Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 03/12/19 uwzględniając wszystkie działy

 1. 2 punkty
  Dziękuję za wspólne łowienie rybek! :)
 2. 2 punkty
  sync667

  Zapowiedź Update 3.2.0

  Witajcie, postanowiłem z wyprzedzeniem utworzyć temat dotyczący nadchodzących aktualizacji naszego serwera. Jak wiecie ciągle staramy się zbierać wasze opinie i pomysły na rozwój, aby pracować nad najlepszymi rozwiązaniami. Cieszę się bardzo, że w ostatnim czasie pojawiło się parę naprawdę fajnych postów i wypowiedzi w tym zakresie oby takich więcej, bo na pewno nie pozostają niezauważone. W aktualnym momencie ja osobiście nadal mam ograniczone zasoby czasowe więc wprowadzenie tych zmian będzie rozciągnięte w czasie, ale staramy się to zrobić w sposób zorganizowany i planowy. Tak więc przechodząc do rzeczy! Pierwsza informacja to na pewno fakt, że dzisiaj w nocy można spodziewać się przerwy w dostępie do serwera z powodu jego przeniesienia na nową maszynę. Czego możecie się spodziewać niebawem w kolejności wstępnie zaplanowanej podczas ostatniego zebrania administracji? Przebudowa serwerowego spawnu, która trochę czasu potrwa, lecz jest na pewno konieczna. Specjalnie przygotowany system samouczka na początku gry, aby ułatwić maksymalnie wejście w nasz świat nowych osób. Całkiem nowy świat eventowy, a właściwie serwer połączony. Będzie to po prostu zbiór map, które służą celom eventowym i mają całkiem osobne EQ. Rozpoczęcie akcji promocyjnej serwera. Oczywiście poprawienie znanych aktualnie bugów. Planowany system PVP pomiędzy graczami. Mamy pomysł, aby wynagradzać osoby, które zajmują w ogólnym rankingu TOP x określonymi kwotami cyklicznie. Wszystko po to byście mieli fajny cel w walce o najlepsze miejsce ciągle. To na najbliższy czas, a co dalej? Wyczekiwany plugin do miast. Serwerowy merchant jakby ktoś chciał mieć koszulkę CL lub długopis. Ulepszenia na stronie. Zaplanowane serwerowe katakumby z dodatkową niespodzianką. Cykliczny event budowniczy. Dalsze ulepszenia do systemu ochron. Rozwinięcie systemu RPG serwera. Dodamy jednak trochę dodatkowych mechanik leveli itp. Myślimy, że to wprowadzi fajne rozwinięcie aktualnych opcji. Oraz wiele innych rzeczy, które zaplanowano, a o których przeczytanie na naszym Trello. https://trello.com/b/UuaL8Yes/craftlandia Proszę śmiało czekam na wasze opnie oraz dodatkowe uwagi czy pomysły. Piszcie na forum lub Discord.
 3. 2 punkty
  OretyTylkoNieTy_mjKowal

  Zapowiedź Update 3.2.0

  Napiszę tutaj. O niektórych zmianach pisałem wcześniej, co mi do głowy przyszło i co zaobserwowałem na serwerze: Mam odczucie że na mapie jest monotonia w biomach, 80% grywalnych biomów to wyspy i dżungla. Bardzo wiele miejsca na mapie poświęcono biomom które nie cieszą się zainteresowaniem graczy np. biomy zimowe?! są to biomy które pasują garstce graczy. Bardzo dużą zmianą na plus byłaby możliwość wymiany między graczami bez konieczności znajdowania się maksimum do 10 kratek od siebie, tak jak jest teraz.
 4. 2 punkty
  MinecartF1

  Inicjatywa przebudowy spawnu

  Witajcie! Centralna Komisja ds. Rozwoju Budownictwa i Infrastruktury powołana przez Zarząd Craftlandii, potrzebuje Waszej pomocy! Poszukujemy pomysłów co do zagospodarowania terenu spawnu. Muszą one sprawiać dobre, pierwsze wrażenie, przygotować gracza do grania na serwerze, przedstawić co może na nim zdziałać i oczywiście ma to pełnić funkcję spawnu, czyli czegoś publicznego i ogólnodostępnego. Po zebraniu pomysłów zostaną one przegłosowane i omówione by skupić się na tym co najważniejsze. Przy najlepszych propozycjach, ich twórca będzie miał możliwość dołączenia do ekipy budowlanej by jak najlepiej i jak najszybciej wprowadzić je na serwer. Oczywiście komisja będzie również nagradzała najlepsze pomysły przedmiotami w grze! Warunki: Ma to być praktyczne do zbudowania bez potrzeby wprowadzania zbyt skomplikowanych pluginów. Przede wszystkim powinno być to funkcjonalne (coś co spełnia jakąś funkcję, czyli np. punkt zbioru, rynek, tablica ogłoszeń lub coś co pokazuje graczowi co może robić na serwerze i tak dalej..). Nie może to być zbyt duże lub zajmować większą ilość miejsca. Każdy obiekt musi być bezpieczny i nie może stwarzać zagrożenia dla graczy. Przy wypisywaniu pomysłu, osoba go przedstawiająca musi: uwzględnić w jakim konkretnym celu ma to służyć, przedstawić swoją wizję co do wyglądu i rozmieszczenia (najlepiej graficznie). Do dzieła!
 5. 2 punkty
  pawtom71

  Co na początek?

  Poradnik jest adresowany do tych, którzy swoją przygodę w tej społeczności i na tym serwerze dopiero zaczynają. Strzelam, że każdy wie o co chodzi w samej grze, ale mało kto wie co można robić tutaj na serwerze Trybem serwera jest "Survival", znany wszystkim tryb przetrwania, walka z mobami, zbieranie jedzenia i materiałów, aczkolwiek serwer ma wiele ciekawych dodatków, które zaraz wymienię. Takimi głównymi rzeczami, którymi sama gra się charakteryzuje to na przykład możliwość tworzenia osad z innymi graczami! Czas wymienić kilka takich rzeczy: Wspomniane wcześniej tworzenie osad- gracze mogą tworzyć osady, zapraszać do nich innych graczy i tworzyć mniejsze społeczności tworzące coś w myśl pewnych ustalonych wcześniej zasad, tworzyć swoje reguły oraz infrastrukturę. Mieszkańcy takich osad mogą bez najmniejszego problemu handlować z innymi osadnikami, komunikować się na różne sposoby, czy to za wykorzystaniem czatu in-game, prywatnych wiadomości, forum lub serwerowego discord'a (https://discord.gg/URJg3QW), który bądź co bądź jest całkiem istotny i wygodny w użyciu. Gdzie można budować? Generalnie wszędzie, ale pamiętajmy żeby nie psuć frajdy innym graczom, więc zachowajmy pewien dystans i nie podkopujmy ich domów! Co do samej budowy można tworzyć tereny chronione(cuboid'y), których celem jest ochrona terenów, możliwość rozdzielenia "zezwoleń" np. gość cuboid'u może otrzymać takowe na interakcję ze skrzyniami, ale brak dostępu do budowy. Same tereny chronione można zakupić za serwerową walutę "Craftyliony". Jak zebrać tą serwerową walutę? Proste pytanie i prosta odpowiedź! Wystarczy pracować lub handlować Sama praca na ten moment jest podzielona na kilka profesji: Górnik, Drwal, Rybak, Farmer i Łowca. Górnik- jego praca polega najzwyczajniej na kopaniu surowców, węgla, żelaza i innych wartościowych jak diamenty. Drwal- no cóż, wycinka lasów. Rybak- bierz wędkę i zapraszamy nad wodę, rybak zarabia na swoich umiejętnościach w łapaniu szczupaka , ale plusem rybaka jest to, że poza zarobkiem waluty serwerowej możne wyłowić także przydatne przedmioty. Farmer- no kombajnu w Minecraft'cie jeszcze nie ma, ale za to są ręce i można zbierać i sadzić swoje uprawy! Łowca- ten to ma chyba najtrudniejsze zadanie, zabijanie mobów to dla niego chleb powszedni, jedne mniej, a inne bardziej wartościowe. Moby wrogo do nas nastawione np. Creeper da więcej zarobku aniżeli jakiś kurczak. Na serwerze jest także dostępny system kolei, dzięki któremu można o wiele szybciej poruszać się po mapie w każdą stronę świata. To co dalej? Nie ma co zwlekać, zapraszamy Ciebie na serwer, lepiej jest samemu dowiedzieć się wszystkiego!
 6. 1 punkt
  Pieroshky

  Szalom

  Bry wszystkim Tym, co mnie znaja - siemanko. Tym, co pierwszy raz maja te watpliwa przyjemnosc - witam. Jutro zawine z pracy myszke do laptopa i bede grac, takze do zobaczenia na serwerze. Troche szkoda mojego obsydianowego bunkra, ale mysle, ze da sie go zmartwychwstac na tej edycji
 7. 1 punkt
  sync667

  Szalom

  Hej witamy ponownie na serwerze
 8. 1 punkt
  Filippexo

  Mini eventy - II Wędkarstwo 16.03 19:00

  Cześć, Zapraszam was na drugi już na tej edycji, event wędkarki. Jedyne czego potrzebujecie, to przyjść o właściwej godzinie, z uśmiechem na twarzy. Pamiętajcie, żeby mieć puste eq, będzie wygodniej. (udostępnię wam enderchesta). Dostępny będzie również /warp event oraz /warp spawn. Do zobaczenia! 
 9. 1 punkt
  BuraczekMacol

  Parros

  Parros - miasto w którym zawsze dużo się dzieje. Miasto otwarte dla wszystkich. Stolica Unii Miast Parros. Ze względu na brak możliwości edycji tematów na forum po jakimś czasie istnienia oraz możliwości współpracy w tworzeniu dokumentów za pomocą serwisu Dokumenty Google, właśnie w nim będą publikowane informacje o Parros. Tutaj jest link to dokumentu, z którego będą linki do innych dokumentów opisujących sprawy Parros (m. in. listy, kronika): https://docs.google.com/document/d/11xAcz-aqH78keR-JQ8iv5bic8FE6u98V50cRR1DLZYg/edit?usp=sharing Zapraszam do dyskusji na temat Parros (głównie związanych ze wszystkim pod tym linkiem) pod tym tematem Dla informacji Unii Miast Parros powstanie oddzielny temat w przyszłości.
 10. 1 punkt
  sync667

  Rezygnacja z dostępu dla graczy non-premium!

  Możesz napisać na Discord, bo tutaj muszę poprawić jeszcze jedno ustawienie, żebyśmy mogli pisać.
 11. 1 punkt
  sync667

  Zapowiedź Update 3.2.0

  Co do mapy to na pewno będzie ogrom zmian w tej maści, ale jesteśmy tutaj uwiązani oczekiwaniem na aktualizacje odpowiednich pluginów. Plusem jest fakt, że już powoli ruszyły w końcu updaty kodu i na pewno bliżej niż dalej do celu.
 12. 1 punkt
  OretyTylkoNieTy_mjKowal

  Inicjatywa przebudowy spawnu

  Cześć, Świetny pomysł, spawn potrzebuje zmian. A więc, bardzo fajnie gdyby to było miejsce składające się z kilku elementów. Z chęcią widziałbym coś na zasadzie miejsca ,w którym można handlować, np. miejsce gdzie gracz może utworzyć swój sklepik, np. mała galeria handlowa, bazar? miejsce w takiej galerii, bazarze każdy gracz mógłby sobie wykupić, np okresowo (kwestia ustalenia szczegółów) Świetną sprawą byłoby dodatkowo miejsce ,w którym promowałyby się miasta z serwera. Widzę to tak, miasto np wykupuje miejsce np. w uliczce, w której stawia mini budowle zachęcającą do osiedlania się w mieście, jakiś regulamin, jak dojechać do miasta itd itp. Fajnie wyglądałoby miejsce np. kolejne piętro tego budynku w którym byłyby miniaturki biomów które znajdują się na serwerze. Punkt z tabliczkami informującymi co jak się robi, np jak korzystać z kolejki?! nigdzie tego nie ma, sam musiałem się pytać jak zmieniać biegi, oczywiście inne ważne informację również tam instalujemy i w sumie to byłoby centrum tego powiedzmy "spawnu". Dajcie ludziom Nether i End! to 30% satysfakcji z minecrafta, portale do tych światów również znalazłby się w takim miejscu. Serwer potrzebuje czegoś co ożywi ekonomie, da graczowi kolejny cel w grze, przyciągnie go do serwera. W razie czego jestem gotów poświęcić czas by pomóc to zbudować, mam to w wyobraźni i wygląda fajnie
 13. 1 punkt
  WiciuWitek

  Podanie do administracji

  Jakim nickiem posługujesz się w grze? WiciuWitek Czy posiadasz premium? Posiadam. Korzystasz z komunikatorów głosowych? Korzystam aktywnie z Discord'a. Dlaczego chcesz do nas dołączyć? Dotychczas miło grało mi się na serwerze, i chciałbym pomóc administracji w utrzymaniu porządku i miłej atmosfery dla przyszłych graczy. Czy posiadasz już jakieś doświadczenie na podobnych stanowiskach? Miałem przyjemność być członkiem grupy pomocników na serwerze na którym grałem wcześniej z Ugforgiem. Byłem też właścicielem kilku prywatnych serwerów na których grałem z małą grupką znajomych i miałem okazję nauczyć się wtedy ogólnego konceptu prowadzenia stabilnego serwera, instalowania/konfigurowania/używania pluginów, oraz praktycznego rozwiązywania problemów czy to z serwerem czy ze społecznością (kłótnie, spory). Opowiedz nam coś o sobie oraz twoich zainteresowaniach, abyśmy mogli Cię lepiej poznać: W rzeczywistości nazywam się Wiktor, jestem lekko ekscentrycznym człowiekiem, gram na skrzypcach, kazoo, oraz trochę na fortepianie, interesuję się kosmosem, umysłem, psychologią, ciekawymi aspektami nauki, ale także muzyką, grami komputerowymi i game/level designem. W przyszłości chcę zostać programistą/level designerem. Do Minecraft przyciągnęła mnie wolność jaką oferuje, oraz to jak łączy ludzi z różnych grup wiekowych/społecznych. Zacząłem grać od wersji release 1.2.5. Na serwer zaprosił mnie Ugforg który grał tutaj jeszcze na poprzednich edycjach. Ile czasu tygodniowo przewidujesz poświęcać na rozgrywkę? Obecnie spędzam na serwerze ok.1.5h dziennie w tygodniu wieczorami (od poniedziałku do czwartku) a w weekendy jestem prawie zawsze na serwerze od godz. 19, często do północy. Nie zamierzam zmieniać swojej aktywności chyba że będę miał cięższy okres w szkole (egzaminy z instrumentu, egzamin gimnazjalny). Co chciałbyś zmienić/ulepszyć, czy też wprowadzić na serwerze, albo może jaki według ciebie kierunek rozwoju powinniśmy obrać? Uważam że serwer w założeniach jest dobry, powinien dążyć do wprowadzenia mechanik przedstawionych na stronie internetowej (Interaktywne miasta, sklepy), oraz szlifować już wprowadzone. Powinniśmy utrzymać koncepcję cotygodniowych eventów i wprowadzić nowe pomysły do puli (np. spleff) Osobiście uważam że fajnym dodatkiem do koncepcji miast byłby 3-4 literowy tag miasta dodawany do nicku gracza oraz specjalne chaty w grze dla poszczególnych miast. Odblokowałbym PVP na wrogich obszarach mapy(portale do netheru) co było obiecane wraz z wprowadzeniem netheru i nigdy nie zostało zrealizowane. Umożliwiłbym graczom rejestrację, logowanie do mapy świata oraz opcję włączenia widoczności swojej lokalizacji na mapie świata. Wprowadziłbym Oceaniczne Monumenty i Leśne Posiadłości pod ochroną, z włączonym PVP i odradzającymi się mobami. Może nawet ze zmodyfikowaną strukturą. Sposób na zdobycie serc oceanu do craftingu Przewodni. Z góry przepraszam że zgłoszenie nie jest tak długie jak inne ale nie lubię lania wody. Poza tym może jeszcze później coś do niego dodam.
 14. 1 punkt
  sync667

  PRZYJĘTE: Podanie na stanowisko administracji

  Gratulacje witamy w gronie administracji. Decyzją po naradzie otrzymujesz rangę Operatora. Szkolenie poprowadzi osoba wyznaczona.
 15. 1 punkt
  Filippexo

  Ocena serwera / propozycja zmian

  Dzięki za temat i opinie, zawsze są mile widziane. Wydaje mi się, że opisujesz nieco na wyrost, niektóre aspekty serwera, takie jak systemów homów czy podróżowania po mapie. Craftlandia z założenia jest serwerem freebuild + survival. Nie bez powodu piszę, że to survival. Należy pamiętać o tym, że grając w rozgrywkę dla pojedynczego gracza nie ma tych wszystkich udogodnień, bo nie ma wcale komend. Serwer i tak daje graczom ułatwienia w postaci np kolei. Wolimy, żeby serwer pozostał możliwie jak najwierniejszym odzwierciedleniem oryginalnej rozgrywki. Oczywiście, można dodawać wiele dodatkowych elementów, lecz czy nie o to chodzi, żeby doświadczenie było możliwie oryginalne? Szmery, bajery są na 95% serwerów. A gdzie klasyka? No właśnie tutaj, stawiamy na nią tak samo jak i na rozwój naszej społeczności. I to jest nasz atut.
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+01:00
×
×
 • Dodaj nową pozycję...