• Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej
 •  
 • Konkurs na mapę eventową przedłużony

  Kto śledzi nasz kanał YouTube ten wie, że konkurs ogłoszony w lutym został przedłużony do połowy kwietnia. Kto chce poznać więcej szczegółów oraz obejrzeć film dokładnie wyjaśniający wszystkie zasady konkursy ten niech zajrzy do środka tego...

  więcej
 •  
 • Flagi są już do Waszej dyspozycji

  Po wielu zapowiedziach nareszcie mogę napisać, że od teraz możecie sami definiować właściwości swoich terenów chronionych (tzw. flagi). Kolejny duży postęp w rozwoju serwera :-) Mały wstęp dla osób, które nie wiedzą o czym mowa. Każdy teren...

  więcej

Jest dostępne magazynowanie doświadczenia!

Ryneczek

Od około tygodnia trwały testy naszego nowego pluginu. Doświadczenie to oficjalna waluta na serwerze craftlandia.pl i potrzebny był system do jego magazynowania, wymiany między graczami etc. Teraz to mamy!

Jak wiecie, nie satysfakcjonują mnie rozwiązania niewygodne czy nieintuicyjne. Zawsze staram się pisać pluginy lepsze niż te dostępne na innych serwerach. Dlatego bardzo nie chciałem aby zachowywanie doświadczenia na później polegało na odkładaniu go na jakieś wirtualne konto.

Postanowiłem wykorzystać do tego butelkę z doświadczeniem, która przecież jest dostępna w Minecrafcie od dawna. Cały problem z nią polega na tym, że nie da się w prosty sposób zapisać w niej informacji ile ma przechowywać doświadczenia. Są pluginy używające tych butelek ale wszystkie przechowują 20 doświadczenia i chcąc przechować więcej, musimy po prostu mnożyć te butelki w nieskończoność.

Łatwo nie było ale się udało. Od teraz macie dostępną komendę /doswiadczenie X (alias /exp X) gdzie X to liczba doświadczenia jakie chcecie zmagazynować. Po wpisaniu komendy w Waszym zasobniku pojawi się buteleczka z doświadczeniem. Jej nazwa (zawsze na czerwono) podpowie Wam ile butelka przechowuje doświadczenia. Butelki te można ze sobą grupować, o ile wszystkie mają ten sam poziom doświadczenia.

Trzymając butelkę wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki aby “połknąć” doświadczenie w niej zebrane.

Jeżeli chcesz zmagazynować całe doświadczenie jakie posiadasz, wystarczy wpisać /doswiadczenie max.

Komenda /doswiadczenie, bez dodatkowych parametrów, zwróci informację ile posiadamy doświadczenia.

Prawda, że proste? :) Czekam na Wasze komentarze ;)

PS

 • Minimalne doświadczenie jakie możemy zmagazynować to 50.
 • Butelka z doświadczeniem ma zawsze czerwony opis informujący o ilości doświadczenia jakie w sobie zawiera. Każda inna butelka (bez czerwonego napisu lub z dziwnym opisem lub zupełnie bez niego to zwykła butelka z doświadczeniem na poziomie 20).
 • Nie korzystajcie z dispenserów. Pracuję nad tym aby wystrzelony dispenser powodował rozbicie butelki i zwrócenie tyle doświadczenia ile dana butelka zawiera. To jednak jeszcze trochę potrwa a ja nie chcę dalej wstrzymywać premiery pluginu. Korzystając z dispensera, stracicie swoje doświadczenie.