy.
   Do usłyszenia!
   Informator Craftlandzki jest to podsumowanie bieżących wydarzeń, których żaden szanujący się członek naszej społeczności nie powinien przegapić.

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
 • Dodaj nową pozycję...