Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MariuszT

Co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jak widzicie, kolejne miesiące uciekają a CL się nie zmienia. Dobrych chęci nikomu nie brakuje ale jak zawsze wszystko rozbija się o umiejętności lub czas. Osób, które mają te dwa dobra nie ma u nas i to się raczej nie zmieni. Moglibyśmy dalej tak trwać co dzieje się już zresztą od dawna ale serwer to duże koszty i nie mogę już dłużej dźwigać tego ciężaru.

W związku z powyższym jestem zmuszony zrezygnować z opłacania serwera. Stronę i forum gdzieś upchniemy ale serwera nie mamy gdzie uruchomić. Jeżeli ktoś z Was zdecyduje się na comiesięczne finansowanie jakiejś maszyny to pomogę mu wszystko przenieść i uruchomić ale to niestety nie sprawi, że zaktualizujemy serwer do najnowszej wersji albo pojawią się nowe pluginy. Można ewentualnie postawić nowego MC, czystą mapę i kilka podstawowych pluginów i zacząć się bawić bez większych zasad typu strefy czy inne rozbudowane zabawki. Czy i kiedy nastąpi upgrade który ostatnio planowaliśmy tego nie wiadomo. Jeżeli nikt się nie zgłosi, nie będzie żadnej zrzutki itd. to pozostanie nam miło wspominać poprzednie lata wspólnej wyśmienitej zabawy.

Na pewno interesuje Was jaki byłby koszt takiego serwera. W tej chwili mamy mocną maszynę, która niestety swoje kosztuje :( Trzeba byłoby się rozejrzeć po rynku ale zapewne już kilkadziesiąt złotych miesięcznie wystarczyłoby na w miarę swobodne granie.

Postaram się udostępnić gdzieś do ściągnięcia starsze mapy a jeżeli będziemy musieli zlikwidować serwer całkowicie to również obecna mapa będzie do ściągnięcia.

Serwer jest opłacony do końca miesiąca. Bardzo mi przykro ale naprawdę dłuuuuugo utrzymywałem CL i musiał w końcu nastać ten dzień. Dziękuję Wam za zrozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż, pisałem całkiem długaśny post, ale mi się pod koniec skasował, a edytor nie zapisał pełnej kopii. Może to znak? W każdym razie, dziękuje wam wszystkim za grę i czas na tym serwerze. Wszystkim, bez wyjątku. Tym którzy wielokrotnie mi pomagali i tym z którymi prowadziłem wojny bądź się nie lubiłem. Wszyscy tworzyliśmy ten serwer, który był w moim życiu przez 1/3 dotychczasowego życia. Niestety, mam wrażenie jakby z Craftlandią umierała cząstka mnie.

Mariuszu, jeśli byś mógł, bardzo prosiłbym Ciebie o opublikowanie plików I i II edycji. Bardzo chciałbym raz jeszcze przejść się po kulach i głównej. Oraz usłyszeć grzmoty na spawnie survivalu :)

EDIT: Cóż, od dłuższego czasu, parafrazując, Craftlandia była zbudowana na nadziei. Więc, może ta nadzieja jeszcze nie przepadła? Gdyby tak ktoś się podjął prowadzenia serwera, nawet takiego małego, bez wodotrysków i fajerwerków, ale za to z graczami, gdzie można by wejść i się odprężyć? Są środki na pozyskiwanie funduszy, np. Patronite. Dajcie znać co o tym sądzicie. Może jakby był odzew to kto wie, coś by z tego wyszło? Nawet 5 złotych miesięcznie wpłacone przez 10 osób to jest całkiem sporo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile to już lat minęło od kiedy craftlandia tętniła życiem? Pamiętam wspaniałe czasy, gdy graliśmy wspólnie na serwerze, nowe miasta pojawiały się równie często jak "kiedy minecraft blow?", a ja zakładałam Gildię Piracką. Tyle że niedługo stuknie nam pięciolecie Piratów, a nastolatki z którymi kiedyś budowałam statki, teraz są już dorosłymi. To tyczy się większości starych wyjadaczy. Łączy nas wspólna nostalgia do serwera i starych, dobrych czasów. Problem w tym że te czasy minęły lata świetlne temu. Zmieniliśmy się, jesteśmy zajęci, zapracowani, pełni planów i problemów na głowie. I trochę już znudzeni stawianiem klocków.

Fajnie by było znowu razem zagrać i poczuć się tak jak wtedy. Jednak uważam że powinniśmy zostawić przeszłość za nami. Odratowywanie serwera nie ma sensu, jeśli wejdziemy tam na kilka minut, godzin czy dni, po czym znowu znikniemy, zajęci życiem codziennym. Minecraft sam w sobie lata świetności ma już za sobą. To tylko moja opinia, nie zachęta do kłótni, czy dyskusji na tematy egzystencjonalne. Z mojej strony mogę wam jedynie podziękować za wspólną grę i niezapomniane lata. Jak komuś smutno i samotnie, Gildia Piratów dalej dycha, od czasu do czasu zbierając się na wspólne wypady w realu lub wspólne granie.

Niech rum będzie z wami!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Grałem swego czasu na craftlandii jeszcze przed updatem z survivalem, kiedy mapa była swoistym quasi RP, gdzie było mnóstwo eventów i każdy sobie na swojej działce budował :p Bardzo miło wspominam te czasy i uważam, że postawienie servera z minimalna iloscia pluginów do właśnie takiej przyjemnej, okazjonalnej gry byłoby najlepszym wyjściem. Nie oszukujmy się, większość graczy wróciłaby na server jedynie z sentymentu, grając rzadko. Jeżeli bylibyście chętni na zrzutkę na mini reaktywację takiej rekreacyjnej craftlandii to ja jak najbardziej bym się dorzucił!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hymm, a ja dopowiem swoje. Stronę i forum będę utrzymywał do woli na swoich serwerach :) Jeszcze pomyślę w kwestii samego serwera, czy mam kawałek miejsca więc póki co pewnie też bym mógł go hostować przez jakiś czas. No i tak jak mówiłem nadal mam nadzieję, na to że przy okazji wakacji znajdę chwilę przygotować coś dla was na nowo.

Pasuje? :d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja proponuje założenie Patronite Craftlandii gdzie można by się zrzucać na utrzymanie serwera, zwłaszcza że wpłacanie jak i założenie go bardzo łatwe.

Jak ktoś mnie nie kojarzy to RolnikRysiek18 i wgl madame będzie pamiętać (chyba).

P.S. MadameAvatar Lata świetlne do jednostka odległości jaką przemierza światło w rok, prędkość światła to około 300000000 km/s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możemy założyć, lecz przewiduje, że bardziej przyda się to do zakupienia paru pluginów itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, to znowu ja. Może nie dla wszystkich to było aż tak oczywiste jak dla mnie, że serwer prędzej czy później zacznie świecić pustkami. Sam dołączyłem w momencie zaczynania tendencji spadkowej, czyli jakoś 1480 dni i 23 godziny temu. Zdążyłem w między czasie założyć miasto, gildię, stać na czele kilku ostrych dram, wygrać kilka razy zawody wędkarskie i kilka quizów, nie chwalę się, ale dla mnie to były czasy świetności serwera, aż ciarki mnie przechodzą kiedy sobie pomyślę jak było wcześniej. Wystarczy sobie wyobrazić, że za każdym czerwonym czworokątem na mapie ktoś stoi, zastanowić się chwilę dlaczego nie został na dłużej? Może po prostu mu nie odpowiadał survival? Nie szkodzi, sami wybudowaliśmy wielkie i małe, nowoczesne i średniowieczne miasta, tworzyliśmy społeczności, mniejsze i większe. Wybudowaliśmy kolej żeby mieć jak podróżować. 

To prawda że czasy swojej świetności nasza CL ma już za sobą, ale nikt nie powiedział że one nie wrócą. Pierwszym problemem był niezaktualizowany serwer z wersji 1.6.4, później zbugowana wersja 1.8 i cisza. Ostatnim gwoździem do trumny była obietnica zmian i to ona sprawiła, że przez serwer przechodził jedynie wiatr, ewentualnie dziecko oglądające archiwalne filmiki blowa. Każdy kto odszedł z powodu zmian wiedział, że wszystko co zrobi w końcu szlag trafi. Nie chcę zabrzmieć agresywnie więc czym prędzej przejdę do wyjaśnień. Rozumiem doskonale Mariusza, jest dorosły i zapracowany, mało kto się dziwi, że nie miał czasu na opiekę nad serwerem. Chwała mu za to, że w ogóle utrzymywał serwer przez ponad dwa lata. Pewnie pierwszym rozwiązaniem jakie przychodzi do głowy to mało zapracowany programista który będzie miał czas i ochotę opiekować się właśnie naszym serwerem, jednak jak już wiemy z doświadczenia to trochę nierealne rozwiązanie. 

Wychodzę w tym miejscu z propozycją, trochę radykalną, aby serwer przestał być do końca darmowy. To rozwiązanie przynajmniej w założeniu rozwiąże kilka problemów. Wiedzmy, że większość serwerów oferuje mikropłatności, u nas nie muszą być to jakieś dotkliwe kwoty i nie wiadomo za co. Powiedzmy: Elytra- 2zł, wyspa w mapie end- 10zł, przekroczenie limitu cuboidów, powiedzmy pięciu- 5zł, zdjęcie warna- 5zł, premium dające możliwość jazdy kolejką na wszystkich biegach i darmowy handel- 20zł. Pomysłów nie trzeba szukać daleko, a i chętnych by się znalazło. Na serwerze po zmianach za pewne znajdzie się wielu nowych graczy, do tego czasu serwer może zostać wyłączony. Chciałem odrestaurować miasto przed resetem, ale jakoś bez tego przeżyję. 

Mi do szczęścia wystarczy zapewnienie, że wydacie CL3.0, tylko i wyłącznie oczekiwanie na zmiany w które wierzyłem sprawiło, że cały czas wchodziłem na forum i śledziłem wszystkie zmiany, zamiast zawczasu najeść się goryczy utraty najlepszego serwera minecraft jaki istnieje. Może faktycznie nie będę grał tyle co wcześniej, może faktycznie kiedyś odejdę, ale to nie jest tylko kolejny etap przez który przejdę. Też mam swoje dwadzieścia pare lat, masę obowiązków i ograniczoną ilość czasu, ale nie chciałbym żeby to się tak skończyło. Nie poprę tutaj Madame, nawet jeśli kiedyś zapomnimy o tym serwerze, to do póki mamy determinację powinniśmy pchnąć tą sprawę na przód, pomóc stworzyć serwer dla kogoś, a nie myśleć tylko o sobie. Ja wierzę, że czasy świetności są jeszcze przed nami, a my będziemy mogli się poczuć z tego dumni.

Okażmy odrobinę zrozumienia, wsparcia. Jak już wspomniałem, serwer może zostać wyłączony, o ile ktoś będzie w stanie mi zagwarantować, że nie na zawsze. Oczywiście podpisuję się rękoma i nogami, że jakakolwiek chęć zachowania go będzie przeze mnie wsparta w aspekcie finansowym. Ja raczej chciałbym patrzeć w przód i jeżeli to jest odległa przyszłość to świetnym rozwiązaniem byłaby CL 2.5, jeśli nie, to wolałbym uzbroić się w cierpliwość. Jeśli przyszłości nie widzicie drodzy administratorzy, to rozwiązania podtrzymujące CL to sztuczne podtrzymywanie przy życiu umierającego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie. Po przeczytaniu najnowszych postów uważam że problem nie tkwi wyłącznie w opłatach za serwer, to akurat moim zdaniem kwestia drugorzędna. Kilka czy kilkanaście złotych miesięcznie za wyśmienitą zabawę to niewiele. Nie wpłacałem ostatnio niczego tylko i wyłącznie z jednego powodu, nie widzę żadnych postępów poza gadaniem i obiecankami. Jeżeli chodzi o mnie to jestem w stanie wpłacać powiedzmy 50 zł co miesiąc, tylko muszę wiedzieć za co? Z wypowiedzi kolegów wynika że nie jestem odosobniony w takim podejściu do sprawy finansowej. Moim zdaniem problem polega głównie na braku ludzi do obsługi serwera, czy zrobieniu tych wszystkich mądrych rzeczy typu  pluginy, skrypty itp. na których niestety się mało znam. Jeśli tylko znajdą. się fachowcy to znajda się też i sponsorzy. Obecnie chyba nie ma serwera bez VIP, to niestety rzeczywistość, nie ma się co oszukiwać. Pozdrawiam, u mnie też nadzieja umiera ostatnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Choć po ostatnich chudych latach taka wiadomość była nieunikniona, to jednak zatkało mnie na trochę :flushed:

Wydaje mi się, że zdołałem wyczyścić mapę w wielu miejscach z różnych śmieci - ufam, że będzie dostępna albo normalnie, albo w trybie r/o, albo do ściągnięcia. A ile ciekawych, tajemniczych, ukrytych miejsc przy okazji znalazłem to historia - wiadomo: "epicka historia" :)

Ze swej strony mogę tylko dołożyć się do comiesięcznego utrzymania - niewiele, mogę tak 10 zł/mies. bez oczekiwań/wymagań z mojej strony co do rozwoju, za samo utrzymanie on-line. Jeśli ktoś byłby w stanie znaleźć maszynę na serwer z kilkunastoma slotami, to moja propozycja partycypacji jest całkiem na serio. Gdy jest plan minimum, to w razie czego, można później go rozszerzać.

Choć serwer niósł duże ryzyko zarażenia wirusem no-life, ale zdarzyło się tu tak wiele świetnych rzeczy, które w znakomity sposób rozszerzyły i wzbogaciły nasze życia. Tak wiele u tak wielu ludzi. Fajnie by było dać szansę następnym, choć życie jest ciągle nowe i wiadomo, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki...

MC w wersji CL to nie tylko gra !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak wam powiedziałem, nie przejmujcie się kwestią póki co serwera i finansów biorę to na siebie. Przemodyfikuję trochę aktualnie działający serwer, aby mapa była już na ten moment głównie do zwiedzania. Myślę, że to będzie prostsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forum i strona zostały już przeniesione na moje serwery. Został jeszcze MC do odpalenia, ale to musicie mi dać chwilę żeby trochę go zoptymalizować. Tak jak mówiłem zjadał zbyt dużo ramu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurdeeee... no jestem w szoku bo liczyłem że faktycznie to 3.0 wypali, chociażby już na wakacje. Mam tak straszny sentyment do tego serwera że ciężko to opisać bo spędziłem tu znaczną część minecraftowego życia ze wspaniałymi ludźmi świetnie się bawiąc ;)  Jak tak sięgam pamięcią do tych bajecznych czasów to aż się łezka w oku kręci na wspomnienia przygód z CL czy budowania Miłogrodu z Korą i Kraxem na czele wraz z mieszkańcami i zaprzyjaźnionymi osobami :d No to było coś mega... Miło się z wami grało :d Lecz nie traktujcie to jako ostatecznego pożegnania bo wciąż liczę że to nie upadnie i CL odrodzi się jak feniks i będzie nam razem zagrać jeszcze :d 

PS: Jakbym nie dawał oznak życia a coś się działo to dajcie znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czy siak w moim odczuciu Craftlandia będzie zawsze najlepszym serwerem survival. Był to pierwszy serwer, na którym grałam i mam ogromny sentyment do niego. Poznałam tu wiele wspaniałych osób i będę zawsze mile wspominać : ) Dziękuję wszystkim, z którymi tutaj grywałam : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sync667 Czy mógłbyś proszę w wolnej chwili wrzucić też mapy z pierwszej edycji jako do zwiedzania? Chciałbym się przejść po głównej i kulach raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.04.2018 o 19:31, Wojak napisał:

@sync667 Czy mógłbyś proszę w wolnej chwili wrzucić też mapy z pierwszej edycji jako do zwiedzania? Chciałbym się przejść po głównej i kulach raz jeszcze.

Mógłbym nawet ja bym chciał take a look zrobić tylko muszę poprosić @mariuszt o backup :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanie

Czy moglibyście udostępnić na stronie Serwera save"a mapy z poprzedniej edycji (DOWNLOAD) ? 

Chciałbym jeszcze raz przeżyć w tym EPICKIM miejscu z EPICKIMI budowlami i Biomami 

Proszę , rozpatrzcie moją prozycję 

Będę BAAARDZOO wdzięczny :glasses::glasses::love::d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To były piękne czasy wspólnej twórczości. Niestety czasy się zmieniają i nie mam już kiedy ....:sweat:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grałem kiedyś na craftlandii. Był to mój ulubiony serwer. Wspominam te czasy jako najprzyjemniejszy okres mojej gry w minecraft. Na pewno był to najlepszy serwer surwiwal z domieszką pluginów. Szkoda że już go niema. Na pewno utrzymywanie go nie było takie łatwe. Już od prawie roku na serwerze panują pustki. Chciałbym powrócić do tamtego czasu kiedy czat takiego serwera był pełny. Kiedy ludzie współpracowali albo się kłócili. Kiedy wszyscy tworzyliśmy atmosferę tego serwera. Jedyne co teraz pozostaje to wspomnienia. Mam nadzieję, że kiedyś serwer znowu ruszy, że będzie na to czas, że będą pieniądze. Chciałem podziękować wszystkim graczom tego serwera za możliwość grania na nim.

Edit: Istnieje niedrogi hosting - lvlup.pro - na którym można bez kłopotu utrzymać serwer dla kilkunastu osób. Mam tam serwer 1 GB RAM i płacę 12 zł za miesiąc. Myślę, że serwer 4 GB RAM - 45,50 zł - wystarczy na utrzymanie craftlandii z 20 slotami. Serwer śmiga nawet z wieloma modami. Mogę się dołączyć do comiesięcznego sponsorowania serwera ale tylko 5 zł na miesiąc. Jest to nieduża wartość ale jak więcej osób się zgłosi to możemy uzbierać tyle, aby utrzymać serwer nawet dla 100 osób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję że CL kiedyś wróci. Dzięki za grę wszystkim, a w szczególności: ItzPringelz, GalaxyFox1337, Azerials, TheEliteKoxPL, Skrypciarz, Vescader. Czas który spędziłem na CraftLandii był najlepszym momentem mojej Minecraftowej przygody, niestety pozostały już tylko wspomnienia :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...