• Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej
 •  
 • Konkurs na mapę eventową przedłużony

  Kto śledzi nasz kanał YouTube ten wie, że konkurs ogłoszony w lutym został przedłużony do połowy kwietnia. Kto chce poznać więcej szczegółów oraz obejrzeć film dokładnie wyjaśniający wszystkie zasady konkursy ten niech zajrzy do środka tego...

  więcej
 •  
 • Flagi są już do Waszej dyspozycji

  Po wielu zapowiedziach nareszcie mogę napisać, że od teraz możecie sami definiować właściwości swoich terenów chronionych (tzw. flagi). Kolejny duży postęp w rozwoju serwera :-) Mały wstęp dla osób, które nie wiedzą o czym mowa. Każdy teren...

  więcej

Minecraft 1.2 na craftlandia.pl!

Dzisiaj w nocy uruchomiliśmy testowo serwer na wersji Minecraft 1.2. Część z Was pewnie jest zdziwiona takim obrotem spraw. Jeszcze wczoraj ostrzegałem, że na 1.2 poczekamy długo a dzisiaj już jest.

Jest to efekt dwóch czynników.
Po pierwsze, paradoksalnie, łatwiej jest w tej chwili przejść na 1.2 niż na najnowsze wersje serwera dla 1.1.
Po drugie, musieliśmy zrezygnować z kilku pluginów. Trzeba czekać aż zostaną zaktualizowane. Na szczęście możemy bez większych strat grać bez nich!

Nie wpadajmy w euforię :) Nikt nie ma pojęcia jak serwer będzie się zachowywał podczas normalnej gry oraz ile jeszcze błędów jest ukrytych w kodach serwera i pluginów. Oto lista rzeczy, które chwilowo na serwerze nie działają:

 • Brak ładnych komunikatów gdy ktoś wchodzi, wychodzi itd. Zostały tylko te domyślne.
 • Brak ogłoszeń wyświetlanych co 10 minut. Ale to akurat pewnie Was nie martwi za specjalnie :)
 • Nowi gracze nie dostają na start kilku podstawowych rzeczy :(
 • Niestety mapa /drewno nie resetuje się automatycznie. Dlatego prosimy wszystkich o sadzenie drzew do czasu aż plugin nie zacznie działać jak należy.
 • Komenda /integracja na razie nie działa.

Nie ma jeszcze dżungli bo nasze mapy są już w pełni wygenerowane. Postaramy się w ciągu kilku dni umieścić gdzieś dżunglę. Pamiętajcie, że mapa Survival będzie resetowana jak tylko będziemy mieli takie możliwości techniczne. Wtedy będą wszystkie biomy, również dżungle.

Testujcie jak serwer się sprawuje i piszcie co jeszcze nie działa lub zachowuje się dziwnie.

Nie działa Ci mapa? Wejdź na ten adres, odśwież raz stronę za pomocą przycisku F5. Powinno się naprawić ;)