• Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej
 •  
 • Konkurs na mapę eventową przedłużony

  Kto śledzi nasz kanał YouTube ten wie, że konkurs ogłoszony w lutym został przedłużony do połowy kwietnia. Kto chce poznać więcej szczegółów oraz obejrzeć film dokładnie wyjaśniający wszystkie zasady konkursy ten niech zajrzy do środka tego...

  więcej
 •  
 • Flagi są już do Waszej dyspozycji

  Po wielu zapowiedziach nareszcie mogę napisać, że od teraz możecie sami definiować właściwości swoich terenów chronionych (tzw. flagi). Kolejny duży postęp w rozwoju serwera :-) Mały wstęp dla osób, które nie wiedzą o czym mowa. Każdy teren...

  więcej

Przenoszenie rzeczy na nową mapę

Rozpoczynamy kolejny etap resetu map na naszym serwerze. Zgodnie z tym co zostało zapowiedziane wcześniej, na nową mapę będzie można przenieść trzy podwójne skrzynie. Wyjaśniamy w tym wpisie jak cały proces będzie przebiegał.

Na mapie /portale pojawiła się nowa latająca wyspa. Najprościej trafić tam poprzez komendę /reset. A na wyspie znajduje się… ogromna skrzynia :) W skrzyni znajdują się pionowe segmenty złożone z trzech podwójnych skrzyń. Każdy gracz na serwerze ma prawo do jednego takiego segmentu.

Teleportuj się do wyspy za pomocą komendy /reset, znajdź wolny segment (nie będzie podpisany tabliczką) i poproś operatora o przydzielenie skrzyń. Gdy operator nada Ci uprawnienia, możesz zacząć pakować swoje rzeczy do skrzyń. Nikt Ci ich nie zabierze, nikt nie podejrzy. Do momentu resetu możesz spokojnie korzystać z tych skrzyń bez obaw, że coś się z nimi stanie, coś Ci przepadnie, coś zostanie skradzione itd. Na nowej mapie skrzynie zostaną Wam udostępnione i w ten sposób przenoszenie rzeczy pomyślnie się zakończy.

O dokładnej dacie resetu poinformujemy ze stosownym wyprzedzeniem więc nie musisz się spieszyć z przenoszeniem rzeczy.

Nie próbujcie prosić o więcej skrzyń. Każda osoba może mieć tylko jeden segment i do każdego segmentu może mieć uprawnienia tylko jedna osoba. Mechanizmy serwera czuwają nad prawidłowością przenosin.

Trzy podwójne skrzynie to bardzo dużo. Zdajemy sobie z tego sprawę, czytamy również Wasze propozycje i nie umknęło naszej uwadze to, że część z Was protestowała przed udostępnieniem tylu skrzyń. Pamiętajmy jednak, że “reset” to tylko słowo. Poza chęcią wprowadzenia nowych obszarów do gry, naprawy zdewastowanych miejsc i poza ogólnym wprowadzeniem świeżości do naszego wirtualnego świata i naprawą wcześniejszych błędów, nie ma tak naprawdę innych powodów do resetów serwerów Minecraft. Wasz dorobek, drodzy gracze, to efekt Waszej ciężkiej pracy i nie chcemy Wam tego wszystkiego zabierać bez powodów. Dlatego od samego początku zakładaliśmy, że pozwolimy na przenoszenie rzeczy. Trzeba uczciwie zaznaczyć, że to dla nas dodatkowy wysiłek, którego inne serwery najczęściej nie podejmują.

Dyskusja o ilości przenoszonych rzeczy była momentami dość gorąca. Plan był taki aby pozwolić przenieść jedną podwójną skrzynię. Administracja cały czas stoi na stanowisku, że to wystarczające aby przenieść swoje najcenniejsze rzeczy i móc wygodnie rozpocząć grę na nowej mapie. Jednak po kilku protestach postanowiliśmy zwiększyć ilość skrzyń z jednej do trzech. Co również spotkało się z protestami :) Zastanówmy się jednak co to zmienia. W gruncie rzeczy… niewiele. Wielu z Was przyzna, że bez problemów można się “spakować” do jednej podwójnej skrzyni. Tak więc dwie pozostałe skrzynie zostaną wykorzystane (o ile w ogóle zostaną zapełnione) do przeniesienia mniej wartościowych rzeczy takich jak np. drewno. Czy to wpłynie negatywnie na nową mapę? Nie wydaje nam się. Wręcz przeciwnie, może to zapobiec zbyt szybkiej dewastacji nowego serwera i zapewni budulec do szybkiego rozwoju miast.

Jutro kolejna porcja wiadomości o nadchodzących zmianach. Przede wszystkim zadamy sobie (i Wam) podstawowe pytania. Czy resety na serwerach Minecraft są potrzebne? Czy można uniknąć drastycznych zmian a jednocześnie móc wprowadzać nowe możliwości, nowe bloki i cieszyć się niezniszczonymi terenami bez regularnych resetów? My uważamy, że można i już jutro przedstawimy Wam nasz pomysł. Do przeczytania!