• Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej
 •  
 • Konkurs na mapę eventową przedłużony

  Kto śledzi nasz kanał YouTube ten wie, że konkurs ogłoszony w lutym został przedłużony do połowy kwietnia. Kto chce poznać więcej szczegółów oraz obejrzeć film dokładnie wyjaśniający wszystkie zasady konkursy ten niech zajrzy do środka tego...

  więcej
 •  
 • Flagi są już do Waszej dyspozycji

  Po wielu zapowiedziach nareszcie mogę napisać, że od teraz możecie sami definiować właściwości swoich terenów chronionych (tzw. flagi). Kolejny duży postęp w rozwoju serwera :-) Mały wstęp dla osób, które nie wiedzą o czym mowa. Każdy teren...

  więcej

Nadchodzi Minecraft 1.2.5

Właściwie to nie nadchodzi a nawet już jest dostępny. Nie jako oficjalna aktualizacja ale jako tzw. Pre Relase (kandydat do wydania). Już tłumaczę o co w tym wszystkim chodzi :)

W Mojang wiele się ostatnio dzieje. Chłopaki skupili się bardzo mocno na pracach nad API, priorytetem jest także nowa wersja serwera, tworzona głównie przez ludzi z Bukkit. Niestety w międzyczasie wykryto poważne błędy w Minecraft 1.2.4. Na tyle poważne, że podjęto trudną decyzję o wydaniu nowej wersji. Jednak wszyscy zdają sobie sprawę, że każda kolejna aktualizacja to ogromne problemy dla społeczności Minecraft. Trzeba aktualizować pluginy, zarówno te dla klienta jak i serwera. Trzeba w końcu aktualizować sam serwer. Mnóstwo pracy, ogromne zamieszanie, wiele rzeczy przestaje działać. I jest tak z każdą aktualizacją.

Dlatego wymyślono jak obejść te problemy. 30 marca pojawiła się nowa wersja Minecrafta oznaczona jako 1.2.5 PR. Można ją ściągnąć pod tym adresem i samemu przestestować zmiany. Oficjalnie ta aktualizacja zostanie wydana w środę, 4 kwietnia, około godziny 15:00 naszego czasu. To opóźnienie pozwoli programistom przygotować nowe wersje swoich pluginów. Jest także wielce prawdopodobne, że będziemy mogli zaktualizować nasz serwer bez zbędnej zwłoki (w kilka minut? :) ).

Podsumowując: wygląda na to, że Minecraft 1.2.5 będzie pierwszą aktualizacją, która nie wywoła ogromnego zamieszania i poślizgu na serwerach online.

Co nowego w wersji 1.2.5? Skupiono się na poprawkach i drobnych udoskonaleniach. Wprowadzono między innymi takie zmiany jak używanie shifta z piecami, naprawa błędów generatora map, wiele poprawek dotyczących czata czy zmiana zachowania kotów (zgodnie z ich naturą, będą teraz trochę mniej pokorne). Nic rewolucyjnego ale od samego początku ta aktualizacja była przewidziana jako naprawa błędów. Jeb wypowiedział się, że raczej nie będzie już Minecraft 1.2.6. A więc następna wersja to już 1.3 gdzie możemy spodziewać się bardzo interesujących zmian, przede wszystkim pierwszych prób wprowadzenia oficjalnego API.