• Discord zaprasza!

  Hej, aktualnie po krótkiej lecz jednoznacznej dyskusji na forum odnośnie wyboru rozwiązania głosowego. Wszyscy zgodnie wypowiedzieli się za Discordem. Dlatego też pragnę poinformować, że od dzisiaj zapraszamy Was na nasz serwer Discord, który...

  więcej
 •  
 • Craftlandia 3.0 – Co dalej?

  Wszyscy na pewno czekacie z niecierpliwością na jakiekolwiek informacje na temat serwera. Nareszcie nadszedł ten czas kiedy coś zaczyna się dziać. Nim opiszę co planujemy, oddam głos Mariuszowi, który w kilku zdaniach chciałby się z Wami...

  więcej
 •  
 • Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej

Drobne zmiany w pluginie teleportacji

Cały czas poprawiam i ulepszam nasze pluginy. Tym razem dodałem drobne usprawnienia do pluginu odpowiedzialnego za teleportowanie.

Zmiany są drobne ale jednak istotne. Przede wszystkim, jeżeli nie mamy ustawionego teleportu i zginiemy to, tak jak do tej pory, zostaniemy teleportowani w losowe miejsce strefy w której zginęliśmy. Jednak od teraz, będzie to nie dalej niż 1000 kratek od miejsca śmierci!

To z pewnością znacznie ułatwi Wam dotarcie do miejsca gdzie zginęliście i odzyskanie rzeczy oraz doświadczenia. Jednak w niektórych przypadkach takie właściwości pluginu mogłyby być krzywdzące dla osób, które już założyły sobie prywatny punkt teleportacji. Na przykład podczas bardzo dalekiej wyprawy, w przypadku śmierci, bardziej opłacałoby się teleportować w losowy punkt mapy ale blisko miejsca gdzie zginęliśmy niż być teleportowanym na drugi koniec mapy, do naszego łóżka.

Wybór strategii pozostawiam Wam ponieważ wprowadziłem nową komendę, /usundom. Po jej użyciu punkt teleportacji jest kasowany i plugin działa dla nas tak jakbyśmy tego punktu nigdy nie ustawiali. Korzystanie z komendy, tak jak ustawianie punktu teleportacji, nie wiąże się z żadnymi kosztami. Przy wywołaniu tej komendy nie zmienia się także punkt na który wskazuje nasz kompas (czyli nadal będzie wskazywał nasze łóżko lub miejsce śmierci). Komendy można użyć w dowolnym miejscu mapy.

Dostałem informację (nie miałem jeszcze okazji sprawdzić), że gdy jesteśmy w łódce (zapewne tyczy się wszystkich pojazdów) i wpiszemy komendę /dom to doświadczenie zostanie nam zabrane ale nie będziemy teleportowani. Jeszcze dzisiaj uporam się z tym problemem. Na razie wysiadajcie z pojazdów przed próbą teleportacji.

Mapa serwera