• Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej
 •  
 • Konkurs na mapę eventową przedłużony

  Kto śledzi nasz kanał YouTube ten wie, że konkurs ogłoszony w lutym został przedłużony do połowy kwietnia. Kto chce poznać więcej szczegółów oraz obejrzeć film dokładnie wyjaśniający wszystkie zasady konkursy ten niech zajrzy do środka tego...

  więcej
 •  
 • Flagi są już do Waszej dyspozycji

  Po wielu zapowiedziach nareszcie mogę napisać, że od teraz możecie sami definiować właściwości swoich terenów chronionych (tzw. flagi). Kolejny duży postęp w rozwoju serwera :-) Mały wstęp dla osób, które nie wiedzą o czym mowa. Każdy teren...

  więcej

Drobne zmiany w pluginie teleportacji

Cały czas poprawiam i ulepszam nasze pluginy. Tym razem dodałem drobne usprawnienia do pluginu odpowiedzialnego za teleportowanie.

Zmiany są drobne ale jednak istotne. Przede wszystkim, jeżeli nie mamy ustawionego teleportu i zginiemy to, tak jak do tej pory, zostaniemy teleportowani w losowe miejsce strefy w której zginęliśmy. Jednak od teraz, będzie to nie dalej niż 1000 kratek od miejsca śmierci!

To z pewnością znacznie ułatwi Wam dotarcie do miejsca gdzie zginęliście i odzyskanie rzeczy oraz doświadczenia. Jednak w niektórych przypadkach takie właściwości pluginu mogłyby być krzywdzące dla osób, które już założyły sobie prywatny punkt teleportacji. Na przykład podczas bardzo dalekiej wyprawy, w przypadku śmierci, bardziej opłacałoby się teleportować w losowy punkt mapy ale blisko miejsca gdzie zginęliśmy niż być teleportowanym na drugi koniec mapy, do naszego łóżka.

Wybór strategii pozostawiam Wam ponieważ wprowadziłem nową komendę, /usundom. Po jej użyciu punkt teleportacji jest kasowany i plugin działa dla nas tak jakbyśmy tego punktu nigdy nie ustawiali. Korzystanie z komendy, tak jak ustawianie punktu teleportacji, nie wiąże się z żadnymi kosztami. Przy wywołaniu tej komendy nie zmienia się także punkt na który wskazuje nasz kompas (czyli nadal będzie wskazywał nasze łóżko lub miejsce śmierci). Komendy można użyć w dowolnym miejscu mapy.

Dostałem informację (nie miałem jeszcze okazji sprawdzić), że gdy jesteśmy w łódce (zapewne tyczy się wszystkich pojazdów) i wpiszemy komendę /dom to doświadczenie zostanie nam zabrane ale nie będziemy teleportowani. Jeszcze dzisiaj uporam się z tym problemem. Na razie wysiadajcie z pojazdów przed próbą teleportacji.