• Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej
 •  
 • Konkurs na mapę eventową przedłużony

  Kto śledzi nasz kanał YouTube ten wie, że konkurs ogłoszony w lutym został przedłużony do połowy kwietnia. Kto chce poznać więcej szczegółów oraz obejrzeć film dokładnie wyjaśniający wszystkie zasady konkursy ten niech zajrzy do środka tego...

  więcej
 •  
 • Flagi są już do Waszej dyspozycji

  Po wielu zapowiedziach nareszcie mogę napisać, że od teraz możecie sami definiować właściwości swoich terenów chronionych (tzw. flagi). Kolejny duży postęp w rozwoju serwera :-) Mały wstęp dla osób, które nie wiedzą o czym mowa. Każdy teren...

  więcej

Wielka premiera! Houngan nadchodzi!

Event zombiaki

Dzisiaj o godzinie 20:00 na naszym serwerze odbędzie się event nad którym pracowałem od kilku miesięcy. Nareszcie wszystkie zagadki zostaną rozwiązane a Wy, drodzy gracze, staniecie przed bardzo trudnym zadaniem obronienia naszego serwera przed wrogami. Nie może Cię na tym evencie zabraknąć!

Houngan, kapłan VooDoo, nie może nam wybaczyć, że regularnie zabijamy jego sługi, zombie. Poprzysiągł nam zemstę. Nie możemy jednak czekać z założonymi rękoma aż przyjdzie i zniszczy wszystko co wspólnie stworzyliśmy, musimy przeprowadzić atak wyprzedzający. Z tego powodu udamy się na nieznane, nieprzyjazne tereny i stoczymy nierówną walkę z hordą nieprzyjaciół. Do boju!

Event jest tak przewidziany aby startował automatycznie, w losowo wybranym czasie, gdy liczba zombie, które zabijemy na naszym serwerze będzie wystarczająco duża aby ponownie rozzłościć Houngana. Dzisiaj jednak, z racji premiery, event wystartuje o wyznaczonej godzinie, 20:00.

Oprócz głównego zadania czyli zabicia wszystkich przeciwników, są dwa zadania poboczne. Pierwsze ma na celu odnalezienie trzech ukrytych przycisków. Za odnalezienie każdego dostajemy 500 doświadczenia. Samych przycisków jest więcej, nie wszystkie działają. Drugie zadanie to strzelanie do celu. Należy odnaleźć drogę do najwyższej wieży na mapie a następnie z łuku ustrzelić trzy dynie, które znajdują się nad jeziorem lawy. Gracz, który dokona tego pierwszy, otrzyma nagrodę w postaci 2 000 doświadczenia. Oba zadania trzeba wykonać przed zabiciem ostatniego przeciwnika, ducha Loa.

Na evencie można zginąć ale nie tracimy w ten sposób ani swoich rzeczy ani doświadczenia, które posiada nasza postać. Jedyna kara za śmierć to karna minuta, którą musimy odczekać aby wrócić na event.

Plugin, który obsługuje event ma kilka tysięcy linijek i pisałem go kilka miesięcy (oczywiście nie cały czas :) ). Jest to najbardziej skomplikowany plugin jaki kiedykolwiek powstał dla craftlandia.pl dlatego miejmy wszyscy na uwadze, że podczas premiery mogą wystąpić problemy techniczne. Proszę o wyrozumiałość i życzę wspaniałej zabawy. Warto być!