• Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej
 •  
 • Konkurs na mapę eventową przedłużony

  Kto śledzi nasz kanał YouTube ten wie, że konkurs ogłoszony w lutym został przedłużony do połowy kwietnia. Kto chce poznać więcej szczegółów oraz obejrzeć film dokładnie wyjaśniający wszystkie zasady konkursy ten niech zajrzy do środka tego...

  więcej
 •  
 • Flagi są już do Waszej dyspozycji

  Po wielu zapowiedziach nareszcie mogę napisać, że od teraz możecie sami definiować właściwości swoich terenów chronionych (tzw. flagi). Kolejny duży postęp w rozwoju serwera :-) Mały wstęp dla osób, które nie wiedzą o czym mowa. Każdy teren...

  więcej

Zmiany, ulepszenia etc.

Dzisiaj wprowadziłem na serwer kilka drobnych zmian i opcji. Nie są to zmiany duże ale każdy szczegół jest istotny dla rozwoju serwera. Polecam przeczytać cały wpis, te wiadomości mogą Wam się przydać :)

Najpierw skupmy się na nowych graczach. Nie ma już jednego punktu spawnu. Teraz każdy gracz, wchodząc pierwszy raz na serwer, jest teleportowany w losowe miejsce mapy. W jego ekwipunku, oprócz podstawowych rzeczy takich jak jedzenie, kilof, skórzany ubiór itd. znajduje się również książka w której opisane są podstawowe zasady naszego serwera. To powinno zmniejszyć ilość pytań typu “Jak grać?!”.

Po wpisaniu komendy /strefy dostajemy krótką instrukcję co to są strefy, czym się różnią itp. Komenda /strefa NUMER (NUMER to oczywiście numer strefy, 1, 2 lub 3) teleportuje nas w losowe miejsce wybranej strefy. Taka teleportacja nic nas nie kosztuje i możemy jej użyć raz na 10 minut.

Chcesz sprawdzić w jakiej aktualnie strefie się znajdujesz? Użyj komendy /strefa (bez żadnych dodatkowych argumentów w komendzie).

Wprowadziłem nasz autorski plugin do ogłoszeń na czacie. Znacie ten mechanizm z poprzedniej wersji serwera, przed resetem. Dzięki tym komunikatom nowi gracze szybciej poznają panujące u nas zasady.

Udało się już przenieść kilka projektów. Biorąc pod uwagę trudność umówienia się na konkretny termin, trudność dogadania dokładnego miejsca itd. to jestem zadowolony z tego jak to przebiega :)

Oczekujcie w ten weekend kolejnych nowości!