Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KapitanMadameAvatar

Ankieta odnośnie serwera ;) Czy dla cl jest jeszcze nadzieja?

Rekomendowane odpowiedzi

Nudziło mi się i stworzyłam małą, ANONIMOWĄ ankietę, która wskaże mi co naprawdę myślicie o upadku serwera i minecrafta jako gry. Pytań nie jest dużo, nie są też obowiązkowe a bardzo mi pomogą w zrozumieniu na czym craftlandia obecnie stoi.
Ankieta jest całkowicie ANONIMOWA więc nie musicie bać się odpowiedzialności za swoje słowa.
A w międzyczasie otwieram tu dyskusję na temat obecnego stanu serwera.
*Zastrzegam sobie prawo do wstawiania tu fragmentów odpowiedzi dla podtrzymania dyskusji :) 

https://www.survio.com/survey/d/U3T1U9G4K1D9T5P8U

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie minęła godzina a ja już mam 10 ankiet :d Kilka odpowiedzi zamieszczam tutaj co by rozwinąć dyskusję ;)

1. Za czym tęsknisz najbardziej na craftlandia.pl?

Za całą masą ludzi ;-; Ale widzisz Madame, ja wczoraj wbiłam bo wiedziałam że jak jedna osoba się pojawi na serwerze to też i więcej, musimy tam po prostu siedzieć xD

Dobra, dobra, maleńka. Poruszyłaś bardzo ważną kwestię. Wiele osób pisze do mnie, że nie grają już na serwerze bo nie ma tu ludzi. Że wchodzą i jest pusto, więc wychodzą. I tak ze 20 osób. Przestańcie wychodzić i zacznijcie grać. W końcu na siebie wpadniecie :d

Za graczami. Craftlandii przydałaby się spora reklama

Jaki sposób reklamy polecacie w takim razie? A może oprócz reklamy przydałoby się powiększyć grono naszych odbiorców? Jak na przykład, zezwolić graczom non premium na przebywanie na serwerze? Albo pozdejmować stare bany?

2. Co usprawniłoby pracę serwera?

Zdecydowanie najnowsza wersja gry, 1.11.2, ew. 1.12 (jak wyjdzie). Nawet kosztem pluginów.

Odpowiedź typu "nowa wersja gry" pojawia się dość często. Ta jedna zainteresowała mnie najbardziej. Naprawdę wolelibyście nowszą wersję gry z nową mapę, ale np. bez działającej szybkiej kolei? Albo z działkami zamiast obecnych cuboidów?

Większe zaangażowanie administracji, informowanie graczy o postępach zmian

Myślę że to bardzo dobra propozycja dla administracji i zdecydowanie popieram pomysł :) 

Luuuudzie nie wiem ziomix o wiem, pwinno dac się mordowac zwierzaki na torach

xDD 

3. Co zachęciłoby cię do powrotu do gry?

Jak wyżej, nowa wersja serwera, ale w sensie tej samej mapy pod nową wersję gry. I oczywiście powrót graczy. Samemu jest naprawdę nudno. ;-;

Popieracie ten pomysł? Ta sama mapa od początku ale na nowszych wersjach? Myślicie że to przywróciłoby nam graczy? I tak jak spytałam wyżej; wolelibyście szybki restart, nawet kosztem niektórych ulepszeń, czy może dopięcie wszystkiego na ostatni guzik, co by przy okazji ponaprawiać te wszystkie, nie działające pluginy?

To co czułem grając przez pierwsze 6 msc na nowej mapie :)

ZIOOOOOM! Ja też tęsknię za tym uczuciem! <3

4. Jest coś co chciałbyś przekazać administracji? 

Nie bierzcie kasy za nic

To bardzo mocny komentarz, ale nie zamierzam go ukrywać. Czy naprawdę przeszkadza wam że Mariusz uruchomił dotacje na serwer a zmiany wciąż nie nadeszły? 

Kocham Was, ale szkoda że tak to wszystko się potoczyło.. tęsknię za tym, że to było miejsce spotkań, nie tylko do gry, ale spotkań, gdzie ludzie wspólnie budowali rozmaite konstrukcje i przy okazji administracja je odwiedzała, chwaliła i żyła tym serwerem, napędzaliście graczy by dalej budowali i mieli do czego wracać, wspomnień. Każdy na każdego czekał do takiego stopnia, gdy każdy już miał wszystko, tylko skakał sobie i pisał z innymi. Jeśli naprawdę chcecie by ludzie wrócili, nie musicie dawać niczego od siebie nowego, tylko odświeżyć to co już jest, czyli strona i by tereny nie były aż tak poniszczone. By nie słodzić Wam tylko i wyłącznie, to powiem, że zj***liście... nie, zj***liśmy, my wszyscy gracze, bo Wy, jako administracja to też gracze, ale nie można liczyć, że ktoś inny coś zrobi i trzeba spojrzeć na siebie z perspektywy drugiego człowieka, że też ja, Ty i ktoś jeszcze mógł coś z tym zrobić. W tym przypadku to była po prostu nuda i lagi, nie było do czego wracać po pewnym czasie... mam sentyment do serwera i Mariusza oraz Madame oraz AiRs oraz innych i mam do nich/Was ogromny szacunek.. ale cały wkład, który wnieśli/ście wymagał tylko jednego ważnego surowca. Innych ludzi.

Bardzo dużo osób jest wdzięcznych Mariuszowi i Administracji za utrzymywanie serwera na chodzie. I my dziękujemy wam, za to że traktujecie cl z taką nostalgią. Wiem jak bardzo wszyscy tęsknimy za "starymi, dobrymi czasami". Ale osoba powyżej świetnie to ujęła -obecny stan serwera jest naszą wspólną odpowiedzialnością. Tylko my możemy zmotywować Mariusza do pracy. Pamiętacie jak jakiś czas temu waldi uruchamiał swoje eventy, UK piękniało w oczach a Wuzeg raczył wszystkich opowieściami ze swojej nowej wioski? Wtedy nawet Mariusz wyszedł ze swej jaskini i odwiedził serwer by trochę pogawędzić z graczami. Tylko grając i utrzymując serwer możemy doprowadzić go do zmian :)

To wszystkie odpowiedzi jakie wpadły mi w oko na tę chwilę. Wypełniajcie ankietę to powrzucam więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje trzy grosze :)

Cieszę się, że ludzie wciąż myślą o tym kawałku kwadratowego świata ;)

Widzę dwa podstawowe punkty do zrealizowania na początek:

1. Totalna abolicja, czyli wypada zdjąć wszystkie bany, bo animozje się zestarzały - ludzie się zmieniają, a konkurencyjne serwery poupadały w przeciwieństwie do CL ;)

2. Plan minimum - po jednej, dwie rzeczy na raz.... Ale konkretny plan na najbliższy rok, a przynajmniej do końca roku. Decyzja o mapie: zmiana/reset/bez_zmian i o wersji: najnowsza/nowsza/ta_sama.

Ja prywatnie, w tej sytuacji jaka jest, byłbym za najnowszą możliwą wersją MC i tą samą mapą, a może dwoma, tą która jest do oglądania i zresetowaną, do nowej zabawy...

Najgorsze było to, że wisiał "wyrok" nad serwerem i każdy myślał, że nie warto budować, bo "nie znasz dnia ani godziny".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry pomysł, mam nadzieję, ze jak najwięcej graczy weźmie udział w ankiecie i pozwoli to choć trochę ruszyć w końcu sprawy do przodu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wola walki tego serwera o przetrwanie mnie zadziwia... Mimo kompletnego marazmu już od kilku w sumie lat, ten serwer trwa, a w zasadzie ludzie wokół niego... Fenomen w minecraftowym świecie serwerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Minęliśmy próg 20 odpowiedzi na ankietę, wrzucam więc kolejny post :)

Zacznijmy od kółek ;)

DYrhajH.png

1. Za czym tęsknisz najbardziej na craftlandia.pl?

Ludźmi, atmosferą odkrywania tych map, łączenia się w grupy w celu tworzenia wielkich dzieł... Ale też po prostu za przywiązaniem do Minecrafta. Umówmy się, że szał na niego wygasł już jakiś czas temu i cieżko będzie przyciągnąć tabuny nowych ludzi na serwer, bo tych tabunów już raczej po prostu nie ma.

Ja uważam że to daje nam teraz szansę na rozpromowanie serwera. Serwery z mini grami wciąż przyciągają młodych graczy, ale nie ma już wielu serwerów pozwalających na survival w tak czystej postaci. Craftlandia to idealne miejsce dla rozładowania nostalgii. Tak jak powiedział to wczoraj IWillEatMeat -wielu z nas wychowało się na craftlandii. To idealne miejsce do rozpoczęcia lub kontynuowania przygody z minecraftem. W tej chwili jednak jest to miejsce wymarłe :/

Istnieje wiele aspektów, którymi CL różni się od innych serwerów. Całkowicie otwarty świat budowany jedynie przez graczy, małe i większe społeczności które się tworzyły i z czasem upadały, ale tym żyła Craftlandia. Jestem pewien że nie jeden dawny gracz podobny do mnie właśnie tego oczekuje na nowej edycji, no może nie odchodzenia starych wyjadaczy, ale oni też wrócą. Jestem pewien że się ze mną zgodzisz Madame, tworzyliśmy społeczność.

Święta prawda! I nadal ją tworzymy :) Sama mam pełno craftlandczyków pochowanych po różnych zakamarkach social mediów! Społeczność przetrwała, choć w dużo luźniejszej wersji. Serwer jest tym co trzymało nas razem. 

2. Co usprawniłoby pracę serwera?

Przynajmniej restart, ewentualny update, albo wyłączenie zostawiając forum... to by było ciekawe ;) #BUNT

O.o'' To żeś pojechał z tym buntem...

Najnowsza wersja i nowa mapa podobna do tej jeśli chodzi o biomy. Można by (o ile to możliwe) podzielić mapę na dwie części. Ląd stały i ocean z rozmaitymi wyspami wielkości mniej więcej chanku na środku. Wyspy położone bliżej lub dalej od siebie i stałego lądu. Taki skyblock z możliwością wyprawy na stały ląd lub do sąsiada po coś potrzebnego. Oczywiście wyspy dla każdego chętnego :) i możliwość osiedlenia się na kontynencie. Dotacje jak najbardziej (serwer na wodę nie chodzi, zresztą woda też jest w cenie ;)) ale może między innymi możliwość płatności przez sms. Mogły by być też vipy ale za niewielką cenę i z symbolicznym grantem (jakieś jedno wypasione narzędzie do wyboru lub z losowania, żadnych udogodnień w grze aby na odległość było wiadomo, że to chodzi o wsparcie serwera a nie wyróżnianie bogatszych graczy. Wszystkie ewentualne nowości i usprawnienia wprowadzane powoli ale systematycznie. Gracze czekaliby na nie i nie rozczarowywaliby się niedotrzymywanymi obietnicami. No i zawsze było by co jakiś czas coś nowego.

I tu znowu podpisujemy się pod pytanie "Szybka zmiana czy całkowita zmiana?" 

3. Jest coś na innych serwerach czego nie ma na cl?

Sprawne wersje i króliki nie jeżdżące na dupach.

I pewnie jeszcze można jeść baraninę? :wow:

4. Jest coś co chciałbyś przekazać Administracji?

Johny - nadal mamy do obalenia flaszkę i miasto do dokończenia ;) To tyle jeśli chodzi o anonimowość ;)

DD, Granica już jest skończona xDD

Odezwijcie się raz na jakiś czas do cholery, ja wiem, że można nie mieć czasu, ale można raz na ruski rok napisać, że coś się dzieje lub nie.

:/

Nie, jestem pewien że mają świadomość tego co robią. Utrzymanie serwera to koszty, pewna odpowiedzialność. Nie miałbym Mariuszowi za złe gdyby chciał raz na zawsze wyłączyć serwer. Z drugiej strony warto by było utrzymać serwer z niemałym potencjałem.

Cl różni się od innych serwerów. Przeżyliśmy już wzloty i upadki całej masy konkurencyjnych serwerów. Cl leży i kwiczy już ponad dwa lata, z krótkimi przerwami. A jednak wciąż istnieje, wciąż przyciąga graczy i trzyma się silnie. Całkowicie wyłączając serwer, utracilibyśmy więź, która trzyma to społeczeństwo razem.

Po pierwsze, dzięki za pracę wykonaną do tej pory. Po drugie, napiszcie w końcu, co dalej i kiedy, bo widmo nagłego resetu nie zachęca do robienia czegokolwiek. Po trzecie, ogarnijcie stronę internetową, bo nadal są tam zdjęcia i informacje z I wersji xD (przede wszystkim usuńcie te, za przeproszeniem, bzdury o zarabianiu, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd).

Przestańcie patrzeć na widmo resetu jako coś, co blokuje was przed działaniem. Już dwa lata temu zapowiedzieliśmy nadchodzące zmiany i właśnie to odpędziło graczy od cl. Tak, Mariusz może się któregoś dnia obudzić i stwierdzić że w przeciągu 2 tygodni resetuje całą mapę. Ale to nie może nam przeszkodzić w zabawie. Sama właśnie buduję duży projekt, z którego jestem szczególnie dumna. Strach przed widmem resetu, który może nigdy nie nadejść, nie musi psuć nam czasu spędzonego na serwerze. W końcu w czasie ostatnich dwóch lat, kiedy to część graczy uciekła, inna część zaczęła budować wspaniałe miasta, jak UK czy Vegas!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, więc poruszenie tego tematu niczym magnes przyciągnęło mnie na forum z powrotem. Po blisko dwóch latach od ostatniego logowania, znów tu jestem. Craftlandia: A New Hope. Jako że przez te bagatela 5 lat od pierwszegopojawienia się tutaj nazbierało się trochę przemyśleń, to chciałbym je tutaj trochę rozwinąć. Zależnie od tego na ile starczy mi czasu/sił to postaram się aby post był w miarę długi. Ankieta wysłana jak tylko się o niej dowiedziałem, to co napisałem tam a tutaj nie będzie się niczym różnić od siebie, ba, tutaj nawet to rozwinę bardziej.

Zaczynając od podstaw. Jestem chyba jednym z ostatnich pozostałych graczy I edycji którzy o tym serwerze jeszcze pamiętają. Definitywnie mogę stwierdzić że to jest serwer na którym się wychowałem, poznałem masę fajnych ludzi i zawarłem znajomości które trwają do dziś. Smutnym było patrzeć na to jak taki serwer powoli zanika, zwłaszcza po tylu godzinach ilu tutaj spędziłem. A teraz kiedy pojawia się nowa nadzieja, aż serce rośnie że jest więcej osób które o tym serwerze pamiętają i chcą jego powrotu w blasku chwały.

Generalnie z pierwszą edycją, mimo wielu tarć, momentami iskrzeń i pożarów mam bardzo miłe wspomnienia. Jest to zdecydowanie NAJLEPSZY serwer na jakim grałem i nigdy, mimo że po zaniku serwera próbowałem znaleźć sobie miejsce w Minecraftcie, nie udało mi się to. Nie ma innego takiego miejsca i żaden inny serwer nie zapisał mi się w pamięci tak jak ten. Wbrew pozorom często wracam do wspomnień, zwłaszcza z pierwszej edycji która była kwintesencją, kondensacją najlepszych cech freebuilda. Muszę skrytykować element zbierania na cuboidy. Jak dla mnie był to jeden z najbardziej irytujących elementów. Uwielbiam budować, zbierać surowce na tą budowę. Ale nie uganiać się za mobkami w celu zebrania wystarczającej ilości butelek aby zabezpieczyć swój projekt. Tracę wtedy większość czasu na zbieranie butelek a nie na budowanie. Żmudne i monotonne. Większość projektów (a troszkę ich było) porzuciłem ze względu na konieczność rozszerzania cuboidów i zbierania na to expa zamiast poświęcania się budowie. TL;DR Pierwsza edycja best edycja, CLka najlepszym serwerem na jakim grałem, krytyka zbierania na cuboidy co skutkuje znacznym spowolnieniem i zniechęceniem do budowy.

Kontynuując dalej. Niestety, muszę dopuścić się krytyki na podejściu od strony technicznej. Wybacz Mariusz, ale tak jak z całym posiadanym do Ciebie szacunkiem za stworzenie i utrzymywanie finansowe tego serwera, tak tutaj muszę co nieco skrytykować. Jestem absolutnie w pełni w stanie zrozumieć brak czasu, bo gdy tak teraz wchodzę w dorosłe życie to powoli zaczynam go doświadczać. Ale nie wierzę aby niemożliwością było znalezienie w tak długim okresie chwili czasu dla serwera albo chociaż zajrzenia na forum (czerwiec 2016, sorry Mariusz, ale to jest troszkę czasu). Naprawdę, rozumiem wszystko. Ale nie mniej, minęło od cholery i więcej czasu od zapowiedzianych zmian. Sama zapowiedź "rychłych" zmian była jedną z przyczyn zaniku aktywności na serwerze. Dokładnie tak jak to AiRS ujął, katowski topór zmian wiszący nad głową serwera spowodował masowy odpływ graczy. Kolejną sprawą jest kwestia pluginów. Doceniam, szanuję i podziwiam twoją wolę Mariusz aby serwer miał większość autorskich pluginów (albo wszystkie, nie wiem dokładnie). Ale to trochę chyba branie za dużo na siebie. Nie wiem jak to od strony technicznej wygląda, bo na serwerach MC się nie znam ale myślę że większość najpotrzebniejszych funkcji serwera da się zrobić za pomocą ogólnodostępnych pluginów i zrobić to w 10% czasu potrzebnego na autorski plugin. Takie IConomy na ten przykład, to było cudne rozwiązanie, ale o tym to się dalej rozpiszę. Trzecią sprawą w tym akapicie jest strona główna. Tak jak forum zostało zmodernizowane, tak strona główna pamięta jeszcze POCZĄTKI pierwszej edycji, czyli pięć lat temu i bardzo mocno wprowadza w błąd ewentualnych chętnych do gry, zwłaszcza kwestia zarobków za projekty. Jeśli Mariuszu nie znajdziesz jednak czasu na zajęcie się serwerem, to dogadaj się z kimś kto chce się tym zająć. Nie marnujmy potencjału i społeczności.  TL;DR Mariusz, weź się kurna do roboty w końcu (albo daj prawa komuś kto chce). Nie marnujmy takiego potencjału i TAKIEJ pamiętającej o serwerze społeczności. Społeczności jakiej ŻADEN inny serwer nie ma. Pluginy autorskie mam nadzieję można zastąpić z powodzeniem ogólnodostępnymi pluginami. Strona główna do absolutnie bazowego, generalnego remontu.

Przechodząc do sedna, moim marzeniem odnośnie tego serwera jest przywrócenie I edycji. Paradoksalnie, byłby to huragan świeżości. Przywrócenie głównej (!!!), tyle że z większymi działkami (może nawet i starą główną zastąpiłoby się mapą obecną), survivala i kul (!!!) oraz ekonomi na monetach, Iconomy oraz ówczesnych rozwiązań projektowych byłoby naprawdę dobrym pomysłem, tak samo jak adminshop. Naprawdę, rozważcie to. Dla mnie to byłaby najlepszy możliwy wariant a myślę że i wielu, wielu graczy obecnej edycji jak i tych którzy pamiętają pierwszą edycję byłoby ucieszonych. A jeśli nie na takich samych mapach czy dokładnie takich samych zasadach, to chociaż w zbliżonym koncepcie. I bez tego zbierania na cuby. Założenia projektowe starej edycji były genialne, przydałby się tylko nadzór. A i kule to był cud, miód i maliny.

Ten serwer jest jak bumerang. Nie daje o sobie zapomnieć i wraca. I niech tak będzie.

MAKE CRAFTLANDIA GREAT AGAIN!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z Wojakiem jak najbardziej!

Sama miałam okazję grać na różnych serwerach różnego kalibru, ale nigdzie nie poczułam tego samego klimatu jak na Craftlandii. To tu poznałam wielu ludzi, zaprzyjaźniłam się z nimi i spędzałam (i wciąż spędzam) czas o wiele lepiej niż z osobami z realnym życiu. Kiedyś byłam zupełnie aspołeczna i nie umiałam się dogadać z innymi. Wszystko się zmieniło, kiedy poznałam CL, zwłaszcza gdy zaczęłam korzystać z TeamSpeaka. Poważnie mówię! Gdyby ktoś z was spotkał się z 12-letnią mną, nie uwierzyłby, że kiedyś taka byłam. Co do samego klimatu na CL, to nigdzie indziej nie spotkałam się z tak unikalną mapą, a co dopiero tak zgranym społeczeństwem (a grałam na serwerach wszelkiego kalibru). Tam, gdzie na dobę potrafiło naraz grać kilkaset osób, a łącznie nawet kilka tysięcy i spośród tego tłumu znałam może dwie osoby, tak tu online było średnio 20-30 osób, gdzie z tej grupy znałam zdecydowaną większość. Do tego ilość spamerów, grieferów i tzw. 'klepaczy' jest zdecydowanie mniejsza niż na innych serwerach. Uwielbiałam te momenty, gdy wszyscy z otwartymi ramionami witali nowego gracza. Aż chce się grać, gdy tylu ludzi cię chętnie wita już pierwszej chwili na serwerze :)!

Niesamowita jest również mapa i to, co się na niej dzieje! Własne unikalne biomy, oryginalny system spawnowania się mobów, a do tego plugin do zakładania własnego cuboida i to dowolnych rozmiarów, wow! Pierwszy raz spotkałam się z tym, żeby gracze sami wznieśli wioski, a nawet całe miasta! Gdzie indziej widywałam głównie pojedyncze domki, choć czasem się trafiła grupa osób, która wspólnie zakładała osady. Świetnym pomysłem jest również podział całej mapy na trzy strefy i każdy mógł się osiedlić gdzie tylko chciał. Miłośnicy architektury mogli budować z dala od mobów i pvp, survivalowcy zajmowali sobie strefę drugą, a gracze uwielbiający wojny i adrenalinę też znaleźli coś dla siebie. Jednak najbardziej w tym wszystkim uwielbiam to, że można tam zrobić własny event! Jeśli ma się pomysł, chęci, paczkę przyjaciół (samemu też dałoby radę na upartego) i często też pomoc od administracji, to można zrobić własny projekt, którym zaskoczysz innych! To była wielka przyjemność budować razem z innymi Adminusa, Pigballa, ArenęPVP, czy pole fajerwerkowe. Chociaż przy tych projektach byłam głównie pomocą, to i tak świetnie spędzałam czas przy budowaniu czegoś tak wielkiego. Oczywiście granie również na innych eventach też było fajne :)

Mogłabym jeszcze dużo powiedzieć na temat CL, ale nie chcę tu robić felietonu na pół strony. Bardzo mi brakuje tamtych czasów, gdzie na CL cały czas coś się działo. Raz na jakiś czas wejdę, oczywiście, ale nie umiem grać na serwerze, gdy nie mam z kim. Tak jak Wojak, nie chce mi się wierzyć, że Mariusz przez ten czas nie dał żadnych oznak życia. Zdaje się, że olał swój serwer, ale jednak forum i serwer ciągle działają. Byłoby super, gdyby oddał serwer w ręce kogoś innego, albo chociaż zrobić nową mapę, nawet taką standardową i bez pluginów, ale na nowej wersji, a tę legendarną oficjalną CL3 robić na boku, pomalutku, powolutku, ale jednak z jakimś postępem. Niech Craftlandia ożyje!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyne czego chcę od serwera to żeby po prostu ponownie powstał. Bardzo tęsknię za czasami gdy miałem 10-11 lat i wbijałem tutaj w czasie wolnym aby pogadać z ludźmi, pobudować czy choćby odwiedzić Wioskę Wikingów należącą do mojego brata i trochę go podenerwować latając ciągle po dziedzińcu, czy błagając o mieszkanko w jego zamku na wzgórzu :) Pomimo że zwątpiłem, że ten serwer kiedykolwiek jeszcze ożyje to dalej tliła się we mnie taka nadzieja, która po powstaniu tej ankiety zupełnie się rozpaliła. Droga administracjo; proszę, wskrzeście ten serwer i sprawcie by znów był taki jaki kiedyś (lub chociaż podobny) a na pewno stanę się znowu stałym gościem :d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, to teraz wypowiem się ja. Na początku potwierdzę słowa wypowiedziane powyżej: aktywność graczy się zmniejszała z powodu obietnic, które nie były dokonywane. Jak dla mnie jest to główny skutek upadku (?) CL, co naprawdę ukłuło mnie w sercu.

CraftLandia wychowała mnie w Minecraft'cie. Jest ona moją "podstawą" klockowego życia, które zaznałem, wchodząc na ten cudowny serwer i poznając ludzi, z którymi trzymam się do dziś. Zawsze ten serwer przyciągał mnie swoimi możliwościami. Najbardziej wbiły mi się w pamięć nasz ukochane windy, które potrafiły robić z graczami... "niestandardowe" rzeczy. <3 Uwielbiam cuboidy, które jak dla mnie były zawsze podstawą, system exp'a, handel, strefy (!!!) oraz event'y (!!!!!). To były bardzo ciekawe opcje jak na serwer survival.

Oto zmiany, które musiałyby nastąpić:

- aktualizacja serwera do najnowszej wersji gry (1.11.2 lub 1.12) z wygenerowaniem NOWEJ mapy ze strefami,

- (o ile możliwe) napisanie autorskich pluginów pod wersję 1.11.2 lub 1.12,

- aktualizacja forum (tak, wiem, że jest nowa wersja, ale też wyszło sporo aktualizacji, a najbardziej przyda się opcja Wspomnij),

- zmiana strony głównej!

Tu muszę się zgodzić z Wojakiem: Mariusz przyczynił się po części do tego, co jest teraz. :/
Totalnie się zgadzam z Vampi. Niech powstanie CL3.

Nowe.

Od podstaw.

Ale jednak... znane.

My tylko na to czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze jakby Mario zajrzał na forum, przeczytał to i może ustosunkował się jakoś do tego. Według licznika na jego profilu był na forum jakiś niecały rok temu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, classicgamer2 napisał:

Dobrze jakby Mario zajrzał na forum, przeczytał to i może ustosunkował się jakoś do tego. Według licznika na jego profilu był na forum jakiś niecały rok temu...

Mariusz jest poinformowany o tym temacie. Wysłałam mu też logi do ankiety, co by mógł sobie sprawdzić wyniki. Mam nadzieję że znajdzie chwilę i zajrzy do nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oby znalazł, inaczej przywlokę go na forum w ten sam sposób, w jaki ty przedstawiłaś go na rysunku w innym temacie, Madame. Buahahaha!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście uważam że można by poświęcić nową wersję serwera w imię dobrych pluginów i stabilności serwera. Zwłaszcza że najnowsze zmiany są dla mnie zaprzeczeniem idei Minecrafta i taka oburęczność na ten przykład jest dla mnie strasznie irytującym. W mojej opinii, najlepszy scenariusz to przywrócenie zasad i sposobu działania I edycji, tyle że z ewentualną podmianą starej mapy głównej na obecną. O ile oczywiście Mariusz zajrzy tutaj i da nam choćby MALUTKI znak życia i ewentualnej woli aby dać nam się na tym serwerze jeszcze trochę pobawić. Mała adnotacja dla wszystkich czytających ten wątek a nie komentujących. Pamiętajcie że ankieta i like TO NIE WSZYSTKO. Napisanie choćby krótkiego postu (nie musi być to esej) z wyrazami poparcia dla idei naprawdę znaczy wiele.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę bardzo:
"krótki post dla idei"    : D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym wnieść swoje trzy grosze, ale moja wypowiedź została już zacytowana i pozwolę sobie w cieniu poobserwować.. naaaaah.

Zacznę od tego, że jestem Wuzkiem i one zbyt dużo nie mówią, brum brum. *przygotowuje się do pisania rozprawki* Lecz chcąc nie chcąc, wypada skomentować i tematem mojej tezy jest...

Czy serwer rzeczywiście potrzebuje cudu? Moim zdaniem nie, serio. Zastanówcie się nad tym przez chwilę, on nie upadł, ma się dobrze, najzwyczajniej w świecie się zakurzył, staruszek potrzebuje trochę bejcy (mapa?), tutaj wyklepać i tyle. Sposobów na zebranie ludzi jest sporo, a taki chyba najwydajniejszy, który mi przypadł do głowy to mail, zwykły mail, tak jak kiedyś był on wysłany do osób które nie grały przez więcej niż 3 m-ce z tego co pamiętam. Ale gdzie mówimy o zbieraniu ludzi, kiedy to nie ma zbytnio do czego, prawda? Ja nie bardzo bym chciał być wpuszczony do zakurzonego i opuszczonego domu, gdzie nie ma gospodarza. ;)

Sęk w tym, że rozmawiamy (to co już jest normą na tym serwerze) o tych rzeczach bez obecności jednej osoby a to powinno być przedyskutowane. Każdy by tu przewracał stoły do góry nogami i mówił, że trzeba pomalować ściany a robi to kilka osób i to "w kratkę". Nie zastanawialiście się może, że gdybyście zaczęli od nowa swoją przygodę z serwerem i zamiast obserwować forum raz na kilka dni bądź i dłużej to wyglądałoby to inaczej? Rozumiem, możecie nie mieć czasu, babcię trzeba wyrzucić, śmieci Wam umarły, psa trzeba odkurzyć i wiele innych ale to nie ma miejsca codziennie, przestrzeni na serwerze jest dużo, to co istotne działa i czego Wy więcej potrzebujecie? Ludzi. To jest proste, widzicie licznik 0/250 i już wiecie, że sami nie chcecie grać, chcieliście porozmawiać z kimś, ale nie ma nikogo. Założę się, że wśród osób, które to czytają, są takie, które nie zwiedziły wszystkich miast. Wejdźcie, pojedźcie gdziekolwiek, nic Was nie trzyma, może w tym czasie ja napiszę kolejną książkę, AiRs zabuduje cały serwer torami a Madame przestanie bić ludzi... oh, wait.

Chcę Wam uświadomić, że nie potrzebujecie nikogo ani niczego innego, jak siebie nawzajem, ale niezaprzeczalnym faktem jest potrzebna renowacja serwera. Mariusz już mówił, że nie jest to takie łatwe pisać teraz pluginy, nie jestem na bieżąco, lecz normalnych narzędzi, w starym stylu do tego nie ma, bądź są toporne.

Mnie osobiście ucieszyłaby nowa mapka, trochę inaczej wygenerowana, albo odrestaurowana całkowicie czyli przywrócenie do pierwszej wersji, bez niczego, a te wszystkie projekty i miasta w formie muzeum. Do tego z czasem pluginy jak na przykład quiz i wędkowanie.

Pomysłów sporo a gospodarz się zamknął w ubikacji. Mimo wszystko i tak Was podziwiam, bo nie ma chyba człowieka, który byłby lepszy w czekaniu niż Wy. NFZ byłby dumny.

TL;DR to samo co poprzednicy, z tą różnicą, że tutaj to niepotrzebnie ogromna ilość słów bez sensu. Nic nie zrobimy poza samym wejściem na serwer i grania bez jednej ważnej dla nas osoby :)

*brum brum*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, MinecartF1 napisał:

a taki chyba najwydajniejszy, który mi przypadł do głowy to mail, zwykły mail, tak jak kiedyś był on wysłany do osób które nie grały przez więcej niż 3 m-ce z tego co pamiętam

Gorzej że większość osób stąd może już nie korzystać z tego samego maila na jakim zakładali konto. 

Madame przestanie bić ludzi... oh, wait.

To już prędzej Mariusz wejdzie na serwer...

wędkowanie.

Niestety, ten plugin raczej musimy odrzucić. Wędkowanie radykalnie się zmieniło na przestrzeni ostatnich edycji co nie pozwala na poprawne działanie pluginu i konkursu. 

TL;DR to samo co poprzednicy, z tą różnicą, że tutaj to niepotrzebnie ogromna ilość słów bez sensu. Nic nie zrobimy poza samym wejściem na serwer i grania bez jednej ważnej dla nas osoby

O 18.05.2017o11:41, KapitanMadameAvatar napisał:

Tylko my możemy zmotywować Mariusza do pracy. Pamiętacie jak jakiś czas temu waldi uruchamiał swoje eventy, UK piękniało w oczach a Wuzeg raczył wszystkich opowieściami ze swojej nowej wioski? Wtedy nawet Mariusz wyszedł ze swej jaskini i odwiedził serwer by trochę pogawędzić z graczami. Tylko grając i utrzymując serwer możemy doprowadzić go do zmian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z mailami to zawsze jakiś pomysł, żaden nie jest głupi w tej chwili, jeśli działa - moim zdaniem.

Przy pluginach napisałem "na przykład", zgeneralizowałem ogólnie pojętą zabawę, coś co będzie utrzymywało atmosferę.

Ostatni cytat to chodziło mi, że poza zachęceniem go do powrotu, odzewu, zostaje tylko granie bez naszego Stwórcy, bo taka jest prawda.. czyli dokładnie to samo co Ty też wcześniej pisałaś i zacytowałaś. :d Zostaje tylko gra, aktywne uczestniczenie w grze i zrobienie czegoś nowego, ruszyć tą budę, bo wątpię że ktokolwiek z Was ma możliwość zrobienia czegoś więcej niż zrobienie eventu, czyli granie, wszystko sprowadza się do jednej rzeczy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba wrócę na serwer i zacznę budować jakieś własne miasto projektów, czy coś :I

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wasza koncepcja zwrócenia uwagi Mariusza na serwer przypomina mi próbę budzenia jakiegoś starożytnego bóstwa :d Podziwiam upór.

Mogę dorzucić swoje trzy grosze i zorganizować mały maraton eventowy na serwerze (Adminus, mobarena, ew. pigball, strzelnica). Niestety żeby mogło do tego dojść, potrzebowałbym tymczasowej rangi SOP lub Admin i dostępu do GMa. Pozostawiam tą propozycję do rozwagi adminom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, waldi napisał:

Wasza koncepcja zwrócenia uwagi Mariusza na serwer przypomina mi próbę budzenia jakiegoś starożytnego bóstwa  Podziwiam upór.

Mogę dorzucić swoje trzy grosze i zorganizować mały maraton eventowy na serwerze (Adminus, mobarena, ew. pigball, strzelnica). Niestety żeby mogło do tego dojść, potrzebowałbym tymczasowej rangi SOP lub Admin i dostępu do GMa. Pozostawiam tą propozycję do rozwagi adminom.

jak coś to zgłaszam się do pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oyku, nie spamuj na forum, jeśli nie masz nic konkretnego do dodania. Plus, to nie nas powinieneś budzić tylko Mariusza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Madame, Granica nie jest skończona, część zachodnia to plac budowy, wiele budynków jest bez wyposażenia i przeznaczenia, zresztą nigdy nie zakładaliśmy, że Granica stanie się w pewnym momencie projektem zamkniętym, raczej przewidywaliśmy ekspansję i rozwój :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem zdziwiona wolą życia cl. To wyglądało jakby już umarło ale nagle nie. I bardzo mnie to cieszy. Nigdy zbyt wiele nie budowałam i nie wiem czy będę ale gdyby to ożyło to bym pewnie przyszła przynajmniej żeby sobie z wami pogadać/poprzeszkadzać/pomóc w czymś. Aktualnie jeżeli nie wiemy kiedy będzie nowa edycja to chyba rzeczywiście nie ma się czym martwić i grać i budować tak jak wcześniej. W sumie i tak to wszystko by znikło z nową edycją, nie, łącznie ze starymi rzeczami więc właściwie bez różnicy. (znaczy mam nadzieje że jakieś zapisy mapy będą istnieć bo szkoda by było żeby wszystko przepadło zupełnie) (albo jako muzeum albo coś) Gdybyśmy byli pewni że te wszystkie projekty zostaną w formie jakiegoś muzeum, można by sobie teraz obrać za cel doprowadzanie wszystkiego do jak najlepszego wyglądu/końca/największej możliwej ekspansji. Albo zrobienia jakiś nowych projektów bo i tak się nie zapowiada póki co na nową edycje.

Z pluginami to już nawet nie pamiętam co się działo poza tym że handel nie działa. Ale nie działał już sporo przed ~śmiercią~ cl więc to chyba nie powinien być aż taki problem? Na mapie mimo zniszczeń nadal wydaje mi się można znaleźć dobre miejsca do budowy.

Mariusz też pewnie w końcu nadejdzie, jak będzie mógł albo coś. Graliśmy tutaj tak długo prawie bez jego obecności i się dało więc no teraz też powinno się dać? 

Ale być może nie jestem osobą która powinna was namawiać do powrotu na cl bo sama sobie poszłam jak jeszcze cl troche żyła. I nawet nie wiem na ile będę w stanie wrócić. Ale na pewno nie chce żeby umarła! Więc uznajmy że daje mi to jakieś prawo do odzywania się. Uznajmy k. 

O 24.05.2017o23:55, MinecartF1 napisał:

Założę się, że wśród osób, które to czytają, są takie, które nie zwiedziły wszystkich miast. 

To jest dobre zajęcie. Pare miesięcy temu wchodziłam na cl tylko po to żeby sobie pojeździć i pozwiedzać różne miejsca. Polecam, chociaż gdyby przy tym nie było zupełnie pusto na serwerze byłoby fajniej. 

O 4.06.2017o00:40, DziwneDni napisał:

Madame, Granica nie jest skończona, część zachodnia to plac budowy, wiele budynków jest bez wyposażenia i przeznaczenia, zresztą nigdy nie zakładaliśmy, że Granica stanie się w pewnym momencie projektem zamkniętym, raczej przewidywaliśmy ekspansję i rozwój :)

Np rozwój na całą granice między strefami brzmi jak dobry pomysł (^: Rozważcie to czy coś :^) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Dodaj nową pozycję...