Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 20.01.2019 uwzględniając wszystkie działy

 1. 5 punktów
  szkodziu

  Tymczasowa mapa świata

  Cześć i czołem. Jak wiemy, póki co nie działa mapa na stronie. W związku z tym od kilku(nastu?) dni przemierzam świat, by za pomocą minimapy stworzyć podgląd całego terenu. Zacząłem na północ od torów i niestety czuję, że na południe nie wystarczy mi już chęci i czasu, bo to baaardzo czasochłonna przeprawa. Nie robię w sumie nic innego. Gdy skończę część północną, optymalnie przybliżę mapę, poscreenuję i skleję to w wielką całość lub podzielę na zachód i wschód. Po co to wszystko? Dla tych, którzy nie wiedzą gdzie się osiedlić, do zaplanowania przeprowadzki, dla nowych graczy. Zacząłem dla siebie, bo szukam sobie innego miejsca niż tam, gdzie wystartowałem, ale podzielę się pół-końcowym efektem. Ok, czemu więc robię zapowiedź zamiast udostępnić skończoną robotę? Bo mam pytanio-prośbę do administracji. Zwiększenie view-distance z 10 na 32 na jedną noc byłoby mordowaniem serwera, a i tak nie wiem czy bym się wyrobił. Za to fly czy nawet taki ograniczony creative (bez dropów i stawiania klocków) to robota na godzinę, góra dwie. Albo po prostu tryb spectatora. Nie musiałbym zmagać się z terenem (wczoraj sync mnie ratował, bo nie było innej opcji), mobami, głodem… Co myślicie, dałoby radę?
 2. 4 punkty
  sync667

  Nadszedł ten moment...

  Cześć, długo zbierałem się żeby napisać ten post, ale w końcu trzeba prawda? No więc niestety z przykrością muszę zawiadomić was, że zbliżamy się do tego momentu w kartach naszej historii. Na pewno wielu z was się tego nie spodziało, ale taka jest kolej rzeczy coś przychodzi coś odchodzi. Resztę informacji ująłem dla waszej wygody z spoilerze...
 3. 4 punkty
  Witam po kilku latach przerwy Od kilkunastu dni jestem tu ponownie, jednak dopiero dziś udało mi się zalogować na forum… Ostatnie rozstanie było nagłe i niespodziewane. Po którymś updacie launchera nie mogłem się zalogować na swoje konto i z musu opuściłem CL (JohnyLemoniada wiedział, ale czy przekazał ówczesnej administracji, to nie wiem, pewnie nie) Po latach zajrzałem z ciekawości co nowego jest w MC. Połączyłem konto MC z Mojangowym i tak rozwiązał się problem z logowaniem. Pewnie wystarczyło zrobić to lata wstecz… Witam się tutaj oddzielnie, bo widzę nicki z przeszłości, które odwiedzają forum, ale na serwerze ich nie widuję o/
 4. 3 punkty
  Filippexo

  Konkurs adepta fotografii

  Ogłaszamy konkurs fotograficzny! Polegać on będzie na zrobieniu i zaprezentowaniu reszcie społeczności jak najlepszych zdjęć z serwera. Zostaną one użyte w reklamie/promocji naszego serwera. Każdy gracz może wziąć udział w konkursie, bez względu na staż gry. Czas trwania konkursu to 2 tygodnie od momentu ogłoszenia konkursu. Przewidujemy atrakcyjne i niepowtarzalne nagrody. Dla pierwszych 3 zwycięzców, do odebrania będzie ranga patrona, odpowiednio od miesiąca do trzech miesięcy + nagroda pieniężną. Poniżej znajdziecie szczegółową listę wytycznych: każde zdjęcie obowiązkowo musi być nazwane, posiadać tytuł (sam tytuł podlega ocenie, trafniejszy tytuł zwiększa szansę na wygraną) zdjęcia mają dodawać do galerii w odpowiedniej zakładce zdjęcia muszą być estetyczne (bez interfejsu użytkownika) format png prosimy o przygotowanie zdjęć z shadeami akceptujemy texturpacki w klimacie serwera (można dodać wiele ująć, zwiększa to szanse na wygraną) Link do odpowiedniej sekcji galerii - https://www.craftlandia.pl/forum/gallery/category/5-konkurs/ W razie wszelkich pytań, piszcie śmiało. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału!
 5. 3 punkty
  Vaker

  ROZWIĄZANY: Tragiczne funkcjonowanie gracza z Elytrą

  Jestem przekonany, że jeżeli pozbędziesz się elytry, to problem przestanie występować. A tak na poważnie, to bardzo podobny problem występuje podczas pływania bez łódki, jak prowadziłem konia przez rzekę wyrzuciło mnie z serwera, ponadto co jakiś czas ruch się zwiesza co chwilę i prowadzi kilka kratek pod powierzchnię wody.
 6. 3 punkty
  sync667

  Update 3.1.0

  Wdrożono wersję 3.1.20 Zmieniono blokadę spawnowania się phantomów. Poprawiono kwestię anty spamu powinno teraz bardziej precyzyjnie wyłapywać spam. Usunięto stackowanie się mobów. Wykonano update wszystkich pluginów oraz softu na serwerze. Dodano butelkowanie expa. Komenda /butelka pozwoli wam stworzyć z pustej butelki taką, która zawiera 50 EXP każda. Wpisujecie /butelka <ilość butelek> lub /butelka max. Ulepszono ochronę antycheat oraz anty x-ray. Zwiększono zasięg renderowania. Szykujemy się do usunięcia stackowania mobów. Więc wasze obecne powinny się powoli rozdzielić. Jeśli tak nie będzie to dajcie znać po usunięciu pluginu w następnym updatcie.
 7. 2 punkty
  MinecartF1

  suchar

  Jak nazywa się kot, który leci?
 8. 2 punkty
  Filippexo

  Mini eventy - III Licytacja 05.05 18:00

  Dziękujemy, że wpadliście. Mamy nadzieję, że się obłowiliście. Do zobaczenia na kolejnym evencie poszukiwacze okazji!
 9. 2 punkty
  Filippexo

  Tymczasowa mapa świata

  Zgłoś się do mnie jak będziesz online na serwerze.
 10. 2 punkty
 11. 2 punkty
  Dziękuję za wspólne łowienie rybek! :)
 12. 2 punkty
  sync667

  Zapowiedź Update 3.2.0

  Witajcie, postanowiłem z wyprzedzeniem utworzyć temat dotyczący nadchodzących aktualizacji naszego serwera. Jak wiecie ciągle staramy się zbierać wasze opinie i pomysły na rozwój, aby pracować nad najlepszymi rozwiązaniami. Cieszę się bardzo, że w ostatnim czasie pojawiło się parę naprawdę fajnych postów i wypowiedzi w tym zakresie oby takich więcej, bo na pewno nie pozostają niezauważone. W aktualnym momencie ja osobiście nadal mam ograniczone zasoby czasowe więc wprowadzenie tych zmian będzie rozciągnięte w czasie, ale staramy się to zrobić w sposób zorganizowany i planowy. Tak więc przechodząc do rzeczy! Pierwsza informacja to na pewno fakt, że dzisiaj w nocy można spodziewać się przerwy w dostępie do serwera z powodu jego przeniesienia na nową maszynę. Czego możecie się spodziewać niebawem w kolejności wstępnie zaplanowanej podczas ostatniego zebrania administracji? Przebudowa serwerowego spawnu, która trochę czasu potrwa, lecz jest na pewno konieczna. Specjalnie przygotowany system samouczka na początku gry, aby ułatwić maksymalnie wejście w nasz świat nowych osób. Całkiem nowy świat eventowy, a właściwie serwer połączony. Będzie to po prostu zbiór map, które służą celom eventowym i mają całkiem osobne EQ. Rozpoczęcie akcji promocyjnej serwera. Oczywiście poprawienie znanych aktualnie bugów. Planowany system PVP pomiędzy graczami. Mamy pomysł, aby wynagradzać osoby, które zajmują w ogólnym rankingu TOP x określonymi kwotami cyklicznie. Wszystko po to byście mieli fajny cel w walce o najlepsze miejsce ciągle. To na najbliższy czas, a co dalej? Wyczekiwany plugin do miast. Serwerowy merchant jakby ktoś chciał mieć koszulkę CL lub długopis. Ulepszenia na stronie. Zaplanowane serwerowe katakumby z dodatkową niespodzianką. Cykliczny event budowniczy. Dalsze ulepszenia do systemu ochron. Rozwinięcie systemu RPG serwera. Dodamy jednak trochę dodatkowych mechanik leveli itp. Myślimy, że to wprowadzi fajne rozwinięcie aktualnych opcji. Oraz wiele innych rzeczy, które zaplanowano, a o których przeczytanie na naszym Trello. https://trello.com/b/UuaL8Yes/craftlandia Proszę śmiało czekam na wasze opnie oraz dodatkowe uwagi czy pomysły. Piszcie na forum lub Discord.
 13. 2 punkty
  OretyTylkoNieTy_mjKowal

  Zapowiedź Update 3.2.0

  Napiszę tutaj. O niektórych zmianach pisałem wcześniej, co mi do głowy przyszło i co zaobserwowałem na serwerze: Mam odczucie że na mapie jest monotonia w biomach, 80% grywalnych biomów to wyspy i dżungla. Bardzo wiele miejsca na mapie poświęcono biomom które nie cieszą się zainteresowaniem graczy np. biomy zimowe?! są to biomy które pasują garstce graczy. Bardzo dużą zmianą na plus byłaby możliwość wymiany między graczami bez konieczności znajdowania się maksimum do 10 kratek od siebie, tak jak jest teraz.
 14. 2 punkty
  MinecartF1

  Inicjatywa przebudowy spawnu

  Witajcie! Centralna Komisja ds. Rozwoju Budownictwa i Infrastruktury powołana przez Zarząd Craftlandii, potrzebuje Waszej pomocy! Poszukujemy pomysłów co do zagospodarowania terenu spawnu. Muszą one sprawiać dobre, pierwsze wrażenie, przygotować gracza do grania na serwerze, przedstawić co może na nim zdziałać i oczywiście ma to pełnić funkcję spawnu, czyli czegoś publicznego i ogólnodostępnego. Po zebraniu pomysłów zostaną one przegłosowane i omówione by skupić się na tym co najważniejsze. Przy najlepszych propozycjach, ich twórca będzie miał możliwość dołączenia do ekipy budowlanej by jak najlepiej i jak najszybciej wprowadzić je na serwer. Oczywiście komisja będzie również nagradzała najlepsze pomysły przedmiotami w grze! Warunki: Ma to być praktyczne do zbudowania bez potrzeby wprowadzania zbyt skomplikowanych pluginów. Przede wszystkim powinno być to funkcjonalne (coś co spełnia jakąś funkcję, czyli np. punkt zbioru, rynek, tablica ogłoszeń lub coś co pokazuje graczowi co może robić na serwerze i tak dalej..). Nie może to być zbyt duże lub zajmować większą ilość miejsca. Każdy obiekt musi być bezpieczny i nie może stwarzać zagrożenia dla graczy. Przy wypisywaniu pomysłu, osoba go przedstawiająca musi: uwzględnić w jakim konkretnym celu ma to służyć, przedstawić swoją wizję co do wyglądu i rozmieszczenia (najlepiej graficznie). Do dzieła!
 15. 2 punkty
  pawtom71

  Co na początek?

  Poradnik jest adresowany do tych, którzy swoją przygodę w tej społeczności i na tym serwerze dopiero zaczynają. Strzelam, że każdy wie o co chodzi w samej grze, ale mało kto wie co można robić tutaj na serwerze Trybem serwera jest "Survival", znany wszystkim tryb przetrwania, walka z mobami, zbieranie jedzenia i materiałów, aczkolwiek serwer ma wiele ciekawych dodatków, które zaraz wymienię. Takimi głównymi rzeczami, którymi sama gra się charakteryzuje to na przykład możliwość tworzenia osad z innymi graczami! Czas wymienić kilka takich rzeczy: Wspomniane wcześniej tworzenie osad- gracze mogą tworzyć osady, zapraszać do nich innych graczy i tworzyć mniejsze społeczności tworzące coś w myśl pewnych ustalonych wcześniej zasad, tworzyć swoje reguły oraz infrastrukturę. Mieszkańcy takich osad mogą bez najmniejszego problemu handlować z innymi osadnikami, komunikować się na różne sposoby, czy to za wykorzystaniem czatu in-game, prywatnych wiadomości, forum lub serwerowego discord'a (https://discord.gg/URJg3QW), który bądź co bądź jest całkiem istotny i wygodny w użyciu. Gdzie można budować? Generalnie wszędzie, ale pamiętajmy żeby nie psuć frajdy innym graczom, więc zachowajmy pewien dystans i nie podkopujmy ich domów! Co do samej budowy można tworzyć tereny chronione(cuboid'y), których celem jest ochrona terenów, możliwość rozdzielenia "zezwoleń" np. gość cuboid'u może otrzymać takowe na interakcję ze skrzyniami, ale brak dostępu do budowy. Same tereny chronione można zakupić za serwerową walutę "Craftyliony". Jak zebrać tą serwerową walutę? Proste pytanie i prosta odpowiedź! Wystarczy pracować lub handlować Sama praca na ten moment jest podzielona na kilka profesji: Górnik, Drwal, Rybak, Farmer i Łowca. Górnik- jego praca polega najzwyczajniej na kopaniu surowców, węgla, żelaza i innych wartościowych jak diamenty. Drwal- no cóż, wycinka lasów. Rybak- bierz wędkę i zapraszamy nad wodę, rybak zarabia na swoich umiejętnościach w łapaniu szczupaka , ale plusem rybaka jest to, że poza zarobkiem waluty serwerowej możne wyłowić także przydatne przedmioty. Farmer- no kombajnu w Minecraft'cie jeszcze nie ma, ale za to są ręce i można zbierać i sadzić swoje uprawy! Łowca- ten to ma chyba najtrudniejsze zadanie, zabijanie mobów to dla niego chleb powszedni, jedne mniej, a inne bardziej wartościowe. Moby wrogo do nas nastawione np. Creeper da więcej zarobku aniżeli jakiś kurczak. Na serwerze jest także dostępny system kolei, dzięki któremu można o wiele szybciej poruszać się po mapie w każdą stronę świata. To co dalej? Nie ma co zwlekać, zapraszamy Ciebie na serwer, lepiej jest samemu dowiedzieć się wszystkiego!
 16. 2 punkty
  Filippexo

  Mini eventy - I Walki drużynowe 23.02 19:00

  Cześć, Sobota, 19:00 Zapraszam wszystkim na zmagania PVP 2 drużyn, utworzonych spośród graczy na specjalnie przygotowanej planszy survivalowej. Każda drużyna będzie miała określony czas na przygotowanie swojej fortyfikacji i uzbrojenia z tego co uda się im w pobliżu znaleźć. Wygrywa ekipa, której osoba pozostanie najdłużej przy życiu. Dostępny będzie /warp event oraz /warp spawn. Pozdrawiam! 
 17. 2 punkty
  Filippexo

  Mini eventy - I Działki 02.02 19:00

  Cześć, Następnym eventem w ramach naszego cyklu będzie, budowanie domków z ogrodami na działkach o wymiarze 23x23. /warp event i /warp spawn < 2 lutego o 19:00 Zadaniem uczestnika będzie wybudowanie jak najładniejszego domu z uwzględnieniem dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych. Domki mogą być zrobione w dowolnej stylistyce. Wygrają te najpiękniejsze i najbardziej użyteczne (praktyczne zastosowanie). Pierwsze 3 osoby, które wygrają, będą mogły otrzymać określoną liczbę materiałów budowlanych, wybranych przez nie same. Same posiadłości, zostaną poddane licytacji, będzie można je zakupić, o ile osoba budujące je, wyrazi na to zgodę. Taka działka, może zostać wklejona do waszego miasta. Wszelkie materiały zapewniacie sobie sami, natomiast po evencie możecie rozebrać domek w celu odzysku surowców, lub pozostawić mi go do skasowania. W razie pytań zapraszam. Przewidziany czas na budowę, to 19:00-21:00 Zapraszam!
 18. 1 punkt
  kamillol41

  Nadszedł ten moment...

  ciekawe by było gdybyście gdzieś na mapie zrobili wioske w niej willagery (wytłumaczenie potem). i żeby czasem dało się robić raidy jako event lub po prostu bo tak. a te willagry będą potrzebne do raidów. mam pomysł na to że: Gdy zacznie się raid willagery się zrespią. trzeba je bedzie ochronić przed raidem. Ten raid będzie ciężki dla bardziej zaawansowanych graczy a dla początkujących będą słabsze. nagrody będą różne w zależności od poziomu trudności. nagrodami mogą być: - jakiś potion - jakieś głowy mobów (są datapaki z różnymi głowami mobów ale nie wiem czy zadziałają na serwerze) - jakieś rzadkie materiały - totemy nieumierania To są oczywiście przykłady jak i pomysł ale będzie to fajne urozmaicenie do gry
 19. 1 punkt
  Hej AiRs, Tak więc nie za bardzo rozumiem czemu się ukrywasz, ale co do samego odwołania nie ma żadnego ale w kwestii reklamowania czy też innej formy zachęcania drugiego gracza do gry na serwerze konkurencyjnym. Nie ma żadnego wyjątku pod kątem pkt. regulaminu zakazującego takich działań i dotyczy to wszystkich kanałów komunikacji, które są w naszym zarządzaniu czyli obowiązuje je ów regulamin. Jeśli tak bardzo chciałeś reklamować mogłeś to robić na prywatnej Facebooka czy innego zewnętrznego komunikatora, żebym chociaż tego nie widział, bo nie reklama to nie tylko publiczne działania lecz każda forma zmierzające do wiadomego celu. Nie tłumacz się proszę jak polityk udając, że jest jakakolwiek forma wyjątku od zasady, że podanie drugiej osobie IP konkurencji to nie reklama i dla twojej informacji nie wiem skąd wyciągasz jakiekolwiek wnioski na temat jakichkolwiek osób, bo nie ma w przypadku naszego serwera takiej sytuacji, że ktoś kto nie łamie regulaminu dostaje bana, bo ja go nie lubię czy ktoś z moderacji. Tobie natomiast wypada przypomnieć, że posiadanie bez dobrego powodu multikonta również jest zabronione przez nasze zasady, a przecież bana na głównym, ani tym chwilowo używanym trzecim koncie nie masz. Na koniec dodam, że te ostatnie zdania mnie już zmęczyły, bo nie ma znaczenia żadna z przesłanek, o których wspomniałeś. Nie, nie interesuje nas sprawa wspomnianej osoby. Nie, nie jest zabronione, ale jakakolwiek reklama z naturalnego powodu niezależnie od formy drugiego serwera MC jest reklamą. Nie, temat nie robi na nasz żadnego wrażenia i zainteresowania chociaż zachowania poniektórych osób są jednoznacznie nie na miejscu. Co natomiast do jakieś określeń co do wspólnych działań itp. męczy mnie już to, że nie potraficie rozmawiać z obiema stronami, a tylko zaczepiać na podstawie jednej nie dając w sumie wiary jakimkolwiek odpowiedziom drugiej. Tak chyba w sądzie sporów nie rozwiązują. Podsumowując bawi mnie już to całe wymyślanie kolejnych stwierdzeń na temat tej sprawy, które są często wyssane z palca. Nie podjąłem żadnego działania w stosunku do wspomnianej konkurencji, nie wypowiadałem się publicznie, ani w sumie za bardzo prywatnie na ten temat, a przede wszystkim nie wulgarnie i nawet po tych mocno chamskich oraz obraźliwych wypowiedziach/zachowaniach, które miałem okazje widzieć nie kiwnąłem palcem. Chociaż wielokrotnie mówiłem, że jak ktoś ma do mnie jakiś problem to może jak dorosły człowiek przyjść i pogadać, ale jakoś nikt nie skorzystał z tak prostego rozwiązania. Spokojnie ja nie banuje na wejściu za nick, albo podejrzenia. Dodam, że ty również z tego nie skorzystałeś tylko zapadłeś się po prostu chamsko pod ziemie udając w sumie nie wiem co, ale bardzo dojrzałe i honorowe to było odejście. Zresztą po co o tym wspominam przecież nie ważne czy bym zaczął publikować wiele faktów i dowodów w tej sprawie, aby udowodnić kto pod jakim kątem ma rację i tak bym został uznane za tego złego. Najpierw trzeba zmienić własne podejście do sprawy, a nie być zapatrzonym w nie wiem sam co, aby sprawiedliwie ocenić kogokolwiek. Tak więc odwołanie oddalam, a długość kary podtrzymuje dodatkowo z racji multikonta, ale dam ci prosty wybór. Możesz po prostu grać na swoim prawdziwym koncie, chyba że się wstydzisz bana tam w każdym razie nie masz. Jeśli masz natomiast jakiekolwiek ale w sprawie tego, że to wcale nie ty to już bardzo mądrym było twoje przyznanie się w postaci zdania w tym temacie ile to już tutaj grasz posiadając nowiutkie konto na forum nienawiązujące do żadnego stałego gracza. Logi serwer również sprawdziliśmy więc ani Just, ani Spysoon nie są zapewne przypadkowo osobami o tym samym IP wchodzącymi zaraz po wyjściu jednego z tych kont. Dorzucam jeszcze log tej całej jak to ująłeś wcale NIE reklamy.
 20. 1 punkt
  szkodziu

  Mini eventy - III Licytacja 13.04 19:00

  Była dziś zaciekła walka, szczęścia mało w tym było Elytra poszła za sześciocyfrową kwotę. Gratulacje!
 21. 1 punkt
  sync667

  Snapshot'y!

  Dobrze będzie tego trzeba w MC sporej ilości różnorodności i najlepiej tej bardziej znaczącej, a nie drobnicy. Więc nowe moby jakieś mechaniki wytwarzania itp. to jedyna droga do odświeżania gry i stworzenia nowych powodów dla graczy. Widać to po modach.
 22. 1 punkt
  Filippexo

  Mini eventy - I Quiz 23.03 19:00

  Z przyjemnością informuję, że graczami, którzy wykazali się największą wiedzą i refleksem podczas Quizu, są szkodziu oraz jahumen. Gratuluję!
 23. 1 punkt
  Filippexo

  Mini eventy - I Quiz 23.03 19:00

  Cześć, Następnym eventem z cyklu mini eventów będzie Quiz Craftlandzki, który poprowadzi nasz Operator Lord_Vaker. Quiz polegał będzie na udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytania z wiedzy ogólnej, jak także z wiedzy na temat naszego serwera. Przygotowaliśmy dla was 110 pytań, które są punktowane, 10 z tych pytań to pytania specjalne, za które można zdobyć unikatowe przedmioty, jednak te pytania nie dają punktów. Osoba, która zdobędzie największą ilość punktów za udzielenie poprawnych odpowiedzi wygrywa 5000 craftylionów. Przewidzieliśmy również nagrody pocieszenia za zajęcie 2 i 3 miejsca w postaci 3000 i 1500 craftylionów. Odpowiedzi na pytania będziecie udzielać na czacie serwera. Zapraszam!
 24. 1 punkt
 25. 1 punkt
  Pieroshky

  Szalom

  Bry wszystkim Tym, co mnie znaja - siemanko. Tym, co pierwszy raz maja te watpliwa przyjemnosc - witam. Jutro zawine z pracy myszke do laptopa i bede grac, takze do zobaczenia na serwerze. Troche szkoda mojego obsydianowego bunkra, ale mysle, ze da sie go zmartwychwstac na tej edycji
 26. 1 punkt
  Filippexo

  Mini eventy - II Wędkarstwo 16.03 19:00

  Cześć, Zapraszam was na drugi już na tej edycji, event wędkarki. Jedyne czego potrzebujecie, to przyjść o właściwej godzinie, z uśmiechem na twarzy. Pamiętajcie, żeby mieć puste eq, będzie wygodniej. (udostępnię wam enderchesta). Dostępny będzie również /warp event oraz /warp spawn. Do zobaczenia! 
 27. 1 punkt
  BuraczekMacol

  Parros

  Parros - miasto w którym zawsze dużo się dzieje. Miasto otwarte dla wszystkich. Stolica Unii Miast Parros. Ze względu na brak możliwości edycji tematów na forum po jakimś czasie istnienia oraz możliwości współpracy w tworzeniu dokumentów za pomocą serwisu Dokumenty Google, właśnie w nim będą publikowane informacje o Parros. Tutaj jest link to dokumentu, z którego będą linki do innych dokumentów opisujących sprawy Parros (m. in. listy, kronika): https://docs.google.com/document/d/11xAcz-aqH78keR-JQ8iv5bic8FE6u98V50cRR1DLZYg/edit?usp=sharing Zapraszam do dyskusji na temat Parros (głównie związanych ze wszystkim pod tym linkiem) pod tym tematem Dla informacji Unii Miast Parros powstanie oddzielny temat w przyszłości.
 28. 1 punkt
  sync667

  Zapowiedź Update 3.2.0

  Co do mapy to na pewno będzie ogrom zmian w tej maści, ale jesteśmy tutaj uwiązani oczekiwaniem na aktualizacje odpowiednich pluginów. Plusem jest fakt, że już powoli ruszyły w końcu updaty kodu i na pewno bliżej niż dalej do celu.
 29. 1 punkt
  Kika ;3

  PRZYJĘTE: Podanie na stanowisko administracji

  Jakim nickiem posługujesz się w grze? Kikakaj Czy posiadasz premium? Tak Korzystasz z komunikatorów głosowych? Korzystam tylko z discorda, mogę się dostosować do innych komunikatorów jeśli jest potrzeba Dlaczego chcesz do nas dołączyć? Zaczęłam swoją przygodę na craftlandii na drugiej edycji, gdzie potrafiłam dobrze się bawić wraz z moją przyjaciółką, która niestety już teraz nie gra . Craftlandia była moim pierwszym serwerem na którym spędziłam tyle czasu, jak i na drugiej edycji tak i na tej. Poznałam tutaj wiele różnych ludzi, a że jest nabór na nowych operatorów to czemu by nie spróbować swoich sił w administracji? :D Czy posiadasz już jakieś doświadczenie na podobnych stanowiskach? Niestety nie, wcześniej nie miałam okazji by zostać kimś wyżej niż gracz, ale kiedyś może być w końcu ten pierwszy raz! :D Dużo nasłuchałam się od innych, już Starszych operatorów na craftlandii o byciu operatorem, niekiedy można zauważyć operatorów w akcji! Czyż nie fajnie by było pomagać innym graczom? Miło jest pomagać komuś, tym bardziej jeśli można i ma się chęci do pomagania Opowiedz nam coś o sobie oraz twoich zainteresowaniach, abyśmy mogli Cię lepiej poznać: Zacznijmy od tego, że naprawdę lubię tworzyć nowe rzeczy i pomysły, a minecraft umożliwia mi bawienie się w architekta. Za rok, gdy pójdę na studia mam zamiar iść na kierunek Kryminologii z psychologią, już teraz mam kursy związane z kryminologią. Można powiedzieć, że administracja to taka policja, też pilnuje porządku nie? A że mam zamiar pracować w niedalekiej przyszłości w pracy związanej z policją, to myślę, że idealnie bym się wpasowała w tych szeregach Uwielbiam koty, więc gdy wyjdę na swoje mam nadzieję, że będę mogła zapewnić dom wielu bezdomnym zwierzętom, one też powinny poczuć choć trochę miłości:) Oprócz tego, chyba mogę powiedzieć, że to właśnie dzięki Craftlandii zawdzięczam 5-letnią przyjaźń z moją przyjaciółką, z którą mam w planach spotkać się po raz pierwszy w tym roku. I tak, to właśnie tutaj, na tym serwerze spotkałyśmy się wirtualnie po raz pierwszy :D Gdybym nigdy nie postanowiła wejść na ten serwer na pewno nie poznałabym jej i moje życie stałoby się puste, a tak zyskałam przyjaciółkę na długie lata! Za dzieciaka brzdąkałam na gitarze lecz to nie była moja liga i przeniosłam się na pianinko, lecz miałam swoje wzloty i upadki i na razie znów zrobiłam długą przerwę. Dodam, że ostatnio pracowałam na Craftlandii nad pewnym projektem, a mianowicie zatopionym miastem! Projekt jest świeży, ale już udało mi się zatopić wyspę! Teraz tylko wybudować budynki, które zdążyły się już rozpaść. Oczywiście nie zabraknie ukrytych smaczków:) Ile czasu tygodniowo przewidujesz poświęcać na rozgrywkę? Sądząc po moim miejscu w topce w czasie, myślę, że dużo :D Zazwyczaj jestem po szkole, wieczorami. Co chciałbyś zmienić/ulepszyć, czy też wprowadzić na serwerze, albo może jaki według ciebie kierunek rozwoju powinniśmy obrać? Można by tu wymyślać niestworzone rzeczy lecz wiem, że nie wszystko niestety jest możliwe. Mój pomysł jest taki by na spawnie zrobić małe stanowiska + małe cuboidy na nich, by gracze mogli otwierać tam skrzynki i sprzedawać swoje towary (np. jedzenie, surowce, rzadkie bloki etc.). Myślę, że to byłby dobry pomysł gdyż każdy miałby swoje stanowisko, jeśli by zapłacił pewną kwotę, dodałoby to hmm.. coś nowego do serwera :D Myślałam też nad labiryntem, który mógłby być np. pod spawnem i każdy kto by go przeszedł miałby jakąś nagrodę. Jako iż uwielbiam takie tajemnicze rzeczy i różne zagadki, mogłoby się stworzyć jakąś fabułę i do tego każdy gracz, który przejdzie przez wszystkie zadania mógłby też coś dostawać, tyle że to by nie było tak na godzinkę czy dwie, historia mogłaby być wymyślana na bieżąco, a nawet skończyć się dopiero podczas końca tej edycji, lub ciągnąc się aż do następnej! (Czyli napraaaaaawdę dłuuuuugo! :D) Mam nadzieję, że wszystko się zgadza, dziękuje za wysłuchanie :D
 30. 1 punkt
  Krawcowa00

  cz.2 problem z logowaniem z 9 lutego

  Kochane i musimy czekać... nie ma bata tak, czy inaczej, ale postaram się sprawdzić na innym łączu, w drugim domu podepne przez kabel internet i sprawdzę, czy to aby faktycznie nie wina tego internetu mojego obecnego...
 31. 1 punkt
  Alexis111111

  PRZYJĘTE: Podanie na stanowisko administracji

  Świetne zgłoszenie! Życzę powodzenia Kika!!
 32. 1 punkt
  Filippexo

  Ocena serwera / propozycja zmian

  Dzięki za temat i opinie, zawsze są mile widziane. Wydaje mi się, że opisujesz nieco na wyrost, niektóre aspekty serwera, takie jak systemów homów czy podróżowania po mapie. Craftlandia z założenia jest serwerem freebuild + survival. Nie bez powodu piszę, że to survival. Należy pamiętać o tym, że grając w rozgrywkę dla pojedynczego gracza nie ma tych wszystkich udogodnień, bo nie ma wcale komend. Serwer i tak daje graczom ułatwienia w postaci np kolei. Wolimy, żeby serwer pozostał możliwie jak najwierniejszym odzwierciedleniem oryginalnej rozgrywki. Oczywiście, można dodawać wiele dodatkowych elementów, lecz czy nie o to chodzi, żeby doświadczenie było możliwie oryginalne? Szmery, bajery są na 95% serwerów. A gdzie klasyka? No właśnie tutaj, stawiamy na nią tak samo jak i na rozwój naszej społeczności. I to jest nasz atut.
 33. 1 punkt
  ugforg

  Ocena serwera / propozycja zmian

  Drogi kolego. Dopiero co zacząłeś grę na serwerze. Polecałbym najpierw trochę tu pograć i zobaczyć jak nasza nowa craftlandzka społeczność funkcjonuje Wcale nie jest tak że każdy boi się wyściubić nosa poza swój domek, a gracze handlują między sobą i często odwiedzają się wzajemnie. System kolei i wszechobecny ocean bardzo ułatwiają bezpieczne podróże. Jeśli mimo to boisz się śmierci, postaraj się o diaksowy set w prot 4 plus buty z feather falling i problem rozwiązany. Jak obierzesz to jako priorytet to spokojnie w 1-2 dni będziesz odpowiednio wyekwipowany. A co do portali do netheru to są zablokowane nie bez powodu Z resztą co będę pisał... Pograj najpierw i zobacz jak jest tu naprawdę
 34. 1 punkt
  Inersoz

  cz.2 problem z logowaniem z 9 lutego

  HAHA słońce to zazwyczaj mój tekst, ja chyba też kolo 8 lutego więc może w tym odstępie czasu się rypło coś ale inni nie zgłaszają problemów .
 35. 1 punkt
  bobby

  Problem z dołaczeniem na serwer

  Jak w tytule. Kilka razy uruchamiałem ponownie launcher i dalej to samo. Sprawdzałem na innych wersjach minecrafta.
 36. 1 punkt
  Nataha_asfalt

  Prosba o dodanie na serwer :D

  Witam, Chcialbym poprosi o dodanie na serwer, Jestem z Ukrainy, interesuje mnie historia i polityka. Na serwer zaprosil mnie BuraczekMacol, Moj nik: Natacha_Asfalt
 37. 1 punkt
  sync667

  Problem z dołaczeniem na serwer

  Komunikat informuje o tym, że najpewniej próbujesz łączyć się z naszym serwerem nickiem premium, który albo nie należy do ciebie, albo musisz przelogować się w launcherze.
 38. 1 punkt
  Filippexo

  walentynki.png

 39. 1 punkt
  Problem ROZWIĄZANY. Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, proszę założyć nowy temat. Wszelkie uzasadnione rady, uwagi, pretensje etc. proszę kierować do mnie poprzez Prywatną Wiadomość.
 40. 1 punkt
  sync667

  ROZWIĄZANY: [Skarga] Skradziono głowę smoka

  Hymm bardzo ciekawy powód, a raczej komiczny. Narzędzia o których wspominasz nie służą żadnej inwigilacji, bo serwer mc to chyba trochę słabe miejsce na rzucanie takimi określeniami. Poza tym chyba każdy gracz od dawna wie, że na serwerze śledzony jest każdy ruch istotny z punktu widzenia działania serwera i nic ten fakt, w życiu kogokolwiek nie zmienia. Co do czasu odnalezienia tego faktu to było dokładnie 60 sekund, a jedynie czasowo nie było to tak pilne, żeby robić to natychmiast.
 41. 1 punkt
  Problem jest znany i będzie analizowany
 42. 1 punkt
  BuraczekMacol

  Mini eventy - I Walka PVP 26.01 19:00

  Tak jak wczoraj powiedzieliśmy na czacie w Parros zbudujemy arenę PVP. Potrzebujemy do tego wielu surowców więc chciałbym bardzo poprosić o nie, bo sami raczej nie damy rady ich wszystkich zdobyć. Potrzebne nam będzie: Cut Sandstone: 172 staki + 18; Stonebrick Stairs: 5 staków; Cobblestone Wall: 1 stak + 12; Stone Slab: 2 staki; Spruce Log: 10 staków + 58; Spruce Stairs: 1 stack + 8; Spruce Planks: 2 stack +59; Spruce Slab: 4 staki + 56; Spruce Fance: 2 staki +28; Smooth Stone: 24; Cobblestone: 3 staki + 56; White Terracotta: 20 staków + 35 (ale tu chyba wyjdzie trochę mniej, oddamy); Obsidian: 2 staki; Sandstone Slab: 2 staki + 12; Purpur Slab: 20.
 43. 1 punkt
  peliaknek22

  Siemanko gracze craftlandii

  Siemka Poszukiwałem serwera z klimatem starych dobrych surwiwalowych serwerów oraz przyjemną atmosferą, tak trafiłem tutaj. Od razu moją uwagę przykuła strona która jest bardzo dobrze zrobiona oraz mechanika tworzenia miast. Dlatego też bardzo chciałbym móc zagrać na serwerze i aby tego dokonać najpierw się wam przedstawię :) Jestem Oscar (tak przez c)Mam 16 lat Bardzo lubię poznawać nowych ludzi w czym mi pomaga spokojny temperament i dosyć sympatyczny charakter chociaż nie zawsze wszystkim dogadzam swoim specyficznym humorem.Osobiście interesuję się historią oraz bardzo lubię trekking, ale to raczej mało kogo interesuję. Minecraft jest jedną z moich ulubionych gier i uwielbiam dawać się ponieść wyobraźni podczas jej ogrywania.Niestety znudziło mi się wieczne koczowanie na singleplayerze i zdecydowałem się poszukać swojego miejsca wśród jakiejś minecraftowej społeczności.Mam nadzieję, że w jakikolwiek sposób zrobiłem dobre wrażenie i będziecie chcieli mnie przyjąć do waszego sześciennego świata Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku
 44. 1 punkt
  Filippexo

  Siemanko gracze craftlandii

  Hej Oscarze, fajnie, że napisałeś. Takie tematy jak ten aż miło się czyta, co niektórzy mogliby brać z ciebie przykład. Sam serwer raczej nawiązuje do klasyki minecrafta, bez szmerów bajerów, tak ja to się grało i 8 lat temu. Wbijaj!
 45. 1 punkt
  vlkodlak

  Wioska

  Z racji, że czuję się związany z tym serwerem chciałbym przedstawić kilka swoich konstrukcji w ramach projektu Wioska. Niestety zasady obecnej edycji serwera mi nie odpowiadają i zmuszony jestem budować w trybie single player. Może jest tutaj jeszcze jakaś osoba, która pamięta mój projekt z okolic 2012r roku, z pierwszej edycji serwera. Projekt jest w zasadzie ten sam, nie mając dostępu do starych projektów, wszystkie budynki stworzyłem od nowa. Przedstawione konstrukcje pewnie wyglądałyby odrobinę inaczej, bo większość społeczności pewnie korzysta z domyślnych tekstur. Tutaj, nie będąc ograniczony zacząłem projektować pod tekstury Conquest. Póki co wrzucam kilka screenów, które powinny oddać charakter projektu, a poniższy wątek, o ile w ogóle ktoś tu będzie zaglądał, planuje z czasem rozbudowywać o nowe screeny i obiekty związane z tym projektem. Pozdrawiam Vlkodlak
 46. 1 punkt
  Xsysiek

  [wniosek] Miasto pod górami

  Nasza historia Craftlandia 2.0 Pierwotnie mała drewniana osada została założona przez Olofaga. Po pewnym czasie do rozwijającego się miast przybyło dwóch jegomościów - Xsysiek i MarekMarcz44. Pierwszy z nich stwierdził, że czegoś tu brakuje, mianowicie 20-piętrowego wieżowca. Od tego momentu przylgnęła oficjalna nazwa "Miasto nad wodą". Z każdym dniem miasto rozwijało się coraz agresywniej, aż osiągnęło rozmiary 700x450 klocków (stan tuż przed końcem 2. edycji). W budowie opieraliśmy się na stylu art deco oraz stylu nowoczesnym europejskim. Powstały dwa najwyższe budynki na Craftlandii (193 klocki)(Eureka i Madison) oraz powstał budynek o największej kubaturze na CL (Fisher). W mieście znajdował się rynek, dworzec, przystań, filharmonia, sklepy z centrum handlowym, był rozwijany system metra (nieukończony) oraz wiele innych obiektów. Screeny z edycji 2.0 Mapa z 2014 (brak aktualniejszej) Craftlandia 3.0 Pewnej gwieździstej nocy w podróż w poszukiwaniu idealnego miejsca pod budowę nowego miasta wybrało się trzech kanciastych ojców założycieli: Olofag, Xsysiek i MarekMarcz44. Spakowali swój cały dobytek, wzięli najlepsze narzędzia i wsiedli w małe drewniane łódeczki (też kanciaste, jak wszystko dookoła). Płynąc przez oceany, rzeki, idąc przez bezkresną pustynie i znów płynąc, dotarli do celu. Stanęli na brzegu wyspy (gdzie jak się później okazało na wysokiej górze pod śniegiem rdzewieje Wuzek). Wspięli się na jeden ze szczytów okalających wyspę by zejść po jego drugiej stronie i tak idąc, idąc i dalej idąc Xsysiek wypowiedział te wspaniałe słowa, które zapoczątkowały budowę Miasta pod górami: „dobra, tutaj”. Od tego dnia ich łopaty, kilofy i kanciaste ręce nie potrafią się zatrzymać skupiając się na budowie Miasta. Obecnie posiadamy farmę z wszystkimi obecnie dostępnymi roślinami, fermę owiec, bydła i kur wraz z stajnią. Posiadamy magazyn (w przyszłości automatyczny). O podstawowe dobra nikt się nie musi martwić. Screeny z obecnej edycji: Obecna mapa: Mieszkańcy oraz ich funkcje: olofag - burmiszcz, główny budowniczy, załatwi wszystko Xsysiek - viceburmiszcz, budowniczy i drwal, specjalista od handlu MarekMarcz44 - miejski dekorator i poszukiwacz skarbów, ma nosa do drogocennych kruszców Kikakaj - farmerka i poszukiwacz skarbów, wierny kompan każdej przygody Lloyd123419 - farmer, nadgorliwy człowiek widmo Alexis11111 - brak funkcji, kumpela Kikakaj Zusia - brak funkcji, kumpela Kikakaj Julka814 - farmerka, wierna służbistka i równacz terenu Stawwwi - miejski dekorator i drwal, człowiek wykończeniowiec Przyszłe budynki i obiekty: Arena pvp Filharmonia oraz Opera, Muzeum Minecrafta, Tor wyścigowy, Strzelnica i wiele, wiele innych...
 47. 1 punkt
  sastek

  Podanie o stanowisko w administracji

  Jakim nickiem posługujesz się w grze? Sastek. Czy posiadasz premium? Tak. Korzystasz z komunikatorów głosowych? Korzystam pasywnie ;-) mogę na takowy wejść posłuchać co tam gadacie, ale z racji posiadania małego człeka pod dachem, nie bardzo korzystam z mikrofonu, gdyż ululanie go to czasem naprawdę duże wyzwanie ;-) Dlaczego chcesz do nas dołączyć? Bo lubię pomagać innym (niewinnym) duszom :-) oraz chciałbym pomóc w rozwoju serwera, który pozostał w mojej głowie mimo upływu czasu. Czy posiadasz już jakieś doświadczenie na podobnych stanowiskach? Jedyne moje doświadczenie to OP/SOP na tym serwerze. Opowiedz nam coś o sobie oraz twoich zainteresowaniach, abyśmy mogli Cię lepiej poznać: Hmm, dawno mnie tu nie było i nawet nie wiecie jak bardzo pozmieniał się mój skromny żywot :P Moją największą miłością (po za dwoma pięknymi kobietami, z którymi mieszkam) jest piłka nożna. Raz w tygodniu gram ze znajomymi na hali i w sumie ciężko mi sobie wyobrazić, że to mogłoby się skończyć. Z innych zainteresowań lubię pograć w przeróżne gry od strategi, po sportowe czy zręcznościowe bądź fpsy. W wolnych chwilach, jak najmniejsza z kobiet na mnie śpi, to oglądam seriale na Netflixie ;-) Ile czasu tygodniowo przewidujesz poświęcać na rozgrywkę? Ile czasu? W tygodniu głównie po 22, z około jednej do dwóch godzin, a w weekendy to różnie, ale myślę, że trochę więcej niż w tygodniu :-) Co chciałbyś zmienić/ulepszyć, czy też wprowadzić na serwerze, albo może jaki według ciebie kierunek rozwoju powinniśmy obrać? Czy coś chciałbym zmienić/ulepszyć? Chyba nie, z moich obserwacji, serwer idzie w podobnym kierunku co kiedyś proponowałem, co mi bardzo pasuje :D jedyną rzecz jaką może bym dodał to więcej i 'mocniejsze' (wyższe) poziomy zaklinania przedmiotów i może jakieś dodatkowe bonusy/ekstra umiejętności za zdobycie konkretnych poziomów w profesjach. I chyba tyle. Jak by mi coś przyszło do głowy dam znać :-) Dziękuję za uwagę, i miłego dnia/nocy czy co tam chcecie :-)
 48. 1 punkt
  gusia1998

  Wielkie Otwarcie III Edycji Serwera!

  Noo! Super Będę na pewno(:
 49. 1 punkt
  sync667

  Wielkie Otwarcie III Edycji Serwera!

  Ciekawostka! Wspominaliśmy o udostępnieniu starych map w trybie obserwacji. Będzie to jak najbardziej dodane, lecz aby nie było tak nudno dostęp do nich będzie możliwy dopiero po odszukaniu przez graczy miejsca zwanego "Craftlandzkimi Katakumbami", gdzie również znajdziecie coś równie ciekawego jak portale na wspomniane mapy
 50. 1 punkt
  _Norbi99_

  Wielkie Otwarcie III Edycji Serwera!

  Coo ja patrze
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
×
×
 • Dodaj nową pozycję...