Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 20.01.2019 uwzględniając wszystkie działy

 1. 5 punktów
  szkodziu

  Tymczasowa mapa świata

  Cześć i czołem. Jak wiemy, póki co nie działa mapa na stronie. W związku z tym od kilku(nastu?) dni przemierzam świat, by za pomocą minimapy stworzyć podgląd całego terenu. Zacząłem na północ od torów i niestety czuję, że na południe nie wystarczy mi już chęci i czasu, bo to baaardzo czasochłonna przeprawa. Nie robię w sumie nic innego. Gdy skończę część północną, optymalnie przybliżę mapę, poscreenuję i skleję to w wielką całość lub podzielę na zachód i wschód. Po co to wszystko? Dla tych, którzy nie wiedzą gdzie się osiedlić, do zaplanowania przeprowadzki, dla nowych graczy. Zacząłem dla siebie, bo szukam sobie innego miejsca niż tam, gdzie wystartowałem, ale podzielę się pół-końcowym efektem. Ok, czemu więc robię zapowiedź zamiast udostępnić skończoną robotę? Bo mam pytanio-prośbę do administracji. Zwiększenie view-distance z 10 na 32 na jedną noc byłoby mordowaniem serwera, a i tak nie wiem czy bym się wyrobił. Za to fly czy nawet taki ograniczony creative (bez dropów i stawiania klocków) to robota na godzinę, góra dwie. Albo po prostu tryb spectatora. Nie musiałbym zmagać się z terenem (wczoraj sync mnie ratował, bo nie było innej opcji), mobami, głodem… Co myślicie, dałoby radę?
 2. 4 punkty
  Witam po kilku latach przerwy Od kilkunastu dni jestem tu ponownie, jednak dopiero dziś udało mi się zalogować na forum… Ostatnie rozstanie było nagłe i niespodziewane. Po którymś updacie launchera nie mogłem się zalogować na swoje konto i z musu opuściłem CL (JohnyLemoniada wiedział, ale czy przekazał ówczesnej administracji, to nie wiem, pewnie nie) Po latach zajrzałem z ciekawości co nowego jest w MC. Połączyłem konto MC z Mojangowym i tak rozwiązał się problem z logowaniem. Pewnie wystarczyło zrobić to lata wstecz… Witam się tutaj oddzielnie, bo widzę nicki z przeszłości, które odwiedzają forum, ale na serwerze ich nie widuję o/
 3. 3 punkty
  Filippexo

  Konkurs adepta fotografii

  Ogłaszamy konkurs fotograficzny! Polegać on będzie na zrobieniu i zaprezentowaniu reszcie społeczności jak najlepszych zdjęć z serwera. Zostaną one użyte w reklamie/promocji naszego serwera. Każdy gracz może wziąć udział w konkursie, bez względu na staż gry. Czas trwania konkursu to 2 tygodnie od momentu ogłoszenia konkursu. Przewidujemy atrakcyjne i niepowtarzalne nagrody. Dla pierwszych 3 zwycięzców, do odebrania będzie ranga patrona, odpowiednio od miesiąca do trzech miesięcy + nagroda pieniężną. Poniżej znajdziecie szczegółową listę wytycznych: każde zdjęcie obowiązkowo musi być nazwane, posiadać tytuł (sam tytuł podlega ocenie, trafniejszy tytuł zwiększa szansę na wygraną) zdjęcia mają dodawać do galerii w odpowiedniej zakładce zdjęcia muszą być estetyczne (bez interfejsu użytkownika) format png prosimy o przygotowanie zdjęć z shadeami akceptujemy texturpacki w klimacie serwera (można dodać wiele ująć, zwiększa to szanse na wygraną) Link do odpowiedniej sekcji galerii - https://www.craftlandia.pl/forum/gallery/category/5-konkurs/ W razie wszelkich pytań, piszcie śmiało. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału!
 4. 3 punkty
  Vaker

  ROZWIĄZANY: Tragiczne funkcjonowanie gracza z Elytrą

  Jestem przekonany, że jeżeli pozbędziesz się elytry, to problem przestanie występować. A tak na poważnie, to bardzo podobny problem występuje podczas pływania bez łódki, jak prowadziłem konia przez rzekę wyrzuciło mnie z serwera, ponadto co jakiś czas ruch się zwiesza co chwilę i prowadzi kilka kratek pod powierzchnię wody.
 5. 3 punkty
  sync667

  Update 3.1.0

  Wdrożono wersję 3.1.20 Zmieniono blokadę spawnowania się phantomów. Poprawiono kwestię anty spamu powinno teraz bardziej precyzyjnie wyłapywać spam. Usunięto stackowanie się mobów. Wykonano update wszystkich pluginów oraz softu na serwerze. Dodano butelkowanie expa. Komenda /butelka pozwoli wam stworzyć z pustej butelki taką, która zawiera 50 EXP każda. Wpisujecie /butelka <ilość butelek> lub /butelka max. Ulepszono ochronę antycheat oraz anty x-ray. Zwiększono zasięg renderowania. Szykujemy się do usunięcia stackowania mobów. Więc wasze obecne powinny się powoli rozdzielić. Jeśli tak nie będzie to dajcie znać po usunięciu pluginu w następnym updatcie.
 6. 2 punkty
  Filippexo

  Tymczasowa mapa świata

  Zgłoś się do mnie jak będziesz online na serwerze.
 7. 2 punkty
 8. 2 punkty
  Dziękuję za wspólne łowienie rybek! :)
 9. 2 punkty
  sync667

  Zapowiedź Update 3.2.0

  Witajcie, postanowiłem z wyprzedzeniem utworzyć temat dotyczący nadchodzących aktualizacji naszego serwera. Jak wiecie ciągle staramy się zbierać wasze opinie i pomysły na rozwój, aby pracować nad najlepszymi rozwiązaniami. Cieszę się bardzo, że w ostatnim czasie pojawiło się parę naprawdę fajnych postów i wypowiedzi w tym zakresie oby takich więcej, bo na pewno nie pozostają niezauważone. W aktualnym momencie ja osobiście nadal mam ograniczone zasoby czasowe więc wprowadzenie tych zmian będzie rozciągnięte w czasie, ale staramy się to zrobić w sposób zorganizowany i planowy. Tak więc przechodząc do rzeczy! Pierwsza informacja to na pewno fakt, że dzisiaj w nocy można spodziewać się przerwy w dostępie do serwera z powodu jego przeniesienia na nową maszynę. Czego możecie się spodziewać niebawem w kolejności wstępnie zaplanowanej podczas ostatniego zebrania administracji? Przebudowa serwerowego spawnu, która trochę czasu potrwa, lecz jest na pewno konieczna. Specjalnie przygotowany system samouczka na początku gry, aby ułatwić maksymalnie wejście w nasz świat nowych osób. Całkiem nowy świat eventowy, a właściwie serwer połączony. Będzie to po prostu zbiór map, które służą celom eventowym i mają całkiem osobne EQ. Rozpoczęcie akcji promocyjnej serwera. Oczywiście poprawienie znanych aktualnie bugów. Planowany system PVP pomiędzy graczami. Mamy pomysł, aby wynagradzać osoby, które zajmują w ogólnym rankingu TOP x określonymi kwotami cyklicznie. Wszystko po to byście mieli fajny cel w walce o najlepsze miejsce ciągle. To na najbliższy czas, a co dalej? Wyczekiwany plugin do miast. Serwerowy merchant jakby ktoś chciał mieć koszulkę CL lub długopis. Ulepszenia na stronie. Zaplanowane serwerowe katakumby z dodatkową niespodzianką. Cykliczny event budowniczy. Dalsze ulepszenia do systemu ochron. Rozwinięcie systemu RPG serwera. Dodamy jednak trochę dodatkowych mechanik leveli itp. Myślimy, że to wprowadzi fajne rozwinięcie aktualnych opcji. Oraz wiele innych rzeczy, które zaplanowano, a o których przeczytanie na naszym Trello. https://trello.com/b/UuaL8Yes/craftlandia Proszę śmiało czekam na wasze opnie oraz dodatkowe uwagi czy pomysły. Piszcie na forum lub Discord.
 10. 2 punkty
  OretyTylkoNieTy_mjKowal

  Zapowiedź Update 3.2.0

  Napiszę tutaj. O niektórych zmianach pisałem wcześniej, co mi do głowy przyszło i co zaobserwowałem na serwerze: Mam odczucie że na mapie jest monotonia w biomach, 80% grywalnych biomów to wyspy i dżungla. Bardzo wiele miejsca na mapie poświęcono biomom które nie cieszą się zainteresowaniem graczy np. biomy zimowe?! są to biomy które pasują garstce graczy. Bardzo dużą zmianą na plus byłaby możliwość wymiany między graczami bez konieczności znajdowania się maksimum do 10 kratek od siebie, tak jak jest teraz.
 11. 2 punkty
  MinecartF1

  Inicjatywa przebudowy spawnu

  Witajcie! Centralna Komisja ds. Rozwoju Budownictwa i Infrastruktury powołana przez Zarząd Craftlandii, potrzebuje Waszej pomocy! Poszukujemy pomysłów co do zagospodarowania terenu spawnu. Muszą one sprawiać dobre, pierwsze wrażenie, przygotować gracza do grania na serwerze, przedstawić co może na nim zdziałać i oczywiście ma to pełnić funkcję spawnu, czyli czegoś publicznego i ogólnodostępnego. Po zebraniu pomysłów zostaną one przegłosowane i omówione by skupić się na tym co najważniejsze. Przy najlepszych propozycjach, ich twórca będzie miał możliwość dołączenia do ekipy budowlanej by jak najlepiej i jak najszybciej wprowadzić je na serwer. Oczywiście komisja będzie również nagradzała najlepsze pomysły przedmiotami w grze! Warunki: Ma to być praktyczne do zbudowania bez potrzeby wprowadzania zbyt skomplikowanych pluginów. Przede wszystkim powinno być to funkcjonalne (coś co spełnia jakąś funkcję, czyli np. punkt zbioru, rynek, tablica ogłoszeń lub coś co pokazuje graczowi co może robić na serwerze i tak dalej..). Nie może to być zbyt duże lub zajmować większą ilość miejsca. Każdy obiekt musi być bezpieczny i nie może stwarzać zagrożenia dla graczy. Przy wypisywaniu pomysłu, osoba go przedstawiająca musi: uwzględnić w jakim konkretnym celu ma to służyć, przedstawić swoją wizję co do wyglądu i rozmieszczenia (najlepiej graficznie). Do dzieła!
 12. 2 punkty
  pawtom71

  Co na początek?

  Poradnik jest adresowany do tych, którzy swoją przygodę w tej społeczności i na tym serwerze dopiero zaczynają. Strzelam, że każdy wie o co chodzi w samej grze, ale mało kto wie co można robić tutaj na serwerze Trybem serwera jest "Survival", znany wszystkim tryb przetrwania, walka z mobami, zbieranie jedzenia i materiałów, aczkolwiek serwer ma wiele ciekawych dodatków, które zaraz wymienię. Takimi głównymi rzeczami, którymi sama gra się charakteryzuje to na przykład możliwość tworzenia osad z innymi graczami! Czas wymienić kilka takich rzeczy: Wspomniane wcześniej tworzenie osad- gracze mogą tworzyć osady, zapraszać do nich innych graczy i tworzyć mniejsze społeczności tworzące coś w myśl pewnych ustalonych wcześniej zasad, tworzyć swoje reguły oraz infrastrukturę. Mieszkańcy takich osad mogą bez najmniejszego problemu handlować z innymi osadnikami, komunikować się na różne sposoby, czy to za wykorzystaniem czatu in-game, prywatnych wiadomości, forum lub serwerowego discord'a (https://discord.gg/URJg3QW), który bądź co bądź jest całkiem istotny i wygodny w użyciu. Gdzie można budować? Generalnie wszędzie, ale pamiętajmy żeby nie psuć frajdy innym graczom, więc zachowajmy pewien dystans i nie podkopujmy ich domów! Co do samej budowy można tworzyć tereny chronione(cuboid'y), których celem jest ochrona terenów, możliwość rozdzielenia "zezwoleń" np. gość cuboid'u może otrzymać takowe na interakcję ze skrzyniami, ale brak dostępu do budowy. Same tereny chronione można zakupić za serwerową walutę "Craftyliony". Jak zebrać tą serwerową walutę? Proste pytanie i prosta odpowiedź! Wystarczy pracować lub handlować Sama praca na ten moment jest podzielona na kilka profesji: Górnik, Drwal, Rybak, Farmer i Łowca. Górnik- jego praca polega najzwyczajniej na kopaniu surowców, węgla, żelaza i innych wartościowych jak diamenty. Drwal- no cóż, wycinka lasów. Rybak- bierz wędkę i zapraszamy nad wodę, rybak zarabia na swoich umiejętnościach w łapaniu szczupaka , ale plusem rybaka jest to, że poza zarobkiem waluty serwerowej możne wyłowić także przydatne przedmioty. Farmer- no kombajnu w Minecraft'cie jeszcze nie ma, ale za to są ręce i można zbierać i sadzić swoje uprawy! Łowca- ten to ma chyba najtrudniejsze zadanie, zabijanie mobów to dla niego chleb powszedni, jedne mniej, a inne bardziej wartościowe. Moby wrogo do nas nastawione np. Creeper da więcej zarobku aniżeli jakiś kurczak. Na serwerze jest także dostępny system kolei, dzięki któremu można o wiele szybciej poruszać się po mapie w każdą stronę świata. To co dalej? Nie ma co zwlekać, zapraszamy Ciebie na serwer, lepiej jest samemu dowiedzieć się wszystkiego!
 13. 2 punkty
  Filippexo

  Mini eventy - I Walki drużynowe 23.02 19:00

  Cześć, Sobota, 19:00 Zapraszam wszystkim na zmagania PVP 2 drużyn, utworzonych spośród graczy na specjalnie przygotowanej planszy survivalowej. Każda drużyna będzie miała określony czas na przygotowanie swojej fortyfikacji i uzbrojenia z tego co uda się im w pobliżu znaleźć. Wygrywa ekipa, której osoba pozostanie najdłużej przy życiu. Dostępny będzie /warp event oraz /warp spawn. Pozdrawiam! 
 14. 2 punkty
  Filippexo

  Mini eventy - I Działki 02.02 19:00

  Cześć, Następnym eventem w ramach naszego cyklu będzie, budowanie domków z ogrodami na działkach o wymiarze 23x23. /warp event i /warp spawn < 2 lutego o 19:00 Zadaniem uczestnika będzie wybudowanie jak najładniejszego domu z uwzględnieniem dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych. Domki mogą być zrobione w dowolnej stylistyce. Wygrają te najpiękniejsze i najbardziej użyteczne (praktyczne zastosowanie). Pierwsze 3 osoby, które wygrają, będą mogły otrzymać określoną liczbę materiałów budowlanych, wybranych przez nie same. Same posiadłości, zostaną poddane licytacji, będzie można je zakupić, o ile osoba budujące je, wyrazi na to zgodę. Taka działka, może zostać wklejona do waszego miasta. Wszelkie materiały zapewniacie sobie sami, natomiast po evencie możecie rozebrać domek w celu odzysku surowców, lub pozostawić mi go do skasowania. W razie pytań zapraszam. Przewidziany czas na budowę, to 19:00-21:00 Zapraszam!
 15. 1 punkt
  Filippexo

  elytra.png

 16. 1 punkt
  szkodziu

  Tymczasowa mapa świata

  Wieża kontroli lotów, w osobie Filippexo, zezwoliła wczoraj na start szkodrzutowca I tak oto udało się przefrunąć nad całym światem. Wielokrotnie sponiewierany granicą mapy i często atakowany przez phantomy, melduję wykonanie zadania. W temacie zostawiam mapę świata nocą (5642x5642 pikseli). Przydatne, żeby mniej więcej zobaczyć gdzie jest cywilizacja (światło), a gdzie cisza i spokój - co kto woli. Na zewnętrznym hostingu jest wersja za dnia. Ładniejsza i bardziej szczegółowa, czyli to, do czego dążyłem. http://szafra.net/CL/CLIII_TMŚ.jpg Rozmiar 11346x11346 pikseli (47MB). Częstujcie się. Mam nadzieję, że przyda się kolejnym osobom. Linkuję nocną wersję, bo zniknęła z postu http://szafra.net/CL/CLIII_TMŚ_NL.jpg
 17. 1 punkt
  MinecartF1

  Przepis

  1 szklanka mąki, choć osobiście wolę dać gotowy chleb, 2 jajka w skorupkach, 1 szklanka mleka, albo najlepiej cała krowa. Solisz, dodajesz pomidory, trochę whisky i kawy. Nie wiem dalej czy to przepis na naleśniki ale jakiś tam przepis to to jest.
 18. 1 punkt
  Filippexo

  Mini eventy - I Quiz 23.03 19:00

  Z przyjemnością informuję, że graczami, którzy wykazali się największą wiedzą i refleksem podczas Quizu, są szkodziu oraz jahumen. Gratuluję!
 19. 1 punkt
  Filippexo

  Mini eventy - I Quiz 23.03 19:00

  Cześć, Następnym eventem z cyklu mini eventów będzie Quiz Craftlandzki, który poprowadzi nasz Operator Lord_Vaker. Quiz polegał będzie na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytania z wiedzy ogólnej, jak także z wiedzy na temat naszego serwera. Przygotowaliśmy dla was 110 pytań, które są punktowane, 10 z tych pytań to pytania specjalne, za które można zdobyć unikatowe przedmioty, jednak te pytania nie dają punktów. Osoba, która zdobędzie największą ilość punktów za udzielenie poprawnych odpowiedzi wygrywa 5000 craftylionów. Przewidzieliśmy również nagrody pocieszenia za zajęcie 2 i 3 miejsca w postaci 3000 i 1500 craftylionów. Odpowiedzi na pytania będziecie udzielać na czacie serwera. Zapraszam!
 20. 1 punkt
 21. 1 punkt
 22. 1 punkt
  Pieroshky

  Szalom

  Bry wszystkim Tym, co mnie znaja - siemanko. Tym, co pierwszy raz maja te watpliwa przyjemnosc - witam. Jutro zawine z pracy myszke do laptopa i bede grac, takze do zobaczenia na serwerze. Troche szkoda mojego obsydianowego bunkra, ale mysle, ze da sie go zmartwychwstac na tej edycji
 23. 1 punkt
  sync667

  Szalom

  Hej witamy ponownie na serwerze
 24. 1 punkt
  Filippexo

  Mini eventy - II Wędkarstwo 16.03 19:00

  Cześć, Zapraszam was na drugi już na tej edycji, event wędkarki. Jedyne czego potrzebujecie, to przyjść o właściwej godzinie, z uśmiechem na twarzy. Pamiętajcie, żeby mieć puste eq, będzie wygodniej. (udostępnię wam enderchesta). Dostępny będzie również /warp event oraz /warp spawn. Do zobaczenia! 
 25. 1 punkt
  Krawcowa00

  Wyrzucanie z serwera zaraz po zalogowaniu.

  Witam. Jest to wina mojego internetu... Po wpisaniu hasła "dołącza mnie do świata". Po wylogowaniu na przejeździe kolejowym w jaskini nie mogę już z niej wyjść, połączenie gaśnie. Może kiedyś będzie możliwość pogrania z Wami... Tylko tutaj mnie tak wyrzuca. Pozdrawiam <3
 26. 1 punkt
  sync667

  Zapowiedź Update 3.2.0

  Co do mapy to na pewno będzie ogrom zmian w tej maści, ale jesteśmy tutaj uwiązani oczekiwaniem na aktualizacje odpowiednich pluginów. Plusem jest fakt, że już powoli ruszyły w końcu updaty kodu i na pewno bliżej niż dalej do celu.
 27. 1 punkt
  OretyTylkoNieTy_mjKowal

  Inicjatywa przebudowy spawnu

  Cześć, Świetny pomysł, spawn potrzebuje zmian. A więc, bardzo fajnie gdyby to było miejsce składające się z kilku elementów. Świetną sprawą byłoby dodatkowo miejsce ,w którym promowałyby się miasta z serwera. Widzę to tak, miasto np wykupuje miejsce np. w uliczce, w której stawia mini budowle zachęcającą do osiedlania się w mieście, jakiś regulamin, jak dojechać do miasta itd itp. Fajnie wyglądałoby miejsce np. kolejne piętro tego budynku w którym byłyby miniaturki biomów które znajdują się na serwerze. Punkt z tabliczkami informującymi co jak się robi, np jak korzystać z kolejki?! nigdzie tego nie ma, sam musiałem się pytać jak zmieniać biegi, oczywiście inne ważne informację również tam instalujemy i w sumie to byłoby centrum tego powiedzmy "spawnu". Dajcie ludziom Nether i End! to 30% satysfakcji z minecrafta, portale do tych światów również znalazłby się w takim miejscu. W razie czego jestem gotów poświęcić czas by pomóc to zbudować, mam to w wyobraźni i wygląda fajnie
 28. 1 punkt
  Kika ;3

  PRZYJĘTE: Podanie na stanowisko administracji

  Jakim nickiem posługujesz się w grze? Kikakaj Czy posiadasz premium? Tak Korzystasz z komunikatorów głosowych? Korzystam tylko z discorda, mogę się dostosować do innych komunikatorów jeśli jest potrzeba Dlaczego chcesz do nas dołączyć? Zaczęłam swoją przygodę na craftlandii na drugiej edycji, gdzie potrafiłam dobrze się bawić wraz z moją przyjaciółką, która niestety już teraz nie gra . Craftlandia była moim pierwszym serwerem na którym spędziłam tyle czasu, jak i na drugiej edycji tak i na tej. Poznałam tutaj wiele różnych ludzi, a że jest nabór na nowych operatorów to czemu by nie spróbować swoich sił w administracji? :D Czy posiadasz już jakieś doświadczenie na podobnych stanowiskach? Niestety nie, wcześniej nie miałam okazji by zostać kimś wyżej niż gracz, ale kiedyś może być w końcu ten pierwszy raz! :D Dużo nasłuchałam się od innych, już Starszych operatorów na craftlandii o byciu operatorem, niekiedy można zauważyć operatorów w akcji! Czyż nie fajnie by było pomagać innym graczom? Miło jest pomagać komuś, tym bardziej jeśli można i ma się chęci do pomagania Opowiedz nam coś o sobie oraz twoich zainteresowaniach, abyśmy mogli Cię lepiej poznać: Zacznijmy od tego, że naprawdę lubię tworzyć nowe rzeczy i pomysły, a minecraft umożliwia mi bawienie się w architekta. Za rok, gdy pójdę na studia mam zamiar iść na kierunek Kryminologii z psychologią, już teraz mam kursy związane z kryminologią. Można powiedzieć, że administracja to taka policja, też pilnuje porządku nie? A że mam zamiar pracować w niedalekiej przyszłości w pracy związanej z policją, to myślę, że idealnie bym się wpasowała w tych szeregach Uwielbiam koty, więc gdy wyjdę na swoje mam nadzieję, że będę mogła zapewnić dom wielu bezdomnym zwierzętom, one też powinny poczuć choć trochę miłości:) Oprócz tego, chyba mogę powiedzieć, że to właśnie dzięki Craftlandii zawdzięczam 5-letnią przyjaźń z moją przyjaciółką, z którą mam w planach spotkać się po raz pierwszy w tym roku. I tak, to właśnie tutaj, na tym serwerze spotkałyśmy się wirtualnie po raz pierwszy :D Gdybym nigdy nie postanowiła wejść na ten serwer na pewno nie poznałabym jej i moje życie stałoby się puste, a tak zyskałam przyjaciółkę na długie lata! Za dzieciaka brzdąkałam na gitarze lecz to nie była moja liga i przeniosłam się na pianinko, lecz miałam swoje wzloty i upadki i na razie znów zrobiłam długą przerwę. Dodam, że ostatnio pracowałam na Craftlandii nad pewnym projektem, a mianowicie zatopionym miastem! Projekt jest świeży, ale już udało mi się zatopić wyspę! Teraz tylko wybudować budynki, które zdążyły się już rozpaść. Oczywiście nie zabraknie ukrytych smaczków:) Ile czasu tygodniowo przewidujesz poświęcać na rozgrywkę? Sądząc po moim miejscu w topce w czasie, myślę, że dużo :D Zazwyczaj jestem po szkole, wieczorami. Co chciałbyś zmienić/ulepszyć, czy też wprowadzić na serwerze, albo może jaki według ciebie kierunek rozwoju powinniśmy obrać? Można by tu wymyślać niestworzone rzeczy lecz wiem, że nie wszystko niestety jest możliwe. Mój pomysł jest taki by na spawnie zrobić małe stanowiska + małe cuboidy na nich, by gracze mogli otwierać tam skrzynki i sprzedawać swoje towary (np. jedzenie, surowce, rzadkie bloki etc.). Myślę, że to byłby dobry pomysł gdyż każdy miałby swoje stanowisko, jeśli by zapłacił pewną kwotę, dodałoby to hmm.. coś nowego do serwera :D Myślałam też nad labiryntem, który mógłby być np. pod spawnem i każdy kto by go przeszedł miałby jakąś nagrodę. Jako iż uwielbiam takie tajemnicze rzeczy i różne zagadki, mogłoby się stworzyć jakąś fabułę i do tego każdy gracz, który przejdzie przez wszystkie zadania mógłby też coś dostawać, tyle że to by nie było tak na godzinkę czy dwie, historia mogłaby być wymyślana na bieżąco, a nawet skończyć się dopiero podczas końca tej edycji, lub ciągnąc się aż do następnej! (Czyli napraaaaaawdę dłuuuuugo! :D) Mam nadzieję, że wszystko się zgadza, dziękuje za wysłuchanie :D
 29. 1 punkt
  TheCastiiPl

  PRZYJĘTE: Podanie na stanowisko administracji

  Popieram kandydaturę i polecam Kikę :D Myślę że dobrze spełni się w roli operatora. Jest miła i pomocna oraz jest cierpliwa i bardzo trudno ją zdenerwować (jedyna osoba, która nie denerwuje się po całej falsie przegranych a walczy dalej). Czuje że da radę i będzie naprawdę dobrym operatorem, plus czas który spędza na serwerze jest dodatkowym atutem.
 30. 1 punkt
  Filippexo

  Event walki pvp

 31. 1 punkt
  Superjedek

  Plugin na ochronę terenu

  Takie funkcje ochrony przydałyby się w Parros.
 32. 1 punkt
  BuraczekMacol

  Plugin na ochronę terenu

  Witam wszystkich! Wiem że Sync nie ma za dużo czasu na rozwój serwera, a wielu graczy - w tym ja - ma problem z aktualnym pluginem na ochronę, więc mam propozycję: Chętnie napisałbym lepszy plugin na ochronę terenu dla serwera bo aktualny ma wiele wybrakowań. Co było by lepsze w moim pluginie od aktualnego: 1. Możliwość stworzenia ochrony która nie jest prostokątem (jednak wciąż złożona z prostokątów) . 2. Rangi członków. 3. Flagi współpracujące z dynmap (np. chowanie ochrony), lwc (zezwalanie i zabranianie graczom na używanie ochrony lwc). 4. Waga ochrony, polegająca na tym że m. in. flagi ochrony o wyższej wadze - stworzone przez np. admina - mają większe znaczenie (np. nie trzeba rozdzielać ochrony gdy przecinają ją tory tak jak u mnie). 5. Działanie na różnych wysokościach: np. Jedna ochrona między wysokością 1 a 70 a druga 75 a 100, które ze sobą by kolidowały gdyby nie różnica wysokości. 6. Ustawianie określonych flag dla rang w ochronie. Przydatne, np. żeby nie musieć ustawiać zawsze każdemu nowemu takich samych flag. 7. Możliwość tworzenia podochron o niższej wadze niż te normalne np. dla pojednczych domów mieszkańców. 8. Wygodniejsza i uporządkowana lista flag. 9. Różnego rodzaju topki ochron terenu. 10. Opis ochrony na dynmapie oraz przy informacjach o ochronie. 11. Obsługa ochrony terenu nie stojąc na niej. Panie Syncu, jeśli będziesz chciał żebym plugin napisał wybierz które funkcje wymienione wyżej ma spełniać. Będzie też spełniać funkcje aktualnego. Oczywiście jeśli się zgodzisz wyślę Ci kod pluginu abyś mógł go zedytować i obejżeć. Dla mnie będzie to sama radość. EDIT: Wpadła mi do głowy jeszcze jedna funkcja - automatyczna inteligentna zmiana ceny działki (ze względu na popyt) - ale nie wiem czy to nie przesada.
 33. 1 punkt
  ugforg

  Ocena serwera / propozycja zmian

  Drogi kolego. Dopiero co zacząłeś grę na serwerze. Polecałbym najpierw trochę tu pograć i zobaczyć jak nasza nowa craftlandzka społeczność funkcjonuje Wcale nie jest tak że każdy boi się wyściubić nosa poza swój domek, a gracze handlują między sobą i często odwiedzają się wzajemnie. System kolei i wszechobecny ocean bardzo ułatwiają bezpieczne podróże. Jeśli mimo to boisz się śmierci, postaraj się o diaksowy set w prot 4 plus buty z feather falling i problem rozwiązany. Jak obierzesz to jako priorytet to spokojnie w 1-2 dni będziesz odpowiednio wyekwipowany. A co do portali do netheru to są zablokowane nie bez powodu Z resztą co będę pisał... Pograj najpierw i zobacz jak jest tu naprawdę
 34. 1 punkt
  Krawcowa00

  cz.2 problem z logowaniem z 9 lutego

  Moj nick jest taki sam jak ten tutaj, czyli Krawcowa00
 35. 1 punkt
  Inersoz

  cz.2 problem z logowaniem z 9 lutego

  HAHA słońce to zazwyczaj mój tekst, ja chyba też kolo 8 lutego więc może w tym odstępie czasu się rypło coś ale inni nie zgłaszają problemów .
 36. 1 punkt
  Krawcowa00

  cz.2 problem z logowaniem z 9 lutego

  Słońce nie jestem graczem premium, jestem "dodany" do gry za prośba Nie miałem bana, jestem tutaj od 20 lutego
 37. 1 punkt
  bobby

  Problem z dołaczeniem na serwer

  Jak w tytule. Kilka razy uruchamiałem ponownie launcher i dalej to samo. Sprawdzałem na innych wersjach minecrafta.
 38. 1 punkt
  Nataha_asfalt

  Prosba o dodanie na serwer :D

  Witam, Chcialbym poprosi o dodanie na serwer, Jestem z Ukrainy, interesuje mnie historia i polityka. Na serwer zaprosil mnie BuraczekMacol, Moj nik: Natacha_Asfalt
 39. 1 punkt
  sync667

  Problem z dołaczeniem na serwer

  Komunikat informuje o tym, że najpewniej próbujesz łączyć się z naszym serwerem nickiem premium, który albo nie należy do ciebie, albo musisz przelogować się w launcherze.
 40. 1 punkt
  Filippexo

  ROZWIĄZANY: Odwołanie w sprawie "wiecznej banicji"

  Zachowanie porządku na mapie jest jednym z moich priorytetów, stąd tak surowa kara. Wynika to z racji, że mapa jest tylko jedna, innej nie będzie. Mając na uwadze twoje przywiązanie do serwera dam ci unbana. Proszę jedynie o zachowanie mapy w jak najlepszym możliwym stanie.
 41. 1 punkt
  sync667

  ROZWIĄZANY: [Skarga] Skradziono głowę smoka

  Hymm bardzo ciekawy powód, a raczej komiczny. Narzędzia o których wspominasz nie służą żadnej inwigilacji, bo serwer mc to chyba trochę słabe miejsce na rzucanie takimi określeniami. Poza tym chyba każdy gracz od dawna wie, że na serwerze śledzony jest każdy ruch istotny z punktu widzenia działania serwera i nic ten fakt, w życiu kogokolwiek nie zmienia. Co do czasu odnalezienia tego faktu to było dokładnie 60 sekund, a jedynie czasowo nie było to tak pilne, żeby robić to natychmiast.
 42. 1 punkt
  Superjedek

  Mini eventy - I Walka PVP 26.01 19:00

  Potwierdzam, screena areny prześlę Filippexowi na czacie prywatnym w discordzie.
 43. 1 punkt
  BuraczekMacol

  Mini eventy - I Walka PVP 26.01 19:00

  Tak jak wczoraj powiedzieliśmy na czacie w Parros zbudujemy arenę PVP. Potrzebujemy do tego wielu surowców więc chciałbym bardzo poprosić o nie, bo sami raczej nie damy rady ich wszystkich zdobyć. Potrzebne nam będzie: Cut Sandstone: 172 staki + 18; Stonebrick Stairs: 5 staków; Cobblestone Wall: 1 stak + 12; Stone Slab: 2 staki; Spruce Log: 10 staków + 58; Spruce Stairs: 1 stack + 8; Spruce Planks: 2 stack +59; Spruce Slab: 4 staki + 56; Spruce Fance: 2 staki +28; Smooth Stone: 24; Cobblestone: 3 staki + 56; White Terracotta: 20 staków + 35 (ale tu chyba wyjdzie trochę mniej, oddamy); Obsidian: 2 staki; Sandstone Slab: 2 staki + 12; Purpur Slab: 20.
 44. 1 punkt
  peliaknek22

  Siemanko gracze craftlandii

  Siemka Poszukiwałem serwera z klimatem starych dobrych surwiwalowych serwerów oraz przyjemną atmosferą, tak trafiłem tutaj. Od razu moją uwagę przykuła strona która jest bardzo dobrze zrobiona oraz mechanika tworzenia miast. Dlatego też bardzo chciałbym móc zagrać na serwerze i aby tego dokonać najpierw się wam przedstawię :) Jestem Oscar (tak przez c)Mam 16 lat Bardzo lubię poznawać nowych ludzi w czym mi pomaga spokojny temperament i dosyć sympatyczny charakter chociaż nie zawsze wszystkim dogadzam swoim specyficznym humorem.Osobiście interesuję się historią oraz bardzo lubię trekking, ale to raczej mało kogo interesuję. Minecraft jest jedną z moich ulubionych gier i uwielbiam dawać się ponieść wyobraźni podczas jej ogrywania.Niestety znudziło mi się wieczne koczowanie na singleplayerze i zdecydowałem się poszukać swojego miejsca wśród jakiejś minecraftowej społeczności.Mam nadzieję, że w jakikolwiek sposób zrobiłem dobre wrażenie i będziecie chcieli mnie przyjąć do waszego sześciennego świata Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku
 45. 1 punkt
  Filippexo

  Siemanko gracze craftlandii

  Hej Oscarze, fajnie, że napisałeś. Takie tematy jak ten aż miło się czyta, co niektórzy mogliby brać z ciebie przykład. Sam serwer raczej nawiązuje do klasyki minecrafta, bez szmerów bajerów, tak ja to się grało i 8 lat temu. Wbijaj!
 46. 1 punkt
  Xsysiek

  [wniosek] Miasto pod górami

  Nasza historia Craftlandia 2.0 Pierwotnie mała drewniana osada została założona przez Olofaga. Po pewnym czasie do rozwijającego się miast przybyło dwóch jegomościów - Xsysiek i MarekMarcz44. Pierwszy z nich stwierdził, że czegoś tu brakuje, mianowicie 20-piętrowego wieżowca. Od tego momentu przylgnęła oficjalna nazwa "Miasto nad wodą". Z każdym dniem miasto rozwijało się coraz agresywniej, aż osiągnęło rozmiary 700x450 klocków (stan tuż przed końcem 2. edycji). W budowie opieraliśmy się na stylu art deco oraz stylu nowoczesnym europejskim. Powstały dwa najwyższe budynki na Craftlandii (193 klocki)(Eureka i Madison) oraz powstał budynek o największej kubaturze na CL (Fisher). W mieście znajdował się rynek, dworzec, przystań, filharmonia, sklepy z centrum handlowym, był rozwijany system metra (nieukończony) oraz wiele innych obiektów. Screeny z edycji 2.0 Mapa z 2014 (brak aktualniejszej) Craftlandia 3.0 Pewnej gwieździstej nocy w podróż w poszukiwaniu idealnego miejsca pod budowę nowego miasta wybrało się trzech kanciastych ojców założycieli: Olofag, Xsysiek i MarekMarcz44. Spakowali swój cały dobytek, wzięli najlepsze narzędzia i wsiedli w małe drewniane łódeczki (też kanciaste, jak wszystko dookoła). Płynąc przez oceany, rzeki, idąc przez bezkresną pustynie i znów płynąc, dotarli do celu. Stanęli na brzegu wyspy (gdzie jak się później okazało na wysokiej górze pod śniegiem rdzewieje Wuzek). Wspięli się na jeden ze szczytów okalających wyspę by zejść po jego drugiej stronie i tak idąc, idąc i dalej idąc Xsysiek wypowiedział te wspaniałe słowa, które zapoczątkowały budowę Miasta pod górami: „dobra, tutaj”. Od tego dnia ich łopaty, kilofy i kanciaste ręce nie potrafią się zatrzymać skupiając się na budowie Miasta. Obecnie posiadamy farmę z wszystkimi obecnie dostępnymi roślinami, fermę owiec, bydła i kur wraz z stajnią. Posiadamy magazyn (w przyszłości automatyczny). O podstawowe dobra nikt się nie musi martwić. Screeny z obecnej edycji: Obecna mapa: Mieszkańcy oraz ich funkcje: olofag - burmiszcz, główny budowniczy, załatwi wszystko Xsysiek - viceburmiszcz, budowniczy i drwal, specjalista od handlu MarekMarcz44 - miejski dekorator i poszukiwacz skarbów, ma nosa do drogocennych kruszców Kikakaj - farmerka i poszukiwacz skarbów, wierny kompan każdej przygody Lloyd123419 - farmer, nadgorliwy człowiek widmo Alexis11111 - brak funkcji, kumpela Kikakaj Zusia - brak funkcji, kumpela Kikakaj Julka814 - farmerka, wierna służbistka i równacz terenu Stawwwi - miejski dekorator i drwal, człowiek wykończeniowiec Przyszłe budynki i obiekty: Arena pvp Filharmonia oraz Opera, Muzeum Minecrafta, Tor wyścigowy, Strzelnica i wiele, wiele innych...
 47. 1 punkt
  MinecartF1

  Wielkie Otwarcie III Edycji Serwera!

  Woohoo! Będzie się działo
 48. 1 punkt
  sync667

  Wielkie Otwarcie III Edycji Serwera!

  Ciekawostka! Wspominaliśmy o udostępnieniu starych map w trybie obserwacji. Będzie to jak najbardziej dodane, lecz aby nie było tak nudno dostęp do nich będzie możliwy dopiero po odszukaniu przez graczy miejsca zwanego "Craftlandzkimi Katakumbami", gdzie również znajdziecie coś równie ciekawego jak portale na wspomniane mapy
 49. 1 punkt
  Filippexo

  Wielkie Otwarcie III Edycji Serwera!

  Potwierdzam info, to nie ściema Niemal codziennie rozmawiam z Bartkiem na Discordzie i widzę jak chłop ciężko pracuje, żeby przygotować wam serwer mimo złośliwości rzeczy martwych oraz wszelkiego innego rodzaju utrudnień losu.
 50. 1 punkt
  _Norbi99_

  Wielkie Otwarcie III Edycji Serwera!

  Coo ja patrze
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
×
×
 • Dodaj nową pozycję...