• Jesteśmy na 1.8!

  Dzisiaj w nocy miało miejsce ważne wydarzenie dla naszego serwera. Z wersji 1.6.4 przeskoczyliśmy od razu na 1.8, pomijając wszystkie 1.7. Chciałoby się powiedzieć: najwyższa pora! :) Serwer nie był do tej pory aktualizowany z ważnych...

  więcej
 •  
 • Konkurs na mapę eventową przedłużony

  Kto śledzi nasz kanał YouTube ten wie, że konkurs ogłoszony w lutym został przedłużony do połowy kwietnia. Kto chce poznać więcej szczegółów oraz obejrzeć film dokładnie wyjaśniający wszystkie zasady konkursy ten niech zajrzy do środka tego...

  więcej
 •  
 • Flagi są już do Waszej dyspozycji

  Po wielu zapowiedziach nareszcie mogę napisać, że od teraz możecie sami definiować właściwości swoich terenów chronionych (tzw. flagi). Kolejny duży postęp w rozwoju serwera :-) Mały wstęp dla osób, które nie wiedzą o czym mowa. Każdy teren...

  więcej

Automatyczny quiz

Quiz

Nie samym kopaniem bloków człowiek żyje ;-) Aby uatrakcyjnić Wam grę, napisałem kolejny plugin, pod wiele mówiącą nazwą “Quiz”. Jeżeli chcesz wiedzieć czego możesz się spodziewać na serwerze to zapraszam do przeczytania pełnego newsa.

Nawet podczas najbardziej wciągającej rozgrywki, warto sobie czasami zrobić chwilową przerwę. Tym bardziej, jeżeli do wygrania są atrakcyjne nagrody. A to właśnie gwarantuje nam nowy plugin, Quiz.

Raz dziennie, o losowej godzinie (ale nie w nocy) pojawi się na czacie pytanie konkursowe. Zasada jest prosta, kto pierwszy poda prawidłową odpowiedź ten wygrywa. Miejcie na uwadze fakt, że plugin jest automatyczny więc będzie bezlitosny jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju literówki etc. Aczkolwiek trzeba dodać, że przeważnie akceptowanych jest kilka form odpowiedzi np. z polskimi i bez polskich znaków czy z pominięciem jakiegoś mało istotnego szczegółu w prawidłowej odpowiedzi. Same pytania są na bardzo różnym poziomie. Niektóre banalne, inne bardzo trudne.

Zwycięzca dostaje dostęp do komendy /quiz, gdzie czekać będzie na niego do kilkunastu losowych rzeczy. Czasami można tam trafić prawdziwe cudeńka! :-)

Mam nadzieję, że plugin przypadnie Wam do gustu i stanie się stałym elementem naszego serwera. Poświęciłem na niego dwa dni pracy ale uważam, że było warto :-) Nie jest to może nic spektakularnego ale takie “uprzyjemniacze” świadczą o unikalności naszego serwera.

Czytajcie cykliczne ogłoszenia, które pojawiają się na czacie. Wśród nich będzie jedno, które będzie informowało między którymi godzinami danego dnia należy się spodziewać pytania. To zwiększy Waszą szansę na szybsze zareagowanie i wygranie atrakcyjnych nagród :-)

Plugin mógł zostać uruchomiony dzisiaj dzięki pomocy Artura (Artur2198), który przygotował kilkadziesiąt pytań na start. Wielkie dzięki!

Życzę wszystkim powodzenia!

PS
Nie pytajcie o Herobrine! On tego nie lubi :-) Żeby nie było, ostrzegałem…