• Jesteśmy na 1.8!

  Minecraf 1.8

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej
 •  
 • Konkurs na mapę eventową przedłużony

  Konkurs na mapę eventową trwa!

  Kto śledzi nasz kanał YouTube ten wie, że konkurs ogłoszony w lutym został przedłużony do połowy kwietnia. Kto chce poznać więcej szczegółów oraz obejrzeć film dokładnie wyjaśniający wszystkie zasady konkursy ten niech zajrzy do środka tego...

  więcej
 •  
 • Flagi są już do Waszej dyspozycji

  Minecraft flagi

  Po wielu zapowiedziach nareszcie mogę napisać, że od teraz możecie sami definiować właściwości swoich terenów chronionych (tzw. flagi). Kolejny duży postęp w rozwoju serwera :-) Mały wstęp dla osób, które nie wiedzą o czym mowa. Każdy teren...

  więcej

Zapowiedź wielkich zmian

Jak część z Was już wie, od dłuższego czasu przygotowujemy się do wprowadzenia dużych zmian na serwerze. Wielkimi krokami nadchodzi tzw. reset czyli wymiana map. Przy tej okazji, reorganizacji ulegnie większość rzeczy związanych z rozgrywką na craftlandii.

Nowy serwer

Opisane tutaj szczegóły są prawie pewne. Zostawiamy jednak sobie możliwość zmian. Być może wymyślimy coś jeszcze lepszego, być może Wy, drodzy gracze, podsuniecie nam ciekawe pomysły.

Krótko mówiąc, chcielibyśmy wrócić do korzeni Minecrafta. Rezygnujemy z koncepcji wielu osobnych map. Zostaną dwie, w tym jedna ogromna. Dość powiedzieć, że przejście z jej jednego końca na drugi zajmie kilka godzin, chociaż nad jej konkretnymi rozmiarami jeszcze się zastanawiamy. Mapy będą miały za to bardzo urozmaicony teren. Przygotowujemy kilkadziesiąt różnych biomów, niektóre prezentujemy w tej wiadomości na screenach. Nowością będzie także podział na trzy strefy:

 • bez mobów i bez PVP
 • z mobami ale bez PVP
 • z mobami i z PVP

Każdy gracz sam wybierze sobie tryb rozgrywki. Miejsca starczy na pewno dla wszystkich :)

Wiele wskazuje na to, że craftlandia.pl nie będzie miała głównego miasta. Bynajmniej nie dlatego, że nie chce nam się go przygotowywać :) Wolimy po prostu dać większą wolność graczom i umożliwić im tworzenie własnych miast, dostosowanych do jednego konkretnego stylu i osadzonych na konkretnych, tematycznych biomach (na przykład miasto typu western na rozległej prerii).

Rezygnujemy z komend do teleportacji. To zintegruje społeczności wokół miast, pozwoli im na lepszy rozwój a także nada większy sens wszelkim sojuszom oraz wojnom.

Mapa Kule, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem niestety nijak nie pasuje do nowej koncepcji serwera dlatego podjęliśmy trudną decyzję o jej usunięciu (w pewnym sensie :) ). Nie zostawimy Was jednak z pustymi rękami! Czytajcie dalej :)

Okres przejściowy

Każdy serwer, ogłaszając reset map, popada w okres stagnacji. Nic się nie dzieje, nikomu nie opłaca się budować, pozostaje tylko nerwowe oczekiwanie na nowości. Chcielibyśmy tego uniknąć :)

Od teraz macie trzy tygodnie aby stworzyć/dokończyć/ulepszyć swoje domy lub projekty. Po dwóch tygodniach uruchomimy głosowanie. Każdy będzie mógł zgłosić swoją budowlę a gracze w głosowaniu wyłonią kilkadziesiąt (konkretna liczba jest jeszcze do ustalenia) najlepszych, które zostaną przeniesione na nową mapę. Głosowanie potrwa tydzień i w tym czasie nadal można pracować nad swoimi projektami.

Właściciele trzech najpopularniejszych budowli (z największą liczbą oddanych głosów) otrzymają od nas nagrody pieniężne:

 • 100 zł za pierwsze miejsce
 • 60 zł za drugie miejsce
 • 30 zł za trzecie miejsce

Do konkursu będzie można zgłosić dosłownie wszystko. Od zwykłego domku po całe miasto. Nie ma żadnych ograniczeń co do wielkości ani ilości zgłoszonych projektów przez jednego gracza. Konkretne zasady zgłaszania, terminy itd. podamy wkrótce.

Po tym konkursie zostanie nam tydzień do przejścia na nową wersję serwera. W tym czasie będziemy skrupulatnie przenosić wybrane projekty natomiast gracze mogą przystąpić do ewentualnej rozbiórki swoich domostw bowiem każdy będzie mógł przenieść część swoich rzeczy na nową mapę. Na koniec przewidziana jest wielka zabawa. Pożegnanie będzie huczne i efektowne. Będzie między innymi możliwość zmiany swojej postaci w inne moby!

Nie zostaną natomiast przeniesione pieniądze jakie w tej chwili posiadacie. Te cyferki na Waszych kontach naprawdę szczęścia nie dają. Zainwestujcie wszystko co macie w ulepszenie Waszych projektów a na pewno uda Wam się znaleźć wśród szczęśliwców, których budowle przeniesiemy.

Co z kulami?

Kule, w takiej postaci w jakiej je w tej chwili wszyscy znamy, muszą zniknąć z naszego serwera. To jednak nie oznacza, że Wasza praca pójdzie w niepamięć. Kule, tak jak wszystkie inne projekty, mogą brać udział w wyżej opisanym konkursie, do czego gorąco Was zachęcamy! Znajdziesz się wśród wygranych, Twoja kula zostanie przeniesiona. Być może na nowej mapie nadal będzie można licytować kule, które będą regularnie dodawane. To jest jeszcze kwestia otwarta.

Wszyscy aktualni właściciele kul dostaną zwrot pieniędzy jakie wydali aby kulę wygrać w licytacji. Zwracamy tylko tyle ile kula kosztowała podczas licytacji! Co więcej, każdy gracz, który zgłosi taką chęć, otrzyma za darmo swoją własną kulę (do wyczerpania zapasów!). Właściciel kuli będzie mógł z nią zrobić co tylko chce i spróbować swoich sił w wielkim konkursie. O szczegółach rozdawania kul napiszemy wkrótce osobną wiadomość na forum, w dziale Kule.

Jak widzicie, nadchodzą duże zmiany. Mam nadzieję, że wykorzystacie ten czas, który pozostał nam do resetu na wzmożoną pracę nad realizacją swoich pomysłów. Chętnie wysłuchamy Waszych opinii o tym co zostało wyżej opisane.

Stwórzmy razem wspaniały serwer!

254 komentarzy

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz. Możesz prowadzić dyskusję także na forum.
 1. Zarkano pisze:

  Gram tu naprawdę krotko, ale wiadomość mnie zszokowała.
  Zastanawiam się, co z /drewno, cuboidami, czy ogółem tych miast.. jak to będzie wyglądało?
  A ludzie co robili Gastrie, Herodion..? Te miasta tez znikną, czy zostaną przeniesione?
  I kiedy to może nastąpić?

 2. pawelg1999 pisze:

  Szkoda że mapa się zmienia :unsure:. Dopiero co zacząłem na tym serwerze grę. Ale mam pytanie, ile itm. można będzie przenieść na nową mapę?

 3. Zarkano pisze:

  Drastyczne zmiany mocno uderzą w graczy. Mam nadzieję, że całość administracji dopilnuje, aby początek nowego serwera był przyjemny, bo przyznaje pomysł wydaje się dobry, ale ciekawe jak to wyjdzie po wprowadzeniu go w życie.

 4. Aragorn pisze:

  Trochę szkoda tego wszystkiego co każdy zbudował, ale zapowiada się bardzo ciekawie i mam nadzieję, że to będzie dobry krok.

 5. WoojtekPro pisze:

  Mmmm nice nie mogę się doczekać. Naprawdę fajnie to wymyśliliście :)

 6. Duduk pisze:

  Tak wiem że tu już nie gram, ale mam jedno pytanie - czy po resecie map itemy graczy zostaną usunięte?

 7. no własnie, co z itemami?

 8. Dostaniecie na przenosiny 1 (słownie jedną) podwójną skrzynię, do której możecie zabrać itemy na nowy start.

 9. pawelg1999 pisze:

  gdzie będą te skrzynie?

 10. Bo napisałeś go 2 razy. Pokażemy wam miejsce gdzie będziecie mogli zostawiać skrzynie z itemami, ale potem. Do przenosin jeszcze 3 tygodnie ;)

 11. Dolgerd_PL pisze:

  Jak sięo tym dowiedziałem to mało co z krzesła nie spadłem fatalnie ! Inni gracze trudzili się żeby mieć majątki kule, diaxy, euchantowane itemy a tu nic wszystko znika ?? wszystko trzeba zacząć od nowa to jakiś żart ? dzisiaj nie ma Prima Aprilis.

 12. MariuszT pisze:

  Oczywiście, że szkoda aktualnych map. Ciężko będzie się z nimi rozstać. Ale nieodzownym elementem każdego serwera MC są resety. Mało który serwer decyduje się na przenoszenie czegokolwiek więc doceńcie, że my przeniesiemy część projektów (które sami wybierzecie!) oraz pozwolimy Wam zabrać ze sobą trochę itemów.

  Prosiłbym wszystkich o dokładne czytanie, ze zrozumieniem. Jest napisane co z projektami, co z pieniędzmi, co z itemami itd.

  @Zarkano, wyraźnie jest napisane, że zostanie przeniesionych przynajmniej kilkadziesiąt rzeczy, które zdobędą najwięcej głosów w konkursie. Terminy też są podane.

  @pawelg1999, najprawdopodobniej będzie można zabrać ze sobą jedną podwójną skrzynię lub własne inventory. Myślimy nad rozwiązaniem technicznym. Jest jeszcze czas na podanie szczegółów.

  @Duduk, JajestemKarol, jak wyżej.

  @Dolgerdzik, bez obrazy ale naucz się czytać.

  PS
  Każdy serwer ma resety i zawsze jest narzekanie, że wszystko od nowa trzeba robić. U nas nie trzeba a i tak narzekacie. Nie dziwcie się, że nie będę takich głosów w ogóle brał pod uwagę.

 13. sastek pisze:

  dolgerd możesz zabrać ze sobą jedną podwójną skrzynie. Ja po części uważam, że to bardzo ciekawy i odważny pomysł, z drugiej będą 'obozy' w postaci mieszkańców danych miast. i założenie nowego będzie praktycznie niemożliwe przy takiej ilości ludzi grających na serwie :/

 14. Dolgerd_PL pisze:

  Mi to sięw ogule nie podoba ! ja osobiście np mam mase skrzyń zbroi diaxowych mieczy i innych wartościowych itemow. i co z tym przepadnie i całe starania też. Nie myślicie że to nie zamało ? 1 podwójna skrzynia..

 15. pawelg1999 pisze:

  pomyśl 1 stack diax wystarcza na cala taka skrzynie zbroi wiec zamiast zbroi przenieś ten stack diax który zajmie tylko 1 miejsce w skrzyni

 16. Co wyście zrobili z takim fajnym serwerem jaka była CL gdy na nią wchodziłem :(. Masakra...

  Ps. Wiecie co? Te wasze usuwanie postów jest żałosne...

 17. Dolgerd_PL pisze:

  Artur racja, przykra ale prawda katastrofa te zmiany.. a co do pawelg1999 pewel ja mam jakieś 10-20 zbroi diaxowych ulepszonych na ochrona 4 i ja mam je zostawić, ta jasne.

 18. pawelg1999 pisze:

   
  ap ropo bardziej mi się podoba pomysł ze skrzynią niż z eq ale jak chcecie.

 19. Dolgerd_PL pisze:

  ty dopiero zaczołeś gre na servie a ja wiesz ile pracowałem na to żeby tyle mieć itemow ? a teraz w du** bo można tylko 1 podwójną skrzynie zabrać..

 20. MinecartF1 pisze:

  zmiany musza kiedyś nadejść :) po jakimś czasie się to nudzi więc musi być w końcu coś nowego :)

 21. Czekolada pisze:

  A ja tam się ciesze :) Nowa Craftlandia z szansą dla nowych graczy

 22. A co ty będziesz robił z kilkunastoma setami diaxowych zbroi? Założysz je wszystkie na siebie?! Tak jak pisał Mariusz na każdym serwerze są resety, gdzie ludzie tracą cały swój majątek, aby docenić piękno gry w minecraft. Co z tego, że na koncie macie po parę milionów, wszystko możecie kupić? Tracicie wtedy sens gry...

 23. MariuszT pisze:

  Całe szczęście jest kilka głosów rozsądku. Przecież doskonale zdajecie sobie sprawę, że prędzej czy później musi nastąpić reset. Wiecie także jak to się odbywa. Wiecie, że zawsze zaczyna się od zera. Mimo to wymyśliliśmy konkurs dzięki któremu kreatywni gracze bez problemów zdołają przenieść swoje projekty na nową mapę. Przecież dotyczy to także kul na których tak Wam zależy. I jeszcze można pieniądze wygrać.

  Jak na razie najbardziej narzekają Ci, którzy już i tak nie grają lub są tak znudzeni grą, że nic im nie pasuje.

 24. Aragorn pisze:

  Prawie wszyscy użalali się, że chcą zmian, że to wszystko się im znudziło, więc zmieni się cały serwer

 25. Dokładnie, marudzicie cały czas, że nic się nie dzieje, a jak zaczyna się coś dziać to płacz, że zmiany...

 26. MariuszT pisze:

  Dokładnie tak jak napisał Aragorn :) Tylko te zmiany są bardziej przez nasze wewnętrzne przekonanie, że można zrobić coś fajniejszego, zaproponować graczom nietypowe, nowe rozwiązania. Mniej tym, że ktoś narzekał bo narzekali przeważnie stali krzykacze i ich nie sposób zadowolić.

  PS
  Korzystając z okazji. Artur (PanZnienawidzony), przestań zachowywać się jak rasowy troll. Nikt nie usuwa żadnych postów, przestań kłamać! Co trzeba mieć w głowie żeby oskarżać nas o usuwanie postów chociaż tego nie robimy a samemu usuwać komentarze innych do swojego statusu. Człowieku, co jest z Tobą nie tak?! Czemu się tak kompromitujesz?

 27. Mariusz, co jak co, ale posty Artura i innych osób krytykujących CL były ciągle usuwane. Narzekali na to, ale nic się nie zmieniło. Administracja (nie mówię, że Ty) wciąż usuwa posty.
  PS. Ale to usunięcie komentarza Blaze'a to hipokryzja -_-

 28. WoojtekPro pisze:

  Wy strasznie marudzicie ... Tak się napalaliście się na CL 2.0 i teraz tylko marudzicie ...


  Poza tym lepszy reset niż grief całego serva :/

 29. MariuszT pisze:

  Być może chłopaki coś usunęli ale na pewno nie było to nic nowego (w sensie jakiś nowy głos w dyskusji). Przecież nie pozwolimy aby jedna albo dwie osoby zaspamowały nam całe forum, wszędzie pisząc o tym samym. Każdy ma prawo do wypowiedzi ale nikt nie ma prawa do natarczywego narzucania swojego zdania innym. A oni nie znają umiaru. Po kilka tematów, po kilkadziesiąt wypowiedzi, kilkanaście statusów, do każdego przynajmniej kilka komentarzy. I wszystko to dlatego bo jeden z drugim odchodzą i muszą się dowartościować, zrobić z tego WYDARZENIE.

 30. Woojtek, z osób, które krytykują, tylko kilka podniecała się perspektywą nowej mapy. Reszcie było to obojętne.
  PS. Mariusz, posty były usuwane z aktywnych tematów - posty krytykujące CL.
  PPS. Nie przeczytałem o nowym głosie w dyskusji. Z tym się zgodzę, ale taki Duduk na przykład swoją opinię wyraził raz i został ocenzurowany.

 31. pawelg1999 pisze:

  Podsumowując:
  1. świat się zmienia ale itm. można przenieść (+)
  2. każdy teraz bedzie mial szanse zacząć od początku i pokazać swój prawdziwy talent, lecz utraci to nad czym kiedyś pracował (+/-)
  3. nowy świat będzie bardziej dopracowany (+)
  4. ilość itm. do przeniesienia jest określona [można zoptymalizować przenoszenie np. zamiast 4 stacki desek 1 stack drewna] (-)
  5. serwer zyska nowa społeczność przykładowo koledzy będą mieli domy obok siebie (+)
  6. NIE WOLNO BAC SIĘ TEGO CO NIEZNANE!!! (powiedzenie XD)

 32. pawelg1999 pisze:

  dobrze mówię co nie?

 33. pawelg1999 pisze:

  Dobra ja idę sortować itm. do przeniesienia XD.
  sory za lekki spam

 34. MariuszT pisze:

  Nie spieszcie się z tym wybieraniem itemów :) Jeszcze jest mnóstwo czasu. Skupcie się na wybudowaniu/dokończeniu swoich projektów. Trochę wysiłku i na pewno uda Wam się załapać na przenosiny :)

 35. no rzeczywiscie trochę narzekacie(rozumiem że macie stacki diaxów) ale to jest szansa dla nowych graczy(i tych, którzy zaczeli częsciej wchodzić ; ))
  @edit spóźniony post

 36. Ogryzek pisze:

  Co poniektórzy mnie już doszczętnie zniszczyli... Wy ciągle marudzicie! Najpierw, że na CL jest nudno i w ogóle nie chce się tu grać, a kiedy już przychodzą diametralne i naprawdę ciekawe zmiany, większości się to oczywiście nie podoba! Marudom nigdy się nie dogodzi -.-

 37. panek88 pisze:

  jeszcze sie takie nie urodzil co by wszystkim dogodzil

  ja powiem szczerze ze niektore żeczy z tego tez mi sie nie podobaja ale jestem jak najbardziej za nowa craftlandia bo uwazam iz bedzie duzo lepsza

 38. MrNarox pisze:

  Nie ma powodu do narzekania, na każdym serwerze kiedyś nadchodzi restart map. :)
  Pewnie dla wielu będzie to coś strasznego, ale uwierzcie mi, że na pewno nowa mapa będzie ciekawsza niż teraźniejsza i to jest chyba jednyne lekarstwo na powrót starych graczy (jak ja), czy przybycie nowych. Także nie ma się czego bać. :>

  Ps. Całkowicie Cię nie rozumiem Artur, jeżeli masz swój serwer to dbaj o niego, by był jak najlepszy. Ciągle pisanie o tym jak to kiedyś było dobrze, czy czepianie się o wszystko - nie wnosi nic dobrego. Swoje uwagi zostaw lepiej dla siebie.

 39. Julek_Romulek pisze:

  Nadszedł czas podsumowań, dobrze bo akurat zdążyłem odbudować Gastrię, bardzo się cieszę że coś się zmienia nie wiem czy na lepsze czas pokaże wtedy będziemy mogli o tym pogadać. W związku z okresem przenosin który trwa 3 tygodnie oraz rozpoczęciem głosowania chciałbym skorzystać z okazji i poprosić żeby nie głosowano na Gastrię oraz mojego robota z mapy głównej. Dowiedziałem się że na nowej mapie nie będę już budowniczym w związku z tym nie widzę dalszego sensu rozwijania tego projektu i rozwijania Gastrii jako miasta Role Play ponieważ plany jakie miałem związane z rozbudową portu bez creativa strasznie się wydłużą a i tak wielu graczy już długo czekało żeby dołączyć do Gastrii :(.
  Myślałem że budując tak ogromny projekt dla graczy którym miałem zapewnić dobrą zabawę, pokazałem swoje umiejętności budowania, prowadzenia tematu na forum, a czas jaki poświęciłem na rozwój projektu na Craftlandii niekiedy od rana do późnych godzin nocnych postawi mnie w gronie graczy zaufanych nie zamierzam być adminem i opem ale opcja budowniczego była odpowiednim nagrodzeniem mojej pracy i wierności dla serwera. W związku ze stratą tej opcji oświadczam oficjalnie że zamykam projekt budowy Portu templariuszy w Gastrii, proszę nie głosować na to miasto życzę sobie żeby znikło one wraz ze starymi mapami. przeniosę się tak jak inni gracze bez niczego do jednej skrzynki, ograniczę się tylko do zbudowania domku i zamieszkania w nim jako zwykły gracz. Julek Romulek nie będzie już budował żadnego nowego projektu nie mam na to czasu. Proszę o uszanowanie mojej decyzji oraz mojej ciężkiej pracy w połowie bez Creativa, proszę nie głosować na Gastrię i jej nie przenosić. To koniec Portu Templariuszy. Przepraszam wszystkich graczy których zawiodłem ale brak uznania mojej ciężkiej pracy i tylu godzin budowania ze strony administracji która pozbawi mnie budowniczego sprawiła że podjąłem taką decyzję myślałem że jestem postrzegany jako budowniczy i ktoś kto jest wizerunkiem dla Craftlandii ale się myliłem :(

 40. MariuszT pisze:

  Panek, chętnie wysłucham Twoich uwag. Te rozwiązania, które zaproponowaliśmy nie są jeszcze pewne na 100% i każda propozycja jest cenna. Kto wie, może wspólnie wymyślimy coś fajnego :)

  Julek, nikt na nowej mapie nie będzie miał trybu creative. Prosiłeś o przywrócenie tego trybu chociaż na chwilę. Dostałeś na wiele tygodni. Wystarczyłoby się zgłosić do konkursu i pewnie byś go nawet wygrał. Postulujesz od dawna aby serwer szedł w kierunku RP a sam nie możesz obejść się bez creative. Nie rozumiem Cię.

  Powtarzam, że nikt nie będzie miał creative na nowej mapie. Oczywiście oprócz administratorów co chyba jasne. Ten tryb to samo zło. Cała przyjemność z Minecrafta płynie z samodzielnego wydobywania i budowania. Creative psuje całą rozgrywkę. Drąży powoli od środka, niczym rak i prowadzi tylko do niezadowolenia bo wszystko mamy na wyciągnięcie ręki i przychodzi nam zbyt łatwo.

 41. Ogryzek, zrozum tych ludzi - większość tych narzekaczy gra już tutaj sporo czasu i strata większości tego, co zyskali przez cały czas grania im po prostu nie leży na rękę.
  Ja nie mówię, że te zmiany są złe - czas i gracze je ocenią, ja mam stosunek obojętny. Ale jestem przeciwko wielkim, gwałtownym zmianom. Rozumiem, wprowadzenie nowej mapy, rozumiem większość tych zmian. Ale lepiej byłoby to zrobić powoli i krok po kroku, niż za jednym zamachem. "Hej, wiecie co ? Zabierzemy całe wasze pieniądze, większość kul poślemy do śmietnika, zniszczymy większość waszej pracy i zniszczymy wam itemy (poza jedną skrzynią)" Nie dziwcie się, że ludzie się buntują...

 42. Zarkano pisze:

  "Tylko wtedy kiedy stracisz wszystko, jesteś wolny by robić wszystko".
  "Twój domek, to nie ty.. Ilość diaxów to też nie ty.. nawet Twoja enchantowane eq to nie jesteś ty.."

  To tylko gra. Doszedłeś do wirtualnego bogactwa? I co z tego. To tylko gra.
  Zdobywanie wszystkiego sprawiało Ci przyjemność? To dlaczego tego nie powtórzyć na nowej wersji serwera?
  To takie proste, a zarazem dla was skomplikowane. ("was" w sensie tych marudzących).
  Na początku nowej.. jak i pod koniec starej CL mogą być dziwne nastroje co do grania.. Dla mnie teraz wszystko nabrało smaczku, każdy walczy o ostatniego itema, o swoja działkę.. Klimat jest, ale nastroje mieszane. Mi taki smaczek się podoba. :)
  Ja jestem stanowczo za jeżeli chodzi o reset, mimo, ze bylem krótko, ale nazbierałem sobie niemały mająteczek.. Co z tego, że stracę? Odbuduje, nowy, lepszy.
  Nie przeżywam tego. A jedna podwójna skrzynia to, aż nadto! Wiecie ile można przedmiotów zmieścić? Mnóstwo.. Zacznijmy od tego, że żelazo, złoto, diaxy.. moża z 9 stacków zrobić jeden stack bloków żelaza! Który zamiast 9 zamie 1 miejsce. Zabierzcie nasiona, jajka zwierząt etc. Czyli to co wam ułatwi początek i dalszą gre. Drewna i kamieni nie brać.. znajdziecie. Zamiast zbroi.. zbierzcie tyle żelaza czy diaxów i to zabierzcie, nie cały set. Wiem, że jeszcze mnóstwo czasu, ale musiałem napisać, bo gracze przeżywają to jak nie wiem. Może to ich jakoś ostudzi.

  Swoją działkę zgłoszę do tego konkursu (ze względu, że jeden z Opów mnie pochwalił mocno, co podbudowało mnie), ale zgłoszę ją dla zasady.
  Nie będę namawiał do głosowania, chcę aby była oceniona obiektywnie. Jest mi to obojętne czy przejdzie na nową CL. Chcę, aby nowa CL, była bogata w ładne i klimatyczne miasta.

  Mam nadzieję, że gracze zrozumieją..

 43. Zarkano, jak sam zaznaczyłeś, jesteś tu krótko. Reset tobie nie przeszkadza, zrozumiałe. Ale wyobraź sobie gracza, który od pół roku starał się do czegoś dojść na tym serwie, niedawno mu się udało, i teraz co ? Wszystko straci. Pół roku w plecy. To nie jest dobry pomysł.

 44. MariuszT pisze:

  Blacklegionist, masz rację. Oczywiście takie zmiany są bolesne. Tylko na świecie są setki jeżeli nie tysiące serwerów, łącznie było na nich dziesiątki tysięcy resetów. I jeszcze nikt nigdzie nie wymyślił niczego lepszego. Zawsze to niestety kończy się zaczynaniem od początku.

  Jeszcze się zastanowimy ile będziemy przenosić itemów. Muszę się z tym przespać ;) Chętnie wysłucham propozycji, byleby były racjonalne i poparte argumentami.

 45. Zarkano pisze:

  Nie jest dla mnie bolesne nie ze względów, że jestem krótko.. Ale, że to jest wirtualny świat.
  Wirtualny. Jego nie ma. Te przedmioty, te "domki" to tylko zera i jedynki.. nic więcej.
  To chciałem przekazać. To tylko gra.

 46. Zaranko, ale czas i emocje w to wlane, są jak najbardziej prawdziwe...

 47. Dolgerd_PL pisze:

  Mam pytanie do MariuszaT czy jak ja np mam kule 50 i tam wszystkie itemy to mi jej nie usuniecie czy jak ?

 48. MariuszT pisze:

  Dolgerdzik, projekty, które zostaną wybrane w konkursie do przeniesienia zostaną przeniesione BEZ skrzyń. Aczkolwiek tak bardzo narzekacie na to zabieranie itemów, że jeszcze przemyślę tą kwestię.

 49. Dolgerd_PL pisze:

  Mariusz ja bym prosił o pomyślenie nad tym Zarkano tak jak black napisał a co z czasem poświęconym na zdobywanie tego ?

 50. Zarkano pisze:

  Emocje Ci ktoś zabiera? Pozostaną w Twoim serduszku -.-
  A czas? Myślisz, że jak zbudowałeś "coś", a teraz tego nie będzie to zmarnowany czas?
  Przecież sam fakt, że budowałeś to, to tak naprawdę strata czasu. Powtarzam to GRA. Tylko. Czy patrzyłeś na swój wirtualny dom jaki jest piękny? Nie, po prostu sie przyzwyczaiłeś do swoich klocków. I było Ci to obojętne.
  Zastanówcie się. Waszego prawdziwego domu nikt Wam nie zabiera.

  A co do itemów, jak nawet nie jest pewny Pan Mariusz.. To bym mu doradził, podwójna skrzynia + eq, chociaż to już stanowczo za dużo..

 51. Dolgerd_PL pisze:

  Taa jasne powtarzam ty dopiero zaczołeś gre tu a inni grają nawet od powstania serva... Zakład że jak byś tu grał od początku grał na tym servie to też ci by było żal itemow jakie masz i budowli.

 52. WoojtekPro pisze:

  Dolgerd nie marudź - jak nie chcesz grać to po prostu nie graj - spal wszystko w lawie i odejdź ...

 53. MariuszT pisze:

  Zarkano, Pan Mariusz jest pewny :P Ale skoro są narzekania to nie chcę nikogo uszczęśliwiać na siłę. W końcu cały czas powtarzam, że to gracze tworzą serwer. Z drugiej strony nie zawsze dobre dla serwera jest to czego chcą gracze (chociaż samym graczom trudno jest to zrozumieć i zaakceptować :) ) i wiele serwerów boleśnie się o tym przekonało. Przemyślę wszystkie za i przeciw.

 54. Tak tak Mariuszu nikt mi postów nie usuwa. Bardzo dziwne jest to, że zwykle jak wyraże własne zdanie i jest to zdanie raczej niepochlebne to bardzo dziwnym trafem post znika :D. Naprawdę jest to niezwykle dziwne.

  A co do ciebie Mariusz to nie chcę cię otwarcie atakować jednak ok 100% osób z którymi gadałem uważa, że ty tego serwera totalnie nie ogarniasz.

  Poza tym ten serwer ma duży problem jakim jest samowolka i nie szanowanie graczy. Nawet nasz największy fan, Dolgerd ma was w poważaniu...

 55. Dolgerd_PL pisze:

  Wojtek ty nie masz nic do stracenia na CL bo jesteś tak zwanym "biedakiem" nie masz takich itemów jak ja i inni gracze -_-

 56. classicgamer2 pisze:

  Dolgerd, zacznij wreszcie patrzeć realnie na świat- tak jak napisał Mariusz każdy początek jest końcem i na odwrót. Gram tu dłużej od Ciebie i szczerze to mam wylane na to gdzie się wszystkie moje rzeczy znajdą :) A wierz mi lub nie- nigdy nie zabrałem ANI JEDNEGO przedmiotu z trybu creative. Czas wziąć się w garść, zabrać kilof w rękę i zacząć kopać!

 57. WoojtekPro pisze:

  Sam jesteś biedak mam 20 skrzyń rzeczy ponieważ gram od maja i nie życzę sobię aby ktoś nazywał mnie biedakiem -_-

 58. classicgamer2 pisze:

  Artur- żeś się odezwał miszczu od serwerów i pan wszystkiego- jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to nic lepiej nie mów...

 59. Zarkano pisze:

  Dolgerd
  Czytałeś moje poprzednie posty?
  Bo widzę, że albo nie czytałeś, albo nie rozumiesz.
  Może masz bardzo mało lat i nie rozumiesz po prostu pewnych spraw.

 60. MariuszT pisze:

  Artur, pisz na temat. Moja odpowiedź na to co napisałeś:

  :-)


  Pozdrawiam

 61. Owszem. Mam naprawdę niewiele czasu poza obowiązkami szkolnymi/domowymi/(inne), więc siadanie sobie wieczorem przy komputerze i patrzenie, jak z jednego małego pokoiku wyrasta piękny zamek, który powstał w mojej głowie, było dość kojące. I teraz te zera i jedynki, nad którymi spędziłem sporo czasu idą do śmieci. Ja rozumiem, że to gra, ale gra, przy której dawało się upust kreatywności i tworzyło się, gra, która pozwalała stworzyć to, co ma się w wyobraźni. Jeśli, jak sam zauważyłeś, ta gra to strata czasu, to po co grasz ?
  A zresztą, jak to pisał Sapkowski - "Coś się kończy, coś zaczyna". Poczekamy, co z tego wyjdzie. Ale niszczenie tworów wyobraźni graczy jest pomysłem złym.

 62. MariuszT pisze:

  No właśnie nie chcemy niszczyć tego co zbudowali gracze. Oczywiście nie da się przenieść wszystkiego ale jest konkurs, można wszystko co się ma zainwestować teraz w budowanie i na pewno na tym nie stracicie :)

 63. Możecie nawet zyskać realną kasę za wasze budynki ;) Przestańcie marudzić!

 64. Dobra, ja już nie chcę się wypowiadać, bo to jak rąbać plastikowym młotkiem w kamień...
  Chce wam dać kilka rad-" NIE! My wiemy lepiej jesteśmy najlepsi" etc. Uwazacie mnie za idiote? Proszę bardzo, jeśli idiotą jest każdy kto wypowiada własne zdanie i nie jest za przeproszeniem przydupasem no to jestem idiotą. Róbcie jak uważacie, mnie się poprostu żal robi naprawdę fajnego serwera jakim KIEDYŚ była CL. Ja uważam, że powinniście zamiast robić coś takiego to powinno się serwer rozbudowywać powoli, co tydzień, dwa jakiś nowy budyneczek, nowe osiedle na stolicy. Robić eventy co jakiś czas. Poprostu dać graczom jakiś SENSOWNY POWÓD ŻEBY GRAĆ NA WASZYM SERWERZE!? No ale dobra... Róbcie jak uważacie.

  Możecie skasować spokojnie to konto...
  Mam nadzieje, że nie założe nowego.

 65. Uwazacie mnie za idiote?

  Mam odpowiedzieć szczerze?

 66. Zarkano pisze:

  Z kulami przesadziliście.. Chaos na serverze każdy chce.

 67. Ogryzek pisze:

  Artur... to co piszesz jest żałosne.
  Robisz awantury, które nazywasz "Swoim własnym zdaniem"
  Wytłuszczasz słowa w stylu "KIEDYŚ, SENSOWNY POWÓD" za przeproszeniem, cholera wie po co? Każdy umie czytać, a Ty niepotrzebnie chcesz zrobić swoją wypowiedź "Żywiołową"
  Ty chcesz nam dać kilka rad?! Zacznij je wreszcie dawać! Bo póki co, to wciąż tylko piszesz, że CL kiedyś było fajne, teraz jest bezsensu, to nie są rady.
  Plastikowym młoteczkiem możesz sam się rąbnąć, za taką bezczelność.
  Przytocz fragment, w którym robimy z Ciebie idiotę.
  Masz wybór. Albo dojrzejesz do tego, że to tylko głupia gra i spokojnie da się dorobić "Całego majątku" nawet w kilka dni, albo odejdź i zapomnij o dojrzewaniu.
  Ale nie pisz na ten temat wylewnych postów.

 68. Z kulami przesadziliście.. Chaos na serverze każdy chce.

  Powoli się to ogarnie...

 69. Creaft pisze:

  a ja tam Głosuję na Wioskę Smerfów xDDD
  Jak to mówią zmiany zawsze wychodzą na lepsze...
  Może tak będzie i z nami=z Craftlandią

 70. WoojtekPro pisze:

  Zamiast tu dyskutować postacie CL na nogi

 71. Dolgerd_PL pisze:

  a po co jest ten temat Woojtek ?!?!

 72. WoojtekPro pisze:

  Ja nie zabraniam dyskutować tylko chcę pobudować :)

 73. oas105 pisze:

  A kiedy te ,,wielkie zmiany nadejdą" ?

 74. Ogryzek pisze:

  Trzy tygodnie :)

 75. Zarkano pisze:

  Dlaczego serwer wyłączony?

  A o terminie było pisane.

 76. oas105 pisze:

  D: ale to szybko zleci :( co tam . a będą /drzewo i /piasek to było przdatne <3

  no wyłączony :[

 77. Artur taki wielki znawca, ale jak się mu zaproponuje stworzenie czegoś, w tym przypadku poza mc to po chwili go przerasta ;/
  Dałem ci plan, materiały do nauki, serwer do nauki i ty ok ok, a nagle wiadomość sorry nie mogę sprawy ... Weź ty się człowieku zastanów nad sobą.
  Usuwam czasami twoje posty, bo albo nie wnoszą nic do tematu albo dodatkowo prowadzą do kolejnej kłótni, sprzeczki ;/ i ty się dziwisz...

  Masz podobno swój serwer to co ty do .. jeszcze tu robisz ? zapomnij o tym adresie no chyba, że żyć bez niego nie możesz ?

 78. Dolgerd_PL pisze:

  Włączcie server ;/ chce się powoli pakować :D

 79. oas105 pisze:

  ja też

  serw właczony

 80. MrNarox pisze:

  Macie jakieś dwa tygodnie, więc spokojnie. ;>

 81. Rizuryan pisze:

  dla mnie to lipa bo po nie którzy mają z 20 skrzyni albo więcej powinno być więcej skrzyni min 5

 82. WoojtekPro pisze:

  Dobrze jest jak jest :)

 83. oas105 pisze:

  a poco to???

 84. Dolgerd_PL pisze:

  Ja myślę tak jak riz i powinno tak być mam nadzieje że admini podejmą taką decyzję.

 85. classicgamer2 pisze:

  Dolgerd- To ma być nowy początek a nie "ogrzewanie starego kotleta"... Po co robić wielkie zmiany, obejmujące i serwer, i graczy
  skoro wszystko co mieli zostanie tak samo? Mamy zacząć wszystko od nowa. Cieszmy się, że możemy cokolwiek zabrać z tego co już mamy- to jest jakiś pozytyw. A takich pozytywów będzie jeszcze wiele. Masz 3 tygodnie na zastanowienie się co najbardziej sobie cenisz i zabierz to ze sobą :) Reszta nie będzie Ci już potrzebna o czym sam się przekonasz po wyżej wspomnianych 3 tygodniach

 86. panek88 pisze:

  dokladnie 1 skrzynia podwojna to jeste mnostwo itemow a jak jeszcze dojdzie do tego eq to juz wogule... ja mam okolo 100 skrzyn pelnych i w ciagu 30 minut spakowalem to co mi sie przyda na nowy start w jedna podwojna skrzynie, takze uwierzcie mi ze mozna i skonczcie juz tak plakac i biadolic

 87. Czekolada pisze:

  Dokładnie po co robić wielkie zmiany skoro będziecir mieć to samo co przedtem ? Narzekacie , narzekacie a tak naprawdę nie powinniście dostać żadnej skrzynki za to co odstawiacie w tym temacie. Dolgerd rozumiem że masz wiele cennych rzeczy ale zastanów się mądrze nie tylko ty jesteś na tym serwerze i nie tylko ty masz parę cennych rzeczy , ale czy my się teraz wyżalamy?
  Nie.Są też nowi gracze , którzy chcą mieć nową szansę . Mogłeś się spodziewać że skoro widziałeś że będzie reset to chyba zrozumiałe że będzie to nowa craftlandia a nie nowo/stara .

 88. Duduk pisze:

  Jak dla mnie, to nie powinni dawać nawet tej jednej skrzynie... jednak nie ma to jak zacząć od nowa :) Może wtedy naet kilka osób powróciło by na serwer?

 89. sastek pisze:

  Jak dla mnie to za dużo i ta podwójna skrzynia... Pojedyncza by spokojnie wystarczyła. To ma być nowe, a nie jak pisał class 'ogrzewanie starego kotleta'. Ja osobiście uważam, że admini są bardzo uprzejmi skoro możemy cokolwiek przenieść. Mogli by zrobić tak, że podać tydzień wcześniej info, że restart map i tyle i mieć wszystkich w d*pie. I wtedy naprawdę nic, a nic by nikomu nie zostało i wszyscy byliby na tym samym etapie. Przy przenoszeniu w skrzyni dalej będą jakieś podziały na 'bogaczy' i 'biedaków' wśród, graczy ale zdecydowanie mniejsze.
  Jak dla mnie tutaj nie było sensu kopać surków bo nie było co z nimi zrobić za bardzo... Na targ się nie pójdzie, bo nikt nic nie chce kupić, wszyscy wszystko co mają sprzedają. Teraz jak dla mnie gospodarka nie istnieje. Jedyne po co mi kasa tutaj była to na kulę i po nic więcej!! Teraz jak dają za darmochę to już jej nie chce, bo to nie ma dla mnie frajdy. Jak dla mnie powinny być z góry narzucone określone ceny za coś w jakichś zakresach i do tego był przymus na targu, żeby każdy kto coś sprzedaje to też musiał skupować dany towar. Bo moim zdaniem to by spowodowało ruch kasy. Raz jesteś 'bogaczem', bo masz od groma kasy, a raz 'biedakiem', bo ktoś opchnął ci 100 diaxów. To tyle jeśli ode mnie o gospodarce.
  Dolgerd po co ci te wszystkie zbroje itd? wszystkich nie założysz na raz, a te co masz to pewnie tylko leżą w skrzyni i zbierają kurz. Lepiej byś zabrał kilofy enchantowane, by było Ci łatwiej wydobywać surki niż innym.
  Teraz pytanie do wszystkich:
  Zna ktoś jakiś serwer (nie nowy) który nigdy nie był restartowany?
  Popieram zarkano, to tylko gra. Stworzyłeś coś naprawdę fajnego? To zbuduj coś jeszcze lepszego od nowa.

 90. oas105 pisze:

  ja jestem gotowa i zwarta tylko poco jak 3 tygodnie mam czekać :[

 91. vlkodlak pisze:

  Na itemach i pieniądzach mi nie zależy, nie mam zamiaru brać ze sobą niczego. Niestety tego samego nie mogę powiedzieć o projekcie. Poświęciłem na niego wiele godzin pracy i mam nadzieję, że jeśli projekt nie przejdzie, będę miał możliwość otrzymania wycinka mapy z tym projektem.

 92. Jestem pewien, że przejdzie ;)

 93. Lukix pisze:

  A co ja mam powiedzieć? Jestem takiego samego zdania jak dolgerd. Conajmniej 3-4 skrzynki powinnY być do przeniesienia się. Chaos.

 94. panek88 pisze:

  widze ze wciaz nie rozumiecie ze ta 1 skrzynka to i tak jest duzo, ale widze ze nie potraficie docenic tego co administracja probuje wam dac nowego

 95. Lukix pisze:

  Panek ja rozumiem ze dla niektórych ta jedna skrzynka to dużo. Ale ja trochę tego mam. Nie chce brać całego swojego magazynu... Taki głupi to nie jestem...

 96. sastek pisze:

  lukix wymień co takiego masz cennego? masz pewnie ze 20 zbroi różnych, do tego pewnie ze 10, jak i nie więcej, mieczy, kilofów to pewnie z 30 i pewnie masz jeszcze ze 2 stacki diamentowych bloków, o żelaznych nie mówię bo nie chcę wiedzieć. I pewnie jeszcze masz od zaje**nia wełny. Zgadzam się z Tobą w zupełności potrzebujesz założyć te wszystkie pancerze naraz i nosić wszystkie miecze i kilofy przy sobie. A co!!

  No po prostu brak mi słów... Moim zdaniem admini powinni przy takich głosach zmniejszyć skrzynkę i tyle, albo ją skasować. Skoro nie potraficie docenić, że możecie wziąć ze sobą dokładnie 54 (!!!) przedmiotów. Tak jak pisałem wcześniej mogli by uprzedzić o zmianach tydzień wcześniej i nic dla nas (graczy CL) nie robić. Jest to z ich strony ukłon by każdy mógł zabrać ze sobą to co ma cennego w jego odczuciu. Mogli by równie dobrze nie przenosić żadnych projektów nic. Jedynie miasta RP. Widzę, że jesteście strasznie marudni. Chcecie zmian, a jak są to piszecie 'nie będę tu już grał. nie podoba mi się takie coś' itd. Ale ŻADEN z was nie zaproponował nic wcześniej, dosłownie NIC. Siedzieliście na du*ach i pierdzieliście w stołek. Cieszyliście swoimi kulami i diamentami. Dział propozycje od dawna siedział nie używany (nie licząc dwóch tematów). I żaden z was dwóch (dolgerd i lukix) nie wypowiedzieliście się w moim temacie. Ale jak by weszły te kary w życie to pierwsi byście podnieśli raban, że czegoś takiego nie chcecie itd. Jak już chcecie zmian to bądźcie konsekwentni, a nie zachowujecie się jak dzieci którym, zabrano stare zabawki. Admini dają wam nowe zabawki, coś nowego czego jeszcze nie widzieliście na oczy, a wy już to krytykujecie, bo nie i już. Gratuluję dojrzałości.

  i małe sprostowanie jak ktoś przypadkiem by mnie opacznie zrozumiał:
  Nie mówię, że macie całować i padać przed administracją na kola za tą skrzynkę, ale okazać odrobinę wdzięczności. Bo teraz pokazujecie jak wielce jesteście obrażeni na nich za to, że cokolwiek dla nas graczy robią.

 97. panek88 pisze:

  wiesz ze tez wolalbym wiecej ze soba zabrac, ale zabieram tyle ile mozna a reszte (np. Diaxowe eq i narzedzia poprostu spale) zostawiam bo zabieram tylko bardzo niezbedne zeczy ktore pozwola mi lagodniejszy start na nowej i duzo lepszej mapie

 98. MistrzYPL pisze:

  Jak dla mnie po restarcie każdy z graczy powinien mieć czyste konto i dumnie zacząć coś nowego, takie jest życie.

  P.S.
  Nie dajcie się zwariować, materializm jest zły :P

  P.S.2.
  W jakim czasie można spodziewać się tematu zgłaszania projektów, które mają przetrwać "nowy początek"?

 99. Aragorn pisze:

  To i tak nadeszło by prędzej, czy później. Dobra nawet ta skrzynią. Pamiętajcie, że mogliśmy wogóle jej nie dostać  :)

 100. Z tematem spokojnie... dajemy wam czas na dokonczenie ;)

 101. sastek pisze:

  Mam pytanie:
  ile będzie miast RolePlay na nowej mapie? Bo z tego co mi wiadomo jest teraz jedno - Herodion. Bo Gastrii nie będzie, a Nikosis pewnie też zrezygnuje.

 102. MariuszT pisze:

  Będzie tyle ile przeniesiemy/zbudujecie. Nikosis... A zresztą niech Nikosis sam napisze co uważa o nowych zmianach, nie będę się za niego wypowiadał.

 103. Szenn pisze:

  Herodion Wymiata !! :D

 104. Lukix pisze:

  No dobra. jakos Upchne to w 54 dziurki. ;) chociazkto wie..

 105. WoojtekPro pisze:

  Za marudzenie was NIKT nic nie powinien zabrać. Dasz komuś palec - weźmie całą rękę

 106. MariuszT pisze:

  Przede wszystkim na razie nic nie wywalajcie, nic nie niszczcie. Jest jeszcze dużo czasu, dyskusja cały czas trwa, drobne zmiany są jeszcze możliwe. Nie róbcie niczego czego potem będziecie mogli żałować :)

 107. Szenn pisze:

  hmmm......

 108. panek88 pisze:

  heh.... a niektorzy juz sie praktycznie wszystkiego wyzbyli :D

 109. pawelg1999 pisze:

  Mariusz takie 1 pytanko bo jak dla mnie to ja mogę nawet spalić swój dom i itemy (dom już spaliłem :) ), ale jeśli byśmy przenosili już jakieś itm. to ile i jak? Nie pośpieszam nikogo ale porostu chce się dowiedzieć.

  PS. z tymi kulami to w sumie... i tak są sztuczne biomy więc może jakiś "kulisty" biom tez byście zrobili, przykładowo kopuły podwodne albo jakieś latające kule w stylu "UFO".

 110. DziwneDni pisze:

  Jedno pytanie - czy będzie możliwość tworzenia pustelni ? W sensie czy zamiast tworzenia w kilka osób miasta z cuboidem, będzie możliwość dostania sredniej wielkości cuboidu gdzieś pośrodku niczego ?

 111. Lukix pisze:

  fajnie by bylo gdyby mozna bylo zabrac chociaz 3 skrzynki...

 112. Dolgerd_PL pisze:

  No dlatego odchodze :) Bo to nie ma sensu jeśli można wziąść tylko 1 podwójną.

 113. panek88 pisze:

  Lukix daj se juz na luz bo tylko dla ciebie i dolgerda to nie pasuje a kazdy jakos sie do tego dostosowuje i nie marudzi tak jak wym a sa gracze ktorzy graja tu dluzej od was i maja wiecej itemow

  Lukix daj se juz na luz bo tylko dla ciebie i dolgerda to nie pasuje a kazdy jakos sie do tego dostosowuje i nie marudzi tak jak wym a sa gracze ktorzy graja tu dluzej od was i maja wiecej itemow


  P.S.
  pozatym nie wiem jak Wy ale gram tu bardziej dla towarzystwa i znajomych niz dla itemow i kasy

 114. Zarkano pisze:

  Ech.. Ci gracze.
  Ja nie decyduje, ale pustelnia, to zły pomysł. Jeden gracz dostałby i cała reszta będzie chciała również.

 115. WoojtekPro pisze:

  Wy tylko narzekać potraficie. To ma być nowy start - cieszcie się że wogóle można coś przenieść...

  Dolgerd jak nie chcesz grać - NIKT ci nie każe

 116. MistrzYPL pisze:

  @Dolgredzik bez obrazy ale strasza maruda jesteś, po co się żalisz co kilka minut w każdym temacie? Odejdź i oszczędź nam nam czytania twych gorzkich żali..

 117. Szenn pisze:

  Mariusz można tylko ze sobą zabrać 2 podwójne skrzynie ?

 118. sastek pisze:

  szenn jedną podwójna ;)

 119. JEDNĄ 1! J-E-D-N-Ą

 120. Dolgerd_PL pisze:

  sastek ty tu nie grasz tyle co ja i nie masz tyle itemków -_-

  Kilka - K-I-L-K-A

 121. Ja mam cały wielgachny magazyn, kto był w podziemiach kuli 2 ten wie jaki, pełen itemów i spokojnie z całym swoim bogactwem zmieściłem się w jednej skrzyni. Powinniśmy nie dać wam żadnej możliwości przenoszenia tak jak na większości serwerów.

 122. Lukix pisze:

  K-I-L-K-A! Przecież sami mówicie każdy ma prawo do swojego zdania... A Wojtek jakbyś grał 6 miesięcy i był by reset to tez byś tak maridzil więc nie marudz.. -_-

 123. Zarkano pisze:

  Szczerze pomyśleć.. to gracz zabierze nasiona tego co ma, czyli powiedzmy wszystkiego. Potem weźmie.. Najlepsze narzędzia, enchantowy stoł, a do tego jajka zwierząt.
  I co, ma odbudowany cały swój majątek użyteczny, cała farmę i hodowlę. Co z tego wynika, że znowu ma swój stary dom. Dlatego skrzynia jakakolwiek podwójna czy pojedyncza to dużo. A co z graczami biednymi? Bez szans na jajka zwierząt..? Muszą się dostosować do monopolu tych co mają.

  Wszystko wyjdzie w praniu :)

 124. Dolgerd_PL pisze:

  Boże... Blaze nie rozumiesz że jesteś SOPem i nie musisz mieć praktycznie żadnych itemow ? w każdej chwili mogą ci dać np GM lub budowniczego a jak by nie dalii to i tak możesz zaglądać do wszystkich skrzyń i latać -_- i nie wspomne o budowaniu gdzie chcesz nawet bez cubba.

 125. pawelg1999 pisze:

  ja w sumie się bym cieszył niezależnie ile bym przeniósł, ale jak mamy tylu marudów :P bez obrazy, to może niech admini zrobią coś "ala" portal między nowym a starym światem przykładowo na te 3 tygodnie i pozwolą przenieść tyle itm. ile kto chce a potem portal i stary świat skasują. NIE MÓWIĘ ŻE TO DOBRY POMYSŁ!!! (było by to niesprawiedliwe dla nowych graczy)

 126. Zarkano pisze:

  Czy jakis OP, SOP etc. kradnie? Nie. To, że może zaglądać do skrzyń to nie znaczy, że ma majątek.
  A GM nie wykorzystuje, do swoich własnych upodobań, prawda?

 127. pawelg1999 pisze:

  dolgerdzik to nieprawda ponieważ regulamin mu tego zabrania, on jest po to żeby pomagać, anie żeby kraść i grieafować, jeśli nawet mógłby to robić to po co?

 128. MistrzYPL pisze:

  @Dolgerdzik im wiecej czytam Twoich postów tym bardziej nabieram przekonania że głowa pusta, nie oczerniaj innych jeśli nie masz na to żadnych dowodów, gdybym był modem to już bym cię zasypał ostrzeżeniami...na szczęście nie jestem. Tyle Ci się nie podoba, że mógłbyś jakieś opowiadanie napisać, co Cię trzyma ? Czemu nie zmienisz serwera?

 129. pawelg1999 pisze:

  Blaze szacun jak ty to znosisz zrobie ci pomnik na swoim serwie :P i mariuszowi oczywiście tez :D (ogólnie w podzięce wszystkim adminą tego serwa)

  i sorka za lekki spam :P

 130. Zarkano pisze:

  Najlepsze jest to, że Dolgerd przyznał, że rezygnuje, odchodzi z serwera. Po co ta dyskusja, więc...?

 131. pawelg1999 pisze:

  zgadzam sie z mistrzem

 132. pawelg1999 pisze:

  Ta część forum przejdzie do historii :P

 133. Dolgerd_PL pisze:

  No wow bo jeśli to się nie zmieni to odejde ;p

 134. pawelg1999 pisze:

  Kurde już 133 komentarzy W 2 albo 3 DNI :P

 135. Zarkano pisze:

  Pawelg1999 nic nie wnosisz do tematu.

  Dolgerd, czy te itemy są najważniejsze w Minecraft?

 136. WoojtekPro pisze:

  Lukix zamknij się :/

  Jak nie umiesz liczyć to gram prawie 6 mies. (8 dni brakuje) więc mi tu nie mów że mam mało rzeczy i jestem biedny. Zmieściłem się do jednej skrzyni i jak twoje posty mają być na takim poziomie to lepiej ich nie pisz -_-

 137. sastek pisze:

  No i co z tego? no proszę wymień wszystkim co takiego potrzebujesz zabrać ze sobą.

 138. WoojtekPro pisze:

  I nikt do gry tutaj cię nie zmusza Dolgerd

  Ja zabrałem stack glowa jajka spawnujące , ksiązki , bloki cennych rzeczy, diaxy, zegarek , zloto , brodawki i rzeczy na farme

  Woda i mleko jeszcze :D

 139. pawelg1999 pisze:

  zarkano przepraszam cie za ten lekki spam, ale zobacz ile już napisałem komentarzy. A pyzatym możesz do mnie mówić pawelg :P

 140. WoojtekPro pisze:

  I mi to w 100 % mi wystarczy do pełni szczęścia :)

 141. Zarkano pisze:

  Zegarek? Strata miejsca :)

 142. WoojtekPro pisze:

  Zegarek trzymam do 1.4 bo sobie taki fajny z ramkami zrobię :)

  I macie fotkę :

  [attachment=679:2012-09-24_19.10.12.png]

  Co do miecza i hełmu - prezenty. Prezentów się nie wyrzuca

 143. Dolgerd_PL pisze:

  Gdzie diaxy :D ?

 144. WoojtekPro pisze:

  Sprzedałem żeby jajka zwierząt kupić :D

  I resztę zostawiam na starej (3 staki)

 145. Zarkano pisze:

  Mam te same prezenty :)

  A szmaragd zamien w bloki zyskasz dużo miejsca.
  A zegarka nie można sobie zrobić już w nowym świecie?

 146. Dolgerd_PL pisze:

  a czy kasa będzie ta co teraz mamy czy jakaś inna-wszyscy będą mieli po równo ?

 147. WoojtekPro pisze:

  Czytaj ze zrozumieniem - reset pieniędzy

  Cenne rady zarkano :D

  Co do zegarka dostałem w prezencie :D

 148. Zarkano pisze:

  Stół do enchantu też zapomniałeś. Co bardziej sie opłaca jajka krów czy owiec? Bo nie stać mnie na dwa gatunki ;)

 149. Dolgerd_PL pisze:

  Ja myślę że krów bo masz z nich mięsko i skóre na np zbroje :) a z owiec tylko wełne jako budulec
  Zapomniałem dodać że mleczko ale szybszy był woojtek ;d

 150. WoojtekPro pisze:

  1*skórę
  2.Bierz mućki :D

  Będe po mleko przychodzil :D

 151. Zarkano pisze:

  Skórę raczej na książki niż zbroje. Ale, owce się bardziej opłaca budulce są w cenie zawsze.

 152. WoojtekPro pisze:

  To po co pytasz ? :)

 153. Dolgerd_PL pisze:

  To ty decydujesz to twoja kasa ja i woojtek tylko doradzamy.

 154. Zarkano pisze:

  Chyba, że znajdę kogoś do paktu. Na nowym świecie wymienimy małe owieczki za małe krówki :)

 155. WoojtekPro pisze:

  To ja moge wziasc krowy a ty owce :)

 156. Zarkano pisze:

  Ok, to zgoda :)

 157. WoojtekPro pisze:

  To idę do sklepu :)
  Ja krowy ty owce :)

 158. Zarkano pisze:

  Zgadza się , ja owce przyjąłem :)

  Nie bierz krow! Bierz krowy grzybne ! :D

 159. WoojtekPro pisze:

  Za późno :D

 160. KakssPL pisze:

  Nie czytałem połowy postów, więc mogę się powtarzać. Moje idee
  1. Więcej miast na na mapie co były działki i nie pamiętem jej nazwy ;p były by mniejsze i były by różnie tematyki której się trzaba stosować.
  2. co miesięczny reset surwiwala i blokada na tworzenie /dom'u na nim.
  Teraz na kompa :D

 161. Od kwietnia gram na serwerze. Z małymi przerwami wychodzi około 5 miesięcy. Uwierzcie mi w ciągu mojej gry na craftlandi zebrałem naprawdę mnóstwo surowców i pieniędzy. I wiecie co? Nie daje mi żadnego szczęścia samo posiadanie. Dorobiłem się majątku w craftlandzkiej walucie, kupiłem 4 kule. Pierwszą oddałem na serwer, drugą oddałem Syncowi, który potem przekazał ją CatX, trzecią dostał Masta, a czwarta została dla mnie. Z około 2 milionów, które przeszły przez moje ręce zostało mi już znacznie mniej. I nie mówię wam tego, aby się chwalić. Chcę wam uświadomić, że samo posiadanie nie daje żadnej radości. Co ja bym zrobił z czterema kulami i milionem na koncie? Większą wartość dla mnie miało to jak Masta się cieszył gdy dostał upragnioną kulę.

  Diaxów mam mnóstwo, wszystkich innych surowców też. I nie mam jak ich wykorzystać. Dlatego rozdawałem surowce i często pieniądze, aby niektóre osoby mogły się dorobić. Zastanówcie się wreszcie! A jak nie pomoże walnijcie łepetyną w ścianę. Na co wam 20 setów zbroi, 1000 skrzyń surowców i parę milionów na koncie? Co wy z tym zrobicie? Gdyby to chociaż wam było potrzebne do budowy jakiegoś projektu czy czegoś innego. Ale nie. Wy zbieracie dla samego zbierania i nie czerpiecie z minecrafta już żadnej przyjemności...

  A co do tego co powiedziałeś Dolgerd to sprawiłeś mi przykrość. Myślałem, że wszyscy na serwerze wiedzą, że jestem uczciwy, jeśli natomiast macie inne zdanie to smutne. Nie wiem czemu łączysz to z moim stanowiskiem SOPa. Nigdy, powtarzam NIGDY nie zabrałem nic nikomu ze skrzyni, a to że czasami kliknę i spojrzę co tam trzymacie to tylko z powodu mojej wrodzonej ciekawości. A jeśli chodzi o tryb creative to dostawałem go zazwyczaj kiedy budowałem dla was eventy, albo pomagałem Synowi, lub Tomkowi. Żaden z przedmiotów z creative'a nie zagościł u mnie w skrzyni.

 162. Dolgerd_PL pisze:

  Spokojnie, nie chciałem ci sprawić przykrości i nie wiedziałem że tak to odbierzesz ;/ Jeśli cię to uraziło to zwracam honor i przepraszam.

 163. KakssPL pisze:

  Blaze górą!!! A przy okazji to granie od zera z jakimś starterem to to co lubię w serwerach.

 164. Aragorn pisze:

  Wtedy gra w minecrafta nabiera sensu. Czy to tak fajnie mòc sobie kupić co się chce? Znowu wszyscy wystartujemy z mniej więcej równych pozycji :) Wtedy ta gra nabiera sensu...

 165. Creaft pisze:

  Dziwne pytanko ale czy każdy MOD,OP,SOP, dostaną rangę Gracz?

 166. Dolgerd_PL pisze:

  ja myślę że na 100% będziecie dalej OPami MODami i SOPami ;)

 167. Szenn pisze:

  nic nie będzie zmienione w administracji :)

 168. Ogryzek pisze:

  I chwała Syncowi za to

  Blaze <','<) Na nadal jestem strasznie szczęśliwy z upragnionej kuli :)!

 169. Julek_Romulek pisze:

  Interesuje mnie rejon mapy z mobami ale bez PVP. Mam kilka pytań do administracji.
  Na jaki kawałek ziemi mogę liczyć w tym rejonie?
  Czy będzie to objęte cuboidem?
  Jakie warunki muszę spełnić aby dostać konkretny rozmiar działki np: 500x500 klocków?
  Czy muszę opisywać znowu projekt?
  Czy zbudowanie projektu portu starczy aby uwierzyć w moje zdolności i zwolni mnie z opisywania kolejnego projektu?
  Proszę administrację o odpowiedz na te parę pytań, są to dla mnie istotne informacje ponieważ chciałbym przygotować się do osiedlenia w tym rejonie mapy.
  Co do konkretów tym razem będę bardziej wstrzemięźliwy i chwilowo nie zdradzę nowych planów budowlanych żeby znowu nie było zżynania moich pomysłów. Jeżeli dostanę ziemię po budowę i uda się wam odszukać ten rejon to ludzie których cenię będą mieli szansę zaistnieć w moich tajemniczych planach.

 170. Ogryzek pisze:

  Brzmisz trochę, jakbyś się pysznił.
  Zasady dotyczą każdego gracza jednakowo, co znaczy, że będziesz musiał pisać zgłoszenie o projekt od początku.
  "Na jaki kawałek ziemi w tym rejonie mogę liczyć?" - Według mnie, za taką postawę - na żaden
  Jakie warunki musisz spełnić? Stricte określony termin, rzetelność i wszystko to, co powinno zawierać zgłoszenie projektu.
  "Czy zbudowanie projektu portu starczy aby uwierzyć w moje zdolności i zwolni mnie z opisywania kolejnego projektu?" - Nie, nie zwolni

 171. Nikosis pisze:

  Jak dla mnie to piszecie ciągle o jednym i tym samym, marudzicie i zamiast spytać się Mariusza lub innego Administratora o jakieś inne aspekty nowych map i systemu gry wy kłócicie się wzajemnie jak baby na targu o ilość skrzynek. Cieszcie się że macie jedną dużą niż jedną małą albo że ogólnie jakąś macie. Wiem że każdy chciałby wziąć na start wszystkie skrzynie i od razu wymiotować kasą i świecić złotą du... ale nie o to chodzi w resecie. Mariusz zrobił między innymi ten reset map po to aby rozpocząć nową gospodarkę serwera, która była do tej pory? Jaka była? Ogólnie była, skoro wszyscy wszystko mieli?

  Moje Pytania co do Administracji Craftlandii są następujące i proszę o odpowiedź osoby które są zaangażowane w zmiany i wiedzą o 100% wiarygodnych informacjach, osoby drugorzędne niech nawet nie próbują pisać i zmyślać:

  1. Co będzie z sklepem serwerowym, czy takowy zniknie, czy może zostanie zmodernizowany i ulepszony. Skoro ma być nadal waluta, to w takim razie co z sklepem? Zostawicie Gospodarkę Użytkownikom i handel między nimi czy może zmodyfikujecie sklep jako drobny dodatek dla graczy którzy nie mają praktyki w handlu.

  2. Skoro wszystkie mapy znikną to co się stanie z Drewno i Piasek? Będziemy zmuszeni ścinać i kopać wszystko na Survivalu? Czy może będzie to jakoś wklepane na mapę survival bez osobnego TP? Jeżeli znikną te mapy to czy jest przewidziana duża ilość tych materiałów na mapach?

  3. Czy mapa Kopalniana będzie resetowana co jakiś czas w celu uniknięcia zastoju w materiałach?

  4. Czy na nowej Mapie podzielonej na 3 strefy będą jakieś działki wydzielone czy każdy będzie mógł osiedlić się gdzie chce podając tylko zakres Cuboida? Czy będą jakieś limity w Cuboidzie?

  5. Mam rozumieć że budować można się na tej mapie z 3 strefami gdzie znajdują się różne biomy tak? Jeżeli będę chciał osiedlić się w biomie kwiatowym i będzie mi przeszkadzał przy budowie kwiatek to czy będę mógł go ściąć? Czy jest przewidziany jakiś limit w niszczeniu powłoki zewnętrznej biomów?

  6. Jeżeli chodzi o miasta. Będą jakieś zasady które trzeba będzie spełnić aby stworzyć miasto, osiedle, wioskę, fort itp? Jakaś ilość ludzi?

  7. Czy najlepsze miasta dostaną wreszcie własne działy do przejrzystego prowadzenia tematów?

  Czy to takie trudne drodzy użytkownicy napisać kilka istotnych pytań na temat nowości? Zamiast pisać od 2 dni o skrzynkach i kłócić się ze sobą jak banda nie ogarów?

  A teraz Kwestia mojej budowy na Craftlandii, wiem nie zbudowałem do tej pory nic poważnego co mogłoby wyglądać jak miasto, planowałem wybudować coś wielkiego Mariusz to widział jak budowałem, nastał jednak mały problem odnośnie GameMode zostanie on mi i innym odebrany co wiąże się z dużym opóźnieniem budowy tak wielkiego miasta jakiego dla was przewidziałem. Mimo to postaram się budować starannie i na czas nowe miasto które będę w stanie wybudować bez problemów, będzie to całkowicie inna tematyka która obala jakiekolwiek są aktualnie, ni to rzym, ni japonia, średniowiecze, steampunk, templariusze, barok, kosmos - to będzie połączenie tego co tygryski lubią najbardziej, kochacie dreszczyk emocji, amenzje a może SCP to czeka was ogromna przygoda i oczywiście czysty RolePlay w nowej wersji :) nie zostawiłem was graczy na pastwę losu, będziemy się bawić kiedy tylko skończę budowę projektu. Aktualnie mam same plany i rysunki ale bez obrazy Miasto/Osiedle czy jak to można nazwać "Herodion" nie jest skończone w pełni i nie nadaje się w swoim aktualnym stanie do gry RolePlay, Herodion nawet nie posiada własnego Regulaminu bądź też zasad gry RP. Herodion posiada zaledwie kilka prostych budowli o prostokątnym kształcie to tak jak bym zrobił pierwszy budynek ślicznie a potem kopiuj wklej ten sam. Nawet nie wiem jakiej epoki trzyma się się to osiedle, Renesans ? Bardziej przypomina Getta jakieś albo Warszawę przed upadkiem. Nie obrażam szen twoich zdolności budowlanych bo wiem że budować coś potrafisz ale posiadając taki dar jaki dał ci Mariusz a mi odebrał chodzi tutaj o GM, to mógłbyś się bardziej postarać z budową skoro to ma być jedyne miasto na CL aktualnie do czasu. Zobacz że wszyscy na Ciebie patrzą i liczą, weź się w garść i zrób coś z tym 3 światem co aktualnie jest.

  Tak więc drodzy gracze miasto w wersji mojej dostalibyście o wiele wcześniej gdyby nie to że Gamemode jest mi raz odbierany, raz dawany i tak na okrągło. Nie martwcie się damy czadu i pomagając sobie stworzymy coś dobrego. Nie można winić Mariusza o to że zabiera wszystkich najlepszym budowniczym GM, Mariusz pragnie dać wszystkim równe szansę i pragnie abyśmy zaczęli tworzyć miasta bez GM, które wielkości Gastrii powstaną może za 7-8 miesięcy.

  Pytanie do graczy:

  1. Czy administracja robi dobrze odbierając zasłużonym i najlepszym architektom GM? Wiem że tacy ludzie jak ja, Julek czy też Szen którzy mają GM nie martwią się o nic, nie kopią, nie handlują itp. co zaniża nasz poziom ale czy nie lepiej jest się bawić na mini eventach, bawić się roleplay itp szybciej niż czekać na coś pół roku? Mieliście przykład tworzenia mapy przez administracje dość długo. Nie wkurzaliście się zastojem na serwerze, brakiem obecności ekipy a może brakiem nowości i informacji o postępach pracy? Przemyślcie to drodzy użytkownicy i Administracjo.

  PS. Projekt Mojego Miasta będzie ściśle powiązany z Projektem Julka.

 172. MariuszT pisze:

  Do kilku kolegów z trochę wcześniejszymi postami: nie róbcie z tego tematu czatu. Inni chcą się tu dowiedzieć czegoś wartościowego.

  1. Temat tak zwanych pustelni nie jest jeszcze jednoznacznie rozwiązany. Sam zawsze lubiłem budować sobie z dala od innych graczy. Z drugiej strony aktualna mapa pokazała, że robi się w ten sposób niesamowity bałagan. Pomyślimy, chętnie wysłucham Waszych argumentów.
  2. Tak, druga mapa, obok mapy głównej, będzie przeznaczona typowo pod zdobywanie surowców i będzie resetowana regularnie. Raczej nie będzie zakazu budowania tam (bo egzekwowanie tego to jak walka z wiatrakami).
  3. Oczywiście rangi specjalne (MOD, OP, SOP, ADMIN) zostają bez zmian.

  W związku z lamentami niektórych graczy podjąłem decyzję (ostateczną i nieodwracalną!), że na nowe mapy będzie można przenieść trzy podwójne skrzynie rzeczy.


  Uzasadnienie powyższej decyzji

  Nigdy nie byłem zwolennikiem resetowania wszystkiego co mają gracze podczas resetu map. Gracze zapracowali na te itemy i to nieuczciwe zabierać im to wszystko. Z drugiej strony reset to najlepsza chwila aby zacząć od nowa, ponownie zachłysnąć się tym co najprzyjemniejsze w Minecrafcie, ponownie mieć w tej grze cel.

  Trzy skrzynie to naprawdę ogromna ilość rzeczy. Godzę się na taką liczbę z dwóch powodów. Po pierwsze, zdecydowaliśmy się zresetować konta złotych monet. Niech te skrzynie będą zadośćuczynieniem. Po drugie, liczę, że gracze na nowej mapie nie będą kolekcjonować rzeczy w setkach skrzyń a zaangażują się w budowanie. Nie ma łatwo, musimy zbudować wiele miast i to wszystkie od zera. Do tego będą potrzebne tysiące rzeczy i wiele rąk do pracy.

  W związku z powyższym proszę wszystkich o wyrozumiałość i rozsądek. Zakończmy ten temat raz na zawsze :) Nie gram od ponad roku na innych serwerach więc mogę być w tyle z informacjami na ich temat ale nie słyszałem o innym serwerze, który pozwolił przenieść itemy. Przypominam sobie tylko jak na jednym obiecali przenoszenie a potem dzień czy dwa dni przed resetem odwołali wszystko i ludzie zaczęli od zera :)


  EDIT
  Oj, widzę, że już pojawiły się ciekawe pytania w czasie gdy pisałem powyższą wypowiedź :) Wybaczcie, będę mógł najprawdopodobniej odpisać dopiero jutro. Ale cieszy mnie, że pojawiają się merytoryczne pytania, bardzo fajnie :) Myślcie co jeszcze można zmienić, co Was interesuje, z czym przewidujecie problemy. I piszcie o tym wszystkim ;)

 173. Ogryzek pisze:

  Pan Mariusz przemówił i chwała mu za to :)

  Czasem jesteś zbyt wyrozumiały ;)

 174. 1. Sklep zostanie usunięty pojawią się targi w miastach.
  2. Drewno i piasek ma zniknąć, będzie można kopać na survivalu.
  3. Survival będzie odpowiednio często resetowany.
  4. Będzie można się osiedlić w miastach.
  5. Osiedlanie ma być w miastach w innym wypadku będzie można deptać kwiatki.
  6. Będą określone zasady.
  7. Dostaną

  1. Tak, dobrze robi.

 175. WoojtekPro pisze:

  3 skrzynie to przesada bo ale marudy się doczekały - wezmą sobie 3 skrzynie diax bloków. Ja proponuję 2 skrzynie podwójne lub podwójna skrzynia +inventory

 176. Julek_Romulek pisze:

  Do kilku kolegów z trochę wcześniejszymi postami: nie róbcie z tego tematu czatu. Inni chcą się tu dowiedzieć czegoś wartościowego.

  Panie operatorze Masta_Artista czy może panie ogryzek jest pan kolejnym przedstawicielem gatunku ludzi którzy po każdym poście piszą jakieś bzdetne komentarze mimo że nie mają o tym zielonego pojęcia może zamiast sobie nabijać posty i zaśmiecać ten temat który dla niektórych ludzi jest dość istotny zastosuje się pan do rady Mariusza i zamknie jadaczkę ups sorki i nie będzie wypisywał tych żałosnych komentarzy to nie temat wolna gadka a ja zadałem tylko kilka istotnych pytań i tak naprawę nie kierowałem je do pana, proszę się nie trudzić i nie pisać ja i tak już nie ma z panem o czym rozmawiać. Apeluję tylko o troszkę zdrowego rozsądku i szacunku dla innych graczy.

 177. Nikosis pisze:

  Blazer takie odpowiedzi to możesz pisać dzieciom z podstawówki, prosiłem po pierwsze o szczegółowe odpowiedzi, po drugie miały się udzielić osoby odpowiedzialne głównie za te zmiany a miałem na myśli adminów i Mariusza a nie jakiś tam SOPków, po trzecie ironie masz we krwi.

  Czyli ujmując :D nie dostałem nadal odpowiedzi bo twoje o niczym nie mówią.

 178. Ogryzek pisze:

  Julek_Romulek, czy moja odpowiedź na Twój post tak bardzo Cię zabolała? Zauważ, że post, na który odpowiedziałem istotnie był przesiąknięty pychą, jakbyś już z góry zakładał, że na tej mapie (która notabene nie została jeszcze stworzona) już mielibyśmy przypisać Ci kawałek ziemi. Nie widzę powodu, mimo, że zająłeś się budową kilku pokaźnych budowli. To jest moja opinia i zamiast określać ją nieprzemyślanym epitetem "bzdetna" (która swoją drogą jest niezwykle dojrzała) powinieneś ją wziąć do siebie, ponieważ jestem częścią Craftlandii, jak już wspomniałeś jej operatorem, więc moje zdanie bynajmniej ma jakieś istotne znaczenie. Dla Twojej ciekawości, to pan zaszczycił mnie brakiem jakiegokolwiek szacunku opisując mnie (nie znając wcale) i szufladkując jako "Ten gatunek ludzi". To jest okaz bezczelności, a Twoja wypowiedź pokazuje, jak wielkie ego może nabyć człowiek, który zbudował kilka konstrukcji (Miło się zrobiło czytając, jak się ochrzciłeś mianem "Wizerunku craftlandii" )

  Proszę, wskaż fragment, w którym odniosłem się do Ciebie bez szacunku, lub rozsądku. Brakiem rozsądku jest raczej żądanie 500 x 500 pola na mapie, której jeszcze Craftlandia nie posiada.

  Ja nie mam zielonego pojęcia? Absurd

  + Twój post nijak nie jest apelacją, a nieprzemyślanym przytykiem, ponieważ nie odpowiedziałem na Twoje pytania tak, jak zapewne sobie to wyobraziłeś

  Podejrzewam Nikosis, że gdybyś nadal był Operatorem, a ktoś okazałby Ci równy brak szacunku "jakiś tam Sopków" to nie byłoby Ci miło.

  + bezczelność w żyłach

 179. Ja również jestem odpowiedzialny za te zmiany, bo razem z Mariuszem i Syncem je ustalaliśmy.
  Jakiś tam sopek akurat ma trochę do powiedzenia na temat serwera i dziękuję za jawny brak szacunku, który mi okazujesz. Świadczy to o kulturze, której jak już zdążyłem wiele razy zauważyć tobie i twojemu bratu brakuje. Ironie mam we krwi jak również cynizm i chamstwo. Jedni to lubią we mnie, inni nie - kwestia gustu. Odpowiedziałem ci na twoje pytania. Nikt ci nie opowie wszystkich rzeczy szczegółowo, bo takowe szczegóły wychodzą w praniu, więc pewne rzeczy nie są jeszcze na 100% pewne. Po to między innymi powstał ten temat.

 180. MariuszT pisze:

  Przestańcie się kłócić. To jest temat o nowych mapach a nie o tym kto kogo za co nie lubi.

 181. Nikosis pisze:

  Masta ja z Tobą nie dyskutuje to po co próbujesz wyprowadzić mnie z równowagi? Nie wiem czy ktoś kazał ci to skomentować ale to już nie ma znaczenia. Wszyscy wiedzą jakim byłem operatorem :D i wszyscy wiedzą że nikt nigdy ze mną nie miał zgrzytów bo nie byłem taki spięty jak wy aktualnie, pisałem z ludźmi na luzie, robiłem sobie jaja, żartowałem, dawałem prezenty, budowałem dla nich systemy z red stona, naprawiałem budowle. Byłem bardzo ale to bardzo luzackim OP i wiesz co nie chce mieć OP po co jak mogę nadal pomagać innym bez tego zielonego nad głową. Tak więc po co komentujesz skoro mnie nie znasz? Sam to przed chwilą odpisałeś do Julka. Ajć a nie chciałem się wtrącać w rozmowę twoją i Julka i nie będę bo jak to się mówi nie jestem wścibski. Pozdrawiam Cię Panie Masta.

 182. Ogryzek pisze:

  Przepraszam Mariusz, ale sam zresztą jesteś w stanie zobaczyć, jak jesteśmy traktowani i odbierani -.- nie mogę tego zostawić mimochodem.

  Ale dostosuję się i przestanę.

  Dziękuję za wyrozumiałość.

  Na temat tego "Jakim byłeś OP" nie będę się wypowiadał. Choć właściwie to mniemanie masz dość wysokie.
  Zresztą, nie czyny świadczą o człowieku.

 183. Lukix pisze:

  Jej! Powracam do was :3 muszę się spakować ;p

 184. MistrzYPL pisze:

  Uważam że dobrym pomysłem jest zebranie wszystkich informacji i zamknięcie tematu. Czy ktoś jeszcze tak myśli ? ( żeby nie dodawać postów w stylu: "Ja też", po prostu polubcie wpis będzie wiadomo kto jest za)

 185. sastek pisze:

  Ja mam pytania:
  1. Otóż nie będzie portali, ale czy jak ktoś powiedzmy będzie w mieście A i będzie chciał zwiedzać miasto B które jest na drugim końcu mapy to czy będzie można się tepnąć pomiędzy nimi czy będzie musiał te 3h (powiedzmy) przejść na piechotę?
  2. Czy będzie coś takiego jak jest teraz na zasadzie projektów? że będzie wyznaczony cuboid i będzie można się do niego spokojnie tepać?

  Jeszcze jedno miałem ale już zapomniałem jak mi się przypomni to napisze :)

 186. Lukix pisze:

  A czy juz zostalo wyznaczone Miejsce skladania skrzyn?

 187. CatX pisze:

  Cóż, po przeczytaniu całego tematu moje uwagi są takie:
  1. W pierwszej chwili stwierdziłam, że trzy skrzynie pełne złota/diaxów/50 kompletów zbroi to duża przesada, ale po zastanowieniu się doszłam do wniosku, że to może nie jest takie złe ;) Wyjaśnienie tutaj: http://www.craftland...dpost__p__17447
  2. Odnośnie portali... mam mieszane uczucia, ale jednego jestem pewna: moim zdaniem portal /dom powinien zostać, choć powinien być wyłączony, gdy w pobliżu znajdują się wrogie jednostki (o ile się tak da).
  3. Uważam, że nasza nowa Craftlandia ma bardzo dobre podstawy i ogromny potencjał, więc po prostu weźmy się do roboty, a reszta wyjdzie w praniu ;) I błagam, nie skaczcie sobie do oczu - wiele z obecnych zgrzytów dałoby się uniknąć, gdyby obie strony wzięły głęboki oddech i policzyły do dziesięciu, zanim coś palną :/

 188. Co do 2 propozycji gagi.Jest plugin co nie pozwala uciekać podczas walki.Przed wyjściem z serwera(ucieczka) osoba zostaje zabita i cale jej eq wywala na ziemie.

  Oczywiście plugin działa podczas walki i 30 sekund po niej.Wiec przed wyjściem z serwera będzie trzeba czekać 30 sekund po walce.

 189. Lukix pisze:

  Juz sie spakowalem ;)

 190. WoojtekPro pisze:

  Błagam o 1 skrzynię! :(

  @500 post ^^

 191. PanTomasz pisze:

  Ja mam pytanie o miasto Tomka, a mianowicie - Czy będe mógł zacząć na nim budować Widzew od początku ?

 192. WoojtekPro pisze:

  Pytanie: Czy będą mieszkania w mieście tomka?

 193. PanTomasz pisze:

  Na Widzewie napewno :D

  I jeszcze druga sprawa jeśli tak - Co to znaczy że będą odgórnie ustalane opłaty za mieszkania, i przechodzą one na bank serwera ? W każdym razie ja się nie zgadzam żeby ktokolwiek odgórnie cokolwiek ustalał bezemnie.

 194. Dolgerd_PL pisze:

  Boże Woojtek Jesteś ************************większość graczy chciała właśnie te skrzynie 3 podwójne i dzięki temu lukix np nie odchodzi i ja też. Jesteś ******** poprostu bo admini nie zrobili jak ci się podoba i nie dali 1 skrzyni -_-

 195. WoojtekPro pisze:

  Ty jesteś dzieckiem skoro nie rozumiesz 2/3 rzeczy które się do ciebie mówi.

  Chodziło o jak najmniejszą różnicę między graczami.Żeby nie było że ty przyjdziesz z 250 setami diax zbroi a nowy przyjdzie z 3 nasionkami.

  I pragnąłbym zauważyć że to ty jesteś upierdliwy bo przez 2 dni spamiłeś prośbami o więcej skrzyń...

 196. MistrzYPL pisze:

  Boże Woojtek Jesteś strasznie upierdliwym dzieckiem większość graczy chciała właśnie te skrzynie 3 podwójne i dzięki temu lukix np nie odchodzi i ja też. Jesteś żałosny poprostu bo admini nie zrobili jak ci się podoba i nie dali 1 skrzyni -_-


  Znowu bawisz się w oczernianie innych? Wilki Cię wychowały czy inne zwierzęta? Ogarnij się... Po raz kolejny dostałbyś ode mnie ostrzeżenie, gdybym był moderatorem. Prawdopodobnie gdybym to zrobił natychmiast by były krzyki o braku wolności słowa...

 197. sastek pisze:

  Mam jeszcze jedno pytanie:
  Czy będzie taka możliwość jak jest teraz przejrzenia mapki nowej na forum czy to zniknie?

 198. Mapka na forum zostanie.

 199. WoojtekPro pisze:

  Fajnie że nasz kochana mapka zostaje

  Pytanie:Czy będzie jakiś plugin do RP?

 200. Chcę zobaczyć, jak wyjdzie to RP... Gram na pewnym zagranicznym serwerze RPGowym. Istnieje tam mnóstwo autorskich pluginów, których napisanie podejrzewam było mocno czasochłonne... Tak czy siak, efekt jest genialny, a RPGowanie przebiega naprawdę dobrze. Ktoś pytał o portale do innych miast. Na serwerze X nie istnieją portale. Są gdzieniegdzie warpy na wozach, ale ich lokalizacja jest zmieniana co tydzień. Jest to adekwatne rozwiązanie, i chciałbym zobaczyć coś w tym stylu na serwerze.

  PS. Buduję na północy mroczne miasto poświęcone Mrocznym Bogom z Warhammera (google nie gryzie). Jeśli ktoś zechcę się dołączyć, piszcie na PW :P

 201. warhammera?? Mam sesje warhammera w szkole(takiego "kartkowego a nie komp.) ^^
  I mam pytanie odnosnie tych obszarów na kopalnianej np z pvp, to będzie na takich że tak to nazwę, okręgach czy na losowych "kwadratach"

 202. Ogryzek pisze:

  Ochocho Warhammer.
  Już trochę w niego nie grałem ^^, a jako gm mam już 7 lat doświadczenia na karku

  Polecam zagłębić się w ten świat. Jest bajeczny

 203. Pamiętajcie, że Warhammer RPG jest wzorowany na figurkowym, który jest zarąbisty :)

 204. kuba1020kuba pisze:

  a gdzie będą te skrzyn?
  :huh:

 205. panek88 pisze:

  wszystkiego dowiesz sie w swoim czasie

 206. KakssPL pisze:

  Kiedy będzie swój czas?

 207. MistrzYPL pisze:

  Gdy kur zapieje o nowiu dnia gdy niebo spowije czerwona aura...

 208. kuba1020kuba pisze:

  no właśnie kiedy będzie swój czas ? :huh:

 209. KakssPL pisze:

  :D

 210. WoojtekPro pisze:

  Nie spamić tu! Admiistracja w stosownym czasie poinformuje was o tych skrzyniach...

 211. Ogryzek pisze:

  CzarnyLegionisto

  Wiem ;) Ale nie mam sumienia wydawać po tysiące na battaliony ;/

  Ale mój znajomy już wydał pokaźną sumkę na sporą armię Imperium

 212. sastek pisze:

  masta na temat pisz i black też -.-' jak chcecie dyskutować o warhammerze to, albo pw, albo 'na każdy temat'.

 213. cacyk02 pisze:

  Skoro nadszedł czas wielkich zmian powiem wam co od pewnego czasu chodzi mi po głowie.
  Każdy kto zaczyna grę dostaje od miasta darmowe mieszkanko. Po czasie można by sobie zapracować na działkę gdzie w danej okolicy była by ustalona cena za 1 klocek. Działki o różnej wielkości np. od 12x14 do 25x35.
  Dostawanie pieniędzy od serwera to trochę zbyt proste. Powinna być jakaś możliwość zarobku normalnych pieniędzy, w normalnym czasie za pracę a nie kopnięcie postaci co 10min.

  Dodam że 3 podwójne skrzynie to ciut za dużo. Nawet przy jednej będzie tworzyć się podział na bogatych i biednych.

  Pozdrawiam

 214. PanTomasz pisze:

  Czy mogę uzyskać odpowiedź na moje pytania ?

 215. panek88 pisze:

  o jakich pytaniach mówisz ??

 216. PanTomasz pisze:

  Ja mam pytanie o miasto Tomka, a mianowicie - Czy będe mógł zacząć na nim budować Widzew od początku ?
  I jeszcze druga sprawa jeśli tak - Co to znaczy że będą odgórnie ustalane opłaty za mieszkania, i przechodzą one na bank serwera ? W każdym razie ja się nie zgadzam żeby ktokolwiek odgórnie cokolwiek ustalał bezemnie.

 217. Tomczo tomka nie ma, a co do jego miasta to już zmieniło się trochę, ponieważ on był nastawiony na to, że to będzie taka nowa stolica+główna, a teraz wyszło, że RPG no i póki on nie będzie miał czasu to nic nim nie obgadam.

 218. pawelg1999 pisze:

  Mariusz są może jakieś nowe informacje?

 219. pawelg1999 pisze:

  ej będzie można robić "swoje osiedla" ale ile 1 gracz będzie mógł mieć cuboidów bo mi by było potrzebne (zebralem juz 4 osoby na moje osiedle) sporo na np. dom, tablica miasta, mur, ulice, wspólna farma.

 220. PanTomasz pisze:

  W każdym razie jeżeli nie będę miał możliwości zbudować tego w mieście, to chętnie ulokuję to o jakieś 500 kratek od Nadziei.

 221. gram od wczoraj ale uważam że to super serwer najlepszy w jaki grałem

 222. KakssPL pisze:

  @Up Zły temat gościu...

  @Topic Nie przepadam, za limitami cuboidów. Chyba, że na kulach. Albo max kilka działek na jedno miasto, ale nie na cały serw.

 223. Mam kule ale na co mi one przecież i tak mi ja usuną

  Jestem wściekłyDołączona grafika

 224. Lukix pisze:

  To po co ja brałes?

 225. Szkoda, bo teraz dobrze mi się gra -_- <_<

 226. Szenn pisze:

  kule nie będą usunięte -,-

 227. PanTomasz pisze:

  Jak to nie szenn ?

 228. Zarkano pisze:

  Nie zostaną usunięte.. I dlatego rozdawaliście je za darmo? What a wonderful idea.

 229. Popieram Zarkano, z kulami mieszacie strasznie.

 230. Kule zaliczają się do konkursu... zbudujesz coś ładnego to ją przeniesiemy ;)
  Resztę informacji otrzymacie wkrótce.

 231. Dolgerd_PL pisze:

  To ja nie ogarniam czy jak da się kule do konkursu to skrzynie na niej też przechodzą ?

 232. Nie.

 233. pawelg1999 pisze:

  ej będzie można robić "swoje osiedla" ale ile 1 gracz będzie mógł mieć
  cuboidów bo mi by było potrzebne (zebrałem już 4 osoby na moje osiedle)
  sporo na np. dom, tablica miasta, mur, ulice, wspólna farma.

 234. Zasady zakładania miast pojawią się, gdy przyjdzie na to pora nie pytaj więcej o takie rzeczy.

 235. pawelg1999 pisze:

  :P ok sync.
  Ale kiedy będzie przeniesienie?

 236. WoojtekPro pisze:

  @up

  1.Nie pisz 2 razy to samo -,-
  2.Za 2 tygodnie -.-

 237. Zarkano pisze:

  Slyszalem, ze miasta, beda mogli zakladac gracze. Czy to prawda? Mam nadzieje, ze nie kazdy dostanie ten przywilej. A nawet, ze dostana go bardzo nieliczni.. Z wiadomych wzgledow.

 238. Będą określone warunki, aby ktoś miał możliwość założyć swoje miasto. Nie będzie tak, że 2 osoby powiedzą chcemy mieć własne miasto i już taką możliwość dostają...

 239. KakssPL pisze:

  A warunki powinny być brutalne. Ale bez przesady. Nie możemy mieć prEludnienia, tak samo z pustymi miastami.

  *Przeludnienia

 240. Będzie w sam raz. Skończmy już tą dyskusję...

 241. To teraz wracamy do tematu RPG :D

 242. black załóz temat po prostu(jak nie ty to ja :) ) i niesmieć tu ok? Niebędzie adm musiała usuwać postów ;)
  PS. może zrobimy sesje rpg np na forum Lub TS ;)

 243. Jak dla mnie ten temat powinien byc juz dawno zamkniety.

 244. KakssPL pisze:

  Dlaczego? Może adminom przyjdzie coś jeszcze do głowy i innym też. Dla mnie powinien zostać i informować graczy o przyszłości.

 245. W takim razie wszystkie mapy zostaną usunięte, czy tylko niektóre?

 246. Ile razy to było mówione... Zostaje mapa główna i survival.

 247. Szenn pisze:

  nom

 248. classicgamer2 pisze:

  nom

  Głębokie to było :D Co do tematu, tak jak powiedział blaze zostaje główna i survival... Wszystko było napisane, więc prosimy czytać...

 249. oas105 pisze:

  poszukaj

  file:///C:/Users/S%C5%82awek/AppData/Roaming/.minecraft/screenshots/2012-10-03_12.09.29.pngfile:///C:/Users/S%C5%82awek/AppData/Roaming/.minecraft/screenshots/2012-10-03_12.09.29.png

 250. WoojtekPro pisze:

  fajnie Podoba mi się lubie takie rzeczy :)

  Ale powiedzcie gdzie jest napisane o skrzyni?? jak ze soba zabrac


  Pisz w jednym poście -_-

 251. kuba1020kuba pisze:

  a gdzie będą te skrzynie na zmianę serwera? :huh:

 252. Szenn pisze:

  dowiesz się

 253. Julek_Romulek pisze:

  Hmm mam drobne obawy :) że zanim te nowe mapy zagoszczą na serwerze, zanim wybuduje się na nowo miasta od zera to reszta ogarniętych graczy zdąży odejść a ci co zostaną w oczekiwaniu na Role Play które nikt nie potrafi rozkręcić zdechnie z nudy. Obym się nie mylił i nie miał racji, szkoda tylko że pomimo że obecnie serwer istnieje to i tak jakby go nie było wieje nudą a jak dzieci pójdą spać po 22 to wieje dodatkowo pustką. Gdzie Craftlandia która żyła nawet nocami gdzie, gracze którzy sobie pomagali i bawili się wspólnie a nawet próbowali troszkę Role Play. Sam teraz już nie wchodzę bo nie mam po co, projekt i tak szlak trafił, szkoda więc czasu na dalszą budowę, graczy też jak na lekarstwo. Mam wrażenie że na serwerze bawi się administracja i paru nowych graczy którzy nie kumają co się wokół nich dzieje :). No poczekam jeszcze troszkę na te nowe mapy i to budowanie od zera. Oby się tylko ta nowa super duża mapa nam nie znudziła zanim coś wybudujemy bo szkoda będzie znowu męczyć się dla kilku graczy którzy na końcu i tak nie zakumają o co chodzi :).
  Wydaje mi się że te trzy tygodnie powolutku już mijają :) a my słyszymy tylko zapewnienia, obiecanki lub odpowiedz na pytania "Dowiesz się później"
  Nikt nie wie czy będzie konkurs ? hmm z nagrodami pieniężnymi, kiedyś już jeden taki podobny konkurs za budowanie też miał być :)
  Nikt nie wie ile będzie skrzyń 3 hmm a może żadna ?
  Nikt nie wie gdzie będą te skrzynki ?
  Nikt nie wie jak będzie przydzielany kuboid ?
  Nikt nie wie jak będzie z miastami wszystkie budujemy od nowa czy będą wyjątki ?
  Nikt nie wie jakie warunki trzeba spełnić żeby budować znowu miasto ?
  Nikt dokładnie nie wie kiedy będą nowe mapy ?
  Nikt nie wie ile będzie na tych mapach można rozwalić a ile tylko pooglądać ?
  Nikt nie wie czy będzie bardzo przydatna mapka drewno i piasek ?
  Hmm tak naprawdę oprócz informacji o dwóch nowych mapach, resecie, konkursie i 3 skrzyniach więcej nic nie wiadomo
  Wiele można by wymieniać ale po co i tak za chwilkę mnie pojadą koledzy z zielonymi nikami za tego posta a ich wielbiciele będą im wtórowali
  co z tego że tyle już w tym temacie napisaliście jak tak naprawdę oprócz kilku wpisów z początku tego tematu reszta to bzdety :)
  PS: Czy możecie podać jakiś przybliżony termin nowego startu żeby w razie czego wiedzieć czy wszystko idzie zgodnie z planem czy to tylko znowu obietnice dla dzieci na dobranoc ? :). Może w związku z zbliżającym się terminem ktoś zacznie podawać jakieś konkrety tylu was wszystkich jest z tymi kolorowymi nikami a nikt od dłuższego czasu nic ciekawego nie napisał.
  Ave Wszyscy, Ave Oczekujący, Ave Administracja. Ave Dezorganizacja :)

 254. Johny pisze:

  Rozumiem waszą niecierpliwość, ale musicie zrozumieć, że każda sprawa wymaga przemyślenia i dlatego wszystko się tak przedłuża. Z momentem resetu, chcemy oddać wam do dyspozycji serwer, który nie będzie potrzebował późniejszych poprawek, przerw konserwacyjnych etc.
  Jestem zmuszony zamknąć tymczasowo ten temat, do odwołania. Ponieważ stworzył się tutaj drugi shoutbox, tylko tematyczny. Jeżeli będziemy wiedzieć coś więcej, niezwłocznie się z wami taką informacją podzielimy.

  Jak już wyżej napisałem. Rozumiem wasze zniecierpliwienie, ale chcę poruszyć jeden paradoks tej sytuacji. Osobom którym najbardziej zależy na jak najszybszym resecie, nie zdają sobie sprawy, że ich wypowiedzi i to, że musimy na nie odpisywać, jeszcze bardziej wszystko opóźniają. =)

Mapa serwera