Skocz do zawartości
[[Template core/front/profile/profileHeader is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

Ostatnia wygrana OretyTylkoNieTy_mjKowal w dniu 23 Lipiec

Użytkownicy przyznają OretyTylkoNieTy_mjKowal punkty reputacji!

O OretyTylkoNieTy_mjKowal

 • Tytuł
  Nowicjusz

Ostatnie wizyty

73 wyświetleń profilu
 1. OretyTylkoNieTy_mjKowal

  Przyrodzie czasami trzeba pomóc ;)

  Byłem, widziałem, szczękę podnosiłem z podłogi.
 2. OretyTylkoNieTy_mjKowal

  Zapowiedź Update 3.2.0

  Napiszę tutaj. O niektórych zmianach pisałem wcześniej, co mi do głowy przyszło i co zaobserwowałem na serwerze: Mam odczucie że na mapie jest monotonia w biomach, 80% grywalnych biomów to wyspy i dżungla. Bardzo wiele miejsca na mapie poświęcono biomom które nie cieszą się zainteresowaniem graczy np. biomy zimowe?! są to biomy które pasują garstce graczy. Bardzo dużą zmianą na plus byłaby możliwość wymiany między graczami bez konieczności znajdowania się maksimum do 10 kratek od siebie, tak jak jest teraz.
 3. OretyTylkoNieTy_mjKowal

  Inicjatywa przebudowy spawnu

  Cześć, Świetny pomysł, spawn potrzebuje zmian. A więc, bardzo fajnie gdyby to było miejsce składające się z kilku elementów. Świetną sprawą byłoby dodatkowo miejsce ,w którym promowałyby się miasta z serwera. Widzę to tak, miasto np wykupuje miejsce np. w uliczce, w której stawia mini budowle zachęcającą do osiedlania się w mieście, jakiś regulamin, jak dojechać do miasta itd itp. Fajnie wyglądałoby miejsce np. kolejne piętro tego budynku w którym byłyby miniaturki biomów które znajdują się na serwerze. Punkt z tabliczkami informującymi co jak się robi, np jak korzystać z kolejki?! nigdzie tego nie ma, sam musiałem się pytać jak zmieniać biegi, oczywiście inne ważne informację również tam instalujemy i w sumie to byłoby centrum tego powiedzmy "spawnu". Dajcie ludziom Nether i End! to 30% satysfakcji z minecrafta, portale do tych światów również znalazłby się w takim miejscu. W razie czego jestem gotów poświęcić czas by pomóc to zbudować, mam to w wyobraźni i wygląda fajnie
 4. OretyTylkoNieTy_mjKowal

  Ocena serwera / propozycja zmian

  Ugforg, to że pogram dłużej nie sprawi że pojawi się spawn, warpy, home, odblokuje się portal do netheru, czy ożyje ekonomia Pewnie tak będzie że i tak będę tu zaglądał, ale moim zdaniem można kilka zasad ulepszyć przy tym nie zmieniając "ducha" craftlandii. Skoro serwer chce być jak najbardziej wierny trybowi singleplayer to czym chce przyciągnąć nowych graczy? Mamy 200 slotów.... Marketingowi to strzał w stopę. Kilka drobnych zmian które zwiększą mobilność graczy, co wpłynie na ożywienie ekonomii i handlu: danie graczowi jednego /sethome oraz umożliwienie np wykupienia warpa do miasta. Wydaje mi się że serwer zachowa swój charakter a sama gra na nim będzie przyjemniejsza, ożywi to handel, zwiększy wymianę graczy, rozkwit miast, budowę nowych projektów.
 5. OretyTylkoNieTy_mjKowal

  Ocena serwera / propozycja zmian

  Witam, Jak tylko dowiedziałem się że craftlandia wróciła do żywych od razu wróciłem by zadomowić się na serwerze na kolejne lata. Moje oczekiwania względem serwera nie były jakoś wyśrubowane, po prostu spodziewałem się starego ducha craftlandii oraz tego co ceniłem w poprzedniej edycji, mianowicie wolności w grze, budowaniu, projektowaniu, handlu, rozwijaniu miasta oraz zabieganie o jak największą liczbę jego mieszkańców. odkrywaniu mapy i biomów. Niestety.... Poza unikatową piękną mapą i duchem starej craftlandii nic więcej się nie zgadza. Pierwsze co mnie uderzyło po zalogowaniu się na serwerze to brak odpowiedniej informacji czy istnieją jakieś spawny, warpy, miasta, to że praktycznie żadne komendy nie działają np: /sethome. /home. Niestety to co znajduje się pod komendą /pomoc jest niewystarczające dla nowych graczy logujących się pierwszy raz. Kolejną sprawą jest zestaw zasad wymuszających grę w jednym miejscu np: Brak komendy /home w 90% powstrzymuje graczy do eksplorowania mapy, wypadów na inne biomy po surowce, odwiedzin w miastach itd. sam osobicie boje się że z takiej wyoprawy nie wróce żywy i cały mój trud, czas poświęcony na jazdę kiolejką zostanie zmarnowany, że zginę i moje itemy przepadną. Brak warpów, komendy /spawn ( np główna stacji kolei) sprawia że handel na serwerze nie istnieje, jeżeli handel nie istnieje również ekonomia leży, bo nikt nie będzie zakładał sklepów, galerii handlowych itd. waluta na serwerze służy tylko do wykupywania ochrony. Zablokowane są kolejne elementy które wchodzą w nierozłączny skład minecrafta np portale do netheru?! totalnie nie rozumiem dlaczego są zablokowane, mam wrażenie że zasady jakie tu panują są zrobione by jak najbardziej uprzykrzyć grę na serwerze, tylko że po co ? po co serwer sam odstrasza graczy by na nim grali? wchodząc na serwer rzadko kiedy bywa na nim więcej jak kilka osób, tylko wieczory. Zapraszam do dyskusji. Plusy serwera: "stary duch craftlandi", piękna mapa i biomy, zakładanie samemu ochrony/cuboidów, budowanie gdzie się chce i co się chce. Wyjątkowość stałych bywalców serwera - kultura i chęć pomocy, to w świecie minecraft i innych serwerów jest rzadko spotykane. Minusy: Brak warpów, homów, spawna = brak przemieszczania się graczy po mapie. Nieistniejąca ekonomia, brak handlu (sklepy, skupy itd) to że można otworzyć panel handlu z innym gracze to dobry pomysł, ale to że musi być w bezpośredniej bliskości niweczy wszystko. Niedziałające teleporty np do netheru. Serwer ma wielki potencjał, nie wiem z jakiego powodu sam sobie podcina skrzydła, być może taki jest właśnie cel by na serwerze grała wąska grupa fanatyków, wtedy rozumiem właściciela, tak ma być i już. Jeżeli jest inaczej, serwer z założenia ma być przyjemnym, przyciągającym nowych graczy, tętniącym życiem to niestety jest to źle zaplanowane i on taki nie będzie.
 6. OretyTylkoNieTy_mjKowal

  Mj12-kowal - oretytylkoniety

  2 lata na starej craftlandi, miasto tropolis z wieloma mieszkańcami, tyle w skrócie. Tak wyglądała jego część.
 7. OretyTylkoNieTy_mjKowal

  Mj12-kowal - oretytylkoniety

  Stało się niemożliwe! Część wszystkim starym graczom Serwer wrócił wracam i ja. Tropolis powstanie z gruzów!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...