• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Event w Podzamczu!

Event wojna

Witajcie! Tym razem mamy dla was coś specjalnego. Tego jeszcze nie było. Event na kompletnie nowym poziomie. Zapraszam do tradycyjnego przestudiowania lektury przygotowanej przez organizatorów, miasto Podzamcze.

Przygotowaliśmy dla was zupełnie nowy event!

Będzie on polegać na walce dwóch drużyn o podziemną twierdzę. Bitwa odbędzie się 24 sierpnia o godzinie 19:00.

 

Zapisy i zasady przydziału do drużyny
Zapisywać się możecie do dnia 23 sierpnia do godziny 17:00 w tym temacie według nastepującego wzoru: Zapisuję się <nick>.

Jeżeli macie chęć bycia w drużynie z daną osobą to proszę o zapisywanie się zbiorowo (podajecie nicki po przecinku). Proszę nie zapisywać się w grupach większych niż 4 osoby. Wszyscy zapisani gracze zostaną podzieleni na dwie drużyny (czerwonych i niebieskich), których składy opublikuję dzień przed eventem. Osoby niezapisane także mogą wziąć udział w evencie ale muszą liczyć się z tym, że to one jako pierwsze będą przekierowywane do wybranej przez organizatora drużyny w celu zbalansowania rozgrywki.

 

Początek eventu
Po wpisaniu komendy /event zostaniecie teleportowani do poniższego pomieszczenia.

Podział na drużyny

Tutaj Waszym zadaniem będzie stanąć po stronie pomieszczenia oznaczonej kolorem drużyny do której zostaliście przydzieleni. Osoby niezapisane ustawiają się gdzie chcą. Następnie wysunie się barierka oddzielająca od siebie drużyny. Wtedy przy pomocy teleportowania zostaną dokonane poprawki w składach drużyn tak aby w obu bojówkach było w przybliżeniu tyle samo osób. Potem poszczególni członkowie drużyn będą przepuszczani do następnego pomieszczenia gdzie dokonają wyboru klasy spośród trzech: łucznika, wojownika, alchemika. Na koniec przejdziecie do korytarza w którym poczekacie na początek rundy.

 

Bitwa
Celem drużyny atakującej jest zdobyć i utrzymać punkt kontrolny wewnątrz zamku.

Punkt kontrolny

Czas przez który punkt musi być utrzymywany wyznaczają lampy rozmieszczone w pomieszczeniu, w którym się ten punkt znajduje (po zgaśnięciu wszystkich drużyna atakująca wygrywa). Aby dostać się do punktu kontrolnego napastnicy muszą sforsować bramę zewnętrzną, dostać się na mury schodami w wierzy a następnie wejść do głównego budynku fortecy. Po drodze będą napotykać zamknięte bramy i drzwi, które muszą wyważyć. Aby tego dokonać gracz musi utrzymać się przez kilkanaście sekund na płytce naciskowej umieszczonej przed drzwiami lub bramą (w przypadku bramy będzie to kilka płytek). Wszystkie płytki do wyważania są oznaczone położonym pod nimi nerherrackiem.

Event podzamcze

Drużyna broniąca, aby wygrać, musi utrzymać zamek przez 10 minut (czas może ulec zmianie).

 

Śmierć
Każdy gracz, który zginie, może ponownie wpisać /event i powrócić do rozgrywki. Zostanie on wtedy ponownie przydzielony do swojej drużyny, wybierze klasę i dołączy do bitwy.

Jeżeli powracający uczestnik jest obrońcą, musi dodatkowo przebiec długi tunel do zamku co opóźni jego przybycie na mury. Ten zabieg ma na celu zrównoważenie rozgrywki.

 

Zasady i kary
Nie można używać własnego ekwipunku podczas eventu. Za nieprzestrzeganie tego zakazu uczestnik zostanie wydalony z pola bitwy i wykluczony z eventu.

Za próby oszukania automatu do wydawania przedmiotów uczestnik otrzyma bana na 10 minut.

 

Więc wszystko jasne. Takiej bitwy Craftlandia jeszcze nie widziała. Zapraszamy wszystkich serdecznie i liczymy, że będziecie się świetnie bawić. Do zobaczenia na serwerze! Warto przyjść :)

Mapa serwera